Дневной архив: 14 февраля 2018

Фев 14 2018

Покров економить 1 мільйон кубометрів газу на рік завдяки альтернативному опаленню

Вже другий опалювальний сезон Покров на Дніпропетровщині – на альтернативному паливі. Завдяки модульним котельням місто економить до мільйона кубометрів газу на рік. Про це повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Розвиток енергонезалежності – одне з завдань Президента України Петра Порошенка. Дніпропетровщина активно переходить на альтернативне опалення. За останні два роки на твердопаливні котли було переведено близько трьох десятків садків, шкіл і медзакладів. В області налічується понад ста екокотелень. Покров два роки тому перейшов на альтернативне опалення. Будинки мешканців – на «автономці», соціальні об’єкти – обслуговують котельні на альтернативному паливі. Завдяки цьому за один опалювальний сезон місто економить близько 20 мільйонів гривень», — зазначив Валентин Резніченко.

Найпотужніша котельня міста – на 4 МВТ – на території центральної міської лікарні. Два твердопаливних котли опалюють лікарню, дитсадок, школу, три гуртожитки, гімнастичний зал та спортклуби. Замість дорогого газу – пелети з соняшникової лузги.

«Завдяки використанню такого палива витрати на опалення зменшилися на 15%. Минулоріч лікарське «містечко» заощадило 1 мільйон гривень. Ці кошти витратили на ліки та обладнання. А головне, що наші пацієнти більше не мерзнуть», — розповів головний лікар Покровської центральної міської лікарні Анатолій Шкіль.

Анна Понікарчик давно має проблеми зі здоров’ям і лежить у центральній лікарні два-три рази на рік. Пригадує, раніше важко було одужувати – умови не сприяли.

«Ще пару років тому доводилося кутатися. Мої запалені нирки мерзнути не люблять. Натягнеш на себе два светри, панчохи, штани, три пари шкарпеток. Лежиш і поворухнутися не можеш. Тепер – інша справа. В лікарні тепло. В самому халатику – не мерзну. Швидше й одужую в теплі», — поділилася Анна Понікарчик.

Котельня обладнана за останнім словом техніки. Вона працює в автоматичному режимі. Вся інформація про роботу котла надходить на центральний пункт управління.

Загалом в Покрові шість котелень. Вони зведені без жодної копійки бюджетних коштів – виключно за рахунок інвестора. Котельні забезпечують теплом 40 тисяч мешканців.

Вже другий опалювальний сезон мешканці Покрова не мерзнуть

У 2016-му місто відмовилося від централізованного теплопостачання

Соцсферу міста обігрівають модульні твердопаливні котельні

В Покрові їх шість

Найпотужніша – на території центральної лікарні

Котельня – сучасна

Всі процеси – автоматизовані

Вона працює на соняшникових пелетах

Анатолій Шкіль: ««Завдяки використанню такого палива, витрати на опалення зменшилися на 15%. Минулоріч лікарське «містечко» заощадило 1 мільйон гривень»

Раніше в лікарні було холодно, батареї ледь обігрівали самі себе

Мерзли і персонал, і пацієнти

Тепер як працювати, так і одужувати – комфортно

Анна Понікарчик: «В лікарні тепло. В самому халатику – не мерзну. Швидше й одужую в теплі»

Окрім лікарні котельня опалює дитсадок, школу, три гуртожитки, гімнастичний зал та спортклуби

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36979

Фев 14 2018

Об’єднані громади області зможуть підвищити свою енергоефективність

Об’єднані громади Дніпропетровщини навчать бути енергоощадними. Для цього треба виграти у всеукраїнському конкурсі. Секретами енергоефективності з переможцями поділяться провідні вітчизняні експерти.

Протягом 2018 року експерти проведуть низку практичних семінарів. За підтримки фахівців громади ініціюють нові енергоефективні проекти й програми.

Програма передбачає презентації та дискусії. Учасники обговорюватимуть інструменти впровадження енергоефективних проектів, енергоменеджмент громад, «теплі кредити», відновлювальну енергетику, залучення міжнародної допомоги.

Для участі в конкурсі слід заповнити заявку.

Кінцевий термін подачі – 26 лютого. Результати оголосять у перший день березня.

Детальна інформація – за тел.: (093) 768-05-41 або (044) 234-00-38.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36963

Фев 14 2018

АТОвців та волонтерів Дніпропетровщини запрошують на весняний бал

Мужні сильні чоловіки і чарівні граціозні жінки. АТОвців та волонтерів із Дніпропетровщини, а також їхніх рідних запрошують долучитися до весняного балу. Яскраве танцювальне свято пройде 28 квітня в обласному театрі опери та балету. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

«Президент України Петро Порошенко акцентує увагу на піклуванні про наших захисників. Вже традиційними стали бали для АТОвців – проводимо їх напередодні новорічних свят і навесні. Танці допомагають бійцям отямитися після травм, проявити себе у чомусь новому, незвичному для себе. А ще – це чудова можливість провести час разом із родиною та побратимами. З кожним балом кількість учасників збільшується. Зараз вже маємо близько 30 танцювальних пар», – зазначив Валентин Резніченко.

На цьогорічному весняному балу АТОвці та волонтери танцюватимуть традиційні вальс і танго. Але остаточний репертуар хореограф Анна Петрова ще тримає у секреті.

«Родзинки будуть обов’язково, – розповіла вона. – Нині набираємо учасників та пропонуємо долучитися до репетицій усіх бажаючих. Танцювати не припиняємо. Тільки пройде один бал – відразу готуємося до іншого».

Деякі хлопці танцюють разом із дружинами на кожному балу. Інші – збираються взяти участь вперше. Та, як правило, ті, хто хоч раз доторкнувся до прекрасного, вже не розлучаються з танцями.

«Взяв участь у різдвяному балу на прохання дружини. Танцювати довелось під знеболюючим, через отримані на війні серйозні травми, – розповів АТОвець Ростислав Перетятько. – Особисто для мене танці стали способом довести і собі, і іншим, що я не випав із суспільства. Тому дізнавшись про підготовку до весняного балу, довго не вагався».

Весняний бал-2018 «Мужність і грація» пройде 28 квітня у холі обласного театру опери та балету. Вхід вільний.

Бажаєте стати учасником балу або долучитися до репетицій? Зареєструватися можна тут.

Подробиці – за телефоном: 068 6798961.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36960

Фев 14 2018

В 5 районах Днепропетровщины превышен эпидемиологический порог по гриппу и ОРВИ

Заведующая отделением организации эпидисследований Днепропетровского областного лабораторного центра МОЗ Елена Кузьменко сообщила, что по итогам прошлой недели эпидпорог по гриппу и ОРВИ был превышен в 5 районах.

Подробнее »

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36957

Фев 14 2018

Підсумки місії ВАО АЕС на Запорізькій АЕС

На Запорізькій АЕС завершила роботу місія технічної підтримки ВАО АЕС. Підведені підсумки та визначені пріоритетні напрямки роботи. Експерти ВАО АЕС відзначили, що Запорізька АЕС рухається в правильному напрямку, робота на блоках проводиться на високому рівні.

Упродовж тижня експерти спілкувалися з фахівцями станції, вивчали алгоритм ведення документації та інші аспекти в області створення єдиної системи управління тимчасовими модифікаціями.

У вигляді презентацій експертами було представлено досвід впровадження єдиної системи з управління тимчасовими модифікаціями на чотирьох АЕС різних країн і, як наслідок, підвищення культури безпеки на атомних станціях. Після кожної презентації обговорювалися сильні і слабкі сторони підходів до проблеми тимчасових модифікацій, а також їх застосовність на ЗАЕС.

«Хочу подякувати експертам за обмін досвідом і цей візит. Він дуже важливий для ВП ЗАЕС та, безсумнівно, корисний для самої місії технічної підтримки», — зазначив головний інженер — перший заступник генерального директора ЗАЕС Дмитро Сабадін.

Представник АЕС Аргентини Анна Марія Ізаурральде подякувала фахівцям Запорізької АЕС за забезпечення комфортних умов для роботи. «Показник обміну знаннями був на високому рівні. Результатом нашої спільної діяльності буде поліпшення роботи в усіх напрямках, які розглядалися в ході проведення нашої місії на ЗАЕС», — сказала Анна Марія Ізаурральде.

Наступна партнерська перевірка запланована на квітень поточного року. За цей час фахівцям Запорізької АЕС належить відредагувати документацію та впровадити рекомендації експертів.

 

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36950

Фев 14 2018

Добова довідка від Запорізької АЕС

Станом на 14  лютого  в мережі знаходяться 5 енергоблоків. Вироблення електроенергії за добу 120 млн. 800 тис кВт г.

Сумарне надходження інертних радіоактивних газів в атмосферу від енергоблоків ЗАЕС складає 0,13 % від допустимого рівня.

Радіаційний фон в санітарно-захисній зоні становить 8-12 мікрорентген на годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування атомної станції.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36948

Фев 14 2018

Спортсмени спортивно — оздоровчого комплексу Запорізької АЕС повернулися зі змагань з плавання з медалями

Вихованці СОК Запорізької АЕС повернулися зі змагань ліги дитячого плавання «Зимова Хортиця» з медалями. Мазур Мілана посіла 1 місце у молодшій віковій категорії. Дяченко Софія виборола два других і одне третє місце в категорії 9-10 років. Олександр Пищулин став третім на дистанції 50 метрів вільним стилем у старшій віковій категорії.

Змагання спортсменів — плавців вікової категорії від 5 до 15 років проходили в Запоріжжі. В них взяли участь понад 300 спортсменів.

Вихованці спортивно-оздоровчого комплексу ВП «Запорізька АЕС» щорічно стають призерами та переможцями Міжнародних турнірів, спартакіад, Кубків і Чемпіонатів України, захищають честь України на Чемпіонатах і Кубках Світу та Європи, є членами збірних команд області та України.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36943

Фев 14 2018

Власні доходи громад області на одну людину суттєво зросли

За даними всеукраїнського моніторингу, статки громад, які об’єдналися у 2015-му, зросли в середньому в 4,6 рази. Ті, хто згуртувався у 2016-му, заробили втричі більше. Наскільки збільшилися власні доходи об’єднаних громад Дніпропетровщини на одного мешканця – далі.

«Реформа децентралізації, ініційована Президентом України Петром Порошенком, охоплює все більшу територію. На сьогодні в області вже 60 територіальних об’єднань, які отримали більше можливостей, повноважень і ресурсів. У 2017-му до бюджетів об’єднаних громад регіону надійшло майже 1,3 млрд грн. Збільшилися й доходи в перерахунку на одного мешканця, в окремих громадах – у 13 разів», – зауважив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

Такі результати свідчать про позитивні тенденції у наповненні дохідної частини місцевих бюджетів громад, додав очільник регіону.

Серед громад області, які утворилися у 2015 році, Слобожанська – беззаперечний лідер. За підсумками 2017-го, доходи бюджету на одного мешканця тут сягнули 21,5 тис грн. Це в 5,9 рази більше, ніж два роки тому.

На другому місці – Вербківська громада. У розрахунку на одного жителя місцевий бюджет отримав 12,9 тис грн власних надходжень – що в 13,2 рази більше, ніж у 2015-му.

Трійку лідерів замикає Богданівська громада. За два останні роки показники її бюджету на одного мешканця зросли в 9,3 рази і становлять 12,1 тис грн.

У громадах регіону, де перші вибори пройшли у 2016 році, бюджетні надходження на одного жителя найбільше підвищилися у Новолатівській, Варварівській і Софіївській – у середньому в 2,5 рази.

Таких результатів вдалося досягти, зокрема, завдяки надходженням від податку на доходи фізичних осіб, а також підвищенню якості адміністрування платежів.

Динаміку надходжень до бюджетів 366 громад України аналізували експерти Центрального офісу реформ при Мінрегіоні.

Більш детальні показники – тут.

На сьогодні в Україні 710 об’єднаних громад.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36940

Фев 14 2018

Дніпропетровщина – найбільш стабільний регіон з росту ВВП у сільському господарстві

Дніпропетровщина – єдина область в Україні, яка три роки поспіль збільшує валове виробництво продуктів. Наразі регіон посідає 2-е місце в країні за обсягами продукції сільського господарства. Про це повідомили в управлінні агропромислового розвитку Дніпропетровської ОДА.

«Дніпропетровщина – єдиний регіон в Україні, що декілька років поспіль збільшує виробництво продуктів. Якщо в середньому по країні спостерігається зниження ВВП у цій галузі, то наша область, навпаки, нарощує темпи», – зазначив начальник управління агропромислового розвитку ДніпроОДА Вадим Удовицький.

Врожаї зернових в області щороку – більше 3 млн тонн.

«Така тенденція зберігається вже п’ятий рік поспіль, – додав Вадим Удовицький. – У 2017-му зібрали 3,6 млн тонн зерна. Це майже на 3% більше, ніж у попередньому році».

Щороку харчові та переробні підприємства області виготовляють все більше м’яса, круп, олії, вершкового масла, молока, сиру та ковбаси.

Нині на Дніпропетровщині працюють більше 100 потужних переробних підприємств.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36936

Фев 14 2018

С Днем Святого Валентина!

В День святого Валентина хотим пожелать всегда ощущать тепло родного сердца и чувствовать радость в крепких объятиях близких людей. Пусть любовь царит в Вашей жизни, излучая счастье и удачу в семье, на работе, дома и на улице.

С уважением коллектив радио Ностальжи 102,4 Fm

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36930