Дневной архив: 28 марта 2018

Мар 28 2018

Школяр із Дніпропетровщини став чемпіоном світу з авіамоделювання

Владислав Клименко з Марганця став першим серед юніорів на чемпіонаті світу з вільнолітаючих авіамоделей для закритих приміщень. За українську команду виступили три спортсмени. Всі – з Дніпропетровщини. У загальному заліку національна збірна посіла 4-те місце. Тим самим встановила рекорд на світових першостях з авіамоделювання за всю історію України. Про це повідомили в департаменті освіти і науки ДніпроОДА.

«Наші авіамоделісти багато років поспіль беруть участь у чемпіонатах Європи та світу. На цих змаганнях у закритому приміщенні спортсмени представили власні вільнолітаючі авіамоделі класу F1D. Команда України брала участь у двох категоріях – юніори і спортсмени старше 18 років. Владислав Клименко став першим серед юніорів, а загалом збірна посіла на чемпіонаті 4-те місце», – розповіли в департаменті.

На чемпіонаті світу, що пройшов у США, власні моделі представили майже півсотні учасників із 14 держав. Українська збірна – наймолодша. Середній вік спортсменів – 17,9 років. Всі вони – вихованці авіамодельного гуртка центру науково-технічної творчості м. Марганець.

«Наша команда увійшла в історію авіамодельного спорту як наймолодша за всі чемпіонати світу, що стартували півстоліття тому, – розповів тренер Михайло Серебряков. – Ми поступилися набагато досвідченішим учасникам із США, Румунії та Великобританії. Їх середній вік – 44 роки».

У підготовці до змагань, каже Михайло Серебряков, головне – правильно розрахувати вагу літака і площу крила. Важливо знайти «золоту середину».

«В авіамоделюванні дуже жорсткі вимоги до параметрів моделі, – додав він. – Ми впевнено йшли на «срібло», та, на жаль, поступилися під час останнього виступу – літак «зрадливо» зависнув».

Загалом на Дніпропетровщині – 18 дитячих центрів науково-технічної творчості.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37971

Мар 28 2018

Нікопольську середню загальноосвітню школу №10 буде відремонтовано.

Народний депутат України Андрій Шипко поділився гарною новиною — підписана Постанова Кабінету міністрів, де передбачено кошти на ремонт Нікопольської середньої загальноосвітньої школи №10.
На капітальний ремонт фасаду з встановленням енергозберігаючих вікон, теплоізоляцією зовнішніх вікон та теплоізоляцією зовнішніх стін в рамках реалізації спільного з Європейським інвестиційним банком проекту виділено 11 млн гривень.
— Сьогодні у цій школі, — зауважив Андрій Шипко, — навчається 541 учень, діти займають перші місця у міських олімпіадах, представляють місто і на районних та обласних олімпіадах.
Я переконаний, що діти повинні навчатися в комфортних умовах.А питання ремонту чи заміни вікон не повинні лягати тягарям на плечі батьків – Уряд спільно з місцевою владою та обласними бюджетами маютьзабезпечити належні умови навчання.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37968

Мар 28 2018

МОЗ затвердив Порядок надання первинної медичної допомоги

Укладено Порядок надання первинної медичної допомоги – документ, який регламентує роботу терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів, дає чіткий перелік послуг закладів «первинки» і формує нову культуру взаємодії лікаря та пацієнта. Уже з 1 липня абсолютно усі заклади первинної медичної допомоги (ПМД) мають керуватися цим документом.

Подробнее »

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37964

Мар 28 2018

Зелена економіка в дії – підприємці та науковці Дніпропетровщини розробили власні проекти!

Альтернативна енергетика, виробництво біогазу, енергоаудити та екологічні послуги, переробка вторинної сировини, сонячні панелі та вітряки – усе це перестало бути майбутнім. Сьогодні «зелені рішення» економіки активно запроваджуються в усіх сферах життя Дніпропетровщини.

У рамках підтримки енергоефективних ініціатив в області пройшов конкурс для підприємств та науковців. «Зелений імпульс. Green Chamber Award» провели за підтримки обласної ради, Дніпропетровської торгово-промислової палати та Уряду Німеччини. Підсумки підбили сьогодні під час регіональної конференції «Економія. Екологія. Ефективність. Співпраця заради сталого розвитку регіону».

Головною метою конкурсу було просування та впровадження ефективних технологій, рішень, послуг в сфері зеленої економіки, які дозволяють скоротити ресурсоспоживання та негативний вплив на навколишнє середовище.

До участі у конкурсі подали заявки більш 30 підприємств регіону, науковців, а також громадські організації та Томаківська селищна рада. Всього 39 заявок, які розробляють та впроваджують проекти та ініціативи, спрямовані на раціональне використання ресурсів. Після декількох етапів ретельного розгляду робіт було обрано вісьмох переможців конкурсу у наступних номінаціях:

— краще виробництво екологічно дружньої до природи продукції;

— кращий навчальний проект;

— кращий надавач інженерних рішень;

— кращий надавач інженерних рішень в сфері альтернативної енергетики;

— кращий проект рециклінгу;

— кращий сервіс в області побудови систем менеджменту;

— кращий сервіс в сфері управління відходами та рекультивації територій;

— кращий фінансовий продукт.

«Модернізація економіки для України – це не просто нововведення. Сьогодні це вимога європейських партнерів, якщо ми хочемо стати на шлях розвитку цивілізованого суспільства. До того ж, «чисті» технології виробництва дозволять нашому бізнесу вийти на міжнародний ринок. Вже декілька десятків років світ поступово переходить від ресурсної до «зеленої» сталої економіки. Чиста, відновлювана енергія – це єдиний шлях до успішного розвитку будь-якої країни», — зазначив Володимир Тюрін, заступник голови Дніпропетровської обласної ради.

Цей конкурс не є поодинокою акцією з втілення зеленої економіки на Дніпропетровщині. Це цілий комплекс рішень, програм та ініціатив, які впроваджує Дніпропетровська обласна рада. У «зелених рішеннях» вбачає майбутнє і її голова Гліб Пригунов:

« Наша країна рухається до високих стандартів життя, до цивілізованого суспільства та заможних територій. Запровадження «зелених рішень» — важливий етап цього шляху. Зараз  ми вже будуємо біогазові установки, нові сонячні електростанції, покращуємо технології, за якими проводиться будівництво комунальних закладів. А подібні конкурси ресурсоефективних ініціатив суттєво допомагають у становленні зеленої економіки!»

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37960

Мар 28 2018

Про розміри разової грошової допомоги до 5 травня деяким категоріям громадян у 2018 році

Кабінетом Міністрів України прийнята постанова від 14.03.2018 р. №170 «Деякі питання виплати у 2018 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань», якою затверджені розміри разової грошової допомоги до 5 травня:

інвалідам війни та  колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилось 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин (ст. 62).

— І групи – 3685 гривень;

— ІІ групи — 3265 гривень;

— ІІІ групи — 2845 гривень;

учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків (ст. 61 )1265 гривень;

членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге — 630 гривень;

учасникам війни та  колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога (ст. 63)525 гривень.

Доплата буде здійснена автоматично Дніпропетровським обласним центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат через відділення зв’язку або через установи банків пенсіонерам — за місцем отримання пенсій, а особам, які не є пенсіонерами  за місцем їх проживання чи одержання грошового утримання.

У разі виникнення питань стосовно виплати разової грошової допомоги до 5 травня, Ви можете звернутись до управління праці та соціального захисту населення Нікопольської міської ради вул. Отаманська буд. 2, каб.     № 202 та 203, тел.: 4-48-95, 095-901-94-00.

 

Управління праці та соціального захисту населення

Начальник управління праці та соціального захисту населення О.П. Полянська

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37957

Мар 28 2018

ТРЦ Днепропетровской области проверят на соблюдение пожарной безопасности

Заместитель начальника управления по недопущению ЧС ГУ ГСЧС Украины в Днепропетровской области Дмитрий Кудрявцев сообщил, что на Днепропетровщины ТРЦ будут проверены планово и внепланово.

Об этом стало известно на пресс-конференции в ИА «МОСТ-ДНЕПР».

В Днепропетровской области функционируют более 30 торгово-развлекательных центров. 19 из них функционируют на территории Днепра. Исходя из того, что в 2014 году был введен мораторий на проверку бизнеса, сейчас мы не можем сказать, как обстоит ситуация с пожарной безопасностью в этих учреждениях. В 2018 году Постановлением Кабмина №1104 внесены изменения в мораторий, согласно которым разрешено проводить проверки некоторым госорганов, в том числе государственному пожарному надзору. Также нам разрешено проверять соблюдение выданных ранее предписаний. ТРЦ относятся к объектам с высокой степенью риска. Их можно проверять один раз в 2 года. Так что, будут проведены и плановые и внеплановые проверки.

Дмитрий Кудрявцев рассказал, какие правила должны соблюдаться в зданиях с массовых скоплением людей. «Не загромождаться и не закрываться пути эвакуации. Все пути эвакуации должны быть оборудованы аварийным освещением и указателем с надписью «Выход» и направлением движения. ТРЦ обязательно должен быть оборудован автоматической пожарной сигнализацией. Должна быть голосовая система оповещения и огетушители. Посетителям мы советуем, придя в торговый центр, ознакомиться со схемой эвакуации. Это займет всего несколько секунд, но может спасти вам жизнь», — сказал он.

Как известно, 25 марта в г. Кемерово в России произошла трагедия в ТРЦ «Зимняя вишня», где в результате пожара, по официальным данным, погибло более 60 человек, большинство из которых – дети. СМИ сообщают, что детей закрыли в кинотеатре, чтобы они не разбежались. Таким образом, были нарушены все правила пожарной безопасности.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37954

Мар 28 2018

Медична реформа в дії: коли необхідно заповнювати декларації і на які зміни чекати?

З 1-го квітня в Україні стартує кампанія з підписання декларацій між пацієнтом та лікарем первинної ланки. Такі зміни відбуваються в рамках медичної реформи, яка активно впроваджується в нашій державі. Не обійшла вона і Нікополь. Аби докладніше розібратись в алгоритмі: пацієнт-декларація-лікар, ми звернулись до головного лікаря КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» (далі Центр) Валентини Горяної.

  • Валентино Вікторівно, що таке декларація і як вона буде оформлюватись?
  • Декларація – це документ про наміри пацієнта обслуговуватись у конкретного лікаря первинної медичної допомоги. Сюди заноситимуться всі необхідні дані про людину, а також прізвище контакти та адреса надання послуг медика. Кампанія декларування триватиме з 1-го квітня по 30-червня 2018 року. У цей період пацієнт, визначившись з тим медиком, з яким він буде співпрацювати, прямує до нього з паспортом та ідентифікаційним кодом. Лікар самостійно вносить всю необхідну інформацію про пацієнта в електронну базу, а потім віддає йому один примірник декларації, який і буде його медичним путівником. Якщо людина. Через свої фізичні обмеження, не зможе самостійно прийти до лікарні – медик прийде до неї сам.

 

Декларативні відносини будуть оформлюватись з сімейними лікарями, педіатрами та терапевтами. Кожен з них зможе обслуговувати не більше 1800, 900 і 2000 пацієнтів відповідно. Річні послуги сімейного лікаря (за одного пацієнта) коштуватимуть державі 370 гривень. За словами Валентини Горяної, цей етап реформи знімає з місцевого бюджету фінансове навантаження на первинну ланку. Тепер кошти надходитимуть з Національної служби здоров’я, в якій зареєстровані всі наші лікарі. А Центр у найближчий час  змінить свій статус з «Комунального закладу» на «Некомерційне підприємство». Відповідні документи вже подані до міської ради. Куди ж розподілятимуться кошти, які надходитимуть до Центру?

  • Фінансові надходження, які отримуватиме медзаклад, розподілятимуться на заробітну плану лікарів, молодшого медперсоналу, лабораторну та функціональну діагностику, зміцнення технічної бази, затратні матеріали тощо. Тобто, на повноцінне функціонування всієї служби. Сподіваємось, звичайно, що зарплатня наших лікарів підвищиться, але заздалегідь цього передбачити не можемо. Спочатку необхідно, щоб запрацював весь механізм, — зазначає головний лікар Центру.

 

Реформування медичної галузі на даному етапі обмежує кількість викликів лікарів до хворих. Це пов’язано з тим, що у медиків первинної ланки значно розшириться спектр завдань та обов’язків. Такі нововведення не стосуватимуться дітей до року, хворих з високою температурою та болем у серці.

 

Валентина Горяна припускає, що поступово, до кінця року в Центі зникнуть реєстратури, бо в них не буде необхідності. Талони та амбулаторні журнали запису замінять електронні бази даних. А про свій візит до лікаря пацієнт зможе домовитись особисто, зателефонувавши у робочий час за номером, який вказано у декларації.

 

Отже, шановні нікопольці, не забудьте до 30-го червня задекларувати свої відносини з тим лікарем, у якого б вам хотілось надалі обслуговуватись. За словами головного лікаря Центру, медиків вистачить на всіх, тому висловлює прохання – не створювати ажіотажу. Нічого страшного не відбувається – це просто структурні зміни, які допоможуть побудувати більш тісні, логічні та зрозумілі стосунки між пацієнтом та лікарем, незважаючи на адресну прив’язку.

 

Прес-служба міської ради

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37947