Дневной архив: 12 января 2018

Янв 12 2018

ДНУ та IT-компанії регіону спільно підвищуватимуть якість освіти майбутніх фахівців

Факультет прикладної математики Дніпропетровського національного університету ім.Олеся Гончара та громадське об’єднання IT Dnipro Communityпідписали Меморандум про співпрацю. Спільні зусилля спрямують на підвищення якості освіти, аби майбутні програмісти відповідали новітнім вимогам на ринку праці.

«Меморандум – знакова подія. Громадська організація, яка представляє інтереси роботодавців, – IT Dnipro Community – запропонувала ДНУ відкоригувати навчальний план дисципліни «Прикладна математика». Пропозицію в університеті підтримали. Тож уже з наступного навчального року студенти працюватимуть за новим планом. IT-галузь сьогодні активно розвивається і може стати проривом не тільки для області, а й для всієї України», – зазначила заступник начальника управління департаменту освіти та науки ДніпроОДА Ірина Шумік.

У студентів факультету прикладної математики ДНУ збільшиться кількість годин з математики. Більш обізнаними вони мають бути й з англійської мови. Крім викладачів вишу, лекції читатимуть і самі роботодавці.

Крім того, ІТ-компанії готують актуальні прикладні кейси, які студенти розбиратимуть під час проходження практики.

«Для ІТ-компаній це реальна можливість вплинути на навчальний процес в довгостроковій перспективі. Прагнемо підготувати більш кваліфікованих спеціалістів. ІТ-сфера сьогодні дуже популярна, однак тут треба мати фундаментальні знання, – зауважив виконавчий директор IT Dnipro Community Євген Гостіщев. – У найближчі роки перенасичення фахівців на ринку інформаційних технологій не передбачається. Навпаки, відчуваємо дефіцит кадрів».

Угода про співпрацю відкриває можливості для вдосконалення навчального процесу та наближає IT-освіту до сучасних потреб ринку праці. Кваліфікований фахівець – результат спільних зусиль освітян, студентів і роботодавців, переконаний ректор ДНУ Микола Поляков.

«Сьогоднішнє законодавство про вищу освіту по-новому визначає роль роботодавця. Він може вносити пропозиції до освітніх стандартів, коректувати зміст навчального процесу, брати участь в розробці кваліфікаційних та професійних вимог до випускників», – наголосив він.

Студенти вишу також вбачають користь у такій взаємодії.

«Вступаючи до університету, точно знала, що буду програмістом. Ця професія дозволяє рухатися вперед, бо технології не стоять на місці. Також я маю вибір – можу створювати ігри, налагоджувати програми, убезпечувати інформацію», – розказала першокурсниця Катерина Потрус.

IT Dnipro Community – громадське об’єднання, яке нараховує майже 20 ІТ-компанії області. Свої зусилля спрямовують на розвиток галузі інформаційних технологій.

У ДНУ визначна подія.

Тут підписали Меморандум про співпрацю університет та IT-компанії регіону

«Громадська організація, яка представляє інтереси роботодавців, – IT Dnipro Community – запропонувала ДНУ відкоригувати навчальний план дисципліни «Прикладна математика». Пропозицію в університеті підтримали. Тож уже з наступного навчального року студенти працюватимуть за новим планом», – зазначила Ірина Шумік.

У студентів факультету прикладної математики університету збільшиться кількість годин з математики та англійської.

«Прагнемо підготувати більш кваліфікованих спеціалістів. ІТ-сфера сьогодні дуже популярна, однак тут треба мати фундаментальні знання», – зауважив Євген Гостіщев.

Від такої співпраці виграють і майбутні фахівці…

…і роботодавці.

«Професія програміста дозволяє рухатися вперед, бо технології не стоять на місці. Також я маю вибір – можу створювати ігри, налагоджувати програми, убезпечувати інформацію», – розказала Катерина Потрус.

ІТ-компанії готують актуальні практичні завдання.

Угода про співпрацю відкриває можливості для вдосконалення навчання та наближає IT-освіту до сучасних потреб ринку.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36082

Янв 12 2018

На енергоблоці №6 закінчено капітальний ремонт турбогенератора

На турбогенераторі енергоблока № 6 виконані всі планові роботи, включаючи комплексне обстеження всіх вузлів і частин, а також ремонт виявлених за результатами дефектації елементів.

«Специфічність ремонту на цьому обладнанні полягає в високих вимогах до чистоти і виконавської акуратності: люди працюють в білім спецодязі, чітко відстежуючи, щоб навіть найменші сторонні предмети не залишилися всередині ротора і статора, що загрожує серйозними наслідками», — розповів начальник дільниці з ремонту генераторів електроцеху Ігор Корнієнко.

Щоб вчасно впоратися із завданням, роботи велися цілодобово із залученням всього персоналу ділянки.

Зараз на турбогенераторі проводяться планові випробування — заключні перед пуском енергоблока.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36079

Янв 12 2018

На Дніпропетровщині розгорнули понад 200 пунктів обігріву

Вже цими вихідними на Дніпропетровщині похолодає. Синоптики обіцяють мінусову температуру. В області розгорнули понад 200 стаціонарних пунктів обігріву, розповіли в управлінні цивільного захисту ДніпроОДА.

«В області підготовлено понад двох сотень пунктів обігріву. Вони стаціонарні. Їх розгорнули, переважно, на базі терцентрів, медзакладів, будинків культури, вокзалів. Там можна відігрітися та безкоштовно випити гарячого чаю», – зазначили в управлінні.

До пунктів обігріву навідуються як безхатченки, так і звичайні люди, які потерпають від холоду. Щодоби кількість відвідувачів сягає до чотирьох десятків – така статистика останніх років.

Як уникнути обмороження та не захворіти, якщо сильно змерзли, читайте на сайті ДніпроОДА.

Перелік пунктів обігріву та їх адреси – нижче.

Адреси пунктів обігріву.doc

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36075

Янв 12 2018

У ДніпроОДА бізнесменам області розкажуть про новинки в системі Prozorro

Які зміни очікують на систему електронних закупівель Prozorro найближчим часом? Що нового у законодавстві? Як оскаржити результати закупівель? Ці та інші питання можна буде обговорити на круглому столі в облдержадміністрації. Приєднатися до нього запрошуються усі бажаючі бізнесмени. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

«Президент України Петро Порошенко наголошує на прозорості державних закупівель. Дніпропетровщина — у трійці лідерів України за кількістю підприємців, які працюють через Prozorro. Організовуємо семінари, на яких навчаємо їх користуватися цим сервісом. Загалом провели понад 60 таких зустрічей. На черговому круглому столі представники бізнесу зможуть дізнатися про всі зміни в роботі електронної системи та новинки у законодавстві», – зазначив Валентин Резніченко.

Обговорити новинки у роботі Prozorro представники бізнесу зможуть із фахівцями Мінекономрозвитку, Антимонопольного комітету та держпідприємства «Прозорро». Серед спеціально запрошених гостей – заступник міністра економічного розвитку Максим Нефьодов. Він розкаже про зміни в системі Prozorro. Як уникнути типових помилок під час оскарження результатів закупівель – надасть поради представник Антимонопольного комітету Агія Загребельська.

Круглий стіл організовують ДніпроОДА та ГО «Громадський контроль». Участь – безкоштовна.

Зустріч відбудеться 25 січня 2018 року в облдержадміністрації. Початок – о 14:00. Вхід – вільний.

Деталі – за телефоном (056) 717 07 04.

Зареєструватися для участі можна тут.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36071

Янв 12 2018

Тести ЗНО надрукують спеціальним шрифтом для людей з вадами зору

ЗНО-2018 мають можливість скласти люди з порушенням зору. Для них завдання надрукують рельєфно-крапковим шрифтом – Брайля. Про це повідомили в департаменті освіти і науки ДніпроОДА.

Цьогоріч ЗНО апробують для осіб з порушеннями зору. Відбудеться це під час додаткової сесії з української мови і літератури, математики, історії України, яка пройде з 2 по 11 липня.

Реєстрація для участі в апробації буде відкрита 6 лютого і триватиме до 19 березня.

Під час незалежного оцінювання учасники отримають два зошити – із завданнями та для відповідей. Відповіді мають бути записані шрифтом Брайля з однієї сторони аркуша, починаючи з наступного після титульного.

Сертифікаційна робота з української мови і літератури міститиме 30 завдань різних форм, у тому числі – з розгорнутою відповіддю. На виконання тесту – 2,5 години.

Стільки ж часу відведено й на виконання сертифікаційної роботи з математики. Треба буде відповісти на 20 тестів, два з яких – відкритої форми.

Тест з історії України міститиме 40 завдань, для розв’язання яких учасники матимуть дві години.

Учасники ЗНО отримають результати за шкалою 100-200 балів і зможуть використати їх під час вступу до вишів.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36061

Янв 12 2018

РАСПИСАНИЕ БОГОСЛУЖЕНИЙ в православных храмах г.Никополя уПЦ на КРЕЩЕНИЕ ГОСПОДНЕ

1) Спасо-Преображенский собор, ул. Преображенская, 1 (центр. узел связи).

18 января: 8.00 – Божественная литургия.

11.00 – 13.00 – Великое освящение воды.

16.00 – Всенощное бдение.

19 января: 6.00 – Ранняя Божественная литургия.

8.00 – 12.00 – Великое освящение воды.

9.00 – Поздняя Божественная литургия.

12.00 – Великое освящение воды на Днепре (р-н городского пляжа).

2) Свято-Знаменский храм, ул. Шевченко, 6 (Старая часть города).

18 января: 11.00 – Великое освящение воды.

15.00 – Всенощное бдение.

19 января: 7.00 – Божественная литургия.

12.00 – Великое освящение воды на Днепре (р-н городского пляжа).

3) Крестовоздвиженский храм, ул. Чехова, 39 (Лапинка).

18 января: 11.00 – Великое освящение воды.

16.00 – Всенощное бдение.

19 января: 7.00 – Божественная литургия.

11.00 – Великое освящение воды на Днепре (р-н профилактория НЗФ).

4) Храм Рождества Богородицы, ул. Рождественская, 68 (3-й участок).

18 января: 10.00 – Великое освящение воды.

15.00 – Всенощное бдение.

19 января: 8.00 – Божественная литургия.

10.00 – Великое освящение воды.

5) Трехсвятительский храм, пр-т. Электрометаллургов, 53/1 (Северный поселок).

18 января: 10.30 – Великое освящение воды.

15.00 – Всенощное бдение.

19 января: 7.30 — Божественная литургия.

10.30 – Великое освящение воды.

6) Свято-Николаевский храм, ул. Рыжикова, 34 (Новопавловка).

18 января: 10.00 – Великое освящение воды.

15. 00 – Всенощное бдение.

19 января: 8.00 – Божественная литургия.

10.00 – Великое освящение воды.

7) Свято-Троицкий храм, ул. Первомайская, 58 (районная больница).

18 января: 14.00 – Великое освящение воды.

15.00 – Всенощное бдение.

19 января: 8.00 – Божественная литургия.

10.00 – Великое освящение воды.

8) Храм в честь иконы Божией Матери «Целительница», пр-т Трубников, 50а (1-я горбольница).

18 января: 10.00 – Великое освящение воды.

16.00 — Всенощное бдение.

19 января: 8.00 – Божественная литургия.

10.00 – Великое освящение воды.

9) Храм в честь преподобного Иоанна Дамаскина, ул. Лапинская, 47б (ЛДЦ).

18 января: 11.00 – Великое освящение воды.

16. 00 – Всенощное бдение.

19 января: 8.00 – Божественная литургия.

10.00 – Великое освящение воды.

10) Храм иконы Божией Матери «Всех скорбящих Радость», пр-т Электрометаллургов, 17б (тубдиспансер).

18 января: 11.00 – Великое освящение воды.

16. 00 – Всенощное бдение.

19 января: 8.00 – Божественная литургия.

10.00 – Великое освящение воды.

11) Храм в честь прп. Иова Почаевского (м-он «Трубник-2»).

18 января: 15.00 – Всенощное бдение.

19 января: 8.00 – Божественная литургия.

10.30 – Великое освящение воды.

12) Иоанно-Предтеченский храм (м-он Жуковского).

18 января: 11.00 – Великое освящение воды.

15.00 – Всенощное бдение.

19 января: 8.00 – Божественная литургия.

11.00 – Великое освящение воды.

13) Храм прп. Антония Печерского (с. Пригородное).

19 января: 8.00 – Божественная литургия.

10.00 – Великое освящение воды.

14) Часовня святых Петра и Февронии (памятник погибшим трубникам).

18 января и 19 января: 13.00 – Великое освящение воды.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36058

Янв 12 2018

Добова довідка від Запорізької АЕС

Станом на 12 січня   в мережі знаходяться 5 енергоблоків. Вироблення електроенергії за добу 107 млн. 900 тис кВт г.

Сумарне надходження інертних радіоактивних газів в атмосферу від енергоблоків ЗАЕС складає 0,14 % від допустимого рівня.

Радіаційний фон в санітарно-захисній зоні становить 8-12 мікрорентген на годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування атомної станції.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36056