Дневной архив: 23 января 2018

Янв 23 2018

Завдання №1 для навчально-тренувального центру Запорізької АЕС — ефективне використання нового тренажерного комплексу

Основним завданням навчально-тренувального центру (НТЦ) є підготовка, перепідготовка, підтримка, підвищення кваліфікації персоналу та його спеціальна підготовка, спеціальне навчання.

Найважливішою подією 2017 року стало відкриття тренажерного комплексу спеціальної підготовки персоналу. Новий комплекс обладнаний 22 лабораторіями для підготовки за різними напрямами. З введенням першого етапу, вже можна використовувати 43 тренажера, а в майбутньому їх кількість зросте до 159.

Комплекс зможе приймати на навчання не лише персонал українських атомних електростанцій, а й іноземних фахівців.

Наприклад, атомників з Китаю зацікавили тренажери реакторного відділення, включаючи сам реактор в натуральну величину, можливість практичного відпрацювання операцій з перевантаженням, чим може похвалитися не кожен НТЦ. Жвавий інтерес до комплексу в плані практичної підготовки студентів проявляє Туреччина.

«Наше перспективне завдання №1 — вибудувати алгоритм ефективного використання нашого нового тренажерного комплексу спеціальної підготовки персоналу» — поділився заступник головного інженера з підготовки персоналу — начальник навчально-тренувального центру Запорізької АЕС Дмитро Сухоставець.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36470

Янв 23 2018

Досягнення ЦНАПу Кам’янського відзначили на всеукраїнському рівні

Понад 190 послуг, 25 тисяч відвідувачів щомісяця, інноваційні проекти й сучасний сервіс – досягнення Центру надання адмінпослуг Кам’янського відзначили на всеукраїнському рівні. Кращі практики провідний ЦНАП Дніпропетровщини презентував у Києві під час прес-конференції Віце-прем’єр-міністра України Генадія Зубка, присвяченої підсумкам 2017-го.

«Для нас важливі адмінпослуги, бо вони – обличчя влади. Нині в Україні 734 Центри надання адмінпослуг, – підкреслив Геннадій Зубко. – Такі Центри розривають бюрократичний ланцюг між чиновником і громадянином. Важливо в кожній реформі наявність лідерів, які не бояться брати на себе відповідальність».

Досвід Кам’янського – приклад ефективної роботи єдиної мережі ЦНАПів. Крім центрального офісу, у Дніпровському та Південному районах міста відкрилися дві філії. Кожна – повноцінний Центр послуг, облаштований е-системами, зонами обслуговування й відпочинку. Людина може подати документи в один ЦНАП, а забрати готові – в іншому.

У ЦНАПі Кам’янського надають 192 послуги, серед найбільш затребуваних – реєстрація нерухомості, прописка й виписка, оформлення субсидій і матеріальної допомоги, комплекс земельних питань.

«Наш ЦНАП започаткував чимало інноваційних проектів, про які говорить вся Україна. Зокрема, унікальний соціальний проект – мобільний офіс. Він орієнтований на людей з особливими потребами і дозволяє обслуговувати їх прямо вдома. За принципом «єдиного візиту» можна отримати послугу «Надання пільг АТОвцям» чи пакет сервісів при народженні дитини. Також у нас працює офіс комунальних послуг, а незабаром відкриється ще один – соціальних послуг», – розказала директорка Кам’янського ЦНАПу Марина Гурська.

Завдяки партнерству з порталом iGov послуги можна отримувати і в електронному вигляді. Таких у е-форматі – уже більше сотні.

«ЦНАП Кам’янського – один з інноваційних Центрів не тільки в області, а й в Україні. Проекти, які започатковані тут, довели свою актуальність, – зазначив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко. – З понад 700 Центрів, які працюють в країні, найбільше – на Дніпропетровщині. Президент України Петро Порошенко акцентує, що ефективна система надання адміністративних послуг має бути в кожному регіоні».

У 2017 році ЦНАП Кам’янського надав більше 250 тисяч послуг.

На сьогодні в містах, районах та об’єднаних громадах області працюють 56 ЦНАПів та їхніх філій.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36467

Янв 23 2018

Стартап для АТОвців і волонтерів: як заохотити риб вирощувати полуницю

Прагнете розпочати власну справу, але не знаєте, за яку ідею вхопитися? Одна з підказок – вирощування різних культур у домашніх умовах за допомогою риб та рослин. Як започаткувати аграрний стартап з аквапоніки, розкажуть 27 січня в облдержадміністрації. Запрошуються бійці й волонтери, повідомила координатор Центру допомоги АТОвцям при ДніпроОДА Наталія Шуліка.

«До Центру часто звертаються демобілізовані, які прагнуть започаткувати власну справу, однак не знають, з чого почати. Практичні поради АТОвці та волонтери почують у ДніпроОДА. Зокрема, під час лекції їм розкажуть про бізнес на аквапоніці. Інакше кажучи, це город і рибна ферма прямо у квартирі. Ця діяльність розвинута в Європі й Америці, натомість в Україні майже не практикується. Тож, це гарна ідея для стартапу і можливість знайти себе в мирному житті», – зазначила Наталія Шуліка.

Аквапоніка – життєдіяльність рослин та риб в єдиному циклі. Симбіоз флори й фауни можна використати для вирощування різноманітних агрокультур навіть у домашніх умовах. Для цього знадобляться риби, рослинність, два резервуари, ґрунт та водяні насоси. А ще – трошки терпіння й турботи.

«Якщо людина прагне змінити своє життя після війни, готові допомогти, – розказала менеджер громадської організації «Ukrainian Recovery Resources» Анна Збаранська. – Аквапоніка – ексклюзивний бізнес для нашої країни, хоча вона має для цього доволі плодючу землю. Ним можна займатися навіть на двох сотках».

Лекція відбудеться 27 січня об 11:00 за адресою: Дніпро, облдержадміністрація,пр.О.Поля,1 1-й поверх, кругла зала. Вхід вільний.

Організатори зустрічі – ДніпроОДА та громадська організація «Ukrainian Recovery Resources».

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36463

Янв 23 2018

Внутрішню експозицію першого в Україні Музею АТО відвідали протягом року більше 100 тисяч людей

З моменту відкриття внутрішню експозицію Музею АТО у Дніпрі відвідали понад 100 тисяч людей. Серед них – як мешканці області, так і закордонні гості. Тисячі експонатів правдиво передають події на Сході України та розповідають про подвиг добровольців, волонтерів, медиків, військових капеланів області, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Внутрішню експозицію Музею АТО відкрили рік тому. За цей час вона набула популярності серед мешканців та гостей Дніпропетровщини. Її відвідали десятки тисяч людей, зокрема, бійці АТО та їхні рідні, школярі, волонтери, медики, українські міністри, іноземні делегації.Кожна експозиція унікальна. Це не штучні макети, а реальні речі, за якими – конкретні людські долі. Президент України Петро Порошенко акцентує, місце пам’яті, яке розповідає правду про збройний конфлікт на Донбасі, має бути в кожному регіоні», – наголосив Валентин Резніченко.

Внутрішня експозиція називається «Громадянський подвиг жителів Дніпропетровщини» і займає три зали.

У першій – інструменти медиків, одяг капеланів, шеврони добровольців, афіші волонтерських акцій, фото військових кореспондентів, дитячі малюнки. Друга зала присвячена півтисячі полеглих захисників: тут їхні знімки та улюблені речі.

Сильні емоції викликає третя зала – мультимедійна, де одночасно на чотирьох стінах транслюється документальний фільм про війну. «Ефект присутності» дозволяє поринути у вир подій на Сході країни.

Внутрішня експозиція налічує 2 тисячі експонатів. Однак це не межа, переконаний керівник робочої групи зі створення Музею АТО Юрій Фанигін.

«Нові експонати надходять постійно і вже продумуємо про розширення експозиції, – розказав Юрій Фанигін. – Експозиція популярна і справляє неабияке враження. Люди краще розуміють російську агресію та героїку української армії. Ми вдячні, що гості мають за честь відвідати Музей, побачити правду про війну на Донбасі й донести її іншим».

До історії змогли доторкнутися і старшокласники області, які відвідували Музей АТО під часпатріотичних турів «Шляхами Героїв».

Внутрішню експозицію першого в Україні Музею АТО відкрили наприкінці січня 2017-го.

Переглянути її можуть всі бажаючі в історичному музеї ім. Яворницького за адресою: Дніпро, пр. Д.Яворницького, 16. Вхід у будні, крім понеділка, з 10:00 до 19:00, .у вихідніз 10:00 до 18:00.

На екскурсію можна записатися за телефоном (056) 46-34-26.

Вуличну експозицію відкрили навесні 2016-го. Вона називається «Шляхами Донбасу». В центрі виставки – військова техніка: БТР, медична «таблетка», міномет, зенітна установка, військовий джип, башта танку, згоріла машина. Загалом – майже 400 експонатів.

Тисячі експонатів розповідають про подвиг мешканців Дніпропетровини.

Тут одяг капеланів…

…боєприпаси…

шеврони добровольців, афіші волонтерських акцій, дитячі малюнки.

У цьому залі транслюється фільм одночасно на чотири стіни.

У «Залі пам’яті» — півтисячі знімків полеглих АТОвців.

Серед відвідувачів – мешканці області…

… закордонні делегації.

«Експозиція популярна і справляє неабияке враження. Люди краще розуміють російську агресію та героїку української армії. Ми вдячні, що гості мають за честь відвідати Музей», – розказав Юрій Фанигін.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36451

Янв 23 2018

Медики Дніпропетровщини закликають вакцинуватися від дифтерії

Міністерство охорони здоровя б’є на сполох – небажання українців робити щеплення призводить до поширення інфекційних хвороб. Серед них – і дифтерія. В департаменті охорони здоров’я ДніпроОДА наголошують – уберегтися від небезпечного недугу допоможе лише вакцинація. Як і де її можна робити – далі.

«Дифтерія – це інфекція, що передається повітряно-крапельним шляхом. Коли дифтерійна бактерія потрапляє у дихальну систему, вона виробляє токсин, що руйнує тканини дихальної системи. Захворювання проявляється у вигляді ангіни», – розповідають лікарі.

Хвора людина відчуває слабкість, біль у горлі, лихоманку, з’являється набряк залоз у шиї. Токсин також може потрапити у кров і вразити серце, нирки і нервову систему, додають медики.

«Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і попередити розвиток небезпечних ускладнень – вакцинація для дітей і ревакцинація для дорослих, тобто повторне щеплення кожні десять років, – зазнали в департаменті охорони здоров’я. – Такі процедури – безкоштовні».

Щоб зробити щеплення, треба звернутися до своєї амбулаторії та проконсультуватися із лікарем. Вакцини – в наявності і їх вистачить на всіх, підкреслюють в департаменті.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36448

Янв 23 2018

Експерти та фінансисти розкажуть бізнесменам області про новинки в Prozorro

Дізнатися про зміни в царині електронних закупівель Prozorro, розібратися у законодавстві та поспілкуватися з провідними фахівцями можна буде під час круглого столу в ДніпроОДА. Запрошуються всі бажаючі підприємці, розповів очільник області Валентин Резніченко.

«Держзакупівлі мають бути зрозумілими і прозорими – таке завдання ставить Президент України Петро Порошенко. Реалізації такого підходу допомагає система Prozorro. У ДніпроОДА проводимо семінари, тренінги й зустрічі для підприємців з роботи сервісу. На найближчому круглому столі всі охочі зможуть дізнатися про зміни в Prozorro. Захід традиційно безкоштовний», — зазначив Валентин Резніченко.

На зустріч з бізнесменами Дніпропетровщини прийдуть фахівці та експерти. Зокрема заступник міністра економічного розвитку Максим Нефьодов розповість про зміни в системі державних закупівель, а представник Антимонопольного комітету Агія Загребельська порадить, як уникнути помилок під час оскарження результатів торгів.

Організатори круглого столу – облдержадміністрація та ГО «Громадський контроль». Зустріч відбудеться у четвер 25 січня о 14-й годині в облдержадміністрації. Вхід вільний за попередньою реєстрацією. Деталі за телефоном (056) 717 07 04. Зареєструватися можна тут.

Наразі для участі в круглому столі вже записалися 250 учасників.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36445

Янв 23 2018

На енергоблоці №2 Запорізької АЕС розпочався плановий середній ремонт

20 січня 2018 року о 00 годині 35 хвилині енергоблок №2 Запорізької АЕС відключено від енергосистеми і виведено в плановий середній ремонт тривалістю 114 діб. Закінчення ремонту планується 13 травня 2018 року.

В період ремонту на енергоблоці будуть виконані наступні основні регламентні роботи: середній ремонт реакторної установки з повним вивантаженням активної зони; капітальний ремонт парогенераторів-2, 3; капітальний ремонт головних циркуляційних насосів-1, 2; капітальний ремонт електродвигунів головних циркуляційних насосів-1, 2; поточний ремонт дизельгенераторів-1, 3 з заміною поршневої групи; контрольно-профілактичні роботи на системі попереднього напруження захисної оболонки; відправка 2 вентильованих контейнерів зберігання на майданчик сухого сховища відпрацьованого ядерного палива; середній ремонт турбіни з розкриттям циліндра високого тиску; середній ремонт технологічно взаємопов’язаного обладнання: турбогенератор-збудник-вимикач, поточний ремонт струмопроводу; поточний ремонт фаз «А», «В», «С» блочного трансформатора.

Крім того, заплановані до виконання наступні надрегламентні роботи: ремонт облицювання відділення басейну витримки; заміна насосних агрегатів; заміна обладнання трансформаторної підстанції власних потреб; заміна релейних захистів блоку «генератор-трансформатор»; забезпечення аварійного електропостачання в умовах тривалого повного знеструмлення; заміна плат пристроїв тиристорних комутаційних вимикаючих; впровадження комплексної системи діагностики реакторної установки; впровадження системи контролю концентрації водню в гермооболонці.

«Значний термін, відведений для ремонту другого енергоблока, пов’язаний з виконанням надрегламентних робіт, що безпосередньо впливають на тривалість ремонту» — розповів начальник відділу планування проведення ремонтів Запорізької АЕС Володимир Мітусов.

 

 

 

 

 

 

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36443

Янв 23 2018

Завдання, що стояли перед колективом, виконані

У минулому році персонал відділу досвіду експлуатації Запорізької АЕС реалізував всі поставлені задачі, деякі — з випередженням термінів.

На підставі 21 звіту атомних станцій ДП «НАЕК «Енергоатом» про події різного рівня для Запорізької АЕС було розроблено 185 заходів, спрямованих на підвищення надійності. А за результатами взаємодії з ВАО АЕС — 458 заходів.

Успішною була і технічна допомога АЕС. У 2017 році ВАО АЕС направила Запорізькій станції 64 запити, і всі вони були задоволені.

В даний час йде робота з категоризації атомних станцій. Існує п’ять рівнів, за якими визначають кращу АЕС. За попередніми оцінками Запорізька АЕС обіймає високий ступінь в цій градації.

У минулому році колективом відділу досвіду експлуатації введена в дію об’єднана інформаційна система з досвіду експлуатації. Зараз більше двохсот працівників і керівників станції отримують на електронну пошту інформацію про події на атомних станціях світу.

Успішним напрямком в діяльності колективу є робота групи з аналізу корінних причин, яка співпрацює з комісією з розслідування. Поки така практика ведеться лише на Запорізькій АЕС, але нею зацікавилися й інші АЕС України.

«Ключовим фактором у забезпеченні безпеки АЕС є персонал, тому керівництво Запорізької АЕС намагається створити таку атмосферу довіри, при якій працівник мотивований на відкритий обмін інформацією про небезпечні ситуації, недогляди і помилкові дії, — розповів начальник відділу досвіду експлуатації Альберт Рябуха. — Наприклад, в минулому році впроваджено електронну систему зі збору пропозицій від персоналу керівництву станції. Кожен працівник може безпосередньо звернутися з питанням до генерального директора».

У поточному році колектив відділу продовжить удосконалювати систему обміну даними для безпечної і надійної експлуатації станції, а також розробляти заходи з попередження порушень на Запорізькій АЕС.

 

 

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36440

Янв 23 2018

22 січня — День Соборності України у Нікополі

Історія будь-якого народу містить періоди та події, які є вирішальними і доленосними. 22 січня 1919 року стало знаковою датою для України, в цей день було ухвалено Акт Злуки Української та Західноукраїнської народних республік. Підписання цього документу колишніми керівниками двох могутніх держав стало результатом прагнення українського народу жити на цілісній території, без кордонів та умовностей.  Про це розповів в історичній довідці Мирослав Жуковський – заступник директора Нікопольського краєзнавчого музею з наукової роботи, під час церемонії покладання квітів до підніжжя пам’ятника Богдана Хмельницького.

У заході взяли участь представники влади, політичних сил, громадських організацій, промислових підприємств, депутати, духовенство та мешканці міста. Священнослужителі запросили усіх присутніх до спільної молитви за мир в Україні та об’єднали символічним ланцюгом єдності.

 

Прес-служба міської ради

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36431