Дневной архив: 20 февраля 2018

Фев 20 2018

Після реконструкції очисних споруд мешканці П’ятихаток матимуть чисте місто

У П’ятихатках реконструюють каналізаційні мережі та очисні споруди – вперше за понад 20 років. Нині роботи вже на завершальному етапі. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

«За ініціативою Президента України Петра Порошенка щороку на Дніпропетровщині реалізуємо близько двох десятків екологічних проектів. Реконструкція очисних споруд та каналізаційних мереж у П’ятихатках допоможе створити комфортні умови для життя людей та значно поліпшить екологію міста», – зазначив Валентин Резніченко.

Понад два десятки років каналізаційні системи П’ятихаток працювали неякісно. Очисні споруди вийшли з ладу, і неочищені стічні води потрапляли через балку в річку Саксагань. Періодично забивалась і центральна каналізація.

Реконструкцію очисних споруд розпочали два роки тому і проводять у декілька етапів. Все – обласним коштом.

«Проблема з водовідведенням – найболючіша у місті. Від її вирішення залежить і екологія, і здоров’я людей, – розповів мешканець м. П’ятихатки Валентин Дем’янчук. – Дякуємо обладміністрації, що нам допомогли».

Ремонтники вже відновили споруди для різних етапів очистки стічних вод. Відремонтували дренажну насосну станцію та проклали труби в окремих районах міста. Реконструювали лабораторію та будівлю компресорної й хлораторної.

Нині приводять до ладу первинні та вторинні відстійники. Замінюють фільтри й оновлюють будівлю для насичення води повітрям та спеціальними бактеріями.

Після проходження всіх етапів фільтрування воду перевірятимуть на відповідність санітарним нормам у лабораторії. В річку Саксагань скидатимуться очищені стоки.

«Дуже вдячні губернатору за виділені кошти – каналізаційна система у П’ятихатках давно потребувала реконструкції, – розповів мер П’ятихаток Олег Малоок. – Після запуску оновлених очисних споруд матимемо і чисту річку, і чисте місто».

Згодом до відремонтованих споруд проведуть електрику. Облаштують і зовнішнє освітлення.

У П’ятихатках реконструюють каналізаційні мережі та очисні споруди – вперше за понад 20 років

Олег Малоок: «Дуже вдячні губернатору за виділені кошти – каналізаційна система у П’ятихатках давно потребувала реконструкції»

Вже відновили споруди для різних етапів очистки стічних вод

Відремонтували дренажну насосну станцію

Реконструювали будівлю компресорної й хлораторної..

..та облаштували її сучасною вентиляцією

Згодом проведуть і електрику

Нині ремонтники замінюють старі фільтри

Воду, що проходитиме всі етапи очищення, перевірятимуть у лабораторії

Після завершення реконструкції в балку та річку скидатимуться очищені стоки

«Проблема з водовідведенням – найболючіша у місті. Дякуємо обладміністрації, що нам допомогли», – Валентин Дем’янчук

Після реконструкції очисних споруд мешканці П’ятихаток матимуть чисте місто

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37164

Фев 20 2018

Додатковий обсяг ремонтних робіт лише відточує майстерність

Ремонтну кампанію 2018 року на Запорізькій АЕС відкрив енергоблок №2. Графік ремонту насичений, заплановані додаткові обсяги робіт.

В капітальному ремонті знаходяться два головних циркуляційних насоси, два парогенератора, виконується додатковий обсяг експлуатаційного контролю металу, розкриття арматури і т.д.

Вже відправлені на майданчик ССВЯП два вентильованих бетонних контейнера з відпрацьованим ядерним паливом, зараз проводиться ремонт відсіку басейну витримки. Ця робота вимагає підвищеної уваги, знань і часу. Також триває заміна гермопроходок, це вносить корективи в терміни ремонту в сторону їх збільшення.

«Часу на розкачку немає, особливо якщо врахувати, що в середині березня енергоблок №4 вийде в тривалий ремонт з виконанням всього комплексу робіт для продовження терміну експлуатації. До цього часу ми зобов’язані виконати більшу частину робіт на другому енергоблоці. І, хоча у нас є досвід ремонтів і на трьох енергоблоках одночасно, все ж ремонтувати відразу кілька блоків складніше» — розповів перший заступник головного інженера енергоремонтного підрозділу Запорізької АЕС Сергій Гурін

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37161

Фев 20 2018

Третій всеукраїнський фест «Пісні, народжені в АТО» пройде у Дніпрі вже у червні

На початку літа у Дніпрі пройде фест «Пісні, народжені в АТО». Вже втретє сцену підкорюватимуть талановиті бійці, які пишуть та виконують власні композиції. Як зареєструватися на участь – розповів голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Підтримка захисників – одне із завдань Президента України Петра Порошенка. Вже втретє ми влаштовуємо для АТОвців пісенний фестиваль. Чоловіки виходять на сцену, аби заспівати власні твори, поділитися пережитими емоціями, почуттями. А ще – відчути потужну підтримку залу, – розповів Валентин Резніченко. – Цьогоріч чекаємо на нових учасників, реєстрація – до 1 травня».

Якщо бажаєте, щоб вашу пісню почули тисячі людей, заповнюйте заявку.

Деталі можна уточнювати за електронною поштою atofest.dnipro@gmail.com.

Вже традиційно фест пройде у літньому театрі парку Шевченка у Дніпрі.

Перші «Пісні, народжені в АТО» пройшли у 2016-му, другі – у 2017. За підсумками випущено два диски.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37157

Фев 20 2018

Добова довідка від Запорізької АЕС

Станом на 20  лютого  в мережі знаходяться 5 енергоблоків. Вироблення електроенергії за добу 120 млн. 400 тис кВт г.

Сумарне надходження інертних радіоактивних газів в атмосферу від енергоблоків ЗАЕС складає 0,12 % від допустимого рівня.

Радіаційний фон в санітарно-захисній зоні становить 8-12 мікрорентген на годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування атомної станції.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37155

Фев 20 2018

Президент підписав Закон, який надає право членам родин загиблих учасників Революції Гідності на призначення дострокових пенсій

Президент Петро Порошенко підписав Закон, який надає право членам сімей загиблих внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності, право на дострокове пенсійне забезпечення за віком.
«8 лютого Парламент прийняв Закон, який дозволяє призначення дострокової пенсії за віком членам сімей осіб, які загинули чи померли в наслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, отриманих під час Революції Гідності. Практично одразу після його надходження, у вашій присутності я підписую цей Закон», — сказав Глава держави, підписуючи документ на відкритті виставки, присвяченої учасникам Революції Гідності – творчим особистостям «Переведи мене через Майдан».

Ухвалення і підписання цього законодавчого акта Президент назвав «свідченням і доказом того пріоритету, який має в українській владі вшанування пам’яті учасників Революції Гідності».

Закон України «Про внесення зміни до статті 115 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення дострокової пенсії за віком членам сімей осіб, які загинули (померли) внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності» сприяє дотриманню соціальної справедливості та забезпечення рівних підходів у пенсійному забезпеченні членів сімей загиблих під час проведення антитерористичної операції та членів сімей загиблих під час участі у Революції Гідності. Цим категоріям пенсіонерів надаються рівні права щодо дострокового пенсійного забезпечення за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». 

Документом надається право на призначення дострокових пенсії за віком членам сімей осіб, які загинули або померли внаслідок поранень або інших ушкоджень здоров’я, отриманих під час участі в Революції Гідності. Таке право мають дружини та чоловіки, якщо вони не взяли повторний шлюб, діти, які стали інвалідами до досягнення повноліття, і батьки. Вони зможуть вийти на пенсію в 55 років (чоловіки) при страховому стажі в 25 років і жінки — в 50 років при страховому стажі в 20 років.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37152

Фев 20 2018

У Нікополі вшанували Героїв Небесної Сотні

 

Сьогодні, відбувся загальноміський мітинг, на якому вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Захід проводився біля меморіалу «Захисник України» та зібрав чимало небайдужих нікопольців. Присутні були безпосередні учасники подій на Майдані, учасники бойових дій у зоні АТО, рідні загиблих Героїв, представники міської влади, громадських організацій, промислових підприємств, духовенство.

Зі словами скорботи та безмежної гордості за подвиг молодих хлопців, яких величають Небесною сотнею виступила виконуюча обов’язки міського голови Андрія Фісака – Ольга Коник. Як відомо, без підтримки небайдужих українців, які беруть на себе відповідальність волонтерської діяльності, воїнам було б в рази важче на передовій. Волонтер дає змогу бійцю отримати частинку миру, частинку рідної домівки та тепло маминих рук. Від імені міського голови Андрія Фісака — Ольга Василівна нагородила Відзнакою Президента України «За гуманітарну участь в Антитерористичній операції» волонтера, голову ГО «Прихист» Катерину Фоміну.

Поетичні рядки, присвячені полеглим за Україну звучали цього дня зі сцени. Трьома пострілами салютної групи та хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять Небесної сотні. До меморіалу та світлин поклали квіти. Представники духовенства провели панахиду за загиблими.

Прес-служба міської ради

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37134

Фев 20 2018

Після реконструкції навчально-виховний комплекс у Жовтих Водах буде найяскравішою школою в області

Навчально-виховний комплекс № 6 «Перспектива» у Жовтих Водах реконструюють вперше за майже 30-річну історію. Нова термомодернізована покрівля, яскравий утеплений фасад, унікальні вікна з підвищеним енергозбереженням. Лише зовнішнє осучаснення будівлі дозволить економити до 50% тепла. Капітально відремонтують школу і всередині. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

«Діти Дніпропетровщини мають навчатися та виховуватися у сучасному комфортному освітньому просторі. Реконструюємо основні та опорні школи по всій області. Таке завдання поставив Президент України Петро Порошенко. Капітально ремонтуємо і НВК №6 у Жовтих Водах – з використанням сучасних технологій енергозбереження. Після реконструкції маленькі мешканці міста матимуть теплий і найяскравіший навчальний заклад в області», – зазначив Валентин Резніченко.

НВК № 6 у Жовтих Водах відкрили майже 30 років тому. Заклад жодного разу капітально не ремонтували. Останні роки під час дощів протікали і дах, і вікна. Батьки учнів згадують, як дуло і свистіло з усіх щілин.

«Раніше і стеля текла, і стіни. Старі вікна розпадалися. Стан будівлі був надзвичайним», – поділилася мати учня Вікторія Азарова.

Будівля вже з новою покрівлею – модернізованою та утепленою, а головне – облаштованою водовідводами з підігрівом. Тепер дах не протікатиме за будь-якої погоди.

Замінили всі вікна – на енергозберігаючі. Вони мають підвищену звуко- та термоізоляцію, а ще – добре відбивають сонячне світло. Закуповували такі вікна спеціально за кордоном.

«Вся Європа пішла шляхом термомодернізації, і Жовті Води не відстають. Все – завдяки коштам, виділеним із обласного бюджету, – сказав міський голова м. Жовті Води Володимир Абрамов. – Капремонт НВК №6 дозволить значно економити тепло – до 50%. А сам заклад стане красивим та яскравим».

Фасад будівлі утеплюють та облаштовують яскравою плиткою у чотири кольори – бірюзовий, зелений, жовтий та рожевий.

«В такій яскравій та барвистій, термомодернізованій школі дітям буде дуже комфортно. Сподіваємося що і бажання вчитися та розвиватися побільшає», – розповіла мати учениці Валентина Власова.

Капітально відремонтують приміщення і всередині.

«Ми вже не можемо дочекатися, коли матимемо сучасні красиві класи. Школа вже як новенька, ще трішки доробити – і буде взагалі супер!», – сказала учениця Анастасія Кравченко.

У закладі – майже тисяча учнів та учасників різноманітних гуртків. Центр позакласної роботи відвідують діти з інших шкіл міста.

Навчально-виховний комплекс у Жовтих Водах капітально ремонтують вперше за майже 30-річну історію

Після реконструкції заклад буде найяскравішим в області

Фасад утеплюють..

..та облаштовують плиткою в 4 кольори – бірюзовий,..

..зелений,..

..жовтий..

..та рожевий

«Вся Європа пішла шляхом термомодернізації, і Жовті Води не відстають. Все – завдяки коштам, виділеним із обласного бюджету», – Володимир Абрамов

Вікна замінили на енергозберігаючі, із підвищеною звуко- та термоізоляцією

«В такій яскравій та барвистій, термомодернізованій школі дітям буде дуже комфортно», – Валентина Власова

Термомодернізація закладу дозволить економити до 50% тепла

Анастасія Кравченко: «Школа вже як новенька, ще трішки доробити – і буде взагалі супер!»

У закладі – майже тисяча учнів та учасників різноманітних гуртків

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37118

Фев 20 2018

Рекомендації бельгійських колег можуть бути використані на АЕС України

Компанія Tractebel Engineering поділилася актуальним на сьогодні практичним досвідом бельгійських АЕС з ДП «НАЕК «Енергоатом». Бельгійські фахівці надали свої напрацювання з реалізації проектів, пов’язаних з впровадженням систем фільтрованого скидання середовища з гермооб’єму, які відносяться до постфукусімських заходів.

У семінарі, який відбувся в грудні минулого року в Дирекції з міжнародного співробітництва ДП «НАЕК «Енергоатом», взяли участь експерти Tractebel Engineering, представники Компанії, фахівці Запорізької, Рівненської та Хмельницької АЕС.

Основне питання обговорення стосувалося аналізу технічних вимог, розроблених ДП «НАЕК «Енергоатом» для систем фільтрованого скидання середовища з гермооб’єму. Бельгійська сторона вказала на ряд аспектів, які необхідно розглянути з точки зору європейського досвіду впровадження подібних систем.

Були проаналізовані технічні вимоги для енергоблоків №3, 4, 5 ЗАЕС, №3 РАЕС, №1 ХАЕС і відповідно запропоновані конкретні питання для більш детального розгляду. Всі вони стосувалися аспектів, яким приділяється особлива увага при реалізації подібних заходів на західних атомних станціях.

Цього року співпраця в даному напрямі триває. З боку компанії Tractebel Engineering надійшла пропозиція відвідати бельгійську АЕС Doel. Бельгійські колеги готові продемонструвати, як функціонує їх система сухої фільтрації, ознайомити з особливостями монтажу та експлуатації системи примусового скидання тиску, встановленої на енергоблоці №4 АЕС Doel.

«Важливо, що реалізація постфукусімських заходів проводиться в тісній інтелектуальній співпраці країн-виробників атомної енергії. І європейський досвід, безумовно, для нас дуже цікавий» — розповів учасник семінару, головний фахівець з енергетичних реакторів Запорізької АЕС Сергій Шигін.

 

 

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37115

Фев 20 2018

Жителі Слобожанської об’єднаної громади можуть виграти по 100 тис грн на проекти розвитку

По 100 тис грн можуть отримати мешканці Слобожанської громади, які підготують успішні проекти розвитку. У такий спосіб жителів залучають до реалізації бюджету участі, який запровадили в територіальному об’єднанні. Про це повідомили в департаменті економічного розвитку ДніпроОДА.

Прийом пропозицій від мешканців громади розпочнеться на початку травня.
Для всіх, хто бажає розробити громадський проект, проведуть консультації та тренінги. На оформлення пропозицій заплановано два місяці.
Рейтинг кожного запропонованого проекту визначать завдяки голосуванню мешканців громади.
Доцільність, актуальність та законність проектів оцінюватиме Координаційна рада із впровадження бюджету участі Слобожанської громади. Вона й обере 25 переможців.
Один проект може розраховувати на максимальний грант у 100 тис. грн. Загальний фонд – 2,5 млн грн.
Бюджет участі, або громадський бюджет – це частина коштів місцевого бюджету, у розподілі яких може брати участь кожен мешканець громади. На що витратити гроші, люди вирішують самостійно шляхом голосування.
Слобожанська громада утворилася однією з перших на Дніпропетровщині. Наразі в області 60 громад.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37112

Фев 20 2018

Директорів шкіл закликають перевірити дані до ЗНО

Тестування швидко та якісно. Аби одинадцятикласники могли здати іспит з іноземної без проблем, директорам шкіл варто перевірити дані на національному веб-сервісі, розповіли в департаменті освіти і науки ДніпроОДА.

«Правильно обрати іноземну для здачі ЗНО, визначитися з рівнем її вивчення – допомогти абітурієнтам мають директори шкіл. Їм треба завчасно перевірити інформацію на сервісі «Керівникам закладів освіти». Якщо є неточності – варто звертатися з письмовим клопотанням до відповідного регіонального центру щодо внесення змін», — зазначили в департаменті.

Учні теж мають бути уважними. Зокрема – під час заповнення реєстраційної форми.

«Якщо неточності виявляють самі учні, їм потрібно звернутися до керівництва школи, там допоможуть вирішити проблему», — додали в департаменті.

Реєстрація на ЗНО триває до 19 березня, саме ж тестування буде проходити з 22 травня до 13 червня.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37108

Предыдущие сообщения «