Дневной архив: 19 февраля 2018

Фев 19 2018

В кожному районі Дніпропетровщини відкриють інклюзивно-ресурсні центри

В кожному районі Дніпропетровщини відкриють інклюзивно-ресурсні центри. Таке рішення сьогодні в облдержадміністрації скріпили Меморандумом між ДніпроОДА та місцевими громадами, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Дніпропетровщина – лідер в Україні із впровадження інклюзивної освіти. Область працює над створенням у школах освітнього середовища для особливих дітей. У 2017 році перший в Україні інклюзивно-ресурсний центр відкрили у Солонянській опорній школі. Цей проект – частина соціальної програми «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації» голови Благодійного Фонду Порошенка, дружини Президента України Марини Порошенко. Нині такий досвід поширюватиметься на всю область», — зазначив Валентин Резніченко.

Інклюзивно-ресурсні центри (ІРЦ) облаштовуватимуть за проектом Фонду Порошенка. Їх відкриватимуть при школах та в нових, окремо зведених будівлях. Такі центри з’являться в усіх містах, районах і громадах. Відповідне рішення скріпили Меморандумом. Його підписала ДніпроОДА з головами міст, райрад, об’єднаних територіальних громад.

«Діти з особливими потребами не будуть навчатися в інтернатах радянського типу, як раніше. Створення інклюзивно-ресурсних центрів дає можливість ввести особливих дітей в сучасну українську школу. Завдяки цьому дітлахи відчуватимуть себе комфортно”, — розповів перший заступник голови ДніпроОДА Олег Кужман

В ІРЦ займатимуться діти від 2 до 18 років.

«Інклюзивно-ресурсні центри потрібні в кожному районі, в кожній громаді. Адже має бути доступ до освіти всім без винятку дітям», — поділилася голова Гречаноподівської сільської об’єднаної громади Галина Усик.

Нині в регіоні вже 150 інклюзивних навчальних закладів, які відвідують близько 500 учнів. У 2017 році у школах Дніпропетровщини облаштували більше півсотні медіатек та 18 ресурсних кімнат.

У ДніпроОДА сьогодні підписали Меморандум про створення мережі інклюзивно-ресурсних центрів

Його підписали голови міських, районних рад та ОТГ

В кожному місті, районі та громаді Дніпропетровщини відкриють інклюзивно-ресурсні центри

Олег Кужман: «Створення інклюзивно-ресурсних центрів дає можливість ввести особливих дітей в сучасну українську школу. Завдяки цьому дітлахи не відчуватимуть, що вони мають особливі потреби»

Область працює над створенням освітнього середовища для особливих дітей

Перший в Україні Інклюзивно-ресурсний центр відкрила дружина Президента України Марина Порошенко в Солонянській опорній школі

У центрі — кімнати для індивідуальної роботи з особливими дітьми

З малечею працює логопед,..

дефектолог, психолог і корекційні педагоги

Ресурсна кімната має й зону відпочинку

У 2017 році у школах Дніпропетровщини облаштували більше півсотні медіатек та 18 ресурсних кімнат

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37086

Фев 19 2018

Добова довідка від Запорізької АЕС

Станом на 19  лютого  в мережі знаходяться 5 енергоблоків. Вироблення електроенергії за добу 120 млн. 400 тис кВт г.

Сумарне надходження інертних радіоактивних газів в атмосферу від енергоблоків ЗАЕС складає 0,12 % від допустимого рівня.

Радіаційний фон в санітарно-захисній зоні становить 8-12 мікрорентген на годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування атомної станції.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37084

Фев 19 2018

У Дніпрі пройде відкритий турнір з бадмінтону

Понад 100 професіоналів та любителів змагатимуться за звання кращого на відкритому чемпіонаті з бадмінтону. Він пройде у Дніпрі 23-25 лютого. Про це розповіли в управлінні молоді і спорту ДніпроОДА.

«Близько 120 спортсменів зі всієї України, близького та далекого зарубіжжя візьмуть участь у відкритому турнірі з бадмінтону Fly-Dnipro Open. Це буде своєрідне свято бадмінтону, в якому позмагаються як професіонали, так і аматори», — розповів організатор змагань Дмитро Зозуля.

Вік учасників – від 13 років до понад 50-ти. Грати будуть у трьох групах: «еліт», де змагатимуться виключно професіонали, в «А» — професіонали та аматори і «В», до якої ввійдуть виключно любителі.

«Цей турнір надзвичайно важливий для дніпровського бадмінтону. Він популяризує цей спорт та демонструє: є можливість і займатися, і змагатися на гідному рівні та з сильними суперниками», — додав Дмитро Зозуля.

Змагання розпочнуться 23 лютого у спортивному комплексі «Олімпія» на вул.Аржанова, 12-б. Вхід вільний.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37081

Фев 19 2018

Молодь Дніпропетровщини запрошують позмагатися за 6-12 тис грн

Молодь Дніпропетровщини запрошують до участі у новому конкурсі. Потрібно зняти коротке відео про європейську освіту, або ж співпрацю України та ЄС. Кращий аматор отримає 6 тисяч гривень, а професіонал – 12 тисяч гривень. Деталі розповіли у департаменті освіти та науки ДніпроОДА.

Відео-конкурс від Представництва ЄС в Україні проходить вже вчетверте. Він – для молоді до 35 років. Потрібно зняти коротке відео – максимум 3 хвилини. Це може бути соціальна реклама, репортаж, блог, музичний кліп. Обмежень за форматом, стилем і наповненням немає. Проте є чітка тема – європейська освіта, або ж співпраця України та ЄС.

Учасникам пропонують поміркувати: чи є різниця між європейською та українською освітою? Як це – навчатися в Європі? Як вітчизняні школи та університети стають ближчими до європейських стандартів? Якою буде українська та європейська освіта через 20 років? Як рух України до ЄС вже зараз змінює твоє місто?

Спробувати свої сили можуть як аматори, так і професіонали. До 15 липня потрібно зняти відео, залити його на youtube та зареєструвати на участь у конкурсі. До 20 серпня журі обере кращих. Імена переможців оприлюднять тут. Церемонія нагородження – у вересні 2018-го.

Деталі тут.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37077

Фев 19 2018

ДніпроОДА продовжує проект «Заради них» фотосесією про цивільні професії АТОвців

П’ятеро людей різних професій, які пройшли АТО. Вони – учасники цьогорічного проекту «Заради них», започаткованого ДніпроОДА. Військові предстануть на світлинах в камуфляжі та робочому одязі з мирного життя. Про це розповів очільник області Валентин Резніченко.

«У 2017-му в ДніпроОДА презентували альманах «Заради них». Він – про наших захисників та їхні родини. Цьогоріч вирішили продовжити цей проект. Вже провели першу фотосесію про цивільні професії АТОвців, яка стане частиною нового видання», — зазначив Валентин Резніченко.

Людей різних професій та стилю життя на деякий час об’єднала війна. Вони покинули свої робочі місця і стали солдатами. Серед них і менеджер Сергій Куршаков.

«У 2014-му році не вагаючись пішов служити, потрапив до сорокового батальйону. Тепер комісований. Як раніше був менеджером, так ним і залишаюсь, єдине що – взяв на себе більше проектів. Такі фотосесії необхідні, аби показати – у нас різні цивільні спеціальності, але, незважаючи на це, ми встали й пішли захищати Батьківщину», — розповів учасник проекту Сергій Куршаков.

Учасники вже знялися у військовій формі, а незабаром фотосесія продовжиться в цивільному вбранні.

«Цей етап проекту присвячений мирному життю хлопців, які пройшли війну та відстояли нашу незалежність. Працювати з нашими захисниками дуже легко – людям багато чого довелося побачити, але вони відкриті, вільні і не соромляться фотокамери», — поділився фотограф Ігор Співак.

У цьогорічному альманаху «Заради них» точно будуть дві теми – про професії АТОвців та розділ «Ветеран ветерану», де сучасні захисники будуть зображені з солдатами Другої Світової. Інші плани – поки в секреті.

«Це не просто фотопроект, це історії хлопців, про їхнє життя та долі. Тут менеджер, хореограф, шахтар, токар, слюсар – доволі великий спектр. І це дуже цікаво – показати захисників на робочих місцях, які вони покинули на певний час, аби вберегти нас з вами», — зазначила координатор Центру допомоги учасникам АТО при ДніпроОДА Наталія Шуліка.

Перший альманах «Заради них» презентували у ДніпроОДА в 2017-му.

Нова фотосесія з АТОвцями — перша сторінка цьогорічного проекту «Заради них»

Тонкощі фотопроцесу

«Працювати з нашими захисниками дуже легко – людям багато чого довелося побачити, але вони відкриті, вільні і не соромляться фотокамери», — Ігор Співак

Серед учасників представники різних професій

«У 2014-му році не вагаючись пішов служити, потрапив до сорокового батальйону. Тепер комісований. Як раніше був менеджером, так ним і залишаюсь, єдине що – взяв на себе більше проектів», — Сергій Куршаков

Фотограф працює у захопленні

«Це не просто фотопроект, це історії хлопців, про їхнє життя та долі», — Наталія Шуліка

Незабаром фотосесія продовжиться в цивільному вбранні

Перший альманах «Заради них» презентували у ДніпроОДА в 2017-му

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37063

Фев 19 2018

Шановні нікопольці!

Завтра, 20 лютого, відбудеться загальноміський мітинг, присвячений вшануванню пам’яті «Героїв Небесної Сотні». Захід розпочнеться о 10:00 біля меморіалу «Захисник України».
Запрошуємо долучитись небайдужих мешканців та гостей міста.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37059

Фев 19 2018

ЕКСТРЕНА МЕДИЧНА ДОПОМОГА У НІКОПОЛІ: КОЛИ «ШВИДКА» МУСИТЬ ПОСПІШАТИ

Завідувач Нікопольської станції екстреної медичної допомоги Тетяна Мельник прокоментувала інформацію щодо того, які виклики обслуговують бригади екстреної медичної допомоги (ЕМД).

Так, відповідно до ст. 4 Закону України «Про екстрену медичну допомогу», виклик екстреної медичної допомоги здійснюється за єдиним телефонним номером виклику екстреної медичної допомоги 103 або за єдиним телефонним номером виклику екстреної допомоги 112. Виклики надходять до оперативно-диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Диспетчери з приймання викликів перебувають в єдиному приміщенні диспетчерської служби центру.

— З 01.07.2017 року Нікопольська станція екстреної (швидкої) медичної допомоги є підрозділом комунального закладу «Обласний центр екстреної медичної допомоги» Дніпропетровської обласної ради». – пояснює Тетяна Мельник. В обласному центрі Єдина оперативно-диспетчерська служба (ОДС), розташована вона у м. Дніпро. Після надходження до ОДС, виклики оброблюються і через диспетчера напрямку передаються на смартфони (планшети) виїзних бригад ЕМД відповідної територіальної одиниці за допомогою інтернету та мобільного зв’язку.

Бригада ЕМД обслуговує тільки екстрені виклики. Відповідно до Постанови КМУ №1119 від 21 листопада 2012 р. «Про норматив прибуття бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги на місце події», до категорії екстрених належать звернення стосовно пацієнта, який перебуває у невідкладному стані, що:

1) супроводжується:

знепритомленням;

судомами;

раптовим розладом дихання;

раптовим болем у ділянці серця;

блювотою кров’ю;

гострим болем у черевній порожнині;

зовнішньою кровотечею;

ознаками гострих інфекційних захворювань;

гострими психічними розладами, що загрожують життю і здоров’ю пацієнта та/або інших осіб;

2) зумовлений:

усіма видами травм (поранення, переломи, вивихи, опіки, важкі забої, травми голови);

ураженням електричним струмом, блискавкою, тепловими ударами, переохолодженням, асфіксією всіх видів (утоплення, потрапляння сторонніх предметів у дихальні шляхи);

ушкодженнями різної етіології під час надзвичайних ситуацій (дорожньо-транспортні пригоди, аварії на виробництві, стихійні лиха тощо);

отруєннями, укусами тварин, змій, павуків та комах тощо;

порушенням нормального перебігу вагітності (передчасні пологи, кровотеча тощо).

До категорії екстрених належать також звернення медичних працівників щодо транспортування пацієнтів, які перебувають у стані, що потребує обов’язкового медичного супроводження та термінової госпіталізації до стаціонарних закладів охорони здоров’я.

До категорії неекстрених належать звернення стосовно пацієнта, стан якого не є невідкладним та:

1) супроводжується:

раптовим підвищенням температури тіла з кашлем, нежиттю, болем у горлі;

головним болем, запамороченням, слабкістю;

болем у попереку, суглобах (радикуліт, остеохондроз, артрит, артроз тощо);

підвищенням артеріального тиску;

больовим синдромом у онкологічних хворих;

алкогольним, наркотичним, токсичним абстинентним синдромом;

2) зумовлений загостренням хронічних захворювань у пацієнтів, які перебувають під наглядом сімейного або дільничного лікаря з приводу гіпертонічної хвороби, виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, хронічного запалення печінки, жовчного міхура, кишківника, хвороби нирок, суглобів тощо.

— Диспетчер ОДС перенаправляє звернення, що належать до категорії неекстрених до відповідного закладу охорони здоров’я первинної медико-санітарної допомоги у порядку, затвердженому МОЗ, а у разі відсутності такої можливості (нічний час, святковий або вихідний день) — направляє до пацієнта бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги, що не виконує екстрені виклики, протягом 1 години з моменту отримання звернення – підкреслює завідувач Нікопольської станції екстреної медичної допомоги.

 

Прес-служба міської ради

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37056