Дневной архив: 17 января 2018

Янв 17 2018

У військовій частині-3042 Запорізької АЕС стартував зимовий модуль навчання

У військовій частині-3042 стартував зимовий модуль навчання. Військові, чиє основне завдання – охорона Запорізької АЕС, на протязі півроку будуть навчатися різним дисциплінам як самостійно, так і на групових заняттях.

«У першому півріччі навчання буде орієнтоване на недопущення особовим складом травм і загибелі, тому заняття будуть проводитися з заходів безпеки. Новий модуль навчання передбачає більш якісний і ретельний підхід до підготовки військовослужбовців», – прокоментував початок занять заступник начальника військової частини-3042 по роботі з особовим складом Сергій Ярмоленко.

Початок навчання пройшов в урочистій обстановці.

Після закінчення урочистостей у військовослужбовців почалися заняття з заходів безпеки у службовій діяльності і повсякденному житті, з користування зброї під час занять з фізичної підготовки, заняття з психологічної допомоги. Військові під час першого модуля навчання освоять основи тілесної терапії, масажної техніки і вправи психофізичної саморегуляції.

Через півроку, почнеться літній модуль навчання. Деякі дисципліни зміняться, додадуться тренування на полігоні і багато іншого. По суті, військову підготовку і підтримання бойових навичок військовослужбовці військової частини-3042 не припиняють круглий рік, без відриву від несення служби на робочих місцях.

 

 

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36315

Янв 17 2018

Ветерани-силовики вийшли на центральну площу міста з вимогою перерахунку пенсій

17 січня на площі навпроти міської ради зібрались ветерани збройних сил та МВС на акцію протесту. Вимоги стосуються невиконаних обіцянок щодо підвищення пенсій. Як розказав Яків Дрозд – голова спілки ветеранів МВС Нікополя, це Всеукраїнська акція і одночасно мітинги проходять по всій території України. Мета ветеранів-силовиків – бути почутими Кабміном України.

Учасники одноголосно підтримали вимогу, щодо перерахунку пенсійних виплат. Зазвичай, процедура розгляду вимоги та винесення рішення займає 10 днів. Після закінчення строку та в разі негативної відповіді, ветерани та пенсіонери обіцяють збиратися знову з наміром вирушити до Києва.

 

Прес-служба міської ради

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36308

Янв 17 2018

Нове обладнання реабілітаційного центру для АТОвців відновлює бійців після травм

У Реабілітаційному центрі для АТОвців умови стали ще комфортнішими. Зокрема, у фізіотерапевтичному відділенні запрацювали сучасні апарати – для лімфодренажу й магнітотерапії. Обладнання вже покращує здоров’я та відновлює сили демобілізованих бійців, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Підтримка українських захисників – одне з першочергових завдань Президента України Петра Порошенка. Два роки тому відкрили перший в області реабілітаційний центр для АТОвців. На сьогодні він прийняв вже майже 1700 демобілізованих. Аби бійці швидше відновлювали здоров’я після війни, оновлюємо оснащення медзакладу», – зазначив Валентин Резніченко.

Новітнє обладнання з’явилося у фізіотерапевтичному відділенні. Тепер для усунення набряків і покращення кровообігу кінцівок, при варикозній хворобі застосовують апарат лімфодренажу тканин.

«На лімфатичну систему людини вливає повітря під тиском, яке подається на спеціальні манжети. У результаті з тканин видавлюються надлишки позаклітинної рідини. Це такий собі масаж, що виконується не вручну, а за допомогою спеціального устаткування», – розказала завідуюча відділенням Вікторія Казка.

Процедура абсолютна безболісна. Навпаки, бійці отримують неабияке задоволення від здавлювання окружності ніг.

«Після процедури відчувається приємна легкість у ногах, зменшується об’єм, зникає біль. Прилад працює як розслаблюючий масаж», – сказав АТОвець Микола, який проходить реабілітацію після операції на нижніх кінцівках.

Спазмолітичну, знеболювальну й заспокійливу дію має ще один апарат – високочастотної магнітотерапії. Він глибоко прогріває уражені органи, поліпшує кровоток і захисні функції організму, нормалізує нервову, серцево-судинну й ендокринну системи.

«Під час процедури ніякого дискомфорту. Просто лежиш і насолоджуєшся. Потім відчуваєш неабиякий прилив енергії», – поділився демобілізований Анатолій Бобровський, який вже вдруге проходить реабілітацію в Центрі.

Новітнє обладнання придбали обласним коштом.

«Фахівці закладу орієнтуються на європейський досвід і застосовують комплексний підхід у відновленні здоров’я бійців. Постраждалі під час бойових дій отримують медичну, фізіотерапевтичну та психологічну допомогу. 18-денний курс безкоштовний», – наголосила радник голови ДніпроОДА Ольга Горб.

Реабілітаційний центр для АТОвців відкрили у грудні 2015-го. Оздоровлення можуть пройти й рідні загиблих бійців. За направленням слід звернутися до сімейного лікаря або в Центр реабілітації у Дніпрі на пл. Соборній, 14.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36303

Янв 17 2018

Перша сонячна станція у Нікополі побудована, зелений тариф ухвалено, відкриття очікується наприкінці січня

TIU Канада (енергетична компанія, що працює в Україні) закінчила будівництво першої сонячної електростанції потужність 10,5 мегават у Нікополі. Це перша інвестиція з боку канадців, що була зроблена в рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою. Будівництво станції розпочалося в червні і загальний обсяг інвестицій склав 10,5 мільйонів євро. Станція складається з 32304 сонячних панелей і 392 інверторів, які були встановлені, для управління напругою. Більш ніж 105 кілометрів кабелів було прокладено під час будівництва, а загальна площа ділянки, на якій розташовується станція, складає 15 гектарів. Кількість викидів вуглекислого газу, у порівнянні з вугільними електростанціями зменшено на 12738 тон/рік. Таким чином, ця станція надаватиме чисту електроенергію мешканцям та бізнесу у Нікополі.

Валентина Белякова – директор TIU Канада в Україні зазначає, що станція готова на 100% і наразі затверджено зелений тариф у НКРЕКП. Старший комісар з питань торгівлі Посольства Канади в Україні — Адам Барболет заявив, що це важливий приклад того, як Угода про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою поглиблює комерційне та інвестиційне співробітництво. Посольство Канади з радістю підтримує важливу роботу TIU Канада в Україні, та буде надавати подальше сприяння щодо інвестицій з боку TIU Канада та інших інвесторів у 2018.

Нікопольський міський голова Андрій Фісак, також наголошує, що співробітництво з   канадськими інвесторами має велику роль у розвитку Нікополя: “Будівництво сонячної електростанції у місті завдяки канадським інвестиціям – це великий крок вперед у визнанні інвестиційної привабливості Нікополя та розбудові міжнародного співробітництва, яке вже принесло результати місцевій громаді у вигляді створення 25 нових робочих місць. Місцевий бюджет вже отримав 2040000 гривень оренди за 15 гектарів землі, на якій побудовано станцію. Ми сподіваємося, що це початок плідної співпраці, яка продовжиться не тільки в енергетичній сфері”.

Урочисте відкриття станції заплановано на кінець січня.

 

Прес-служба міської ради

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36300

Янв 17 2018

ДніпроОДА організувала клуб жінок учасників АТО

У Дніпрі організували клуб для дружин, подруг та матерів бійців АТО. На зустрічах жінки можуть отримати кваліфіковану психологічну допомогу та гарно провести дозвілля. Про це повідомила координатор Центру допомоги учасникам АТО та їхнім сім’ям при ДніпроОДА Наталія Шуліка.

«У сім’ях, де чоловіки повернулися із зони бойових дій, можуть виникати ускладнення в спілкуванні. Свідомість бійців перебудувалася на те, щоб вижити в нових, небезпечних умовах. Повертаючись додому, воїнам важко перестати жити за правилами війни. Жінки ж бійців не знають, як порозумітися з чоловіками, чим допомогти та як самій подолати стрес. Тому ми вирішили сформувати єдиний простір, де жінки учасників АТО могли б отримати кваліфіковану психологічну допомогу та проводити дозвілля в колі однодумців», — зазначила Наталія Шуліка.

У клубі дружини, подруги та матері учасників АТО можуть поспілкуватися з людьми, що переживають схожі складнощі. А запрошені спеціалісти допомагають знайти шляхи виходу зі скрутних ситуацій, отримати елементарні навички психологічного розвантаження і навчитися справлятися зі стресом.

«Міні-тренінги, симуляційні ігри, психологічні консультації та неформальна обстановка – такі форми роботи покликані допомогти жінкам клубу. «Працюємо» разом – в групі їм легше подолати труднощі», — розповіла конфліктолог Вероніка Волошина.

Зустрічі складаються з двох частин. Спочатку – психологічні вправи. Потім – різні майстер-класи та арт-терапевтичні заняття.

«Заняття в клубі допомагають зрозуміти та вирішити проблемні питання, розслабитися, згадати про те, що ми жінки – слабкі та гарні», — розповіла дружина воїна АТО Єкатерина Маргитич.

Щоб жінкам з дітьми було зручно відвідувати зустрічі, планують відкрити й дитячу кімнату. З малечею також займатимуться психологи та арт-терапевти.

Вступити до клубу можуть усі бажаючі дружини, подруги та матері бійців АТО. Для участі треба звернутися до Центру допомоги учасникам АТО та їхнім сім’ям при ДніпроОДА. Адреса: м. Дніпро, пр. Олександра Поля, 1, тел. +38 (056)-742-86-62, +38 (068)-679-89-61.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36297

Янв 17 2018

За рік всиновлено 161 дитину з Дніпропетровщини

У 2017-му на Дніпропетровщині всиновили 161 дитину. Вони потрапили до українських сімей, здебільшого – із нашої області, розповів голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Кожна дитина має виховуватись в родині. Це позиція Президента Петра Порошенка. Усиновлення, у свою чергу, – це найкращий прояв турботи про маленьких українців, – зазначив Валентин Резніченко. – У 2017-му в області всиновлено 161 дитину».

Серед усиновлених – 53 малюка до одного року, 70 дітей – віком до п’яти років, 30 – до десяти років, і 8 – до 17 років.

Аби всиновити дитину, слід звернутися до служби у справах дітей за місцем проживання, заповнити заяву та пройти співбесіду. Бажаючих ставлять на облік, допомагають знайти малого та оформити документи.

На Дніпропетровщині 8608 дітей-сиріт та дітей, які потребують батьківського піклування. Майже всі вони виховуються під опікою, у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу.

За 2015-2016 роки на Дніпропетровщині всиновили 336 дітей.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36293

Янв 17 2018

Розпочався набір шкіл до проекту літніх мовних таборів GoCamp

Навчальні заклади області запрошують до участі в освітньому проекті пришкільних мовних таборів GoCamp. Це шанс запросити іноземного волонтера саме до вашої школи та зробити літнє дозвілля дітей не тільки цікавим, а й корисним. Поспішіть, реєстрація відкрита до 15 лютого, повідомили в департаменті освіти і науки ДніпроОДА.

Для участі слід заповнити анкету та надіслати мотиваційну роботу. Найкращих обиратимуть за двома критеріями: мотивація, яку заклад продемонструє в креативному завданні, та якість заповненої анкети.

Тема мотиваційної роботи залежить від того, вкотре школа бере участь у проекті. Якщо вперше, то в креативниму відео треба запросити носія мови, розказати про школу та населений пункт.

Команда ініціативи GoGlobal оцінюватиме надіслані анкети до 1 березня 2018 року.

Планується, що з усієї України відбір пройдуть 850 шкіл-учасників. Вони гарантовано отримають безкоштовні тренінги для вчителів та методичні матеріали для проведення табору.

GoCamp – це інноваційний формат табору з поглибленим вивченням іноземних мов. Протягом трьох тижнів діти в ігровій формі вивчають англійську, німецьку, французьку та іспанську за такими напрямками, як STEAM (наука, технологія, інженерія, мистецтво та математика), громадянська освіта, профорієнтація, спорт і здоров’я.

Табори GoCamp – спільний проект громадської організації GoGlobal та Міністерства освіти і науки України.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36289

Янв 17 2018

У школах Дніпропетровщини працює 18 ресурсних кімнат

У школах Дніпропетровщини працюють 18 ресурсних кімнат. Там діти мають змогу не тільки навчатися та відпочивати від шкільного шуму, але й усебічно розвиватися. У школі № 47 в Дніпрі така кімната користується популярністю серед учнів, розповів голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Діти Дніпропетровщини, які мають особливі потреби, повинні навчатися у комфортних умовах. Для цього розвиваємо систему інклюзивної освіти. Таке завдання поставив перед нами Президент України Петро Порошенко. У 2017-му в області відкрили понад півсотні медіатек та 18 ресурсних кімнат. Вони вже показали себе як центри ефективного розвитку особливих дітей», — зазначив Валентин Резніченко.

Ресурсна кімната у 47-й школі Дніпра працює з листопада 2017-го. Вона розділена на дві частини: у навчальній готуються до уроків, а в побутовій – особливі діти освоюють повсякденні навички. Зокрема – навчаються користуватися кухонним приладдям без сторонньої допомоги.

«Раніше без ресурсної кімнати було дещо важко, адже особливі діти не всі можуть витримати сорок п’ять хвилин уроку. Тепер набагато легше: помічник учителя може сюди відвести дитину, що втомилася, дати їй відпочити та доробити завдання, отримані на уроці», — розповіла директор школи № 47 Валентина Овчаренко.

Щодня ресурсною кімнатою і медіатекою користуються 9 особливих учнів. Загалом у школі – майже 550 дітей.

«Тут можна відпочити від шкільної суєти. Приходжу сюди з різних причин: іноді щось підготувати до уроків, а іноді – просто розслабитися. Приємно, коли у школі є така кімната», — поділилася учениця 10-го класу школи № 47 Дар’я Буянська.

Проект ресурсної кімнати – частина соціальної програми голови Благодійного Фонду Порошенка, дружини Президента України Марини Порошенко, яка втілює програму «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». Під час розробки проекту ресурсних кімнат дніпровські архітектори використали закордонний досвід впровадження інклюзивної освіти.

Першу в Україні ресурсну кімнату відкрили минулого року у капітально реконструйованій Петриківській школі, що на Дніпропетровщині.

У Дніпровській школі №47 працює ресурсна кімната

Вона вже завоювала популярність серед дітей

Там дві частини: побутова…

і навчальна

«Тут можна відпочити від шкільної суєти. Приходжу сюди з різних причин: іноді щось підготувати до уроків, а іноді – просто розслабитися», — Дар’я Буянська

У 47-й школі 9 особливих дітей

«Раніше без ресурсної кімнати було дещо важко, адже особливі діти не всі можуть витримати сорок п’ять хвилин уроку. Тепер набагато легше», — Валентина Овчаренко

Проект ресурсної кімнати – частина соціальної програми голови Благодійного Фонду Порошенка, дружини Президента України Марини Порошенко

Загалом у школах Дніпропетровщини відкрили 18 ресурсних кімнат

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36272

Янв 17 2018

Шановні нікопольці!

21 січня 2018 року о 12 годині відбудеться урочисте відкриття другої частини пам’ятника «Захисник України» ( поруч з картою України буде встановлено фігуру воїна).

Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до цієї події та віддати шану усім військовим, які захищають незалежність та територіальну цілісність нашої держави

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36269

Янв 17 2018

До уваги суб’єктів господарювання м. Нікополь Дніпропетровської області.

Відповідно до статті 206 Земельного кодексу, використання землі в Україні             є платним. Об’єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону.

Відповідно до статей 125 і 126 Земельного кодексу України, право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають лише з моменту реєстрації цих прав. Оформлюється право користування земельною ділянкою відповідно до Закону України від 01.07.2004 № 1952-IV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», відповідно до статті 4 якого обов’язковій державній реєстрації підлягають речові права та обтяження на нерухоме майно, розміщене на території України (за переліком), зокрема право постійного користування та право оренди земельної ділянки.

За відсутності державної реєстрації, земельна ділянка не може вважатися такою, що знаходиться у власності або користуванні для особи, яка фактично використовує таку земельну ділянку.

Відповідно до статті 93 Земельного кодексу України право оренди земельної ділянки — це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.

Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам та юридичним особам України, іноземцям і особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об’єднанням і організаціям, а також іноземним державам.

Статтями 95 і 96 Земельного кодексу України визначено основні права та обов’язки землекористувачів

Відповідно до статті 6 Закону України «Про оренду землі» право  оренди земельної ділянки підлягає державній реєстрації відповідно до закону.

Відповідно до підпункту 14.1.72 пункту 14.1. статті 14 розділу 1 Податкового кодексу та пункту 269.1 статті 269 та ст. 270 розділу ХІІ Податкового кодексу, земельний податок справляється з власників земельних ділянок та постійних землекористувачів. Об’єктом оподаткування земельним податком є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні. Підставою для нарахування земельного податку відповідно до пункту 286.1 статті 286 Податкового кодексу є дані державного земельного кадастру.

Орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності справляється відповідно до вимог статті 288 Кодексу. Підставою для нарахування орендної плати відповідно до пункту 288.1 цієї статті є договір оренди такої земельної ділянки, укладений з органами виконавчої влади або з органами місцевого самоврядування.

Також згідно статті 34 Закону України «Про оренду землі» у разі припинення або розірвання договору оренди землі орендар зобов’язаний повернути орендодавцеві земельну ділянку на умовах, визначених договором. Орендар не має права утримувати земельну ділянку для задоволення своїх вимог до орендодавця.

Статтею 211 Земельного кодексу України  визначено, що використання земельної ділянки без наявності правовстановлюючих документів на землю є порушенням земельного законодавства, що тягне за собою цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність.

В свою чергу використання земельної ділянки без правовстановлюючих документів надає підстави для звернення власника землі до суду для стягнення завданих збитків у відповідності з вимогами визначеними постановою Кабінету Міністрів України від 19.04.1993 №284 «Про порядок визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам».

Окремо слід зазначити, що виконавчими органами Нікопольської міської ради за 2017 рік направлено 41 лист фізичним та юридичним особам стосовно необхідності оформлення документів на землю, враховуючи прийняті рішення міської ради про надання дозволу на розробку документації із землеустрою. Також направлено 21 лист фізичним та юридичним особам стосовно необхідності поновлення договорів оренди на землю.

Актуальним залишається питання оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки під промисловими майданчиками за адресами:

— м. Нікополь, просп. Трубників, 56 (територія колишнього Нікопольського Південнотрубного заводу);

— м. Нікополь, вул. Патріотів України (територія колишнього Кранобудівного заводу).

Також, більшість суб’єктів малого та середнього підприємництва, які використовують земельні ділянки без оформлених договорів оренди землі розташовані за адресами:

— м. Нікополь, вул. Шевченка (територія Першотравневого ринку);

— м. Нікополь, вул. Героїв Чорнобиля;

— м. Нікополь, вул. Довгалівська (територія колишнього Пивзаводу);

— м. Нікополь, вул. Кооперативна;

— м. Нікополь, вул. Лісна;

— м. Нікополь, вул. Івана Богуна (за фактичним розміщенням торгівельно-розважального центру).

Отже, враховуючи вищезазначене наголошуємо, що чиним законодавством України чітко визначено вимоги стосовно оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку та необхідності проведення державної реєстрації права користування землею у відповідності до вимог Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

 

 

                                                                                                               Відділ земельних ресурсів

 Управління комунального майна

                                                                                                            Нікопольської міської ради

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36266

Предыдущие сообщения «