Дневной архив: 10 апреля 2018

Апр 10 2018

Благодатний вогонь з Єрусалиму

На другий день Воскресіння Христова за традицією, що вже склалася,  народний депутат України Андрій Шипко привіз до Нікополя благодатний вогонь, запалений ним в Єрусалимі у Храмі Гроба Господнєго.

Митрополит Криворізький та Нікопольський Єфрем, священики та віряни з благоговінням зустріли святиню та запалили від неї усі свічки й лампади у Свято-Преображенському соборі.

До привітань святих отців з найбільшим християнським святом долучився і Андрій Шипко. Він сердечно привітав земляків з цим світлим днем. Я є одним з найщасливіших людей на землі, оскільки на власні очі побачив диво запалення благодатного вогню. Це відчуття надзвичайної радості, яке охоплює усіх, хто у цю мить знаходиться біля Кувуклії. Я щасливий поділитися цією радістю із вами, моїми земляками. Хай завжди з вами буде Господнє благословення, віра та любов.

Священники, які брали участь у святковій літургії,  у маленьких лампадках, повезли  Благодатний вогонь по храмах навколишніх міст та району сел, аби в кожному з них горів дивовижний вогонь святої віри.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38383

Апр 10 2018

Родини загиблих або зниклих безвісти АТОвців запрошують на безкоштовні обстеження до кардіоцентру

Із 16 по 30 квітня у Дніпропетровському обласному кардіоцентрі проходитимуть безкоштовні обстеження для родичів загиблих або зниклих безвісти АТОвців. Як записатися – розповіла координатор Центру допомоги учасникам АТО при ДніпроОДА Наталія Шуліка.

«Безкоштовні медобстеження родичів загиблих АТОвців проходять в обласному кардіоцентрі із листопада 2017-го. Нині лікарі вже оглянули понад півтисячі людей, – розповіла Наталія Шуліка. – Чергова можливість отримати кваліфіковану допомогу фахівців Центру – із 16 по 30 квітня».

Для родичів загиблих, зниклих безвісти та полонених – консультації терапевта, кардіолога, невропатолога, офтальмолога, ендокринолога та гінеколога. А ще – ультразвукові дослідження черевної порожнини, щитовидної залози та судин.

Запис за номером: 068 679 89 61.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38380

Апр 10 2018

Операція «Первоцвіт — 2018» в місті Нікополі

Щороку, у весняний період, триває масова торгівля  ранньоквітучими видами рослин, в тому числі занесених до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення. Висока декоративність та ранній термін цвітіння таких видів рослин як пролісок складчастий, білоцвіт весняний, цикламен Кузнєцова, шафран кримський, шафран весняний та інші призводить до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі ареалу їх зростання. Масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до знищення популяцій їх окремих видів. В рамках акції «Первоцвіт-2018» протягом весняного періоду проводяться практичні заходи, в тому числі рейдові перевірки за участю правоохоронних органів, роз’яснювальна робота серед учнів навчальних закладів стосовно охорони та збереження рідкісних видів ранньоквітучих рослин, збереження та відновлення видового різноманіття рослинного світу.

З метою недопущення протиправної заготівлі та реалізації  рослин, що під загрозою зникнення, до проведення акції в місті приєдналися працівники Нікопольського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області, КП «Муніципальна варта», виконавчих органів Нікопольської міської ради, шкільних та позашкільних навчальних закладів, засоби масової інформації.

Торгівля первоцвітами (як продаж так і купівля) є порушеннями законів України «Про Червону книгу України», «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища».

Також інформуємо, що за порушення Порядку придбання чи збуту рослин, занесених до  Червоної книги України, передбачена відповідальність за статтею 88-1 КУпАП у вигляді штрафу на суму від ста (1700) до двохсот п’ятнадцяти (3655) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої.

Крім того, за один екземпляр незаконної добутої рослини занесеної до Червоної книги України передбачена відповідна компенсація за її знищення, наприклад: черемша(цибуля ведмежа) — 62 грн., шафрани (крокуси); проліски від 49 до 62 грн., сон трава —  від 37 до 62 грн. в залежності від виду.

Звертаємось до громадян з проханням відмовитись від збирання та придбання червонокнижних первоцвітів. Не стимулюйте недобросовісних громадян, які протиправно  реалізовують рідкісні рослини. Цим ви збережете природне надбання країни для майбутніх поколінь.

Бережіть природу! Не зривайте первоцвіти та не купуйте їх!

Начальник відділу екології А.П. Федорова

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38376

Апр 10 2018

Цьогоріч вперше в історії дороги місцевого значення ремонтуватиме та обслуговуватиме ДніпроОДА

На Дніпропетровщині шляхами загального користування місцевого значення віднині опікується не Державне агентство автодоріг України «Укравтодор», а ДніпроОДА. Обласні та районні дороги змінили балансоутримувача з початку 2018 року. Цьогоріч на їхній ремонт з Держбюджету мають виділити майже 500 млн грн. Про це повідомив радник голови ДніпроОДА Юрій Голик.

«Реформа децентралізації, ініційована Президентом України Петром Порошенком, торкнулася й системи управління дорожнім господарством. Вперше за роки незалежності України балансоутримувачами доріг загального користування місцевого значення стали облдержадміністрації. Зокрема, на баланс ДніпроОДА «Укравтодор» передав понад 6 тисяч кілометрів обласних та районних шляхів, які перебували в занепаді не одне десятиліття. Тепер відповідаємо за їхній ремонт, обслуговування та утримання», – зазначив радник голови ДніпроОДА Юрій Голик.

Фінансування ремонту – за рахунок коштів Дорожнього фонду. Розподіл грошей між областями – пропорційно протяжності доріг, які знаходяться на балансі ОДА.

«Цьогоріч на ремонт місцевих доріг очікуємо з Держбюджету майже 500 мільйонів гривень. Наступного року ця сума має збільшитися до 900 мільйонів, а у 2020-му – до 1,2 мільярда», – розказав радник.

Загалом на баланс ДніпроОДА перейшли 865 обласних та районних доріг.

Наразі на балансі Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області залишилися більше півсотні автошляхів державного значення – міжнародні, національні, регіональні та територіальні – загальною довжиною майже 3 тис. км.

Обласні автодороги з’єднують обласний центр з іншими населеними пунктами в межах регіону. До районних належать дороги, що пов’язують районні центри з іншими населеними пунктами у межах району.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38373

Апр 10 2018

В Нікополі вперше відбувся командний Чемпіонат Дніпропетровської області з легкоатлетичного кросу

Змагання проходили в парку Перемоги, в забігах прийняло участь 250 спортсменів з 15 команд зі всієї Дніпропетровської області в різних вікових категоріях, які змагались на дистанціях від 500 метрів (для найменших) до 8000 метрів для  молоді та дорослих спортсменів. Варто відзначити високий рівень проведення змагань, про що засвідчила присутність президента Федерації легкої атлетики Дніпропетровської області Марини Філатової, а також сектераря Нікопольської міської ради Олександра Саюка та заступника міського голови Юрія Сокола.

Нікопольські легкоатлети в нелегкій боротьбі зуміли взяти декілька призових місць у своїх вікових категоріях: Дар’я Каряка – ІІ місце на дистації 500 метрів, Андрій Бойченко – ІІІ місце на дистанції 3000м метрів (тренер Суханов А.В. КЗ «ДЮСШ №1»), Єлизавета Шаповал – ІІІ місце на дистанції 500 метрів (тренер Прядко Л.В. КЗ «ДЮСШ №1»), Дар’я Майтак – ІІІ місце на дистанції 3000 метрів (тренер Пацеля О.О. КДЮСШ «Електрометалург»), та ІІІ місце у Владислави Панчук на дистанції 500 метрів (тренер Ганжа С.В. КДЮСШ «Електрометалург»).

Захід було організовано відділом з питань спорту управління з гуманітаних питань Нікопольської міської ради, за підтримки Федерації легкої атлетики Дніпропетровської області, федерації легкої атлетики міста Нікополя, а також спонсорів – кондитерської фабрики «АВК», футбольного клубу «Нікополь» та ТОВ «Джома-Україна». Сподіваємось, що це бігове свято сильних, спритних та витривалих стане доброю традицією в нашому місті і буде збирати ще більше спорстменів та вболівальників.

 

  Відділ з питань спорту управління з гуманітариних питань НМР

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38368

Апр 10 2018

Объединенные громады Днепропетровщины получат из Госбюджета 157 млн грн на проекты развития

В 2018-м объединенные громады Днепропетровщины получат на проекты развития 157 млн грн. Инфраструктурная субвенция поступит из Госбюджета, сообщил председатель ДнепрОГА Валентин Резниченко.

«С 2014 года в Украине продолжается реформа децентрализации, инициированная Президентом Петром Порошенко. Происходит передача полномочий, ресурсов и финансов от государственной власти органам местного самоуправления. Этой уникальной возможностью уже воспользовалась 61 объединенная громада Днепропетровской области. Теперь люди сами меняют качество своей жизни. В селах и поселках ремонтируют дороги, реконструируют школы, обновляют амбулатории, строят детсады. Часть проектов развития реализуют за счет инфраструктурной субвенции», – отметил Валентин Резниченко.

В этом году Днепропетровская область получит из Госбюджета одну из самых больших инфраструктурных субвенций в Украине – 157 млн грн.

Громады имеют два месяца, чтобы подать в Минрегион проектные заявки. На реализацию инициатив – полгода.

Финансовое обеспечение – на повышение качества предоставления админуслуг, ремонт улиц, создание ЦНАПов, реконструкцию социальных объектов, прокладку водоводов, внедрения энерготехнологий, закупку транспортных средств.

Также с этого года громады могут направлять средства субвенции на капремонт коммунальных объектов и дорог, которые являются составными магистралей государственного значения.

В целом Кабмин распределил между ОТГ Украины 1,9 млрд грн инфраструктурной субвенции. Средства получат 665 объединенных громад, созданных в течение 2015-2017 годов. Финансирование – пропорционально площади территории и численности населения.

В прошлом году государство поддержало ОТГ Днепропетровщины на 135 млн грн.

В объединенных громадах области за три последних года реализовали почти тисячу проектов развития.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38365

Апр 10 2018

Дві «бронзи» привезли боксери Дніпропетровщини з чемпіонату Європи

У Румунії пройшов чемпіонат Європи з боксу серед жінок до 22 років. На змаганнях спортсменки з Дніпропетровщини здобули дві бронзові медалі. Про це повідомили в управлінні молоді і спорту Дніпропетровської ОДА.

«Конкуренція на чемпіонаті була великою – з’їхалися найсильніші боксери зі всієї Європи. Дніпропетровщину представляли дві спортсменки, і обидві показали гідний результат. Пишаємося їхніми нагородами!», — зазначили в департаменті.

Наталія Мелашко виборола третє місце у ваговій        категорії до 69 кг. Діана Старкова – у вазі до 64 кг.

За перемогу на чемпіонаті Європи змагалися понад 350 спортсменів. Збірну України представляли 20 боксерів.

На Дніпропетровщині боксом займаються майже 4 тисячі людей, якими опікуються понад 130 тренерів.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38362

Апр 10 2018

Где в Никополе сегодня нет воды?

В связи с работами подрядчика по адресу ул.Жуковского 88-89, 10.04.2018, перекрыта подача воды в данном районе.

Об этом пресс-служба  КП «Никопольводоканал» сообщила информационной службе  радио Ностальжи.
Водоснабжение будет возобновлено в полном объеме после окончания ремонтных работ.
КП «Никопольводоканал» приносит извинения за временно причиненные неудобства.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38360

Апр 10 2018

Відбулось Великоднє свято «Писанкове дерево»

У суботу, 7 квітня на алеї за міською радою відбулось Великоднє свято «Писанкове дерево»

Участь у заході брали дитячі садки, загальноосвітні школи Нікополя, бібліотеки, іконописна школа, майстри хенд-мейд.
Родзинкою стала виставка ексклюзивних гіпсових яєць заввишки 95 сантиметрів, які представляли загальноосвітні заклади міта. За тиждень до фестивалю кожна школа отримала по гіпсовому яйцю від арт-майстерні «Африка» та щодня школярі проявляли свою творчість — розмалували його, аби представити писанку на центральній алеї міста.
Все дійство розгорталось навколо центрального Писанкового дерева, яке оточували міні-деревця — роботи дитячих садків. Пообіч центральної алеї міста розгорнувся ярмарок сувенірів, смаколиків та прикрас. На маленьких відвідувачів чекали майстер-класи виготовлення атрибутики Великоднього свята. Цьогоріч новинкою стали різноманітні фото-зони, а також величезне панно-розмальовка, де кожен охочий мав змогу залишити кольоровий слід.
Напередодні світлого свята Великодня, просто під час заходу проходила акція «Великодній кошик», де усі бажаючи мали змогу принести домашню пасочку та іншу випічку, аби сформувати гостинець для відправки воїнам АТО на передову.

Прес-служба міської ради

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38347

Апр 10 2018

Юрій Голик: цього року у Дніпропетровській області з’являться перші три дитячих садки нової архітектури

Радник губернатора Дніпропетровської області Юрій Голик у своєму Facebook повідомив, що цього року у селі Підгородне буде зданий в експлуатацію проект «Сота» — дитячий садок у вигляді сот. «Такі садки держава ще не будувала», — зазначив Голик.
Подробнее »

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38343

Предыдущие сообщения «