Месячный архив: Апрель 2018

Апр 27 2018

Уже осенью в Обуховке откроется самый современный детский сад в Украине

В Обуховке кипит работа. Там «с нуля» строят современный детский сад. Он спроектирован днепровскими архитекторами. Сейчас здание уже готово. Подрядчики перешли к отделочным работам.

Об этом сообщил председатель ДнепрОГА Валентин Резниченко.

«За последние три года мы создали более 4,3 тысячи новых мест для дошкольников. В 2017 году «с нуля» начали строительство четырех садиков. Один из них – в Обуховке. Этот проект – работа наших местных архитекторов. Современный дизайн и энергосберегающие технологии обеспечат детям комфорт и безопасность», – рассказал Валентин Резниченко.

Садик возводят на месте бывшего пустыря. Уже построили два этажа здания, установили окна, обустроили вентиляцию, отопление, освещение и водоснабжение. Построили котельную на альтернативном топливе. Сейчас утепляют и шпаклюют стены, укладывают плитку. На крыше здания разместят солнечные панели. Такие работы – впервые в истории поселка.

«Наш поселковый совет охватывает более пятнадцать тысяч человек. До сих пор здесь не было ни одного садика. Местным жителям приходилось отвозить детей в Днепр. Сдвинуть решение этой проблемы с места помогла ДнепрОГА», – отметил председатель Обуховского поселкового совета Василий Гезь.

Наряду с садиком расположена Обуховская общеобразовательная школа №2. После открытия детсада в поселке образуется учебно-воспитательный комплекс.

«Садочок рассчитан на пять групп и 115 мест. Новостройка нам крайне необходима. Родители смогут оставлять своих детей здесь и спокойно работать», – сказала директор Обуховской общеобразовательной школы №2 Любовь Гладкая.

Местные жители возведению нового садика радуются.

«Здесь сада вообще не было никогда. Сейчас вот наконец идет строительство. Ждем с нетерпением его завершения», – рассказала местная жительница Наталья Ващенко.

Открыть садик планируют уже осенью 2018 года.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38878

Апр 27 2018

У Нікополі відкрили реабілітаційний центр

26 квітня в міській лікарні № 4 було відкрито нове відділення: реабілітаційний центр. Тут надаватимуть психотерапевтичну і фізіотерапевтичну допомогу учасникам бойових дій, чорнобильцям, інвалідам каліцтва та інвалідам по захворюванню, які проживають в Нікополі.

– У системі охорони здоров’я реабілітація завжди існувала в рекомендаціях, — коментує головний лікар міської лікарні № 4 Надія Бредихина. — І коли з ініціативи міської влади ми почали займатися створенням реабілітаційного центру, то виявилося, що ми першопрохідці в цій справі.

Відкриття центру проходило в два етапи. У минулому році капітально відремонтовали приміщення, де раніше розташовувалася грязеводолікарня, і кілька років ніяк не використовувалося. На ремонт з міського бюджету було виділено близько двох мільйонів гривень. У цьому році на обладнання реабілітаційного центру виділили понад 600 тисяч гривень.

Спонсорська допомога Сентравіс нам допомагає регулярно, в цьому році придбають на 100 тис. грн. для цього відділення.

— Наскільки я знаю, в Нікопольському районі сталося чотири суїциду учасників локального військового конфлікту, тому я сподіваюся, що в реабілітаційному центрі фахівці допоможуть своїм пайієнтам адаптуватися для повноціного життя, – радник міського голови з питань допомоги учасникам локального військового конфлікту і членам сімей загиблих Сергій Копчик.

Психологи центру готові надати тривалу психотерапевтичну допомогу, враховуючи індивідуальний підхід и використовуючи різні методи: пісочна терапія, арт-терапія, заснована на застосуванні мистецтва і творчості, гештальт-терапія, яка допомагає поліпшити контакт з оточуючими людьми і зовнішнім світом. Тут проводуть психологічні тестування, щоб визначити чи є у пацієнта депресія, тривожний розлад, посттравматичний стресовий розлад та ін.
Три кабінету центра обладнані апаратами, які лікують всі органи і системи людини, також є апарати, які дозволяють проводити знеболення, покращувати нервову систему.

— Все лікарні Нікополя побудовані в 70-80 роки минулого століття, дуже довгий час там не робили ремонту, – сказав під час відкриття центру, міський голова Андрій Фісак. — Тому завдання міської влади, незважаючи на те, що поліклініки та лікарні відносяться до вторинного рівня медичної допомоги, а значить, повинні фінансуватися з обласного та державного бюджетів, ми не можемо стояти осторонь і будемо поступово приводити в порядок всі лікарні міста. У цьому році — це інфекційна лікарня і сподіваюся, що в цьому році закінчать будівництво дитячої лікарні.
Андрій Фісак вручив подарунок для кабінету релаксації, а депутати міської ради від фракції Солідарність – м’ячі і гантелі для кабінету з фізичного оздоровлення.
Прес-служба міської ради

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38871

Апр 27 2018

Замість диспансеризації в амбулаторіях проводитимуть скринінгові обстеження

Замість диспансерізації – зручні скринінгові обстеження. Такі зміни вносить медреформа. Новинки у медичній галузі обговорюють на Всеукраїнській конференції з сімейної медицини «Від науки до практики», що проходить у Дніпрі.

«Медреформа, насамперед, перевернула підхід до лікування. Якщо раніше пацієнт ішов до лікаря за рецептом від хвороби, то тепер на першому плані – профілактика та вчасне виявлення недугів на ранній стадії. Тож диспансеризацію замінили на більш ефективні та менш виснажливі для пацієнта скринінги» – зазначила директор департаменту охорони здоров’я ДніпроОДА Наталія Будяк.

Тепер пацієнту немає потреби, як раніше, обходити купу медиків. Із будь-якими побоюваннями та скаргами щодо власного здоров’я він іде до обраного сімейного лікаря. Економить і час, і «нерви».

«Це світова практика – понад 80% всієї медичної допомоги за своє життя людина отримує від сімейного лікаря, – підкреслила голова асоціації сімейних лікарів області Неоніла Чухренко. – Він зацікавлений у здоровому пацієнті, задоволеному рівнем обслуговування. Тому основний месседж реформи – зробити медичну допомогу якомога доступнішою та зручною для людей».

Скринінгові обстеження призначатимуться в залежності від віку та наявності хронічних хвороб. Наприклад, у всіх жінок після 40 перевірятимуть, чи немає загроз серцево-судинних або онкологічних захворювань, додала Неоніла Чухренко.

«І лікар, і пацієнт мають усвідомлювати, що медикаменти – не панацея. На 90% здоров’я залежить не від лікування таблетками, а від режиму дня, збалансованого харчування, достатньої фізичної активності. Дати індивідуальні поради кожному пацієнтові щодо здорового способу життя – завдання саме сімейного лікаря», – сказала учасниця конференції, сімейний лікар Наталія Ковальова.

У VІІ Всеукраїнській конференції з сімейної медицини «Від науки до практики» взяли участь 650 сімейних лікарів та керівників амбулаторій Дніпропетровщини та інших регіонів. Із доповідями виступив і заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38868

Апр 27 2018

До уваги громадян!

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Нікопольської міської ради напередодні травневих свят попереджає про надзвичайно високу (5-го класу) пожежну небезпеку у лісових масивах області.
Закликаємо мешканців міста бути обачливими під час поводженням з вогнем та дотримуватися елементарних правил безпеки. Нехай біда не затьмарить ваш відпочинок!

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Нікопольської міської ради
контактний телефон 5 03 79

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38864

Апр 26 2018

У 2018 році службу за контрактом обрали 675 мешканців Дніпропетровщини

Цьогоріч 675 мешканців Дніпропетровщини підписали контракт із Збройними Силами України. 35 з них офіцери, решта – солдати та сержанти. Про це повідомили в управлінні правоохоронних органів та оборонної роботи ДніпроОДА.

«Контракт можуть підписати як чоловіки, так і жінки. Серед вимог – середня освіта та відсутність судимостей. Вік – від 18 до 40 років. У кандидата не має бути проблем зі здоров’ям», — розповіли в управлінні.

Контрактники отримують зарплатню від 7 тис грн. За службу в АТО їм виплачують додаткові 4,5 тис грн, на передовій – 10 тис грн. Також сума залежить від посади, звання та вислуги. Деталі можна уточнити у центрах зайнятості та військкоматах за місцем проживання.

Нині на Дніпропетровщині проходить весняний призов на строкову службу. Загалом до армії відправляться понад 1,5 тис хлопців.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38861

Апр 26 2018

Скільки грошей отримають медзаклади первинки за обслуговування пацієнтів

Вчора, 25 квітня, Уряд ухвалив чотири постанови, які дозволяють продовжити реформування системи охорони здоров’я. Зокрема, визначено, скільки заклади отримають за обслуговування пацієнтів у другій половині 2018 року, як медзаклади укладатимуть договори з НСЗУ та як функціонуватиме електронна система охорони здоров’я.
Подробнее »

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38854

Апр 26 2018

Первая в области мини-ГЭС заработала в Васильковке

В Васильковке заработала единственная в области мини-ГЭС. Это первый серьезный проект громады. Его реализовали за средства украинского инвестора.

Об этом пресс-служба Днепропетровской ОГА сообщила информационной службе  радио Ностальжи.
Подробнее »

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38848

Апр 26 2018

Виїзні прийоми на травень 2018р.

ПЛАН-ГРАФІК

проведення особистого прийому посадовими особами
міської ради громадян за місцем їх роботи та проживання  на
травень 2018р.

Подробнее »

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38842

Апр 26 2018

Где сегодня нет воды?

Внимание!
26.04.2018 в связи с работами подрядчика по улице Усова 27, 37, перекрыта подача воды в данном районе.
Об этом пресс-служба КП «Никопольводоканал» сообщила информационной службе радио Ностальжи.
Водоснабжение будет возобновлено в полном объеме после окончания ремонтных работ.
КП «Никопольводоканал» приносит извинения за временно причиненные неудобства.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38840

Апр 26 2018

Технології майбутнього – на Дніпропетровщині запроваджують альтернативну енергетику.

Невичерпні джерела енергії – вітряки та сонячні батареї. Економія та енергозбереження – твердопаливні котельні, біогазові комплекси.
Сьогодні весь світ активно переходить від застарілих способів видобутку енергії до нових, чистих та екологічних.
Просування ідей «зеленої економіки» є одним з пріоритетних напрямків розвитку і Дніпропетровської області.
Як і де запроваджувати нові технології, вирішували в Дніпропетровській обласній раді, на Міжрегіональній конференції «Зелені рішення» бізнесу – єднання для сталого розвитку».
«Підписавши Угоду про асоціацію з ЄС та приєднавшись до Європейського енергетичного співтовариства, Україна зобов’язалася перейти на сучасні стандарти виробництва та поступово запровадити різні форми сталого енергозабезпечення», — зазначив заступник голови облради Володимир Тюрін.
Подібні заходи в обласній раді проводяться не вперше та мають на меті популяризацію ідей „зеленого” економічного розвитку та створення умов для запровадження сучасних і екологічно безпечних засобів виробництва.
Серед учасників конференції були представники українських міст, об’єднаних територіальних громад та бізнесу.
Багато хто з них уже має досвід і конкретні результати запровадження «зелених рішень» на своїх територіях та у своєму виробництві.
Сонячні електростанції, модернізація промислових підприємств, методи енергозбереження та енергоаудиту – усе це сьогодні реалізується на Дніпропетровщині завдяки міжнародній співпраці обласної ради та іноземних партнерів.
У рамках реалізації Програми сприяння зеленій модернізації української економіки, що впроваджується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ).
Найбільш активні учасники отримали нагороди за свою роботу, а директору німецької Програми в Україні Дагмар Ецер вручили відзнаку голови обласної ради.
«Сьогодні зелена економіка стала світовим трендом. Ми використовуємо європейський досвід, поступово змінюємо власний менталітет і таким чином напрацьовуємо «Зелену політику області». Зміни вже очевидні. На альтернативне опалення ми перевели комунальні заклади Дніпропетровщини: школи, дитячі садки, лікарні, зокрема, найбільший обласний лікарняний комплекс на вул. Космічній (дитяча лікарня, пренатальний центр, міська лікарня №8). В області вже працює і будується декілька сонячних електростанцій. Встановлюється лед освітлення, потроху розпочинає застосовуватися електротранспорт, навіть є приклади, коли звичайний багатоквартирний будинок встановив у себе геліоколектор, таким чином забезпечив гарячу воду всім мешканцям», — прокоментував голова облради Гліб Пригунов.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38837

Предыдущие сообщения «