Дневной архив: 18 января 2018

Янв 18 2018

Нікопольські представники малого та середнього бізнесу підтримують Програму інтенсифікації підприємництва в Дніпропетровській області

18 січня відбулося засідання Координаційної ради з питань розвитку підприємництва у місті Нікополь під головуванням Олени Давидко — заступника міського голови Андрія Фісака, начальника фінансового управління Нікопольської міської ради.

Вперше захід пройшов у форматі онлайн-конференції з представниками комунального підприємства  «Центр підтримки малого та середнього бізнесу» Дніпропетровської обласної ради. Заступник  директора цього підприємства Микола Шевченко презентував Програму інтенсифікації підприємництва в Дніпропетровській області на 2018-2020 роки.

Заслухали інформацію про підсумки виконання Програми розвитку малого та середнього підприємництва за 2017 рік і підсумки роботи Координаційної ради в минулому році та розглянули затверджену Програму розвитку малого та середнього підприємництва на 2018-2020 роки.

Спеціалісти відділу архітектури та містобудівного кадастру розповіли про виконання Комплексної схеми та про стан розробки Порядку розміщення тимчасових споруд.

Також обговорювали пропозицій до Положення про проведення щорічного конкурсу «Кращий підприємець міста Нікополя», план роботи Координаційної ради в 2018 році та план місцевого економічного розвитку.

Прес-служба міської ради

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36358

Янв 18 2018

Журналістів Дніпропетровщини запрошують до медіашколи з децентралізації

Як зрозуміло писати про децентралізацію? Журналісти регіону, які прагнуть вдосконалити знання з висвітлення реформи, запрошуються до триденної медіашколи у Дніпрі. Заявки приймаються до 22 січня 2018 року.

До участі запрошуються журналісти друкованих та онлайн-ЗМІ області. Реєстрація – запосиланням.

Медіашкола працюватиме у Дніпрі з 24 по 26 січня. Для роботи знадобляться ноутбук чи планшет.

Медіатренери та експерти з децентралізації окреслять законодавчі та юридичні аспекти реформи, познайомлять з успішними прикладами адміністративного розподілу, наведуть найтиповіші проблеми та шляхи їх вирішення.

Крім того, під час тренінгу журналісти напишуть свої авторські матеріали. По завершенню проекту кращі роботи ввійдуть до збірника, присвяченого децентралізації.

Додаткова інформація – за телефоном (067) 638-71-62 або за електронною адресою —y.guza@aup.com.ua.

Організатори покривають витрати на проїзд, харчування і проживання.

Проект реалізує Академія української преси за сприяння Програми «U-LEAD з Європою».

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36355

Янв 18 2018

Близько сорока молодих науковців області відзначили державними преміями та грантами

Молодь розвиває науку. У 2017-му близько сорока молодих науковців Дніпропетровщини отримали державні гранти на проведення досліджень. Деякі їхні проекти вже працюють на розвиток області. Про це розповіла під час прес-конференції начальник відділу науки і вищої освіти департаменту освіти та науки ДніпроОДА Ірина Шумік.

«2017-й рік став продуктивним для молодих вчених області — 32 стипендії від Президента, Кабміну та Верховної Ради, 6 премій від Глави держави. А ще — держфінансування для 8 проектів наших науковців», — зазначила Ірина Шумік.

Тематика робіт, за які отримали заохочення – найрізноманітніша. Від екології до розвитку шахт. Доцент кафедри маркшейдерії Національного гірничого університету Юлія Заболотна, у складі команди однодумців працювала над проектом, який отримав Президентську премію і вже втілюється в життя у Павлоградському районі.

«Наш проект передбачає розвиток промислових територій у Павлоградському та Петропавлівському районі, де зосереджені шахти. Він уже там втілюється в життя», — розповіла Юлія Заболотна.

Колектив доцента кафедри загальної біології та водних ресурсів Дніпровського національного університету ім.О.Гончара Олега Маренкова отримав трирічний грант на дослідження фауни водойм області.

«В області зникають певні види риб, натомість з’являються нові. Не в останню чергу на це впливає діяльність людини. Ми працюємо над збереженням нашої фауни. Завдяки коштам Міністерства освіти і науки України, ми вже придбали певне обладнання і можемо ефективно проводити дослідження», — розповів Олег Маренков.

Грантові проекти будуть втілювати й Український державний хіміко-технологічний університет, Криворізький національний університет, Національна Металургійна академія України, Національний гірничий університет та Придніпровська державна академія будівництва та архітектури.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36350

Янв 18 2018

Безкоштовний медогляд у кардіоцентрі Дніпра вже пройшли майже 250 родичів загиблих АТОвців

Сім’ї полеглих бійців АТО можуть безкоштовно перевірити стан свого здоров’я й отримати кваліфіковану консультацію в обласному кардіоцентрі. Протягом останніх трьох місяців обстеження в кардіолога, хірурга, ендокринолога, уролога, невропатолога та інших спеціалістів пройшли майже 250 людей, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Бійці АТО захищають нас на Сході країни – ми маємо підтримувати їх в тилу, наголошує Президент України Петро Порошенко. На Донбасі загинули понад півтисячі мешканців Дніпропетровщини. Нині родини полеглих військових вимагають виняткової уваги, особливо, коли йдеться про здоров’я. Для них уже третій місяць поспіль триває комплексне обстеження в обласному кардіоцентрі. Медогляд абсолютно безкоштовний, усіх бажаючих доставляють до медзакладу централізовано», – зазначив Валентин Резніченко.

Для членів сімей загиблих АТОвців – широкий спектр обстежень: лабораторні, кардіологічні, ультразвукові.

Крім того, можна пройти коронарографічне обслідування та перевірити стан судин серця.

«За підсумками огляду пацієнт отримує висновок лікаря та рекомендації щодо подальшого прийому ліків. Повторний візит – через місяць-два. У разі необхідності людину направляють на додаткове обстеження до інших медзакладів або на госпіталізацію», – зауважила директор обласного центру кардіології та кардіохірургії Олена Лугова.

Медогляди родин загиблих бійців проходять за адресою: Дніпро, вул. Князя Володимира Великого,28 (колишня вул. Плеханова), з 8:00 до 18:00 по буднях.


Записатися можна в Центрі допомоги АТОвцям при ДніпроОДА за тел.: (068) 679-89-61.

До кінця березня медогляди пройдуть сім’ї полеглих АТОвців з усіх міст і районів області.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36346

Янв 18 2018

Енергодарський сумоїст – бронзовий призер Чемпіонату Європи

На чемпіонаті Європи з сумо, який пройшов в Будапешті, вихованець спортивно-оздоровчого комплексу Запорізької АЕС 15-річний Олександр Соколик виграв бронзу серед спортсменів до 16 років.

Право представляти Україну в складі збірної Олександр Соколик завоював у відбірковому турі, який проходив у вересні 2017 року в місті Рівне за участю 300 спортсменів країни. Він став чемпіоном України в найпрестижнішій, абсолютній, ваговій категорії «95 кг +».

Заняття з сумо проходять в спортивно-оздоровчому комплексі Запорізької АЕС під керівництвом заслуженого тренера України Андрія Воробйова і майстра спорту міжнародного класу Станіслава Тілініна.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36343

Янв 18 2018

У 2017-му до бюджетів об’єднаних громад Дніпропетровщини надійшло майже 1,3 млрд грн

У 2017 році місцеві бюджети об’єднаних громад Дніпропетровщини отримали майже 1,3 млрд грн. Порівняно з 2016-м доходи територіальних об’єднань зросли на 32%, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Реформа децентралізації, ініційована Президентом України Петром Порошенком, не збавляє темпів. За останній рік бюджети об’єднаних громад області зросли на 310 мільйонів гривень. Кошти спрямували на проекти розвитку міст, селищ і сіл, – зауважив Валентин Резніченко. – На сьогодні в регіоні вже шість десятків громад. Вони мають більше можливостей, повноважень і додаткових ресурсів».

Абсолютний фінансовий лідер – Слобожанська громада. Торік вона заробила понад 312 млн грн, що майже на 35% більше, ніж у 2016-му.

На другому місці – Вербківська об’єднана громада. Її доходи сягнули 97,9 млн грн і порівняно з минулорічними зросли на 25%.

Аналіз фінансових результатів діяльності Богданівської та Новоолександрівської громад показав, що у 2017-му до їхніх бюджетів надійшло більше 80 млн грн.

Об’єднані громади отримують 60% податку на доходи фізичних осіб, плату за землю, пряме фінансування з Держбюджету, підтримку з обласного бюджету, міжнародні гранти на розвиток.

Наразі на Дніпропетровщині 60 громад. За темпами об’єднання регіон лідирує в Україні.

Торік на розвиток територій області держава спрямувала майже 1 млрд грн, з них 135 млн – на об’єднані громади.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36339

Янв 18 2018

Юний блогер з Павлограда переміг на всеукраїнському IT-конкурсі

Учень 8-го класу павлоградської 9-ї школи зайняв перше місце у Всеукраїнському конкурсі інформаційних технологій серед дітей і молоді «ITalent». Він переміг серед понад тисячі учасників, розповіли в департаменті освіти і науки ДніпроОДА.

«На конкурсі, який проводило Міністерство освіти і науки України, за звання найкращих змагалися більше тисячі юних талановитих художників, кіберспортсменів та розробників. У молодшій категорії переміг учень 8-го класу павлоградської школи №9 Євген Журавель. Він підготував відеоролик «Offline-режим» та розмістив його на своєму youtube-каналі», — зазначили в департаменті.

У вільний від уроків час хлопець захоплюється зйомкою та монтажем відео. У своїй конкурсній роботі він розповів, що можна робити, коли вдома раптом пропав інтернет. «Рецепт» боротьби з нудьгою від юного блогера містить поради: зібрати конструктор, навчитися грати на гітарі та навіть просто виконати домашні завдання.

«Пишаємося успіхами Євгена та щиро вдячні батькам за виховання такого талановитого сина. У нас вже є перший претендент на щорічну батьківську премію «гордість школи», — поділилася директор 9-ї школи Павлограда Аліса Рябова.

Конкурс «ITalent» проходить вже не перший рік. Свої таланти учасники демонструють у багатьох номінаціях, серед яких відеомонтаж, кіберспорт, IT-проекти, програмна розробка та комп’ютерна графіка.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36334

Янв 18 2018

У 2017-му на Дніпропетровщині придбали 5 будинків для дитячих будинків сімейного типу

У 2017-му на Дніпропетровщині придбали п’ять нових будинків для дитячих будинків сімейного типу. Вони – для родин, у яких виховуються три десятка сиріт. Про це повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Нові будинки – для п’яти родин області, які взяли до себе на виховання дітей-сиріт. Тобто, це, так звані, дитячі будинки сімейного типу, – пояснив Валентин Резніченко. – У просторих оселях із новими батьками будуть жити 30 хлопчиків та дівчаток».

Будинки придбали у Марганці, Павлограді та Жовтих Водах. Гроші на це виділила держава, додав він.

Дитячі будинки сімейного типу – альтернатива інтернатам і дитбудинкам. Хлопчики та дівчатка виховуються у родинах, проте за ними зберігається статус сироти. Щомісяця вони отримують грошову допомогу. Це два прожиткових мінімуми. Праця батьків-вихователів також оплачується.

На Дніпропетровщині – 158 дитячих будинків сімейного типу. В них виховуються понад 1100 дітей.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36330

Янв 18 2018

Команда тенісистів КЗ НДЮСШ №2 «Нікополь 98» — срібний призер всеукраїнського турніру

З 10 по 14 січня в місті Покровськ (Донецька обл.) проходив другий Всеукраїнський турнір з настільного тенісу пам’яті першого майстра спорту СРСР в Донецькій області, видатного тренера М.В.Оганесяна. У змаганнях взяли участь близько ста спортсменів з 12 міст Донецької, Луганської та Дніпропетровської областей. На урочистому відкритті змагань були присутні представники міської влади, працівники відділу культури та відділу освіти, а також Управління з питань фізичної культури і спорту Донецької облдержадміністрації. Присутні вшанували пам’ять М.В.Оганесяна хвилиною мовчання, а потім поклали квіти до меморіальної дошки, встановленої в його честь.
Змагання проходили в спеціалізованому залі для настільного тенісу в цікавій спортивній боротьбі. Учасники змагань та їх представники залишилися задоволені організацією змагань і об’єктивним суддівством, яке забезпечив головний суддя змагань — суддя Національної категорії Бобир А.Г. (місто Київ).
Команда тенісистів КЗ НДЮСШ №2 «Нікополь 98» в складі восьми чоловік, під керівництвом тренера-викладача з настільного тенісу Світлани Братік успішно виступила на цих змаганнях: в особистому заліку Дерлюк Анна серед дівчаток 2007 р.н. і молодше посіла перше місце, а серед дівчаток 2005-2006 рр.н. стала бронзовим призером, Дерлюк Антон серед юнаків 2007 р.н. і молодше став срібним призером, серед дівчат 2002-2004 рр.н. Гусєва Вікторія стала срібним призером, а Вечеря Марія посіла третє місце, Дубініна Анастасія серед дівчаток 2007 р.н. і молодше стала бронзовим призером. У парному заліку серед дівчат Гусева Вікторія і Вечеря Марія стали переможцями турніру, а Дерлюк Антон в парному заліку посів друге місце. Команда дівчат у складі Гусевої Вікторії, Спіріной Вікторії, Дерлюк Анни, Вечері Марії і Дубініної Анастасії стала чемпіоном змагань, а команда юнаків у складі Дерлюка Антона, Савчук Олександра і Кругляка Дениса посіла друге місце. У загальнокомандному заліку наша команда стала срібним призером турніру. В особистому заліку переможці та призери змагань були нагороджені грамотами, медалями та цінними подарунками, а команди — грамотою та кубком.

Вітаємо наших спортсменів та їх тренера з вдалим початком виступів у Новому 2018 році!

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36326

Янв 18 2018

Як стати лауреатом урядової премії для молоді

Розпочався прийом заявок на здобуття премії Кабміну України для молоді. На кону – 50 тис грн. Якщо ви креативні та завзяті, то ця інформація для вас.

Премія Кабінету Міністрів України присуджується молоді віком 14-35 років, яка сприяє розвитку молодіжних ініціатив на місцевому рівні.

Грошова винагорода – за реалізацію проектів у таких сферах: правозахисна та політична діяльність, боротьба з корупцією, національно-патріотичне виховання громадян, підготовка молоді до захисту України, розвиток волонтерського руху, впровадження бізнес-ідей, популяризація здорового способу життя, охорона навколишнього середовища та ін.

Для здобуття премії органи місцевого самоврядування, громадські об’єднання, благодійні організації, регіональні ЗМІ подають до Мінмолодьспорту заявку певної форми, характеристику кандидата, матеріали презентації (відео-, фото, наукові й навчально-методичні публікації, статті). Які ще документи потрібні – тут.

Прийом заявок – до 1 березня 2018 року. Враховуються досягнення кандидата за попередній рік. Детальна інформація – за тел.: (044) 284 30 26.

Щороку Уряд присуджує до 20 премій у розмірі 50 тис грн кожна.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36323

Предыдущие сообщения «