Дневной архив: 24 января 2018

Янв 24 2018

В Никополе 23 класса закрыли на карантин

С 23 января в девяти школах Никополя объявили карантин. Причиной этого стала высокая заболеваемость детей ОРВИ.

За последние дни из-за болезни не пошли в школу 1319 учеников.

В общем, со вторника не учатся 23 класса в школах № 3, 7, 8, 12, 15, 16, 20, 24 и 26. Продлить вынужденные каникулы обещают до начала февраля.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36528

Янв 24 2018

В Днепропетровской области корью заболели уже 126 человек

Заместитель директора по исследованию биологических факторов Днепропетровского областного лабораторного центра МОЗ Украины Валентина Резвых сообщила, что в Днепропетровской области корью заболели уже 126 человек.

Об этом она сообщила на пресс-конференции в ИА «МОСТ-ДНЕПР».

«В области корь распространяется достаточно динамично. Ежедневно регистрируется до 10 новых случаев. С октября 2017 года и по сегодняшний день в Днепропетровской области корью заболели 126 человек, только в Днепре — 40. От общего количества заболевших, 78% были не вакцинированы. За данный период времени летальных случаев не зарегистрировано», — сообщила она.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36525

Янв 24 2018

Рибоохоронному патрулю Дніпропетровщини вручили нові моторні човни

Держрибагентство України передало рибоохоронному патрулю Дніпропетровщини три нові моторні човни. Це – для ефективнішого контролю за водоймами області, розповів директор департаменту екології та природних ресурсів ДніпроОДА Руслан Стрілець.

«Піклуємося про екологічний стан Дніпропетровщини, проводимо зариблення річок. Нам важливо, аби біоресурси водойм були у безпеці. Завдяки новим човнам збільшиться площа патрулювання. Очікуємо, що спільна діяльність правоохоронців, рибоохоронного патруля й громадськості в найближчому сезоні стане ще більш ефективною», — зазначив Руслан Стрілець.

У 2017-му в області вдало пройшла операція «Нерест» – затримали понад дві тисячі браконьєрів. Тепер показники можуть збільшитися, кажуть у Держрибагенстві області. Усе – завдяки оновленню технопарку. На човнах нові потужні й економні двигуни.

«Човни передали разом з автомобілями та причепами. Можна швидко перевозити техніку на ту водойму, де є гостра необхідність. Загалом у період нересту річки області патрулюватимуть близько тридцяти човнів», — розповів начальник управління Державного агентства рибного господарства в області Василь Волков.

Човни – українського виробництва. Очікується, що протягом року Дніпропетровщина отримає ще декілька одиниць такої техніки.

Рибоохоронному патрулю Дніпропетровщини передали три нові човни

Тепер патрулювання водойм буде ефективнішим

«Нам важливо, аби біоресурси водойм були у безпеці. Завдяки новим човнам збільшиться площа патрулювання», — Руслан Стрілець

Минулого року під час операції «Нерест» затримали понад дві тисячі браконьєрів. Тепер показники можуть збільшитися

«Загалом у період нересту річки області патрулюватимуть близько тридцяти човнів», — Василь Волков

Човни українського виробництва

Нові мотори…

нове обладнання

Планується, що протягом року область отримає ще декілька нових човнів

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36513

Янв 24 2018

Дніпропетровщина – серед лідерів за кількістю створених об’єднаних громад в Україні

Дніпропетровська область – у лідерах за кількістю сформованих об’єднаних громад в Україні. Територіальні об’єднання отримали можливість управляти розвитком в інтересах своїх мешканців завдяки реформі децентралізації, повідомив Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко на прес-конференції в Києві.

«Децентралізація дає можливість створювати в країні нову систему менеджменту, а значить – і нову якість управлінських кадрів. На сьогодні вже 6 мільйонів українців об’єдналися у 704 громади. Це активні лідери, які розбудовують країну. За кількістю створених ОТГ лідирують Дніпропетровська, Житомирська, Волинська, Тернопільська, Полтавська та Хмельницька області. Вони мають надихати й інші регіони на згуртування», – зазначив Геннадій Зубко.

Наразі на Дніпропетровщині нараховується вже 60 громад.

Віце-прем’єр-міністр наголосив, що держава на законодавчому рівні й надалі підсилюватиме інструменти, які будуть мотивувати громади до згуртування. «Це додаткові можливості управляти власним розвитком», – додав він.

Зростанню бюджетів об’єднаних громад України сприяє фінансова децентралізація. Зокрема, територіальні об’єднання підсумували 2017-й рік з показником 192 млрд грн.

«Це суто власні доходи, які дозволяють покращувати якість життя людей. Наприклад, у Слобожанській громаді за рахунок обласного й місцевого бюджетів звели дитячий садок на 220 місць. Дошкільний заклад «з нуля» – за рік, – зауважив урядовець. – Важливим є й те, що у громадах збільшуються доходи на кожного мешканця. У деяких вони в півтора рази вище, ніж у Києві».

У 2017 році місцеві бюджети об’єднаних громад Дніпропетровщини отримали майже 1,3 млрд грн. Порівняно з 2016-м доходи зросли на 32%. Фінансовими лідерами є Слобожанська, Вербківська Богданівська й Новоолександрівська громади.

«Децентралізації, ініційована Президентом України Петром Порошенком, охоплює все більшу територію Дніпропетровщини. Завдяки реформі місцевого самоврядування громади розширюють свої повноваження й отримують додаткові фінансові ресурси на розвиток, – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. – У регіоні у 2015 році створено 16 громад, у 2016-му – 18, у 2017-му – 23. Ще три сформовані вже цьогоріч».

Торік на розвиток Дніпропетровщини держава спрямувала майже 1 млрд грн, з них 135 млн – на розбудову об’єднаних громад.

Нові садочки,

… дороги,

… спортивні майданчики

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36506

Янв 24 2018

​За неделю в Днепропетровской области ОРВИ заболели почти 15 тыс человек

Заместитель директора по исследованию биологических факторов Днепропетровского областного лабораторного центра МОЗ Украины Валентина Резвых сообщила, что за минувшую неделю в Днепропетровской области за медицинской помощью по поводу ОРВИ и гриппа обратилось 14 500 человек.

Об этом она сообщила на пресс-конференции в ИА «МОСТ-ДНЕПР».

По ее словам, по сравнению с предыдущей неделей уровень заболеваемости увеличелся практически на 20%.

«Наивысший уровень заболеваемости по области зафиксирован среди жителей Вольногорска, Камянского, Желтых Вод, Никополя, Кривого Рога, Криничанского, Новомосковского, Синельниковского, Никопольского и Верхнеднепровского районах.

Среди общего количества заболевших на ОРВИ и грипп, удельный вес занимают дети (67%) возрастом до 17 лет», — сообщила она.

Валентина Резвых добавила, что летальных случаев от ОРВИ и гриппа за последнюю неделю и полностью за эпидиомелогический период 2017/2018 гг на территории области не зарегистрировано.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36499

Янв 24 2018

Біометричні паспорти видають вже у 7 ЦНАПах Дніпропетровщини

Оформити біометричний паспорт – швидко та зручно – мешканці Дніпропетровщини можуть вже у 7 ЦНАПах. Про це розповів голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Працюємо над розвитком адмінпослуг в області. Прагнемо, аби всі необхідні документи наші мешканці могли оформити швидко, зручно, не долаючи зайвих відстаней. Для цього вже відкрили 56 ЦНАПів та їх філій, – розповів Валентин Резніченко. – Нині у 7 таких Центрах можна оформити біометричні паспорти. Це і є те наближення послуг до людей, на якому акцентує увагу Президент України Петро Порошенко».

Оформити біометрію можна у дніпровському ЦНАПі «Лівоборежний», Центрах адмінпослуг Олександрополя Солонянського району, Слобожанського Дніпровського району, у ЦНАПі Кривого Рогу та його філіях у Центрально-Міському та Інгулецькому районах міста, а ще – у Апостолівському офісі.

Вже незабаром таку послугу планують запустити й у ЦНАПах Кам’янського та Нікополя – там саме підключають обладнання для видачі біометричних паспортів.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36495

Янв 24 2018

Для реєстрації на пробне ЗНО залишився тиждень

Реєстрація на пробне ЗНО-2018 стартувала 9 січня. За цей час вже понад сім тисяч заявок надійшло від абітурієнтів Дніпропетровщини. В департаменті освіти та науки ДніпроОДА нагадали, що зареєструватися на пробне ЗНО можна на сайті Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти. Залишається тиждень.

«Пробне ЗНО дозволяє ознайомитися з процедурою та зразками тестів, з організацією роботи пункту проведення, отримати правильні відповіді та дізнатися результат тестування. Учасники оцінять власний ступінь готовності до проходження зовнішнього незалежного оцінювання», – зазначили в департаменті.

Кожен зареєстрований учасник 24 березня може скласти пробний тест з української мови і літератури, а 31 березня – з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов. 31 березня можна пройти тестування лише з одного із запропонованих навчальних предметів.

Участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні – платна. Вартість одного тестування – 132 грн. Більше – тут.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36491

Янв 24 2018

У січні держдопомогу отримають близько 180 тисяч родин Дніпропетровщини

Вчасна держдопомога для малозабезпечених, матерів-одиночок, сиріт та людей із особливими потребами. Цього місяця соцвиплати отримають близько 180 тисяч родин Дніпропетровщини.

«Цього місяця держдопомогу на Дніпропетровщині отримають майже 180 тисяч родин. Це малозабезпечені, сім’ї, у яких є діти із особливими потребами чи малі під опікою, матері-одиначки, новоспечені батьки, – зазначили в департаменті. – Нині такі соцвиплати вже надійшли близько 170 тисячам родин області. На це держава виділила майже 257 мільйонів гривень».

Решта родин отримають гроші до кінця місяця, кажуть соцпрацівники. Кошти надійдуть без затримки.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36487

Янв 24 2018

Службі аналізу безпеки під силу виконання масштабних завдань

У структурі Запорізької АЕС служба аналізу безпеки виконує аналітичну підтримку при проведенні різних модернізацій і реконструкцій, а також розрахункові обґрунтування безпеки.

«Перед невеликим колективом завдання стоять масштабні. Найважливішим з них в минулому році було продовження терміну експлуатації енергоблока №3. Блок пустили вчасно, отже, ми разом з усіма цехами та підрозділами станції успішно впоралися зі своєю роботою» — розповів начальник відділу детерміністичного аналізу служби аналізу безпеки Петро Зибін.

Великий обсяг заходів був виконаний щодо внесення змін до технічного обґрунтування безпеки: випущені додаткові матеріали з аналізу безпеки і повністю переглянуті технічні обґрунтування за результатами продовження терміну експлуатації енергоблоків №1, №2.

Важливим напрямком також є виконання і супровід робіт в частині детерміністичного та імовірнісного аналізу безпеки. В тому числі, перевірка і узгодження звітів з обґрунтування безпеки, які надходять з інших підрозділів.

Було виконано великий обсяг робіт із супроводу та впровадження палива компанії «Westinghouse» на блоках №5 і №3.

З перспективних напрямків — впровадження ризик-орієнтованих підходів за допомогою імовірнісних методів для оптимізації ремонтних кампаній на енергоблоках. З огляду на світовий досвід у цій галузі, в Україні впроваджується програма, яка дозволить оптимізувати ремонтну кампанію, скоротити терміни ремонту обладнання каналів систем безпеки, ремонт яких може виконуватися на працюючому енергоблоці.

Цього року перед службою стоїть основне відповідальне завдання — обґрунтування можливості продовження терміну експлуатації четвертого енергоблока і планування заходів щодо п’ятого і шостого блоків.

 

 

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36485

Янв 24 2018

Добова довідка від Запорізької АЕС

Станом на 24 січня   в мережі знаходяться 5 енергоблоків. Вироблення електроенергії за добу 120 млн. 800 тис кВт г.

Сумарне надходження інертних радіоактивних газів в атмосферу від енергоблоків ЗАЕС складає 0,15 % від допустимого рівня.

Радіаційний фон в санітарно-захисній зоні становить 8-12 мікрорентген на годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування атомної станції.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36483