Месячный архив: Февраль 2018

Фев 20 2018

Рекомендації бельгійських колег можуть бути використані на АЕС України

Компанія Tractebel Engineering поділилася актуальним на сьогодні практичним досвідом бельгійських АЕС з ДП «НАЕК «Енергоатом». Бельгійські фахівці надали свої напрацювання з реалізації проектів, пов’язаних з впровадженням систем фільтрованого скидання середовища з гермооб’єму, які відносяться до постфукусімських заходів.

У семінарі, який відбувся в грудні минулого року в Дирекції з міжнародного співробітництва ДП «НАЕК «Енергоатом», взяли участь експерти Tractebel Engineering, представники Компанії, фахівці Запорізької, Рівненської та Хмельницької АЕС.

Основне питання обговорення стосувалося аналізу технічних вимог, розроблених ДП «НАЕК «Енергоатом» для систем фільтрованого скидання середовища з гермооб’єму. Бельгійська сторона вказала на ряд аспектів, які необхідно розглянути з точки зору європейського досвіду впровадження подібних систем.

Були проаналізовані технічні вимоги для енергоблоків №3, 4, 5 ЗАЕС, №3 РАЕС, №1 ХАЕС і відповідно запропоновані конкретні питання для більш детального розгляду. Всі вони стосувалися аспектів, яким приділяється особлива увага при реалізації подібних заходів на західних атомних станціях.

Цього року співпраця в даному напрямі триває. З боку компанії Tractebel Engineering надійшла пропозиція відвідати бельгійську АЕС Doel. Бельгійські колеги готові продемонструвати, як функціонує їх система сухої фільтрації, ознайомити з особливостями монтажу та експлуатації системи примусового скидання тиску, встановленої на енергоблоці №4 АЕС Doel.

«Важливо, що реалізація постфукусімських заходів проводиться в тісній інтелектуальній співпраці країн-виробників атомної енергії. І європейський досвід, безумовно, для нас дуже цікавий» — розповів учасник семінару, головний фахівець з енергетичних реакторів Запорізької АЕС Сергій Шигін.

 

 

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37115

Фев 20 2018

Жителі Слобожанської об’єднаної громади можуть виграти по 100 тис грн на проекти розвитку

По 100 тис грн можуть отримати мешканці Слобожанської громади, які підготують успішні проекти розвитку. У такий спосіб жителів залучають до реалізації бюджету участі, який запровадили в територіальному об’єднанні. Про це повідомили в департаменті економічного розвитку ДніпроОДА.

Прийом пропозицій від мешканців громади розпочнеться на початку травня.
Для всіх, хто бажає розробити громадський проект, проведуть консультації та тренінги. На оформлення пропозицій заплановано два місяці.
Рейтинг кожного запропонованого проекту визначать завдяки голосуванню мешканців громади.
Доцільність, актуальність та законність проектів оцінюватиме Координаційна рада із впровадження бюджету участі Слобожанської громади. Вона й обере 25 переможців.
Один проект може розраховувати на максимальний грант у 100 тис. грн. Загальний фонд – 2,5 млн грн.
Бюджет участі, або громадський бюджет – це частина коштів місцевого бюджету, у розподілі яких може брати участь кожен мешканець громади. На що витратити гроші, люди вирішують самостійно шляхом голосування.
Слобожанська громада утворилася однією з перших на Дніпропетровщині. Наразі в області 60 громад.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37112

Фев 20 2018

Директорів шкіл закликають перевірити дані до ЗНО

Тестування швидко та якісно. Аби одинадцятикласники могли здати іспит з іноземної без проблем, директорам шкіл варто перевірити дані на національному веб-сервісі, розповіли в департаменті освіти і науки ДніпроОДА.

«Правильно обрати іноземну для здачі ЗНО, визначитися з рівнем її вивчення – допомогти абітурієнтам мають директори шкіл. Їм треба завчасно перевірити інформацію на сервісі «Керівникам закладів освіти». Якщо є неточності – варто звертатися з письмовим клопотанням до відповідного регіонального центру щодо внесення змін», — зазначили в департаменті.

Учні теж мають бути уважними. Зокрема – під час заповнення реєстраційної форми.

«Якщо неточності виявляють самі учні, їм потрібно звернутися до керівництва школи, там допоможуть вирішити проблему», — додали в департаменті.

Реєстрація на ЗНО триває до 19 березня, саме ж тестування буде проходити з 22 травня до 13 червня.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37108

Фев 20 2018

20 лютого — День Героїв Небесної Сотні 

День Героїв Небесної Сотні — пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37104

Фев 20 2018

Шановні нікопольці, воїни АТО, волонтери!

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні, котрі віддали життя, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини та європейське майбутнє України. Події, які сталися на Майдані трагічного початку 2014-го,  пережив кожен українець. Десятки тисяч наших співвітчизників з різних областей, районів до кінця боролися за єдність, незалежність і справедливість.

Герої, що полягли на Майдані, це одвічний символ нескореності, мужності, звитяги та боротьби. Їх об’єднала українська земля та бажання жити у вільній країні. І для нас є святим обов’язком гідно вшанувати Героїв.

Ми маємо пам’ятати їх та бути вдячними за той подвиг, який вони звершили для всіх українців. Щиро співчуваємо родинам, які втратили своїх близьких.

Слава Україні! ГЕРОЯМ слава!

 

 

Міський голова Андрій ФІСАК

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37101

Фев 19 2018

В кожному районі Дніпропетровщини відкриють інклюзивно-ресурсні центри

В кожному районі Дніпропетровщини відкриють інклюзивно-ресурсні центри. Таке рішення сьогодні в облдержадміністрації скріпили Меморандумом між ДніпроОДА та місцевими громадами, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Дніпропетровщина – лідер в Україні із впровадження інклюзивної освіти. Область працює над створенням у школах освітнього середовища для особливих дітей. У 2017 році перший в Україні інклюзивно-ресурсний центр відкрили у Солонянській опорній школі. Цей проект – частина соціальної програми «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації» голови Благодійного Фонду Порошенка, дружини Президента України Марини Порошенко. Нині такий досвід поширюватиметься на всю область», — зазначив Валентин Резніченко.

Інклюзивно-ресурсні центри (ІРЦ) облаштовуватимуть за проектом Фонду Порошенка. Їх відкриватимуть при школах та в нових, окремо зведених будівлях. Такі центри з’являться в усіх містах, районах і громадах. Відповідне рішення скріпили Меморандумом. Його підписала ДніпроОДА з головами міст, райрад, об’єднаних територіальних громад.

«Діти з особливими потребами не будуть навчатися в інтернатах радянського типу, як раніше. Створення інклюзивно-ресурсних центрів дає можливість ввести особливих дітей в сучасну українську школу. Завдяки цьому дітлахи відчуватимуть себе комфортно”, — розповів перший заступник голови ДніпроОДА Олег Кужман

В ІРЦ займатимуться діти від 2 до 18 років.

«Інклюзивно-ресурсні центри потрібні в кожному районі, в кожній громаді. Адже має бути доступ до освіти всім без винятку дітям», — поділилася голова Гречаноподівської сільської об’єднаної громади Галина Усик.

Нині в регіоні вже 150 інклюзивних навчальних закладів, які відвідують близько 500 учнів. У 2017 році у школах Дніпропетровщини облаштували більше півсотні медіатек та 18 ресурсних кімнат.

У ДніпроОДА сьогодні підписали Меморандум про створення мережі інклюзивно-ресурсних центрів

Його підписали голови міських, районних рад та ОТГ

В кожному місті, районі та громаді Дніпропетровщини відкриють інклюзивно-ресурсні центри

Олег Кужман: «Створення інклюзивно-ресурсних центрів дає можливість ввести особливих дітей в сучасну українську школу. Завдяки цьому дітлахи не відчуватимуть, що вони мають особливі потреби»

Область працює над створенням освітнього середовища для особливих дітей

Перший в Україні Інклюзивно-ресурсний центр відкрила дружина Президента України Марина Порошенко в Солонянській опорній школі

У центрі — кімнати для індивідуальної роботи з особливими дітьми

З малечею працює логопед,..

дефектолог, психолог і корекційні педагоги

Ресурсна кімната має й зону відпочинку

У 2017 році у школах Дніпропетровщини облаштували більше півсотні медіатек та 18 ресурсних кімнат

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37086

Фев 19 2018

Добова довідка від Запорізької АЕС

Станом на 19  лютого  в мережі знаходяться 5 енергоблоків. Вироблення електроенергії за добу 120 млн. 400 тис кВт г.

Сумарне надходження інертних радіоактивних газів в атмосферу від енергоблоків ЗАЕС складає 0,12 % від допустимого рівня.

Радіаційний фон в санітарно-захисній зоні становить 8-12 мікрорентген на годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування атомної станції.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37084

Фев 19 2018

У Дніпрі пройде відкритий турнір з бадмінтону

Понад 100 професіоналів та любителів змагатимуться за звання кращого на відкритому чемпіонаті з бадмінтону. Він пройде у Дніпрі 23-25 лютого. Про це розповіли в управлінні молоді і спорту ДніпроОДА.

«Близько 120 спортсменів зі всієї України, близького та далекого зарубіжжя візьмуть участь у відкритому турнірі з бадмінтону Fly-Dnipro Open. Це буде своєрідне свято бадмінтону, в якому позмагаються як професіонали, так і аматори», — розповів організатор змагань Дмитро Зозуля.

Вік учасників – від 13 років до понад 50-ти. Грати будуть у трьох групах: «еліт», де змагатимуться виключно професіонали, в «А» — професіонали та аматори і «В», до якої ввійдуть виключно любителі.

«Цей турнір надзвичайно важливий для дніпровського бадмінтону. Він популяризує цей спорт та демонструє: є можливість і займатися, і змагатися на гідному рівні та з сильними суперниками», — додав Дмитро Зозуля.

Змагання розпочнуться 23 лютого у спортивному комплексі «Олімпія» на вул.Аржанова, 12-б. Вхід вільний.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37081

Фев 19 2018

Молодь Дніпропетровщини запрошують позмагатися за 6-12 тис грн

Молодь Дніпропетровщини запрошують до участі у новому конкурсі. Потрібно зняти коротке відео про європейську освіту, або ж співпрацю України та ЄС. Кращий аматор отримає 6 тисяч гривень, а професіонал – 12 тисяч гривень. Деталі розповіли у департаменті освіти та науки ДніпроОДА.

Відео-конкурс від Представництва ЄС в Україні проходить вже вчетверте. Він – для молоді до 35 років. Потрібно зняти коротке відео – максимум 3 хвилини. Це може бути соціальна реклама, репортаж, блог, музичний кліп. Обмежень за форматом, стилем і наповненням немає. Проте є чітка тема – європейська освіта, або ж співпраця України та ЄС.

Учасникам пропонують поміркувати: чи є різниця між європейською та українською освітою? Як це – навчатися в Європі? Як вітчизняні школи та університети стають ближчими до європейських стандартів? Якою буде українська та європейська освіта через 20 років? Як рух України до ЄС вже зараз змінює твоє місто?

Спробувати свої сили можуть як аматори, так і професіонали. До 15 липня потрібно зняти відео, залити його на youtube та зареєструвати на участь у конкурсі. До 20 серпня журі обере кращих. Імена переможців оприлюднять тут. Церемонія нагородження – у вересні 2018-го.

Деталі тут.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37077

Фев 19 2018

ДніпроОДА продовжує проект «Заради них» фотосесією про цивільні професії АТОвців

П’ятеро людей різних професій, які пройшли АТО. Вони – учасники цьогорічного проекту «Заради них», започаткованого ДніпроОДА. Військові предстануть на світлинах в камуфляжі та робочому одязі з мирного життя. Про це розповів очільник області Валентин Резніченко.

«У 2017-му в ДніпроОДА презентували альманах «Заради них». Він – про наших захисників та їхні родини. Цьогоріч вирішили продовжити цей проект. Вже провели першу фотосесію про цивільні професії АТОвців, яка стане частиною нового видання», — зазначив Валентин Резніченко.

Людей різних професій та стилю життя на деякий час об’єднала війна. Вони покинули свої робочі місця і стали солдатами. Серед них і менеджер Сергій Куршаков.

«У 2014-му році не вагаючись пішов служити, потрапив до сорокового батальйону. Тепер комісований. Як раніше був менеджером, так ним і залишаюсь, єдине що – взяв на себе більше проектів. Такі фотосесії необхідні, аби показати – у нас різні цивільні спеціальності, але, незважаючи на це, ми встали й пішли захищати Батьківщину», — розповів учасник проекту Сергій Куршаков.

Учасники вже знялися у військовій формі, а незабаром фотосесія продовжиться в цивільному вбранні.

«Цей етап проекту присвячений мирному життю хлопців, які пройшли війну та відстояли нашу незалежність. Працювати з нашими захисниками дуже легко – людям багато чого довелося побачити, але вони відкриті, вільні і не соромляться фотокамери», — поділився фотограф Ігор Співак.

У цьогорічному альманаху «Заради них» точно будуть дві теми – про професії АТОвців та розділ «Ветеран ветерану», де сучасні захисники будуть зображені з солдатами Другої Світової. Інші плани – поки в секреті.

«Це не просто фотопроект, це історії хлопців, про їхнє життя та долі. Тут менеджер, хореограф, шахтар, токар, слюсар – доволі великий спектр. І це дуже цікаво – показати захисників на робочих місцях, які вони покинули на певний час, аби вберегти нас з вами», — зазначила координатор Центру допомоги учасникам АТО при ДніпроОДА Наталія Шуліка.

Перший альманах «Заради них» презентували у ДніпроОДА в 2017-му.

Нова фотосесія з АТОвцями — перша сторінка цьогорічного проекту «Заради них»

Тонкощі фотопроцесу

«Працювати з нашими захисниками дуже легко – людям багато чого довелося побачити, але вони відкриті, вільні і не соромляться фотокамери», — Ігор Співак

Серед учасників представники різних професій

«У 2014-му році не вагаючись пішов служити, потрапив до сорокового батальйону. Тепер комісований. Як раніше був менеджером, так ним і залишаюсь, єдине що – взяв на себе більше проектів», — Сергій Куршаков

Фотограф працює у захопленні

«Це не просто фотопроект, це історії хлопців, про їхнє життя та долі», — Наталія Шуліка

Незабаром фотосесія продовжиться в цивільному вбранні

Перший альманах «Заради них» презентували у ДніпроОДА в 2017-му

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/37063

Предыдущие сообщения «