Дневной архив: 29 января 2018

Янв 29 2018

У січні понад 25 тисяч мешканців Дніпропетровщини вже отримали «доступні ліки»

Вже другий рік поспіль мешканці Дніпропетровщини можуть отримати медикаменти безкоштовно або з невеличкою доплатою. Тільки у січні урядовою програмою «Доступні ліки» в області скористалися більше 25 тисяч людей. Про це стало відомо під час прес-конференції у ДніпроОДА.

«Цьогоріч в Україні продовжує діяти програма «Доступні ліки». Отримати медпрепарати безкоштовно або з невеличкою доплатою, як і раніше, можуть пацієнти із серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою. Тільки у січні програмою вже скористалися більше 25 тис мешканців Дніпропетровщини. Загалом із її старту медики виписали близько 1,7 млн рецептів», – зазначила заступник директора департаменту охорони здоров’я ДніпроОДА Вікторія Кулик.

Щоб скористатися програмою «Доступні ліки», достатньо раз на місяць звернутися до сімейного лікаря за рецептом. Медикаменти із доплатою або безкоштовно можна отримати в аптеках, що долучилися до програми. В яких саме – підкаже лікар.

Найбільше рецептів на «доступні ліки» виписали медики Синельникового, Кам’янського, Покрову, а також Царичанського, Петриківського, Петропавлівського та Магдалинівського районів, додала Вікторія Кулик.

«На жаль, програмою рідко користуються мешканці Дніпра, Першотравенська, Верхньодніпровського та Юр’ївського районів, – підкреслила заступник директора департаменту. – Тож пропонуємо жителям цих міст і районів звернутися до сімейного лікаря за рецептом, щоб заощадити на лікуванні».

Як скористатися програмою «Доступні ліки», можна дізнатися і за телефоном – 0 800 50 72 50.«Гаряча лінія» працює цілодобово.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36628

Янв 29 2018

Відремонтований «ГАЗ — 66» атомники передали військовим

Запорізька АЕС допомогла військовим з ремонтом необхідної техніки. Практично новий автомобіль повернули працівники станції бійцям 39 окремого батальйону ЗСУ.

«У поточному році це тільки перший крок, будуть і інші. Ініціативні працівники підприємства готові підтримати військовослужбовців. Станція збиралася відремонтувати ще одну машину, але зимова негода завадила доставити її до нашого міста», — сказав генеральний директор АЕС Олександр Остаповець.

Військові щиро дякували атомникам. Не приховуючи емоцій, зізнавалися, що побачивши відремонтовану машину, спочатку не впізнали її. «На мить здалося, що ми на виставці ретро-автомобілів. Адже привезли в транспортний цех ЗАЕС практично розбиту машину, не на ходу. Працівники станції поміняли двигун та всі несправні запчастини, зробили нове сидіння і пофарбували авто. Скажу чесно, ми не очікували такого результату!», — ділиться водій Микола Копилов.

«Ми висловлюємо безмірну вдячність працівникам АЕС, особисто генеральному директору підприємства Олександру Анатолійовичу Остаповцю і начальнику транспортного цеху Володимиру Васильовичу Коробку за турботу. Відремонтований автомобіль — це суттєва допомога», — сказав боєць 39 окремого батальйону ЗСУ Микола Раєвський.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36624

Янв 29 2018

На ЗАЕС пройшли конференція трудового колективу і звітна профспілкова конференція

На ЗАЕС пройшли дві конференції: трудового колективу і звітна профспілкова, на яких обговорили і підвели підсумки виконання колективного договору між адміністрацією і трудовим колективом за 2017 рік та окреслили основні завдання перед персоналом ЗАЕС на поточний рік.

В роботі конференцій взяли участь заступник директора Дирекції НАЕК «Енергоатом» з кадрів і соціальних питань Владислав Янішевський, голова Атомпрофспілки України Валерій Матов та заступник голови Атомпрофспілки — голова профспілкового комітету НАЕК «Енергоатом» Олексій Лич.

Відкрив конференцію генеральний директор ЗАЕС Олександр Остаповець. Він підкреслив, що минулий рік для станції був насиченим і цікавим, колектив впорався з усіма поставленими завданнями. Що стосується виробничих показників, то були виконані усі взяті на себе зобов’язання, які стосуються експлуатації, вироблення електроенергії, ремонту енергоблоків, реконструкції та модернізації, продовження терміну служби обладнання і отримання ліцензії на експлуатацію енергоблока №3 у понад проектний період.

Генеральний директор зупинився також на основних об’єктах, будівництво яких у 2017 році було завершено і об’єкти введені в дослідну експлуатацію. Це розширювана частина відкритого розподільного пристрою ВРП-750, комплекс з переробки РАВ, азотно-киснева станція і галузевий тренажерний комплекс з підготовки ремонтного персоналу. На поточний рік стоять завдання щодо введення цих об’єктів вже в промислову експлуатацію. В цьому році починається будівництво на майданчику ЗАЕС сонячної електростанції.

Генеральний директор торкнувся і таких важливих напрямків  як охорона праці, охорона здоров’я, оздоровлення, робота з молоддю, розвиток соціальної сфери і утримання соцоб’єктів, спортивно-масові та культурні заходи, які втілювалися в життя протягом року.

На сьогоднішній день на станції працюють 11 099 чоловік. Середній вік близько 44 років. Олександр Анатолійович підкреслив, що колектив станції — це колектив професіоналів, на який покладені важливі завдання з виробництва електроенергії, і з якими він успішно справляється.

Голова профспілкового комітету ЗАЕС Микола Захаров зазначив, що соціальна політика ДП НАЕК «Енергоатом» є однією з головних і пріоритетних напрямків в діяльності підприємства. У зв’язку з цим на станції діє єдина система соціальних пільг і гарантій для працівників, так званий «соціальний пакет». Він прописаний в колективному договорі кампанії і виконується неухильно.

Він також акцентував увагу на кількох основних питаннях, які необхідно вирішити найближчим часом. Це забезпечення житлом висококваліфікованих працівників, видача позичок, будівництво малосімейного житла і відхід від поділу персоналу на промисловий і непромисловий і інші.

Микола Захаров підкреслив, що завдяки президенту НАЕК« Енергоатом» Юрію Недашківському в компанії успішно реалізується політика соціального партнерства, що закріплюється щорічно колективним договором. «Таке взаєморозуміння між адміністрацією та профспілковим комітетом завжди будувалися на взаємоповазі. Цей підхід в роботі необхідно зберігати і розвивати надалі. У цьому запорука успіхів у вирішенні виробничих і соціальних завдань. Президент компанії розуміє наскільки важливо для персоналу забезпечення гарантованим соціальним пакетом, тому докладає всіх зусиль для забезпечення цих напрямків в колективному договорі», — сказав голова профспілкового комітету ЗАЕС.

Важливим і актуальним на сьогоднішній день є рівень оплати праці атомників, який, незважаючи на певне збільшення, залишається низьким у порівнянні з промисловим сектором України.

З метою недопущення соціальної напруги в колективах атомних станцій України, постановою конференції трудового колективу ЗАЕС профспілковому комітету НАЕК спільно з адміністрацією компанії також доручено в найкоротші терміни звернутися в Національну комісію, що здійснює державне регулювання тарифів у сферах енергетики і комунальних послуг, для невідкладного розгляду питання про підвищення тарифу на електроенергію для НАЕК «Енергоатом» з урахуванням першочергових витрат на підвищення безпечної експлуата ії енергоблоків і встановлення справедливого співвідношення темпів зростання заробітної плати працівників НАЕК «Енергоатом» до темпів зростання заробітної плати по промисловості України.

На звітної профспілкової конференції профком ЗАЕС відзвітував про свою роботу за минулий рік. Також було обрано делегатів на конференцію трудового колективу та профкому ДП НАЕК «Енергоатом».

 

 

 

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36622

Янв 29 2018

У ДніпроОДА АТОвцям та волонтерам розповіли про цікаву ідею для бізнесу – аквапоніку

АТОвці та волонтери завітали до ДніпроОДА за новими ідеями для стартапу. Їх ознайомили із маловідомим для України аграрним бізнесом – аквапонікою. Про це повідомила координатор центру допомоги учасникам АТО при ДніпроОДА Наталія Шуліка.

«Допомагаємо хлопцям повернутися до мирного життя. Третій рік поспіль організовуємо для демобілізованих бійців безкоштовні ІТ-курси, заняття з англійської та різні тренінги з опанування нових професій. Цьогоріч плануємо провести цикл занять, на яких фахівці поділяться із хлопцями новими цікавими ідеями для стартапу», – розповіла Наталія Шуліка.

Аквапоніка – маловідомий для України аграрний бізнес. Ця новітня технологія дозволяє вирощувати рослини на зовсім невеличких ділянках землі або зовсім без ґрунту. Достатньо мати акваріум із рибою. Продукти її життєдіяльності удобрюють рослини, що ростуть над акваріумом.

«Таким фермерством можна займатися навіть у власній квартирі, – зазначила менеджер громадської організації «Ukrainian Recovery Resources» Анна Збаранська. – Аквапоніка дозволяє вирощувати траву, зелень, помідори черрі, паростки пшениці. Жодних пестицидів та нітратів. Всі матеріали – природні. Використовується лише штучне освітлення».

Щоб розпочати такий бізнес, головне – мати бажання і працьовиті руки. А ще – невеличкий стартовий капітал та зацікавленість у темі, додала Анна Збаранська.

«Приїхав до ДніпроОДА із Кривого Рогу – хочу зайнятись чимось новим, та поки що у пошуку. Дуже зацікавила аквапоніка. Сподіваюся, інформація буде корисною для мене й у майбутньому саме ця справа приноситиме дохід», – поділився учасник зустрічі, АТОвець Сергій Бойко.

Зустріч для АТОвців та волонтерів організували ДніпроОДА та громадська організація «Ukrainian Recovery Resources».

Для тих, хто зацікавився аквапонікою, додатково проводитимуться скайп-конференції. Подробиці – за телефоном: 068 6798961.

У ДніпроОДА АТОвцям та волонтерам розповіли, як стати фермерами

«Цьогоріч плануємо провести цикл занять, на яких фахівці поділяться із хлопцями новими цікавими ідеями для стартапу», – Наталія Шуліка

Щоб займатися аквапонікою, головне – мати бажання і працьовиті руки

Анна Збаранська: «Таким фермерством можна займатися навіть у власній квартирі»

Для тих, хто зацікавився аквапонікою, додатково проводитимуться скайп-конференції

«Приїхав до ДніпроОДА із Кривого Рогу – хочу зайнятись чимось новим. Дуже зацікавила аквапоніка», – Сергій Бойко

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36613

Янв 29 2018

У Дніпрі вшанували пам’ять Героїв Крут

Україна відзначає День пам’яті Героїв Крут. Сто років тому юнаки-добровольці зупинили наступ більшовиків на Київ. Про те, як у Дніпрі вшанували молодих патріотів-захисників України – у фоторепортажі.

Квіти, прапори і… пам’ять

У Дніпрі шанують Героїв Крут

Сто років тому юнаки-добровольці на залізничній станції Крути, що під Києвом, зупинили наступ більшовицької армії

Наступу протистояли вчорашні студенти та гімназисти

«Це наша історія, яку зараз вивчаємо, ми дізнаємося правду про ті події. І сьогодні мені дуже приємно брати участь у цьому заході», — поділився учень Дніпровського військового ліцею Олексій Коляда

Присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятника Дмитру Яворницькому. Видатний історик рідного краю зберіг у дніпровському історичному музеї згадку про козацьку старовину. Герої Крут – прямі наступники славних традицій українського лицарства

Представники духівництва відслужили молебень

Герої Крут та Герої АТО: історія та сучасність

«Київські студенти ціною власних життів захистили Україну сто років тому. Це потрібно пам’ятати нам — нинішній молоді, аби знати, якою ціною завойована незалежність», — зауважив представник молодіжної ради Дніпра Сергій Луденський

Калина на снігу як кров героїв

«Пам’ятай про Крути!» — вічна згадка молодому поколінню

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36598

Янв 29 2018

За рік доходи місцевих бюджетів збільшилися майже на третину

Понад 21 млрд грн надійшло до місцевих бюджетів Дніпропетровщини у 2017-му. Це на 5 млрд грн більше, ніж у попередній рік, розповів голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Реформа децентралізації Президента України Петра Порошенка підтверджує свою ефективність. Місцеві бюджети – зростають. А це – додатковий ресурс на розвиток територій, – зауважив Валентин Резніченко. – У 2017-му до місцевих бюджетів області надійшло понад 21 млрд грн – це майже на третину більше, ніж у попередньому році».

Збільшення доходів місцевих бюджетів – збільшення бюджету розвитку. У 2017-му він зріс на 1,5 млрд гривень і склав понад 7 млрд.

«За рахунок цих коштів ми зводили нові садочки, водоводи і спортивні майданчики, реконструювали лікарні, ремонтували дороги, закуповували новітнє медобладнання», – зазначив Валентин Резніченко.

У 2017-му для лікарень області придбали близько півсотні одиниць обладнання.

Звели та реконструювали 11 водоводів.

Реконструювали та відремонтували 13 дитсадків, ще чотири – почали зводити «з нуля».

Відремонтували понад 160 доріг, які не оновлювалися десятиліттями.

Загалом за останній рік на Дніпропетровщині втілили близько 200 інфраструктурних проектів

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36594

Янв 29 2018

Містам та об’єднаним громадам області допоможуть розумно розподілити кошти громадського бюджету

Міста та об’єднані громади Дніпропетровщини отримають експертну підтримку в реалізації бюджету участі. Як створювати ініціативи з розвитку територій, розкажуть вітчизняні й закордонні фахівці. Як виграти конкурс – далі.

Для участі треба надіслати на pauci.pb@gmail.com мотиваційний лист за підписом голови органу місцевого самоврядування та заповнену анкету.

Дедлайн подачі заявок – 9 лютого 2018 року.

Проект передбачає проведення низки семінарів і тренінгів. На форумах обговорюватимуть розвиток громад й підготовку проектів.

Також містам і громадам надаватимуть консультації та фінансову підтримку інформаційної кампанії. Передбачений і освітній візит до Польщі.Серед експертів – українські, польські, грузинські фахівці, які мають практичний досвід запровадження громадського бюджету.

Проект реалізовуватимуть протягом 2018-2019 років.

Додаткова інформація – за телефоном (050) 77-33-798.

Крім Дніпропетровської області, у проекті візьмуть участь Харківська й Запорізька області. Ініціатива націлена на допомогу регіонам, які прийняли найбільше переселенців.

Проект «Підтримка впровадження та розвитку громадського бюджету» реалізує Фундація українсько-польської співпраці ПАУСІ.

Громадський бюджет, або бюджет участі – це частина коштів місцевого бюджету, у розподілі яких може брати участь кожен мешканець громади. На що витратити гроші, люди вирішують самостійно шляхом голосування.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36590

Янв 29 2018

100 років бою під Крутами.

29 січня Україна відзначає День пам’яті полеглих у бою під Крутами.
О 12.00 год. запрошуємо нікопольців приєднатися до покладання квітів до Меморіалу «Захисник України».
Просимо підприємства, установи, організації, що функціонують на території міста у цей день приспустити Державні прапори України та обмежити проведення розважальних заходів.

 

Нікопольська міська рада

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36586