Дневной архив: 20 апреля 2018

Апр 20 2018

До уваги підприємців міста Нікополя!

Запрошуємо представників бізнесу, зацікавлених у співробітництві з бельгійськими та люксембурзькими компаніями, до участі в ділових переговорах в рамках Бельгійсько-Люксембурзької економічної місії, що завітає до Дніпра 25 квітня 2018р.

У складі делегації представники наступних 9 компаній та організацій:

GDTech – бюро з інжинірингу, яке працює за такими напрямками, як дизайн та проектування; структурний аналіз; обчислювальний аналіз рідин; аналіз акустики; індивідуальні рішення (світлодіодне освітлення та садівничі рішення, промислові засоби захисту, інструменти для обробки, тощо).

Menart — сімейна компанія, історично пов’язана з сільським господарством у процесі компостування стічних вод і в процесі валоризації побутових продуктів тваринництва.

Creon Capital S.a.r.l, розташована в Люксембурзі, є незалежною компанією з управління фонду, ліцензованою урядом фінансових послуг та ринків (CSSF) Люксембургу.

Deloitte відноситься до групи компаній Deloitte Touche Tohmatsu Limited, неприбуткова організація Великобританії, та її мережі фірм-членів, кожна з яких є окремою і незалежною юридичною особою. «Deloitte» — це бренд, за яким десятки тисяч спеціалістів працюють у незалежних фірмах у всьому світі, щоб надавати наступні послуги: аудиторські, консультаційні, фінансову інформацію, управління ризиками та у галузі оподаткування.

KPMG в Люксембурзі надає повний спектр аудиторських, податкових та консультаційних послуг для найбільших національних та міжнародних клієнтів, що працюють у фінансовому, страховому, комерційному та промисловому секторах.

Група компаній Paul Wurth є провідним гравцем на світовому ринку проектування, постачання обладнання та виробничих потужностей для металургійної промисловості, особливо, якщо потрібні технічні рішення.

Торгово-промислова палата Люксембургу, важливою і однією з головних місій якої є підтримка люксембурзьких компаній для виходу та розвитку на зовнішніх ринках. Ця місія виконується відділом міжнародних відносин Торгової Палати. Також частиною зони обслуговування відділу є офіс du Ducroire. Це унікальний сервіс, доступний для експортерів у сфері кредитного страхування, фінансової допомоги для експорту та надання консультацій компаніям в обох цих сферах.

Валлонське Агентство з Експорту та Інвестицій (AWEX) є урядове агентство Регіону Валлонія в Бельгії, яке відповідає за просування зовнішньої торгівлі і залучення іноземних інвестицій. Агентство має всесвітню мережу з 108 економічних і торгових аташе.

Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації за посиланням:https://form.jotformeu.com/80922965802361.

Довідки та консультації за тел. управління зовнішньоекономічних зв’язків Дніпропетровської торгово-промислової палати (056)374-94-12 (09, 10), mes@dcci.org.ua.

Програма та місце зустрічі будуть повідомлені зареєстрованим учасникам додатково.

 

 

Відділ міжнародного співробітництва та розвитку

Нікопольської міської ради

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38715

Апр 20 2018

До уваги пасажирів!!!

У зв’язку з проведенням 22.04.2018 року загальноміського заходу з нагоди пам’ятної дати «День обрання Богдана Хмельницького Гетьмана України у Микитинській Запорозькій Січі» рух автобусів від перехрестя вул. Микитинська – Херсонська(медичне училище), у напрямку площі Богдана Хмельницького, буде перекрито з 10:00 до 13:00.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38711

Апр 20 2018

Дніпро вперше прийматиме всеукраїнський чемпіонат зі змішаних бойових мистецтв.

21 квітня Дніпро вперше прийматиме чемпіонат України з ММА — змішаних бойових мистецтв. За медалі боротимуться 200 учасників майже із всіх областей країни. Про це повідомили в управлінні молоді і спорту ДніпроОДА.

«Під час чемпіонату ми станемо свідками яскравих боїв. На змагання з’їдуться найсильніші представники змішаних єдиноборств практично з усіх областей України. Там відберуть учасників національної збірної, яка невдовзі поїде на чемпіонат світу», — зазначили в управлінні.

На змаганнях чоловіки виборюватимуть перемогу у восьми вагових категоріях, жінки – у чотирьох.

Дніпропетровську область представлятимуть півсотні спортсменів з Дніпра, Кривого Рогу, Кам’янського, Нікополя, Марганця. Серед головних суперників нашої команди – спортсмени з Одеси, Харкова та Києва.

Турнір відбудеться 21 квітня за адресою: Набережна Перемоги, 40а. Змагання розпочнуться о 9.00, фінал – о 18.00. Вхід вільний. Пряму трансляцію можна переглянути за посиланням, з 18.00 – на телеканалі «Xспорт».
Змішані бойові мистецтва поєднують безліч технік, шкіл і напрямків єдиноборств. Це бій із застосуванням ударної техніки, боротьби в стійці та на підлозі.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38706

Апр 20 2018

В Покрове началась реконструкция 80-летнего парка Горняков

В Покрове началась реконструкция парка Горняков. Подрядчики обещают, после обновления центр жилмассива Рудник горожане не узнают. Здесь будет все для комфортного досуга: пешеходные дорожки, танцевальная площадка, скамейки, ухоженные газоны. 24 гектара превратятся в современное место отдыха уже в этом году, сообщил председатель ДнепрОГА Валентин Резниченко.

«Улучшение жизни людей, особенно в малых городах и селах, – одна из задач Президента Украины Петра Порошенко. В прошлом году за областные средства создавали зоны отдыха в Марганце и Каменском. После длительного запустения снова собирает тысячи горожан парк Мозолевского в Покрове. Работы продолжаем и в этом году. В Покрове реконструируем еще один парк – Горняков», – отметил председатель ДнепрОГА.

Местные говорят, парк появился на Руднике, где проживает треть покровчан, 80 лет назад. За это долгое время его инфраструктура была разрушена, а металлические конструкции разворованы.

«Парк был весь в зарослях. Его портили старые деревья. Фонарей не было. В дождливую погоду парк утопал в грязи, по которой невозможно было пройти», – рассказала местная жительница Валентина Нечипоренко.

Парк, на территории которого расположены храм св. Иоганна Златоуста и братская могила погибших солдат во Вторую мировую, не знал никаких инвестиций. Исправляет ситуацию ДнепрОГА.

«Улучшая жизнь в каждом уголке Покрова, реконструируем парк Горняков. Понятно, что за местные средства мы не могли сделать этот пласт работы – нашли поддержку в ДнепрОГА», – рассказала заместитель мэра Покрова Наталья Бондаренко.

Там, где когда-то были протоптаны тропинки, появятся пешеходные дорожки. Подрядчики уже укладывают тротуарную плитку. Всего вымостят почти 6 тыс. квадратных метров.Дворник Людмила Кочергина, которая убирает в парке почти 20 лет, переменам радуется.«Наконец взялись за ремонт парка. Все жители с восторгом наблюдают и с нетерпением ждут завершения работ. Уверены, здесь будет очень красиво», – сказала женщина.Кроме того, парк станет местом отдыха велосипедистов и тех, кто обожает езду на роликах. Для любителей прокатиться с ветерком вокруг парка проложат отдельные дорожки.Также в месте отдыха установят более 70 скамеек, новые беседки и танцевальную площадку. Разобьют цветники, а на месте старых деревьев высадят молодые – ели, туи, сосны.Жители отмечают положительную тенденцию: в последние годы проекты развития охватывают не только центр Покрова, но и его окрестности.«Жизнь обновляется. Движемся вперед, потому что XXI век на дворе. Надо и город менять, и себя. Только так приблизимся к Европе», – убеждена местная жительница Любовь Терещенко.В покровском парке Горняков подрядчики выполнили уже 30% работ. Все планируют завершить до конца 2018-го.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38703

Апр 20 2018

В Илларионовской объединенной громаде будут шить военную обувь на экспорт

В Илларионовской ОТГ Днепропетровской области будут шить берцы и тактические ботинки для чешской и латвийской армий, которые входят в состав Североатлантического альянса НАТО. Планируется, что производство с чешскими инвестициями начнет работу в этом году.

Этим летом на территории Илларионовской громады планирует начать работу цех по пошиву обуви для армии НАТО. Военные сапоги на разный сезон будет выпускать компания с чешскими инвестициями.

По предварительным данным, на производстве будут работать полсотни местных жителей. Трое из них уже прошли обучение в Чехии – теперь будут передавать знания коллегам.

При необходимости количество рабочих мест готовы расширить, говорят владельцы.

«Помещение, где разместится цех, приводят в порядок, ведутся подготовительные работы. Для комфорта работников оборудуют душевые, раздевалку и столовую, – рассказал председатель Илларионовской объединенной громады Дмитрий Екзархова. – Сейчас подрядчики монтируют линию по производству обуви. На предприятии, в первую очередь, будут делать акцент на качестве, а уже потом – на количестве».

Глава громады надеется, что вскоре здесь начнется серийное производство обуви и для украинской армии.

Илларионовская ОТГ образовалась в конце 2017 года. Вокруг нее объединились почти 13,5 тыс. жителей 12 населенных пунктов.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38699

Апр 20 2018

На Каховському водосховищі діє заборона на риболовлю

В Україні діють обмеження на вилов риби під час нересту риб, живих біоресурсів та раків. Старт весняної нерестової компанії в 2018 році відбувся 10 квітня на Каховському водосховищі в межах Нікопольського, Томаківського, Апостоловського районів. Про це повідомив головний спеціаліст відділу іхтіології та регулювання рибальства управління Державного агенства рибного господарства у Дніпропетровській області Леонід Левчук.

В період нересту ловити рибу дозволяється лише з берегу, вудочкою з одним гачком. Крім цього, забороняється пересування човнів, окрім екологічної служби, рибного господарства та поліції по вище вказаним територіям. У разі порушення обмежень рибальства, людина повинна відповісти згідно законодавства України, це обов’язковий штраф та відшкодування збитку. З 10 квітня державним агенством рибного господарства вже було виявлено 15 грубих порушень правил рибальства.

Нерестова заборона на Каховському водосховищі діятиме до 18 червня 2018 року.

 

Прес-служба міської ради

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38695

Апр 20 2018

Як підписати декларацію дитині?

Сьогодні розказуємо, як підписати декларацію про вибір лікаря дитині: які документи потрібні, хто має підписувати, яких лікарів можна обрати, чи мають дитина і батьки обслуговуватись в одному закладі і чи буде лікар виїжджати на виклики до дитини додому.
ЯК ПІДПИСАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ ДИТИНІ

За дітей до 14 років декларацію з лікарем підписують батьки. Це може зробити один із батьків — присутність всієї родини не обов’язкова. Тато або мама мають взяти з собою свої документи (паспорт, ІПН), свідоцтво про народження дитини і мобільний телефон. Якщо дитині уже виповнилося 14 років і вона отримала паспорт, то підписати декларацію з вибраним лікарем вона може самостійно.

ДО ЯКОГО ВІКУ ДИТИНУ ОБСЛУГОВУЄ ПЕДІАТР

Педіатр може обслуговувати дітей до 18 років. З 18 років потрібно буде підписати декларацію з сімейним лікарем або терапевтом.

ЧИ МАЮТЬ ДИТИНА І БАТЬКИ ОБСЛУГОВУВАТИСЯ В ОДНОМУ ЗАКЛАДІ ЧИ В ОДНОГО СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ

І дорослі, і діти можуть обрати ті заклади і тих лікарів, у яких вони хочуть обслуговуватися. Якщо вам подобається певний педіатр і ви хочете, щоби саме він став лікарем вашої дитини — ви можете підписати декларацію з ним, а для себе знайти сімейного лікаря чи терапевта в будь-якому іншому закладі. Або, якщо вам зручніше, щоби і ви, і діти ходили до одного фахівця в одному закладі — підпишіть декларацію для всіх у одного сімейного лікаря. Чи записуватися всім до одного лікаря в одному закладі, чи до різних у різних закладах — вибір лише за вами.

ЧИ БУДЕ ЛІКАР ПРИЇЖДЖАТИ НА ВИКЛИКИ ДО ДИТИНИ ДОДОМУ

Так, виклик додому сімейного лікаря, терапевта та педіатра входить до переліку послуг, які надаються на первинній ланці. Тож педіатр чи сімейний лікар, який обслуговує дитину, зможе приїхати, якщо це буде потрібно.

Про це повідомляє інформаційна служба радіо Ностальжі з посиланням на офіційний сайт МОЗ України.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38689

Апр 20 2018

До 25 апреля жители Днепропетровщины могут бесплатно обследоваться на онкоболезнь

Врач-онкохирург областного клинического онкологического диспансера Александр Ткачук сообщил, что ежегодно в Днепропетровской области регистрируется более тысячи случаев злокачественных новообразований (ЗН) кожи и около 200 случаев злокачественной меланомы.

Александр Ткачук отметил, для того, чтобы привлечь внимание людей к этой болезни, ежегодно проводятся декадники — обследуем бесплатно и без направления от семейного врача.
Подробнее »

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38684

Апр 20 2018

Чим небезпечні укуси кліщів і як вберегтися від них

Сезон кліщів розпочато: піки активності щороку припадають на квітень-травень та серпень-вересень. Ці невеликі створіння можуть переносити збудників як вірусних, так і бактеріальних захворювань. Розказуємо, як захиститись від укусів кліщів під час прогулянки у парку чи пікніку у лісі і що робити, якщо виявили кліща на шкірі.

ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД КЛІЩІВ
Ось кілька порад, які допоможуть уникнути укусів кліщів:

1. Подбайте про відповідний одяг

Обов’язково одягніть кепку, панамку, косинку тощо. Бажано одягати світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла – так легше буде помітити кліщів і зменшить ризик укусів кліщів.

2. Кожні 2 години прогулянки оглядайте себе і дітей, аби виявити кліщів. Особливо ретельно обстежуйте ділянки тіла, покриті волоссям.

3. Місце для привалів на природі звільняйте від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м.

4. При поверненні додому, відразу змініть і ретельно огляньте одяг, виперіть та випрасуйте його.

Найчастіше кліщі чіпляються до одягу людини, тому можуть присмоктуватись не лише під час перебування на природі, а й згодом, перекочувавши із одягу. Не варто залишати цей одяг біля ліжка чи спати у ньому. Витрушування одягу не рятує від кліщів.

5. Перевірте речі, які принесли з прогулянки (підстилки, сумки тощо).

6. Якщо на природу брали домашнього улюбленця – його також слід оглянути на наявність кліщів.

7. Використовуйте для захисту від кліщів спеціальні засоби, найчастіше це – аерозолі, які відлякують кліщів. Використовуйте їх перед прогулянкою. Зверніть увагу на тривалість дії засобу. При необхідності — скористайтеся повторно, якщо мине час дії, як вказано в інструкції.

ЯК ВИЯВИТИ УКУС КЛІЩА

Кліщ присмоктується протягом 15-20 хвилин, в цей час виділяючи анестезуючу рідину, що робить укус практично безболісним. Лише згодом, як правило, через кілька годин виникає відчуття болю або дискомфорт на місці укусу.

Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб. Дорослих кліщів, що присмокталися, найчастіше помічають через 2-3 дні: на місці укусу з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, а сам кліщ збільшується у розмірах. Також кусають і можуть бути небезпечними навіть маленькі кліщі – майже прозорі німфи (статевонезріла стадія кліща).

Кліщі присмоктуються до людини не лише під час перебування на природі. Вони можуть потрапити на на ваше тіло й через деякий час, після відвідування зеленої зони, якщо залишились на одязі чи речах. Кліщі можуть потрапити до житла із букетами квітів, собаками або іншими тваринами.

Якщо Ви виявили кліща на шкірі:

1. Негайно зверніться до найближчого травмпункту.

У кожному регіоні цілодобово працюють травмпункти, де кліща видалять, оброблять місце укусу та нададуть рекомендації щодо подальшого спостереження.

Якщо це неможливо, постарайтесь видалити його самостійно: повільно витягніть разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити найближче до шкіри людини.

2. Після видалення кліща змастіть ранку антисептичним розчином. Якщо залишилася частина кліща, його видаляють стерильною голкою.

Видаленого кліща необхідно помістити на шматок вологої марлі у флакон, пробірку, інший чистий скляний посуд та щільно закрити кришку. За направленнями лікаря у лабораторній мережі проводяться лабораторні дослідження кліщів на наявність збудників бореліозу.

3. Ретельно вимийте руки з милом.

4. Протягом двох тижнів щоденно вимірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи виникнення почервоніння на шкірі – зверніться до лікаря.

ЯКІ ЗАХВОРЮВАННЯ МОЖУТЬ ВИКЛИКАТИ УКУСИ КЛІЩА

Не усі кліщі переносять збудників захворювання. Водночас, існують такі небезпечні захворювання як кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт, марсельська гарячка тощо.

Першим проявом хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, ломота у всьому тілі і млявість. Якщо не провести лікування на ранній стадії, хвороба може призвести до ураження різних органів: шкіри, суглобів, м’язів, нервової і серцево-судинної системи, і навіть до інвалідності. Ризик зараження залежить від тривалості присмоктування кліща: протягом доби вірогідність інфікування досить мала, а в кінці третьої доби наближається до 100%.

Кліщовий вірусний енцефаліт починається з головного болю, гарячки, нудоти, блювоти, порушення сну. При цьому захворюванні переважно уражається центральна нервова система, що може призвести до інвалідності, а в окремих випадках – до летальних наслідків. Вірус зберігається в організмі іксодового кліща, який може потрапити на ваше тіло із землі, кущів та високої трави. Заразитися можна не лише під час кровоссання кліща, але також якщо випадково його розчавити або розчесати місце укусу.

В Україні місцеві випадки кліщового вірусного енцефаліту серед людей раніше реєструвалися майже щорічно в АР Крим та Волинській області. За останні 5 років випадки захворювання реєструється спорадично.

Марсельською гарячкою людина може заразитися через укуси інфікованого південного собачого кліща, через кон’юнктиву очей, слизову оболонку носа, а також втираючи в шкіру інфікованих кліщів при розчухуванні. Випадки захворювання на марсельську гарячку в Україні реєструються в основному на території АР Крим.

Щорічно із укусами кліщів до закладів охорони здоров’я звертаються в середньому близько 20 тис людей.

Про це повідомляє інформаційна служба радіо Ностальжі з посиланням на офіційний сайт МОЗ України.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38681

Апр 20 2018

Виставка дитячої творчості

Дитяча творчість є обов’язковим елементом гармонійного розвитку особистості і проявляється вона тоді, коли диті мають можливість самостійно імпровізувати, створюючи щось нове і незвичайне.

На цьому тижні в Нікопольському міжшкільному центрі трудового навчання та технічної творчості відкрилася обласна регіональна виставка-конкурс «Наш пошук і творчість тобі, Україно!». Тут представлено понад 300 робіт учнів навчальних закладів міст Нікополя, Марганця, Покров, а також Нікопольського і Томаківського районів.

Експонати можна класифікувати за трьома розділами: науково-технічна творчість, декоративно-прикладна творчість і дизайн, початково-технічне моделювання, – коментує заступник директора з технічної творчості Наталя Бенько. – На виставці можна побачити радіокеровані моделі літаків, стендові моделі різної техніки, аплікації з тканини та вовни, вироби з природного і непридатного матеріалу, орігамі, макет майбутнього навчального центру та багато іншого.

Переможці виставки-конкурсу «Наш пошук і творчість тобі, Україно!» будуть нагороджені грамотами в травні місяці, а кращі роботи будуть представлені на всеукраїнській виставці.

Виставка триватиме до кінця квітня, так що всі бажаючі можуть на власні очі переконатися наскільки талановиті юні техніки і дизайнери Нікопольського регіону.

 

Прес-служба міської ради

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38678