Дневной архив: 16 февраля 2018

Фев 16 2018

Рятувальники Дніпропетровщини отримали 6 нових автомобілів та обладнання для порятунку

На Дніпропетровщині рятувальники отримали шість нових пожежно-рятувальних автомобілів та сучасне спорядження. Автомобілі допомагатимуть рятувати мешканців Дніпра, Покрова, Кривого Рогу, Нікополя та Кам’янського. Про це повідомив перший заступник голови ДніпроОДА Олег Кужман.

«У 2017-ому виділили кошти на сучасне оснащення рятувальних підрозділів. Це – новий рівень захисту безпеки в області. ДСНС України закупила для рятувальників Дніпропетровщини шість нових пожежно-рятувальних автомобілів. Обласним коштом – закупили аварійно-рятувальну техніку, захисний одяг та паливо-мастильні матеріали», — зазначив Олег Кужман.

Окрім автомобілів, рятувальники отримали пасажирський автобус на 35 місць, автокран підвищеної прохідності, дихальні апарати з тривалим часом захисної дії, комплекти одягу, касок, чобіт та рукавиць.

Одяг та спорядження – для захисту тіла, кінцівок, голови та шкіри від механічних ушкоджень, високих температур та відкритого полум’я.

На Дніпропетровщині 68 державних пожежно-рятувальних підрозділів.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37053

Фев 16 2018

Уже восьмий ЦНАП Дніпропетровщини почав видавати біометричні паспорти

Уже восьмий ЦНАП області видає «біометрію». У Кам’янському запустили послугу з оформлення паспорта громадянина України – у формі ID-картки та для виїзду за кордон. У Центрі встановили спеціалізоване обладнання – тепер документи для посвідчення особи можна отримати швидко й без зайвого клопоту, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«На важливості якісних адмінпослуг наголошує Президент України Петро Порошенко, бо вони – обличчя влади. На Дніпропетровщині працюють понад півсотні ЦНАПів, які надають майже 200 послуг. Уже у восьми з них можна оформити біометричні паспорти», – підкреслив Валентин Резніченко.

ЦНАП Кам’янського – восьмий в області, де запрацювало біометричне обладнання. У спеціалізованій станції є все необхідне: комп’ютери, принтер, фотокамера, сканер відбитків пальців, планшет для електронного підпису.

«Завжди дивимося на ту чи іншу послугу очима відвідувачів. Тепер для людей доступна ще одна – оформлення біометричних паспортів. Це історична подія для нас. Робочу станцію придбали місцевим коштом. Приєднали її до каналів зв’язку, отримали паролі й доступи. Сподіваємося, це розвантажить міграційну службу від черг. Очікуємо, що такі станції з’являться і в районних філіалах ЦНАПу», – зазначила директор Кам’янського ЦНАПу Марина Гурська.

У Наталі Передистої закінчується термін дії закордонного паспорту – оформити новий жінка прийшла до ЦНАПу.

«Дуже зручно, коли така послуга поруч. Економія часу колосальна. Сервіс на висоті. Адміністратори уважні й привітні, усе швидко. Так і має бути в цивілізованій країні», – поділилися жінка.

Послугою з отримання закордонного паспорту можна скористатися незалежно від місця прописки. Вартість – 557 грн. За термінове виготовлення – 810 грн.

Паспорт у вигляді ІD-картки видається з 14 років і за місцем проживання. Перше виготовлення – безкоштовне. Оновлення документу – у 18-ліття.

У ЦНАПі встановлений термінал, аби оплачувати вартість послуги на місці. Розрахуватися можна готівкою і платіжною карткою.

Здати документи на отримання біометричного паспорта можна за адресою: Кам’янське, пр. Василя Стуса, 10/12.
Оформити документи можна також у ЦНАПах Дніпра, Кривого Рогу, Олександрополя, а також у Центрах Слобожанської й Апостолівської об’єднаних громад. Незабаром аналогічна адмінпослуга стане доступною в Нікополі.

Наразі на Дніпропетровщині 56 ЦНАПів та їхніх філій – це найбільше в Україні.

У Кам’янському запрацювало обладнання з видачі паспорта – у формі ID-картки та для виїзду за кордон.

«Завжди дивимося на ту чи іншу послугу очима відвідувачів. Тепер для людей доступна ще одна – оформлення біометричних паспортів. Це історична подія для нас», – зазначила Марина Гурська.

У спеціалізованій станції є все необхідне….

..фотокамера..

…планшет для електронного підпису…

..сканер відбитків пальців…

«Дуже зручно, коли така послуга поруч. Економія часу колосальна. Сервіс на висоті. Так і має бути в цивілізованій країні», – поділилися Наталя Передиста.

Адміністратори, які обслуговують станцію, пройшли навчання.

Здати документи можна за адресою: Кам’янське, пр. Василя Стуса, 10/12.

Послуга з отримання закордонного паспорту – 557 грн, за термінове виготовлення – 810 грн.

Оформити документи можна ще в семи ЦНАПах області.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37039

Фев 16 2018

Паспортизатор РАВ для Запорізької АЕС виготовлять партнери з Чехії

На Запорізькій АЕС відбулася стартова нарада з питань виготовлення та установки паспортизатора для комплексу з переробки радіоактивних відходів (РАВ). Обладнання виготовить чеська фірма «NUVIA».
Паспортизація дозволить забезпечити достовірними даними систему поводження з РАВ, а також прогнозувати зміну характеристик і поведінку РАВ, розміщених у сховищах.
Подробнее »

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37033

Фев 16 2018

Родичі загиблих АТОвців з Нікополя пройшли медогляд в обласному кардіоцентрі

З початку листопада понад 300 родичів загиблих АТОвців пройшли безкоштовні медобстеження в обласному кардіоцентрі. Нині – черга Нікополя, звідки приїхали рідні Героїв. Про це розповіли в департаменті охорони здоров’я ДніпроОДА.

«За чотири місяці наші лікарі оглянули понад 300 родичів загиблих АТОвців. Вони проходять комплексні обстеження у кардіолога та «вузьких» спеціалістів. В разі виявлення патології — госпіталізуємо та направляємо на диспансерний облік», — розповіла директор обласного кардіоцентру Олена Лугова.

Медобстеження пройшли пацієнти з Дніпра, Кривого Рогу, Павлограда, Новомосковська, Синельникового, Кам’янського та двадцяти районів області. Цього дня – черга Нікополя, звідти приїхали 14 охочих потрапити до лікарів.

«Ми просто в захваті! Думали, що тут будуть тільки кардіологічні обстеження, але нам запропонували пройти комплексні – і шлунково-кишкового тракту, і очей, і судин. Тут дуже уважні та професійні лікарі. Щиро вдячні організаторам за це», — поділилась мати загиблого АТОвця Людмила Асмолова.

Обстеження родичів Героїв планують продовжувати й надалі.

«Люди після обстежень приходять до нас із вдячністю, адже в районах не завжди можна пройти їх так ґрунтовно. Плануємо запровадити схожу медичну програму для дітей в обласній лікарні на Космічній», — розповіла координатор центру допомоги АТОвцям при ДніпроОДА Наталія Шуліка.

Записатися на медогляд можна у центрі допомоги бійцям АТО при ДніпроОДА. Додаткова інформація – за телефоном: 068 6798961.

З листопада в обласному кардіоцентрі пройшли обстеження понад 300 родичів загиблих АТовців

Обстеження копмлексні

«В разі виявлення патології — пацієнтів госпіталізуємо та направляємо на диспансерний облік», — Олена Лугова

З Нікополя приїхали 14 пацієнтів

«Тут дуже уважні та професійні лікарі. Щиро вдячні організаторам за це», — Людмила Асмолова

До послуг пацієнтів — ультразвукове дослідження черевної порожнини

..УЗД серця і судин

Оглянуть і «вузькі» спеціалісти

«Плануємо запровадити схожу медичну програму для дітей в обласній лікарні на Космічній», — Наталія Шуліка

Записатися на медогляд можна у центрі допомоги бійцям АТО при ДніпроОДА

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37020

Фев 16 2018

Сьогодні серед 10 міст України оберуть «молодіжну столицю»

Сьогодні, 16 лютого, оберуть переможця національного конкурсу «Молодіжна столиця України».
Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства молоді та спорту України.
«Під час засідання делегації від міст-фіналістів конкурсу за участі представників міської влади та молоді виступатимуть з презентаціями про те чому саме їхнє місто має стати Молодіжною столицею України 2018 року», — йдеться в повідомленні.
Подробнее »

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37016

Фев 16 2018

Студентам Дніпропетровщини пропонують навчитися бізнесу

Де взяти ідеї для бізнесу? З чого розпочати? Як досягти успіху у підприємництві? Студентам Дніпропетровщини пропонують долучитися до нової українсько-естонської програми. З «YEP Starter» можна сміливо розпочинати власну справу. Про це стало відомо під час прес-конференції у ДніпроОДА.

«У студентів Дніпропетровщини є шанс лише за три місяці оволодіти навичками ведення бізнесу. Цьому не навчать у жодному виші. Проте саме таку можливість надає нова українсько-естонська програма з підприємництва. Її учасники дізнаються, як оформити бізнес-ідею, реалізувати її і розпочати власну справу», – зазначила начальник відділу департаменту освіти та науки ДніпроОДА Ірина Шумік.

Нині серед українських студентів триває конкурсний відбір на участь у програмі «YEP Starter». Навчання – англійською. Участь – безкоштовна.

На молодих підприємців-початківців чекають онлайн лекції. А ще – виїзні тренінги та воркшопи у Києві. Там кращі підприємці України та Естонії поділяться з учасниками власним досвідом успіху в бізнесі.

«Учасники дізнаються про все, що необхідно для створення власного бізнесу – від А до Я. Від пошуку ідеї – до її успішної реалізації. Навчання – в колі однодумців. Можна разом обговорити різні питання, а головне – відразу отримати від фахівця експертну оцінку власного проекту», – розповіла координатор операційної команди YEP у Дніпрі Владислава Подкуйко.

Після закінчення програми автори кращих бізнес-проектів презентуватимуть їх європейськими інвесторам в Естонії.

Набір на навчання за програмою «YEP Starter» триватиме до 18 лютого.

Подати заявку на участь можна тут.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37010

Фев 16 2018

На Запорізькій АЕС Рада головних інженерів АЕС України обговорила питання технічної політики на 2018 рік

На Запорізькій АЕС відбулося чергове, 71-е, засідання Ради головних інженерів атомних електростанцій України. У роботі Ради взяли участь технічні керівники відокремлених підрозділів ДП «НАЕК «Енергоатом», представники науково — дослідного та проектно-конструкторського інститутів, Державного науково — інженерного центру систем контролю і аварійного реагування, Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки.
Подробнее »

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37003

Фев 16 2018

У Нікополі пройшов мітинг на честь воїнів-інтернаціоналістів

15 лютого в Україні вважається Днем вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Тож біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам відбувся мітинг та покладання квітів. Урочистою ходою від площі Незалежності до місця проведення заходу пройшли учасники бойових дій. Сьогодні – 29-та річниця виведення радянських військ з Афганістану. Участь у мітингу взяли воїни-інтернаціоналісти та батьки загиблих воїнів, представники міської влади, громадських організацій, підприємств міста та духовенство.

З вітальним словом виступила виконуюча обов’язки міського голови Ольга Коник, зазначивши, що подвиг миротворців вартий визнання і є гідним прикладом для кожного громадянина нашої країни. Також, Ольга Василівна нагородила Відзнакою Президента України «За гуманітарну участь в Антитерористичній операції» члена волонтерської спілки «Ветеранів Афганістану» Володимира Ісакова. Відзнакою міського голови та нагрудним знаком «За заслуги перед містом» було нагороджено молодшого сержанта 25 десантно-штурмової бригади, учасника бойових дій на Сході України, ветерана бойових дій на території республіки Афганістан – Ігоря Борового.

Слово мали і помічник народного депутата України Андрія Шипка – Тетяна Мороз, голова громадської організації «Союз інтернаціоналістів» Олександр Кушнірук та мати загиблого в Афганістані солдата Івана Клименка – Надія Іванівна. Всі вони висловлювали слова вдячності за героїзм, мужність та схилили голову перед тими, хто не повернувся.

Цього дня присутні вшанували пам’ять полеглих воїнів-інтернаціоналістів хвилиною мовчання та поклали до пам’ятника квіти.

Пізніше, біля пам’ятника «Захисник України» відбулось покладання квітів, на знак вшанування воїнів-афганців, які є учасниками бойових дій в зоні АТО.

Біля пам’ятників відбулись панахиди за загиблими воїнами-інтернаціоналістами та героями АТО.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36999

Фев 16 2018

Чому підвищено тариф на проїзд і коли проводилися обговорення

Питання вартості проїзду в міських автобусах завжди було важливим для мешканців. Вартість проїзду на 70% складається з вартості палива, шин, мастильних матеріалів; на 23% — заробітної плати та податків. На момент прийняття тарифу у розмірі 4 грн. (01.04.2015 рік) – вартість дизпалива складала 19 грн./л, мінімальна заробітна плата — 1218 грн. В умовах постійного росту цін на державному рівні на енергоносії, підвищення мінімальної заробітної плати з 1218 до 3723 грн., як наслідок здорожчали послуги та товари. Тому і вартість проїзду підлягає зміні до економічно обґрунтованого рівня. Питання тарифу неодноразово обговорювалось з громадою.

Так, 20 листопада 2017 року відбулося громадське обговорення тарифу на послуги з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах.

Під час обговорення розглядався поданий перевізниками розрахунок тарифу на 5 грн. та було надано ґрунтовне роз’яснення структури тарифу на проїзд у розрізі складових тарифу. В ході обговорення зауважень до розрахунків не виникло.

З метою уникнення соціальної напруги прийнято рішення встановити з 01.12.2017 тариф 4,50 грн. (при ціні дизпалива — 24,50 грн./л, рентабельність – 2,6%, мінімальна заробітна плата – 3723 грн.).

Протокол обговорення та розрахунок тарифу на 5 грн. по перевізникам опубліковано 24.11.2017 на офіційному сайті НМР. (http://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua/servisi/hrafik-avtobusiv/hromadske-obhovorenniazasidannia-kruhloho-stolu)

Також, 22 січня 2018 року відбулось громадське обговорення проекту рішення «Про затвердження Правил користування міським пасажирським автомобільним транспортом у м. Нікополь» та оплати проїзду у міському транспорті, на якому перевізники ставили питання підвищення тарифу відповідно до раніше поданих розрахунків до 5 грн., у зв’язку зі стрімким зростанням ціни на дизпаливо з 24,50 грн/л до 27 грн./л.

23 січня 2018 року було проведено спільну робочу нараду з громадськими організаціями та перевізниками з питання структури тарифу.

Інформуємо, що проекти рішень виконавчого комітету Нікопольської міської ради про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у розмірі 5 грн. оприлюднено 23.01.2018 на офіційному сайті міської ради. (http://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua/publichna-informatsiia/dokumenti-nmr/proekty-rishen-vykonavchoho-komitetu)

У зв’язку зі значним зростанням цін на паливо, мастильні та інші матеріальні ресурси перевізники міста неодноразово зверталися стосовно приведення тарифів у сфері перевезень автомобільним транспортом до економічно обґрунтованого рівня та попередили, що у разі не перегляду тарифу перевезення пасажирів міськими автобусами з 15.02.2018 буде припинено.

Тому, з метою недопущення зупинки роботи громадського транспорту на черговому засіданні виконавчого комітету Нікопольської міської ради було прийнято рішення про встановлення економічно обґрунтованого тарифу на послуги з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у розмірі 5 грн.

 

Управління економічної політики

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36996