Дневной архив: 8 февраля 2018

Фев 08 2018

Дніпропетровщина отримала сучасне медобладнання від Світового банку

Сучасні портативні електрокардіографи, офтальмоскопи, тонометри, інгалятори та прилади для швидкого вимірювання показників крові. А ще – зручні сумки-набори з усім необхідним для огляду пацієнта вдома. Все – для сімейних лікарів. Такий подарунок зробив Світовий банк для амбулаторій Дніпропетровщини. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

«По всій Дніпропетровщині створюємо комфортні медичні заклади та оснащуємо їх необхідним обладнанням. Таке завдання поставив Президент України Петро Порошенко. Зокрема, у співпраці зі Світовим банком реконструюємо амбулаторії та зводимо нові. Найчастіше люди звертаються до сімейних лікарів. Тому Світовий банк надав амбулаторіям області надсучасне обладнання саме для первинної медичною допомоги», – зазначив Валентин Резніченко.

Амбулаторії десяти центрів первинної меддопомоги Дніпра вже отримали надсучасне портативне обладнання для сімейних лікарів. Наступного тижня такий подарунок від Світового банку привезуть і до 5 центрів у Кривому Розі.

Понад 200 одиниць нових приладів та портативних медичних сумок – тепер і у сімейних лікарів центру первинної меддопомоги №5 Дніпра.

«Найголовніше – обладнання дуже компактне і зручне у використанні. Наприклад, просто вдома у пацієнта лікар може зробити кардіограму. Отримані результати – відразу передати для розшифрування більш вузькому фахівцю, якщо в цьому буде потреба. Це дозволяє зробити новий ЕКГ-телеметричний пристрій», – сказав головний лікар центру Юрій Сапа.

Серед нового обладнання – пристрої для швидкого та безкровного вимірювання рівня кисню в крові. Вони дозволяють діагностувати симптоми бронхіту та астми. А ще – портативний очний тонометр для своєчасного діагностування глаукоми, яка загрожує сліпотою. За допомогою цього приладу можна безконтактно виміряти внутрішньоочний тиск.

Відтепер у сімейних лікарів – і портативні пристрої для обстеження немовлят і плоду у вагітних. Приміром, просто вдома можна швидко дізнатися про рівень білірубіну новонародженого, якщо є підозра на наявність у нього жовтухи.

Постачання нового медобладнання до амбулаторій області стало можливим завдяки спільному проекту ДніпроОДА, МОЗ та Світового банку «Підтримка реформування охорони здоров’я Дніпропетровської області».

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36850

Фев 08 2018

Майбутні атомники проходять виробничу практику на Запорізькій АЕС

Двадцять один студент третього курсу Одеського національного політехнічного університету прибули на Запорізьку АЕС для проходження виробничої практики, яка триватиме до 23 лютого.

У навчально-тренувальному центрі Запорізької АЕС пройшли організаційні збори, на яких зі вступним словом виступив заступник начальника навчально-тренувального центру з організації професійної підготовки Олексій Коваль. «Виробнича практика для багатьох з вас може стати візитною карткою, тому потрібно постаратися поставитися до навчального процесу з усією серйозністю, приділивши особливу увагу виробничій дисципліні», – підкреслив він.

Відповідно зі спеціальностями студентів сформовано дві групи за напрямками – атомна енергетика і автоматизоване управління технологічними процесами. Заняття для третьокурсників проходять в навчально-технологічному комплексі центру підготовки ремонтного персоналу навчально-тренувального центру Запорізької АЕС з теорією і практикою.

Під час проходження виробничої практики навчання проводиться за аналогією з університетом. Практично кожен день студенти проходять вихідний контроль отриманих знань, а після закінчення практики їх чекає підбиття підсумків і захист практики вже в університеті, де буде дана оцінка їх роботи.

Виробнича практика для майбутніх атомників це їх перша зустріч з виробництвом, а це завжди пізнавально, цікаво і відповідально.

Під час практики студенти з ознайомчою екскурсією відвідають цехи та підрозділи станції, де вони вже як дипломовані фахівці зможуть працювати в майбутньому.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36848

Фев 08 2018

На Запорізькій АЕС проводиться планова інспекція МАГАТЕ

З 7 по 12 лютого 2018 року інспекторами Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) проводиться чергова планова інспекція енергоблока №2, який знаходиться в плановому середньому ремонті і сухого сховища відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП). Інспекція проходить в рамках міжнародної Угоди між Україною та МАГАТЕ про нерозповсюдження ядерної зброї.

Інспектори МАГАТЕ здійснюють інспекцію відправки контейнерів з відпрацьованим ядерним паливом з енергоблоку №2 на зберігання в ССВЯП Запорізької АЕС.

МАГАТЕ – єдиний в світі міжнародний інспектор з питань ядерних гарантій та контролю в області цивільних ядерних програм. Мета контролю – не допустити передачі ядерних матеріалів, які використовуються  в ядерних установках, розташованих в 70 країнах світу, на військові цілі.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36846

Фев 08 2018

Науковцям Дніпропетровщини пропонують поборотися за 90 тисяч гривень

Ви молодий вчений? Мрієте про наукове відкриття, та бракує коштів на дослідження? Не прогавте свій шанс. Беріть участь у грантовому конкурсі Президента України. Заявки приймаються до 20 лютого, розповіли в департаменті освіти та науки ДніпроОДА.

Учасниками можуть стати кандидати наук, яким ще не виповнилося 30 років. Їх виграш – 60 тисяч гривень. Докторанти наук, яким ще не має 33 років, можуть заробити 75 тисяч гривень. Найбільше – 90 тисяч – дістанеться комусь із докторів наук, чий вік – до 35 років.

Гранти можуть надати як на нові, так і на продовження попередніх досліджень. Головне – їх актуальність, оригінальність, наукова новизна, практична значущість.

Які документи потрібно надати – дивіться тут.

Заявки на участь приймаються до 20 лютого.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36841

Фев 08 2018

У січні до бюджету Дніпропетровщини надійшло понад 1,6 млрд грн

У січні 2018-го бюджет Дніпропетровської області поповнився на понад 1,6 млрд грн. Це на 347 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Цьогоріч бюджет Дніпропетровщини отримав гарний старт – надходження, порівняно з січнем 2017-го, зросли на 27%. Такого результату, зокрема, вдалося досягти завдяки децентралізації – реформі президента України Петра Порошенка. Додаткові кошти – можливість для максимально динамічного розвитку області. Цьогоріч будуватимемо та реконструюватимемо ще більше, ніж раніше», — зазначив Валентин Резніченко.

Бюджети міст і районів отримали на 23% більше, ніж минулоріч. У лідерах – Дніпро, Кривий Ріг, Павлоград, Новомосковськ і Марганець, Нікопольський, Межівський та Петропавлівський райони.

Не пасуть задніх і громади області. Вони заробили на 26% більше за аналогічний період 2017-го. Найкраще попрацювали Вербківська, Слобожанська та Верхньодніпровська громади.

За планом, у 2018 році бюджет області має поповнитися більш ніж на 22 мільярди гривень.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36838

Фев 08 2018

Цьогоріч вже 300 фармацевтичних компаній на Дніпропетровщині долучилися до програми «доступні ліки»

З початку року вже 300 підприємств, які мають мережу аптек у регіоні, долучилися до програми «доступні ліки». Вони уклали угоди з центрами первинної медичної допомоги області. Про це повідомили у департаменті охорони здоров’я ДніпроОДА.

«Урядова програма «доступні ліки» триває. Як і раніше, медпрепарати із суттєвою знижкою або безкоштовно можуть отримати пацієнти із серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою. За «доступними ліками» вони звертаються до аптек, які долучилися до програми. Протягом січня 300 фармацевтичних кампаній вже уклали договори із центрами первинної медичної допомоги області», – зазначили в департаменті.
Подробнее »

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36829

Фев 08 2018

Реабілітаційний центр для АТОвців вже прийняв 1600 бійців

Цьогоріч у реабілітаційному центрі Дніпра оздоровилися вже 60 АТОвців. Як повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко, більш ніж за два роки роботи заклад прийняв вже 1,6 тисячі бійців.

«Перший в області реабілітаційний центр для АТОвців та родичів загиблих бійців відкрили наприкінці грудня 2015-го. З цього часу заклад не пустував жодного дня. Тут завжди людно, всі місця заповнені, – розповів Валентин Резніченко. – Нині безкоштовну реабілітацію вже пройшли 1,6 тисячі бійців. Така підтримка демобілізованих – одне із завдань Президента України Петра Порошенка».
Подробнее »

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36806