Дневной архив: 2 апреля 2018

Апр 02 2018

В Кривом Роге определили победителей Всеукраинской олимпиады по украинскому языку


В Криворожском областном музыкальном колледже состоялась Всеукраинская олимпиада по украинскому языку среди студентов колледжей и техникумов. В третьем туре олимпиады приняли участием 35 студентов из всех областей Украины.
Подробнее »

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38094

Апр 02 2018

7 великих днів: як прожити Страсний тиждень

Останній тиждень перед Великоднем – Страсний тиждень — це час найсуворішого посту.

Для того, щоб встигнути все, слід щодня дотримуватись певних правил.

Понеділок У давнину в цей день господиня наводила лад в будинку (фарбували стіни, підлоги).

Вівторок У цей день слід закінчити всі необхідні роботи з одягом – зашити, попрасувати та попрати.

Середа Це останній день для робіт по господарству.

Четвер У цей день треба купатись вдосвіта, бо саме в цей період вода вважається цілющою. Також в цей день проводять генеральне прибирання і починають фарбувати яйця та пекти паски.

П’ятниця Страсна п’ятниця — «найсуворіший» день тижня. Не можна нічого їсти, а розмовляти слід тільки пошепки. Шиття та прання в цей день розцінюються як великий гріх.

Субота У цей день потрібно подбати про всі Великодні страви: пофарбувати яйця та спекти паски.

Всі ці правила страсного тижня можуть трохи змінюватись в залежності від регіону. Незмінним скрізь залишається єдине – духовне очищення.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38089

Апр 02 2018

Юрій Голик: на капремонт комунальних доріг Дніпропетровської області виділена рекордна сума у 1 млрд гривень

Радник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Юрій Голик повідомив, що на капітальний ремонт комунальних доріг області (доріг в населених пунктах) в поточному році виділено, згідно з бюджетом регіону, 1 мільярд гривень. «Це рекордна сума за всі попередні роки», — заявив Голик. У 2017 році ці витрати склали 600 млн гривень. За словами Голика, роботи розпочнуться наступного тижня, оскільки за прогнозами в цей час будуть сприятливі погодні умови. Згідно зі звітом про роботу ОДА за 2017 рік, в області було капітально відремонтовано 160 шляхів загальною протяжністю 300 км у 94 населених пунктах, а починаючи з 2015 — 450 шляхів. «В області вже три роки — з моменту призначення Валентина Резніченка губернатором — на кожну відремонтовану дорогу діє гарантія п’ять років. Ряд старих підрядників закінчили свою діяльність кримінальними справами. Залишилися працювати ті, хто гарантує якість», — заявив Голик. Керівництво Дніпропетровської ОДА наголошує, що воно несе відповідальність за дороги, які знаходяться на балансі області, проте дороги національного значення (між населеними пунктами) знаходяться у веденні державного агентства «Укравтодор». «Ми, як команда президента Петра Порошенка, ми свідомі того, що дороги — це один з індикаторів економічного розвитку всієї України. Тому ми приводимо в порядок дороги, які не знали ремонту десятиліття, і вимагаємо від підрядників гарантій», — сказав голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резниченко.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38085

Апр 02 2018

Коли почнеться справжня тепла весна?

Погода в квітні, як і попереднього місяця, не буде стабільною. У деякі дні температура повітря може сягати +21 С вдень, а інколи і до -1 С вночі.

Як повідомила «УНІАН» начальник відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяна Адаменко, 2-3 квітня буде невелике похолодання, але з 4 квітня почнеться справжня тепла весна. Із 4 по 8 квітня температура повітря становитиме від +14 до +21 С.

Та вже з 9 квітня в Україну повернуться дощі та похолодання. За даними «Гісметео», у середині місяця слід очікувати від -1 С вночі до +7 С вдень. Із 16 по 28 квітня буде трохи тепліше, щоправда, із опадами. Денна температура повітря коливатиметься від +7 до +15 С.

Із 29 квітня погодні умови мають стабілізуватися. В середньому денна температура повітря становитиме +16 С. Така погода може протриматися до 9 травня, а далі буде ще тепліше.

За прогнозами народного синоптика Леоніда Горбаля, у квітні денні температури будуть доходити до 10-11 градусів. «Погода буде вітряна, сира, прохолодна», — цитує синоптика «Апостроф».

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38082

Апр 02 2018

Понад 100 тисяч українців підписали декларації з лікарями

Національна кампанія з вибору лікаря розпочнеться з другого квітня. Водночас, процес підписання декларацій з терапевтами, педіатрами та сімейними лікарями розпочався ще минулого року, під час тестового режиму роботи електронної системи охорони здоров’я. На сьогодні у системі зареєстровано уже 106 тисяч декларацій.

Про це повідомляє інформаційна служба радіо Ностальжі з посиланням на офіційний сайт МОЗ України.

Обрати свого лікаря – означає визначитись з терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем, якому ви готові довірити своє здоров’я. Підписуючи з ним декларацію, ви повідомляєте державу, що гроші за ваше обслуговування НСЗУ має направляти саме у той заклад, в якому працює вибраний вами лікар.

Національна кампанія з вибору лікаря, що розпочнеться у квітні, не має визначеного строку: вона триватиме доти, поки усі українці не визначаться зі своїми лікарями. Тож ви зможете підписати декларацію як у квітні, так і у червні чи жовтні. Водночас, зверніть увагу, що лікарі можуть обслуговувати певну кількість пацієнтів: сімейний лікар – 1 800, терапевт – 2 000, педіатр – 900.

Як підписати декларацію з лікарем і які документи потрібні – читайте тут: https://goo.gl/3hxtmx

Ви не мусите обирати лікаря за місцем прописки чи проживання. Ці та інші правила чітко окреслені в Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, затвердженому наказом МОЗ України.

Інший важливий документ – Порядок надання первинної медичної допомоги – дає чіткий перелік  послуг, які надаватиме терапевт, педіатр і сімейний лікар, вводить сервісні вимоги для медзакладів «первинки», і  формує нову культуру взаємодії лікаря і пацієнта.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38078

Апр 02 2018

Монетизація субсидій — це важливий крок для викорінення корупції в цій сфері та переходу на прозору систему, — Олександр Данилюк

Міністерство фінансів продовжує роботу над реформуванням системи розрахунків за  субсидіями. Наразі уже успішно працює перший етап реформи — монетизація  субсидій на рівні надавачів послуг. Перехід на прозорі та своєчасні  розрахунки «живими» коштами за субсидіями між державою та виконавцями  послуг відбувся на початку нового року. Наступний крок – монетизація на  рівні домогосподарств. Про це  Олександр Данилюк  розповів під час інтерв’ю для видання “Інтерфакс”.

“Ми  працюємо над монетизацією субсидій на житлово-комунальні послуги. Це  важливий крок для викорінення корупції в цій сфері та переходу на  прозору систему”, — зазначив Олександр Данилюк.

За  словами Міністра, кінцевою метою Міністерства фінансів є монетизація  субсидій на рівні домогосподарств, за якою живі гроші будуть надаватись  людям в руки. Таким чином, вони зможуть оплачувати свої рахунки за  фактично спожиті послуги, що також дозволить залишити собі частину  грошей за рахунок заощадження енергоспоживання. Це черговий етап  реформи, і цей механізм сприятиме енергоефективності та забезпеченню  платіжної дисципліни, а також буде простим в реалізації та  адмініструванні.

“Монетизація  субсидій на рівні домогосподарств остаточно унеможливить маніпуляції та  завищення показників. Ми вже зараз бачимо, куди йде кожна гривня. А до  цього у нас не було такої інформації. І багато хто втрачає через це, бо  зараз – це реальні гроші, які можна відслідкувати”, — додав Міністр.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38075

Апр 02 2018

О новом порядке выплаты алиментов из первых уст Министра юстиции Украины

В пятницу, 30 марта, в пресс-центре ИА «МОСТ-ДНЕПР» состоялась пресс-конференция на тему «О новом порядке выплаты алиментов».

В пресс-конференции принимали  участие:

— Министр юстиции Украины Павел Петренко;

— Мамы:  Полешко Валерия, Татьяна Балджи,  Екатерина Череп и  Лилия Михайлова.

Министр юстиции Украины Павел Петренко сообщил, что на сегодняшний день в Днепропетровской области общее количество исполнительных документов по оплате алиментов составляет 61 тысяча: «Одно из ключевых мероприятий, которое провели в рамках визита в Днепропетровскую область – это заседание регионального штаба относительно взыскания задолженности по уплате алиментов. На сегодняшний день это большая проблема для всей Украины в целом.

Более 600 тысяч детей являются жертвами экономического насилия со стороны их безответственных родителей.

6 февраля 2018 года вступил в силу закон, который ввел жесткие санкции к тем лицам, которые уклоняются от уплаты алиментов. Мы получили инструмент в виде тех санкций, которые мы сейчас можем применять к злостным неплательщикам алиментов, среди которых: запрет выезда заграницу, запрет на управление ТС, запрет на охоту, запрет на использование оружия или привлечение к общественно-полезным работам.

В настоящее время Днепропетровская область имеет большое количество злостных неплательщиков алиментов, эта цифра составляет 61 тыс., 18тыс. из них уже вынесены постановления о запрете выезда заграницу и запрета управлением транспортными средствами», — сообщил он.

Кроме этого, Павел Петренко рассказал, что сегодня согласовали действия с правоохранительными органами, чтобы эффективно использовались все инструменты против тех родителей, которые злостно уклоняются от уплаты алиментов.

Министр юстиции Украины Павел Петренко сообщил, что с целью улучшения уровня обеспечения прав детей в Украине и гарантирования им право на достойное содержание, и всестороннее развитие, Минюст предлагает ежегодно автоматически повышать размер алиментов в случае их неуплаты: «Новации предусматривают новые санкции для тех лиц, равнозначно мужчин и женщин, которые не желают добросовестно выполнять свои родительские обязанности и уклоняются от поддержки, в том числе и финансовой, своих родных детей. В частности, запланировано введение автоматического увеличения размера алиментов за их неуплату более чем в течение 1-го года.Сумма долга будет автоматически увеличиваться. Если задолженность больше года, сумма увеличивается – на 30%, больше 2-х лет – на 50%, и больше 3-х лет – на 100%. Каждого найдем и с каждого спишем долги. Либо неплательщики будут работать на общественно-полезных работах до того времени, пока не погасят долги перед ребенком. Если будут уклоняться — их ждет уголовная ответственность. И это будет честно и справедливо», — сообщил Павел Петренко.

«С 2014 года в государственной исполнительной службе находилось принудительное производство относительно взыскания алиментов с бывшего мужа. После принятия закона #Чужихдетейнебывает и применение санкций к бывшему мужу, была осуществлена уплата алиментов в размере 49 тыс. грн. И по сегодняшний день алименты выплачиваются регулярно», — рассказала Валерия Полешко.

«Мой случай один из многих, так как бывший муж с 2012 года не выплачивал алименты, которые назначил суд. Государственным исполнителем было приняты все меры, которые он просто игнорировал. Только после того, как было арестовано и реализовано его имущество, сумма долга была взыскана», — поделилась Татьяна Балджи.

«В Павлоградском отделении государственной исполнительной службы находится производство о взыскании алиментов с бывшего мужа на содержания сына Ивана. На протяжении 8 лет задолженность была достаточно большой. Обратившись в отделение к государственному исполнителю, который разъяснил и объяснил, были вынесены постановления про ограничения управления ТС, охоты, наложен арест на все имущество. Должник оплатил задолженность в размере 58 тыс. грн. на данный момент алименты выплачиваются каждый месяц», — рассказала Екатерина Череп.

«Так сложилось, что осталась с тремя детьми одна. Бывший муж задолжал очень большую сумму. Государственным исполнителем была проведена огромная работа, с 2013 года прошла достаточно большая работа. Благодаря закону, который сейчас действует, было арестовано его имущество и на данный момент реализовано. Начали выплачиваться алименты, выплачиваться задолженность. Мы почувствовали помощь в финансовом плане. Это работает», — Лилия Михайлова.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38067

Апр 02 2018

Правники Дніпропетровщини об’єднуються.

30 березня у Дніпрі відкрили перший в Україні інноваційний правовий клуб «Pravokator». Він об’єднає фахівців правової сфери різних установ з чотирьох областей — Дніпропетровської, Донецької, Запорізької та Кіровоградської. Такий центр має стати своєрідними «хабом» ініціатив та проектів у сфері права. Для територіальних громад це – можливість швидше впроваджувати норми, яких вимагають, зокрема, нововведення в законодавстві і підвищити власну правову спроможність. Обласна рада завжди підтримувала будь-які професійні об’єднання, і створення такої сучасної ресурсно-комунікаційної платформи не є виключенням. Голова обласної ради Гліб Пригунов переконаний:

«Функціонування такого майданчику створить комфортні умови для вирішення правових проблем громад та впровадження законодавчих ініціатив. В сучасних умовах правова система має бути гнучкою та вміти швидко реагувати на пропозиції «знизу»!».

Створення такого клубу стало можливим за сприяння міжнародних донорів, а саме Посольства США в Україні, Міністерства Юстиції, фонду «Відродження» та канадського уряду. Подібні правові майданчики будуть працювати також у Києві, Львові, Одесі та Харкові. Однак центр у Дніпрі, фактично стане найбільшим. Марі Йованович, посол США в Україні, прокоментувала:

« Ще з 2013 року США почало співпрацювати з Україною у створенні системи безоплатної правової допомоги. Ми пишаємося бути партнерами. Зараз завдяки реалізації спільного проекту у цивільних, адміністративних, кримінальних справах, малозахищені верства населення мають кращий доступ до правового захисту. Ці кроки демонструють прагнення України впровадити міжнародні стандарти у захисті прав.»

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38064