Дневной архив: 11 января 2018

Янв 11 2018

У Дніпрі представили роботи найталановитіших юних художників області

У художньому музеї Дніпра можна побачити роботи найталановитіших юних художників області. Там проходить виставка конкурсу дитячого малюнку «Різдвяні свята». Про це повідомили у департаменті освіти і науки ДніпроОДА.

«Ця виставка відкриває відвідувачам захоплюючий світ дитячих фантазій, нове сприйняття навколишнього світу, нагадує про вічні цінності, наповнює душу радістю і оптимізмом, які так нам потрібні в сучасному стрімкому і досить жорсткому світі», — зазначили в художньому музеї.

На виставці представлені 139 кращих робіт переможців і учасників обласного конкурсу «Різдвяні свята». У дитячих творах — романтика Різдвяної ночі з ангелами, бажаною зіркою, ніжною дівою Марією і маленьким Ісусом, зимові пейзажі рідного краю, веселі колядники, дитячі зимові розваги — від минулого до сьогодення. Кожна робота насичена радістю, надією, бажанням миру і здійснення мрій.

Переглянути роботи можна до 14 січня за адресою: вул. Шевченка, 21. Телефон для довідок: 744-60-35, 47-33-38.

Організатори виставки — Департамент освіти і науки ДніпроОДА, Дніпропетровський художній музей, Дніпропетровський обласний дитячо-юнацький кіноцентр «Веснянка».

Конкурс «Різдвяні свята» проводиться раз на два роки. У 2017-му до нього приєдналися близько півтисячі юних художників від 6 до 18 років з майже всіх районів області. Журі обрало 36 найкращих робіт, автори яких стали переможцями.

Зимові дива — очима дітей

Малюнки талановитих дітей — у художньому музеї

Поринути у світ дитинства можна до 14 січня

Найменшому художнику — 6 років,

… найстаршому — 18 років

Від реалій

… до фантазійних сюжетів

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36044

Янв 11 2018

За рік контрактну службу обрали понад 2,6 тис мешканців Дніпропетровщини

У 2017-му контракт зі Збройними Силами України підписали 2619 мешканців області. З них 2410 – солдати й сержанти, 209 – офіцери. Про це повідомили в управлінні взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи ДніпроОДА.

«У 2017-му службу за контрактом обрали 2619 мешканців області. Цьогоріч набір триває. Контракт можна підписати на термін від 6 місяців до 5 років. Це можуть зробити чоловіки або жінки віком від 18 до 40 років. Кандидат повинен мати закінчену середню освіту, задовільний стан здоров’я та не бути судимим», зазначили в управлінні.

Заробітна плата контрактника – 7 тисяч гривень на місяць і вище. Розмір залежить від посади, звання та вислуги. Крім цього, за службу на передовій військові щомісяця додатково отримують 10 тисяч гривень, в інших районах АТО – 4,5 тисячі гривень.

Більше можна дізнатися у центрах зайнятості та військкоматах за місцем проживання.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36040

Янв 11 2018

У ДніпроОДА обговорили перспективи розвитку регіону на найближчі 12 років

Як адаптувати глобальні цілі сталого розвитку людства під потреби Дніпропетровщини? Над покращенням медицини, екології та економіки регіону міркували представники міжнародних організацій, влади, громадськості. Зустріч пройшла у ДніпроОДА.

«У 2015-му світова спільнота визначила 17 цілей сталого розвитку людства – від подолання бідності до економічного розвитку. Нині проходить їх адаптація у різних країнах. Україна цю роботу вже провела. Визначено 86 завдань, які вона готова реалізовувати до 2030-го, – зазначив експерт ПРООН, Голова правління Інституту суспільно-економічних дослідженьАнатолій Максюта. – Сьогодні у Дніпрі ми обговорюємо, як адаптувати вже національні цілі на регіональному рівні».

Результатом цієї роботи стане підготовка регіональної доповіді, яка повинна стати основою для розробки стратегій – до 2020-го, 2025-го та 2030-го. Відповідно, і на рівні держави, і на глобальному рівні будуть вишукуватися ресурси для того, щоб ці стратегії стали реальністю, додав він.

«Така зустріч дуже актуальна для Дніпропетровщини, адже у 2020-му спливає термін регіональної стратегії розвитку. Ми вже готуємось до розробки нової. Сьогоднішні пропозиції експертів та громадськості можуть лягти в її основу», – сказав радник голови ДніпроОДА Віталій Литвин.

Учасники обговорень працювали у групах за напрямками. Власним баченням розвитку економіки та покращення екології поділився директор Агентства з розвитку Дніпра Володимир Панченко.

«Вважаю, що потрібен збалансований підхід у вирішенні цих питань. Щоб покращувати екологію, треба працювати над модернізацією підприємств-забруднювачів, а не закривати їх. Так ми збережемо навколишнє середовище і підвищимо економічні показники», – пояснив він.

Пропозиції учасників будуть зібрані та опрацьовані протягом першого кварталу цього року.

Обговорення глобальних цілей сталого розвитку

Про економіку,

… медицину,

… екологію

… міркують міжнародні експерти,

… представники громадськості

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36031

Янв 11 2018

Синоптики прогнозують на Водохреще мороз і снігопади

За прогнозами синоптиків температура повітря в Україні знизиться вже цими вихідними, а на снігу варто очікувати вже наступного тижня.

Синоптик Наталка Діденко розповіла про це в ефірі «Еспресо.TV».

Завтра, 12 січня, погода в країні не зазнає суттєвих змін, вночі очікується від 2 до 7 градусів морозу, а на півдні та Закарпатті буде трохи тепліше.

Вдень на заході, півночі та на північному сході буде в межах 0-3 градусів морозу, а у більшості центральних регіонів та південній обасті – плюсова температура.

«Сьогодні, 11 січня, можливо, у південно-західній частині дотягуватиме хмарність до Київщини, пройде невеликий мокрий сніг. Але суттєві опади поки що малоймовірні», – наголосила Діденко.

У період із 13 до 16 січня в країні очікується посилення морозів, вночі може похолоднішати аж до -12 градусів. На північному сході, Полтавщині та Черкащині може бути і до -15… -17 градусів.

За попередніми прогнозами, снігопади в країні почнуться 18-20 січня.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36025

Янв 11 2018

Субсидії не рятують: Дніпропетровщина — лідер за боргами за послуги ЖКГ

Тарифи на послуги ЖКГ в Україні звично зростають і не всі в країні готові повною мірою сплатити нові платіжки. Відтак Дніпропетровщина посіла перше місце серед заборгованості за комунальні послуги. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на видання «Слово і Діло«, яке проаналізувало скільки українців заборгували за комуналку за підсумками 11 місяців 2017 року й скільки субсидій отримують.

За підсумками січня-листопада минулого року заборгованість населення за послуги житлово-комунального господарства склала 27,1 млрд грн. При цьому найбільш проблемною виявилася Дніпропетровська область, жителі якої заборгували 4,2 млрд. На другому місці – Харківська область з боргом 4 млрд, на третьому – Київ (3,6 млрд).

На субсидії, призначені для відшкодування витрат на оплату комуналки, за 11 місяців держава виділила 3,7 млрд грн. Найбільше – 254,9 млн грн субсидій – отримали в Дніпропетровській області. Майже 222 млн грн виділили жителям Харківської області. Найнижчий рівень субсидування зафіксований у Миколаївській області.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36022

Янв 11 2018

На Днепропетровщине пройдет фестиваль – конкурс «Різдвяно-новорічної атрибутики та вертепів «Різдвяна зірка»

Юрисконсульт Виталий Коновалов рассказал, что завтра, 12 января, пройдет открытый фестиваль – конкурс «Різдвяно-новорічної атрибутики та вертепів «Різдвяна зірка».

Об этом он рассказал на пресс-конференции в ИА «МОСТ-ДНЕПР».

«Целью проведения мероприятия является развитие украинского аматорского искусства, воспроизведение, популяризация и сохранение народных традиций, праздников, обычаев и обрядов, содействие расширению художественного мировоззрения участников, обогащение их духовности, установление творческих отношений между аматорами ОТГ.

В мероприятии будут принимать участие ветерпы, фольклорные и фольклорно-этнографические коллективы с 12 объединенных территориальных громад.

Во время фестиваля также будет действовать выставка-конкурс атрибутики кукольных вертепов, вертепных звезд, вертепных масок и рождественских изделий», — рассказал он.

Открытый фестиваль – конкурс «Різдвяно-новорічної атрибутики та вертепів «Різдвяна зірка» состоится в пятница, 12 января, начало в 11:00.

Адрес: Днепропетровская область, смт Софиевка, ул. Школьная, 23, Софиевский центр творчества.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36018

Янв 11 2018

На Дніпропетровщині вже згуртувалися 60 громад

Ще дві об’єднані громади сформовані в Новомосковському районі, одна – у Дніпровському. Тепер їх загалом – 60. У результаті реформи децентралізації нові територіальні об’єднання отримують на місця більше можливостей, повноважень і ресурсів, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Одне з нагальних завдань Президента України Петра Порошенка – передавати повноваження та ресурси на місця. Це ознака децентралізації влади, – підкреслив Валентин Резніченко. – Цьогоріч територіальних об’єднань на Дніпропетровщині побільшало. Ще згуртувалися Черкаська, Піщанська та Чумаківська громади. Після виборів очільника й депутатів вони матимуть прямі зв’язки з Держбюджетом, фінансову незалежність та самостійність у розпорядженні коштами».

Дві нові об’єднані громади утворилися в Новомосковському районі. Навколо Черкаської громади згуртувалися 10,6 тис мешканців селищ Черкаське і Гвардійське.

До складу Піщанської громади увійшли три сільські ради – Піщанська, Орлівщинська, Знаменівська та одна селищна – Меліоративнівська. Об’єдналися 21,2 тис жителів.

На мапі області з’явилася і Чумаківська громада Дніпровського району. До неї увійшли 11 населених пунктів, у яких мешкають понад 5 тис жителів.

Новостворені територіальні об’єднання передали до ЦВК документи і очікують на призначення перших виборів. Люди обиратимуть голів і депутатів.

Наразі в області 60 громад. За темпами об’єднання Дніпропетровщина утримує лідерство в Україні.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36013

Янв 11 2018

Близько 20 АТОвців та волонтерів області навчилися долати стреси

Як долати стрес – вже знають 16 соцпрацівників, волонтерів, АТОвців та їхніх рідних Дніпропетровщини. Вони завершили безкоштовні курси з психологічної самопомочі. Про це повідомила координатор Центру допомоги учасникам АТО при ДніпроОДА Наталія Шуліка.

Курси з психологічної самопомочі стартували у вересні 2017-го. Їх організувала ДніпроОДА. Учасниками стали 16 соцпрацівників, волонтерів, АТОвців та їхніх рідних. Знаннями ділилися досвідчені психологи – члени ГО «Об’єднання тілесно-орієнтованих психотерапевтів «Баланс».

«Щоб допомагати іншим, треба бути в гармонії з собою. Для цього й організували курси психологічної самопомочі. Учасників навчили методикам подолання стресу та психотравм. Тепер отриманими навичками вони зможуть ділитися й з іншими. Зокрема, з переселенцями та демобілізованими, – зазначила Наталія Шуліка. – Вже плануємо проводити новий набір, заявки приймаємо у Центрі допомоги учасникам АТО при ДніпроОДА».

Центр знаходиться на першому поверсі ДніпроОДА (пр. О.Поля, 1). Телефон для довідок – 068 67 98 961.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36009

Янв 11 2018

Спортсмен із Дніпра став чемпіоном із шашок на міжнародному турнірі

Артем Іванов із Дніпра виборов «золото» у супер-бліці на других Елітних Інтелектуальних іграх з шашок. Загалом на змаганнях, що пройшли у Китаї, дніпровець здобув три нагороди. Про це повідомили в управлінні молоді і спорту ДніпроОДА.

«У турнірі з шашок, що відбувся у китайському місті Хуайнань, змагалися найкращі гравці з усього світу. Вони пройшли складний відбір за підсумками виступів у 2017 році. Приємно, що спортсмен із Дніпропетровщини переміг на турнірі такого рівня», – зазначили в управлінні.

На Іграх розіграли медалі у трьох видах програм – швидкі шашки, блискавична гра і супер-бліц. Їх виборювали два десятки спортсменів.

Артем Іванов здобув «золото» у супер-бліці. А ще на рахунку у дніпрянина – «срібло» та «бронза» з інших різновидів шашок.

У складі національної збірної також змагалися Юрій Анікєєв та Вікторія Мотричко.

Загалом українські спортсмени вибороли на Елітних Інтелектуальних іграх 6 медалей – «золото», «бронзу» і чотири «срібла».

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/36005