Дневной архив: 7 февраля 2018

Фев 07 2018

За рік донори Дніпропетровщини допомогли врятувати життя майже півтори сотні АТОвців

У 2017 році в області майже 2 тисячі донорів здали кров для постраждалих на війні АТОвців. Загалом мешканці Дніпропетровщини допомогли врятувати життя близько півтори сотні важкопоранених бійців. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.
Подробнее »

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36802

Фев 07 2018

Вперше за десять років черговики Царичанки отримають нові квартири

У Царичанці стару будівлю реконструюють під житло. Нова покрівля та утеплений фасад, всередині – індивідуальна система електроопалення. Ключі від одно- та двокімнатних квартир отримають десять черговиків, у тому числі – родини АТОвців. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

«Реконструюємо старі будівлі під житло по всій області. У першу чергу допомагаємо отримати власну оселю тим, хто боронить спокій на Сході. Таке завдання поставив перед нами Президент України Петро Порошенко, – зазначив Валентин Резніченко. – У Царичанці десять пільговиків стануть власниками квартир в повністю оновленому будинку».

У старій будівлі у Царичанці колись розташовувалася аптека. Зараз її реконструюють обласним коштом.

«У нашому селищі черговики не отримували житла більше десяти років, – розповів заступник селищного голови Володимир Стрілець. – Добре, що губернатор підтримав нас, і область виділила кошти на реконструкцію будівлі, яка довгий час стояла занедбаною».

Двоповерховий будинок – із новою покрівлею та яскравим утепленим фасадом. Ремонтники зробили у квартирах лоджії – раніше їх не було. Провели електрику та каналізацію, підвели воду. Передбачили індивідуальне опалення – у кожній оселі стоятимуть сучасні електрокотли.

У будинку облаштують 10 квартир: дві однокімнатні та вісім – двокімнатних. Загальна площа кожної – від 52 до 76 квадратних метрів. Вже завезли міжквартирні та міжкімнатні двері. Всередині підрядники підготували стіни під шпалери у кімнатах та під фарбування – у кухнях. Зараз облаштовують плиткою санвузли.

Власниками квартир, які підготують «під ключ», стануть десять пільговиків, у тому числі – учасники АТО.

«Питання житла – найболючіша проблема для кожного військового. Іноді доводиться очікувати на власну оселю все своє життя. Я сам у черговиках вже понад 10 років, – поділився військовий комісар Царичанського району Олександр Світенко. – Дуже приємно, що в такий складний час держава опікується нашими соціальними проблемами».

Наразі у розпалі – і роботи на території. Там зводять огорожу та готують ґрунт під тротуарну плитку.

Всі роботи підрядники планують завершити цьогоріч.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36797

Фев 07 2018

7 лютого відбулась акція ветеранів ЗСУ на площі навпроти міськвиконкому

Це другий захід, який організували ветерани-силовики, вийшовши на центральну площу міста з вимогою перерахунку пенсій.
Вимоги учасників полягають у тому, що якщо найближчим часом їх питання не вирішиться, ветерани збройних сил та МВС готові до радикальних дій.

Прес-служба міської ради

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36791

Фев 07 2018

Підсумки роботи Запорізької АЕС за січень 2018 року

Техніко-економічні показники

Виробіток електроенергії Запорізькою АЕС за січень 2018 року склав 3 589 млн кВтг. Відпуск з шин –  3 392 млн кВтг. Витрати на власні потреби – 5,5%. Коефіцієнт використання встановленої потужності – 80,4%.

З початку року Запорізька АЕС виробила      3 589 млн кВтг., що складає 49,6% від виробітку атомних станцій і 23,7% від загального виробітку електроенергії в Україні.
Подробнее »

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36788

Фев 07 2018

Цьогоріч на Дніпропетровщині близько 1,5 тисячі вчителів пройдуть онлайн-курси підвищення кваліфікації

Педагоги Дніпропетровщини, які навчатимуть першачків, пройдуть онлайн-курс з підвищення кваліфікації. Нові методики навчання, психологію та менеджмент опановуватимуть 1,5 тисячі вчителів. Про це повідомили в департаменті освіти та науки ДніпроОДА.

«Оскільки підвищити кваліфікацію має велика кількість вчителів та в обмежені терміни, вперше застосовуємо змішане навчання. Педагоги опановуватимуть онлайн-курс вдома, а сесії здаватимуть в Академії неперервної освіти. З кожного модуля – окремий екзамен», – зазначили в департаменті.

Онлайн-курс розміщений на освітній платформі EdEra. Він складається з 6 модулів. Більше 30 лекцій містять інформацію щодо освітньої реформи, розповідають, які зміни відбудуться в початковій школі, про новий освітній стандарт, методики навчання, основи нейропсихології, менеджменту класу. Також буде модуль, присвячений інклюзивній освіті.

Курс обов’язковий для всіх вчителів, які працюватимуть наступного навчального року з першачками. Спеціалісти, які здадуть тести, отримають сертифікат.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36785

Фев 07 2018

На Запорізькій АЕС проходить місія технічної підтримки ВАО АЕС

З 5 по 9 лютого на Запорізькій АЕС проходить місія технічної підтримки Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій (ВАО АЕС) на тему: «Впровадження на АЕС єдиної системи з управління тимчасовими модифікаціями». У місії технічної підтримки беруть участь фахівці з Болгарії, Росії, Словаччини та Аргентини.
Мета цієї місії технічної підтримки – допомога у вивченні передового досвіду з управління тимчасовими модифікаціями, розробка концепції впровадження єдиної системи з управління тимчасовими модифікаціями для Запорізької АЕС, вироблення рекомендацій з організаційної структури системи з управління тимчасовими модифікаціями і вироблення переліку виробничої документації, який описує роботу з тимчасовими модифікаціями.
Під час офіційної зустрічі фахівці Запорізької АЕС представили експертам ВАО програму єдиної системи з управління тимчасовими модифікаціями, яка вже розроблена на станції.
«Персонал станції чітко слідує всім документам і процедурам з управління тимчасовими модифікаціями, проте, досвід завжди корисний. Місія технічної підтримки – одна з тих програм, яка допомагає знайти способи поліпшити роботу станції за допомогою апробованих міжнародних практик. Запорізька АЕС завжди відкрита для співпраці з міжнародними експертами ВАО АЕС», – зазначив генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець.
Протягом 5-ти днів представники ВАО АЕС спільно з фахівцями станції обговорять напрацювання Запорізької АЕС в галузі управління тимчасовими модифікаціями, проведуть спостереження на робочих місцях оперативного персоналу, поспілкуються з фахівцями, відповідальними за цей напрямок, ознайомляться з процесами реєстрації та контролю тимчасових модифікацій в експлуатаційній документації.
Для реалізації виробничих завдань іноді необхідно на деякий час вносити зміни до прийнятих проектних рішень. Тимчасові модифікації – це і є ті нетривалі зміни стану обладнання, систем і параметрів відповідно до проектних характеристик енергоблоків. Але перш ніж реалізувати модифікацію, проводиться велика підготовча робота, пов’язана з обґрунтуванням безпеки, яка для працівників атомної станції є вищим пріоритетом.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36782

Фев 07 2018

Розширився перелік препаратів, які можна отримати за програмою «Доступні ліки»

Розширився список «Доступних ліків». Тепер безкоштовно або із суттєвою знижкою можна отримати на 41 препарат більше. Про зміни в урядовій програмі розповіли в департаменті охорони здоров’я ДніпроОДА.

«У реєстрі стало на 24 препарати більше для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, на 14 – із діабетом ІІ типу, на 3 – із бронхіальною астмою, — повідомили в департаменті. — Загалом тепер за програмою «Доступні ліки» можна отримати 239 препаратів. 47 – безкоштовно, решту – із суттєвою знижкою».

Аби отримати препарати за урядовою програмою, потрібно звернутися до сімейного лікаря та взяти у нього рецепт. З ним прийти до однієї з аптек, що долучилися до програми. Яких саме – підкаже сімейний лікар.

Як скористатися програмою «Доступні ліки», можна дізнатися за телефоном цілодобової «гарячої лінії» – 0 800 50 72 50.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36779