Дневной архив: 27 апреля 2018

Апр 27 2018

Уже осенью в Обуховке откроется самый современный детский сад в Украине

В Обуховке кипит работа. Там «с нуля» строят современный детский сад. Он спроектирован днепровскими архитекторами. Сейчас здание уже готово. Подрядчики перешли к отделочным работам.

Об этом сообщил председатель ДнепрОГА Валентин Резниченко.

«За последние три года мы создали более 4,3 тысячи новых мест для дошкольников. В 2017 году «с нуля» начали строительство четырех садиков. Один из них – в Обуховке. Этот проект – работа наших местных архитекторов. Современный дизайн и энергосберегающие технологии обеспечат детям комфорт и безопасность», – рассказал Валентин Резниченко.

Садик возводят на месте бывшего пустыря. Уже построили два этажа здания, установили окна, обустроили вентиляцию, отопление, освещение и водоснабжение. Построили котельную на альтернативном топливе. Сейчас утепляют и шпаклюют стены, укладывают плитку. На крыше здания разместят солнечные панели. Такие работы – впервые в истории поселка.

«Наш поселковый совет охватывает более пятнадцать тысяч человек. До сих пор здесь не было ни одного садика. Местным жителям приходилось отвозить детей в Днепр. Сдвинуть решение этой проблемы с места помогла ДнепрОГА», – отметил председатель Обуховского поселкового совета Василий Гезь.

Наряду с садиком расположена Обуховская общеобразовательная школа №2. После открытия детсада в поселке образуется учебно-воспитательный комплекс.

«Садочок рассчитан на пять групп и 115 мест. Новостройка нам крайне необходима. Родители смогут оставлять своих детей здесь и спокойно работать», – сказала директор Обуховской общеобразовательной школы №2 Любовь Гладкая.

Местные жители возведению нового садика радуются.

«Здесь сада вообще не было никогда. Сейчас вот наконец идет строительство. Ждем с нетерпением его завершения», – рассказала местная жительница Наталья Ващенко.

Открыть садик планируют уже осенью 2018 года.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38878

Апр 27 2018

У Нікополі відкрили реабілітаційний центр

26 квітня в міській лікарні № 4 було відкрито нове відділення: реабілітаційний центр. Тут надаватимуть психотерапевтичну і фізіотерапевтичну допомогу учасникам бойових дій, чорнобильцям, інвалідам каліцтва та інвалідам по захворюванню, які проживають в Нікополі.

– У системі охорони здоров’я реабілітація завжди існувала в рекомендаціях, — коментує головний лікар міської лікарні № 4 Надія Бредихина. — І коли з ініціативи міської влади ми почали займатися створенням реабілітаційного центру, то виявилося, що ми першопрохідці в цій справі.

Відкриття центру проходило в два етапи. У минулому році капітально відремонтовали приміщення, де раніше розташовувалася грязеводолікарня, і кілька років ніяк не використовувалося. На ремонт з міського бюджету було виділено близько двох мільйонів гривень. У цьому році на обладнання реабілітаційного центру виділили понад 600 тисяч гривень.

Спонсорська допомога Сентравіс нам допомагає регулярно, в цьому році придбають на 100 тис. грн. для цього відділення.

— Наскільки я знаю, в Нікопольському районі сталося чотири суїциду учасників локального військового конфлікту, тому я сподіваюся, що в реабілітаційному центрі фахівці допоможуть своїм пайієнтам адаптуватися для повноціного життя, – радник міського голови з питань допомоги учасникам локального військового конфлікту і членам сімей загиблих Сергій Копчик.

Психологи центру готові надати тривалу психотерапевтичну допомогу, враховуючи індивідуальний підхід и використовуючи різні методи: пісочна терапія, арт-терапія, заснована на застосуванні мистецтва і творчості, гештальт-терапія, яка допомагає поліпшити контакт з оточуючими людьми і зовнішнім світом. Тут проводуть психологічні тестування, щоб визначити чи є у пацієнта депресія, тривожний розлад, посттравматичний стресовий розлад та ін.
Три кабінету центра обладнані апаратами, які лікують всі органи і системи людини, також є апарати, які дозволяють проводити знеболення, покращувати нервову систему.

— Все лікарні Нікополя побудовані в 70-80 роки минулого століття, дуже довгий час там не робили ремонту, – сказав під час відкриття центру, міський голова Андрій Фісак. — Тому завдання міської влади, незважаючи на те, що поліклініки та лікарні відносяться до вторинного рівня медичної допомоги, а значить, повинні фінансуватися з обласного та державного бюджетів, ми не можемо стояти осторонь і будемо поступово приводити в порядок всі лікарні міста. У цьому році — це інфекційна лікарня і сподіваюся, що в цьому році закінчать будівництво дитячої лікарні.
Андрій Фісак вручив подарунок для кабінету релаксації, а депутати міської ради від фракції Солідарність – м’ячі і гантелі для кабінету з фізичного оздоровлення.
Прес-служба міської ради

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38871

Апр 27 2018

Замість диспансеризації в амбулаторіях проводитимуть скринінгові обстеження

Замість диспансерізації – зручні скринінгові обстеження. Такі зміни вносить медреформа. Новинки у медичній галузі обговорюють на Всеукраїнській конференції з сімейної медицини «Від науки до практики», що проходить у Дніпрі.

«Медреформа, насамперед, перевернула підхід до лікування. Якщо раніше пацієнт ішов до лікаря за рецептом від хвороби, то тепер на першому плані – профілактика та вчасне виявлення недугів на ранній стадії. Тож диспансеризацію замінили на більш ефективні та менш виснажливі для пацієнта скринінги» – зазначила директор департаменту охорони здоров’я ДніпроОДА Наталія Будяк.

Тепер пацієнту немає потреби, як раніше, обходити купу медиків. Із будь-якими побоюваннями та скаргами щодо власного здоров’я він іде до обраного сімейного лікаря. Економить і час, і «нерви».

«Це світова практика – понад 80% всієї медичної допомоги за своє життя людина отримує від сімейного лікаря, – підкреслила голова асоціації сімейних лікарів області Неоніла Чухренко. – Він зацікавлений у здоровому пацієнті, задоволеному рівнем обслуговування. Тому основний месседж реформи – зробити медичну допомогу якомога доступнішою та зручною для людей».

Скринінгові обстеження призначатимуться в залежності від віку та наявності хронічних хвороб. Наприклад, у всіх жінок після 40 перевірятимуть, чи немає загроз серцево-судинних або онкологічних захворювань, додала Неоніла Чухренко.

«І лікар, і пацієнт мають усвідомлювати, що медикаменти – не панацея. На 90% здоров’я залежить не від лікування таблетками, а від режиму дня, збалансованого харчування, достатньої фізичної активності. Дати індивідуальні поради кожному пацієнтові щодо здорового способу життя – завдання саме сімейного лікаря», – сказала учасниця конференції, сімейний лікар Наталія Ковальова.

У VІІ Всеукраїнській конференції з сімейної медицини «Від науки до практики» взяли участь 650 сімейних лікарів та керівників амбулаторій Дніпропетровщини та інших регіонів. Із доповідями виступив і заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38868

Апр 27 2018

До уваги громадян!

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Нікопольської міської ради напередодні травневих свят попереджає про надзвичайно високу (5-го класу) пожежну небезпеку у лісових масивах області.
Закликаємо мешканців міста бути обачливими під час поводженням з вогнем та дотримуватися елементарних правил безпеки. Нехай біда не затьмарить ваш відпочинок!

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Нікопольської міської ради
контактний телефон 5 03 79

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38864