Дневной архив: 20 декабря 2017

Дек 20 2017

Близько 8 тисяч мешканців Богданівської громади забезпечили якісною питною водою

У селі Богданівка відкрили бювет. Якісна питна вода – для майже 8 тисяч мешканців громади.

«Реформа децентралізації Президента України Петра Порошенка відкриває перед громадами нові можливості. Вони самі вирішують, як розвивати території, а головне – мають необхідний для цього ресурс. Як приклад – Богданівська об’єднана громада», – зазначив перший заступник голови ДніпроОДА Олег Кужман.

Брак питної води – це проблема, з якою мешканці Богданівської громади жили роками. Рідина у кранах була, проте її якість – бажала кращого. Усе – через шахту, пояснив голова Богданівської об’єднаної громади Олексій Грищенко.

«Люди їздили за безкоштовною питною водою аж до Павлограду, це не близько. Нині зможуть користуватися Богданівським бюветом. Ми пробили свердловину, встановили фільтр. Усе – коштом громади», – сказав він.

Майданчик з бюветом облаштували. Усе – для комфорту селян.

«Ми дуже вдячні, це для нас подія. Сюди можна прийти будь-коли та набрати якісну воду. Без обмежень», – зазначила мешканка Богданівки Галина Ганосова.

У Богданівській громаді – майже 8 тисяч мешканців.


У Богданівці — бювет


Безкоштовна питна вода — довгоочікувана подія


Селяни мріяли про це роками


Вода — для майже 8 тисяч мешканців громади

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35594

Дек 20 2017

Громади Дніпропетровщини навчають, як збільшувати бюджети та розвивати території

Представники 12 об’єднаних громад Дніпропетровщини беруть участь у форуміDOBRE BOOST. Протягом двох днів учасники дізнаються, яким чином стимулювати місцеву економіку, ознайомляться з успішними практиками децентралізації України й сусідніх країн. Нові знання та навички застосують під час реалізації власних стратегій розвитку.

«На Дніпропетровщині децентралізація стала не просто реформою, а стилем життя. Вона дозволяє консолідувати зусилля різних гілок влади задля розвитку об’єднаних громад. На сьогодні їх в регіоні 57. За цим показником ми – в п’ятірці лідерів України. Головне – громади не просто сформовані, а активно розвиваються. За останні роки маємо безпрецедентну кількість реалізованих інфраструктурних проектів, серед яких – будівництво дитсадків, модернізація шкіл, ремонт доріг, прокладання водоводів. Ініціативи громад підтримує ДніпроОДА», – наголосив радник голови ДніпроОДА Віталій Литвин.

На форум «DOBRE BOOST Дніпро: нові можливості економічного розвитку для об’єднаних територіальних громад» завітали понад півсотні учасників. Це представники бізнесу, влади, громадськості Царичанської, Софіївської, Слобожанської, Покровської, Новоолександрівської, Могилівської, Зеленодольської, Гречаноподіївської, Вербківської, Васильківської, Богданівської та Апостолівської громад області.

«До нашої об’єднаної громади приєднуються два населені пункти, тому існуюча стратегія розвитку вимагає доопрацювання. Як це краще зробити, хочемо дізнатися на форумі. Такі зустрічі завжди корисні: це і нові знання, і креативні ідеї, і спілкування з колегами», – розказала представник Софіївської громади Світлана Шинкаренко.

На форумі громади, зокрема, дізнаються, як активізувати власну економіку і які практичні інструменти для цього потрібні. Також у центрі уваги – взаємодія бізнесу й влади, механізми залучення інвестицій, участь громадськості в економічному розвитку.

«Один з інструментів – створення економічного профілю громади. Тобто громада повинна знати, які ресурси вона має для росту. Ще один дієвий інструмент – група з економрозвитку, яка спрямовує, у який бік рухатися громаді. Але цей рух має відповідати затвердженій стратегії», – зазначив спеціаліст з місцевого економічного розвитку програми DOBRE Віталій Юрків.

Це перший форум із серії практичних заходів. Проводиться він за програмою DOBRE «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність», яку втілює міжнародна організація Global Communities та фінансує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Організатор – громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку» при партнерстві Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

Програма DOBRE розрахована на п’ять років і покликана посилити місцеве самоврядування та створити кращі умови для розвитку об’єднаних громад.


На форумі громадам розкривають нові можливості економічного розвитку.


«На Дніпропетровщині децентралізація стала не просто реформою, а стилем життя. Вона дозволяє консолідувати зусилля різних гілок влади задля розвитку об’єднаних громад. За останні роки маємо безпрецедентну кількість реалізованих інфраструктурних проектів, серед яких – будівництво дитсадків, модернізація шкіл, ремонт доріг, прокладання водоводів», – наголосив Віталій Литвин.


Форум об’єднав представників 12 громад регіону.


Серед них — бізнес, влада, громадськість, молодь.


«До нашої громади приєднуються два населені пункти, тому існуюча стратегія розвитку вимагає доопрацювання. Як це краще зробити, хочемо дізнатися на форумі. Такі зустрічі завжди корисні: це і нові знання, і креативні ідеї, і спілкування з колегами», – розказала Світлана Шинкаренко.


Усе корисне — занотовують…


і фотографують.


На форумі громади дізнаються, як активізувати власну економіку і які практичні інструменти для цього потрібні, зазначив Віталій Юрків.


Це перший форум із серії практичних заходів.


На Дніпропетровщині створено вже 57 об’єднаних громад.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35591

Дек 20 2017

Вісім офісів ЦНАПів Дніпропетровщини придбали обладнання для видачі біометричних паспортів

У ЦНАПі Кривого Рогу, його філії, а також в Олександрополі вже можна отримати біометричні паспорти. Ще п’ять Центрів надання адмінпослуг вже придбали обладнання для оформлення таких документів. Про це повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Наближати адмінпослуги до всіх мешканців області, незалежно від місця їхнього проживання, — завдання Президента України Петра Порошенка. На Дніпропетровщині вже працює понад півсотні офісів ЦНАПів. Там надають близько 200 найпопулярніших адмінпослуг, та їх кількість постійно зростає. Так, у 7 Центрах та одній філії придбали обладнання для оформлення паспорту громадянина України у вигляді картки та біометричного закордонного паспорту. У трьох з них ці затребувані послуги вже надають, решта – підключає обладнання», — розповів Валентин Резніченко.

Перший в області ЦНАП, який розпочав видавати біометричні паспорти, знаходиться у Кривому Розі – там цю послугу запустили у липні. З грудня такий сервіс працює і у філії криворізького Центру — у Центрально-Міському районі міста.

Новим сервісом вже користуються і в ЦНАПі Олександрополя Солонянського району. Це перший в Україні сільський Центр, де видають біометричні паспорти. Мешканцям села та навколишніх населених пунктів не потрібно їхати 50 км до райцентру. Оформити документи вони можуть швидко та з комфортом.

«Це – один із прикладів децентралізації. Коли людині не потрібно їхати за кілька десятків кілометрів за одним папірцем, витрачаючи на це час та гроші. Все можна оформити прямо в рідному селі або громаді – у сучасному Центрі надання адмінпослуг», — пояснив Валентин Резніченко.

У Слобожанському, Дніпрі, Апостоловому, Кам’янському та Нікополі ЦНАПи підключають обладнання для видачі біометричних паспортів. Послугу планують запустити вже на початку наступного року.

Загалом на Дніпропетровщині 56 ЦНАПів та їх філій. Це найбільше в Україні.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35588

Дек 20 2017

Близько 300 родичів АТОвців пройшли медогляд в обласному кардіоцентрі

З початку листопада близько 300 членів сімей загиблих учасників АТО пройшли безкоштовне медобстеження в обласному кардіоцентрі. Деяким за результатами діагностики призначили лікування. Про це розповіла координатор центру допомоги АТОвцям при ДніпроОДА Наталія Шуліка.

«На Дніпропетровщині близько півтори тисячі родичів загиблих АТОвців. З початку листопада, коли ДніпроОДА разом з кардіоцентром організувала їх медогляди, лікарів відвідали близько трьохсот людей з міста Дніпро та районів області. Плануємо, що до весни всі члени родин наших Героїв пройдуть ці обстеження», — зазначила Наталія Шуліка.

Комплексні медогляди вже пройшли мешканці Дніпра, Новомосковська, Синельникового, Дніпровського Солонянського, Васильківського, Софіївського районів. Сьогодні на обстеженні – пацієнти з Томаківщини.

«Я вже зареєструвалася та здала кров, а потім піду до лікарів. Дуже приємно, що ми можемо пройти якісне обстеження в обласній лікарні», — розповіла мати загиблого АТОвця з Томаківського району Галина Пінчук.

Пацієнтів оглядають терапевт, кардіолог, невропатолог, офтальмолог, ендокринолог та гінеколог. Проводять ультразвукове дослідження черевної порожнини, щитовидної залози та судин.

«Найчастіше виявляємо у родичів загиблих АТОвців ішемічну хворобу серця, патології шлунково-кишкового тракту. Для всіх, хто цього потребує, проводимо безкоштовне лікування», — розповіла заступник директора обласного центру кардіології та кардіохірургії Алла Гуленко.

Записатися на медогляд можна у центрі допомоги бійцям АТО при ДніпроОДА. Додаткова інформація – за телефоном: 068 6798961.


З початку листопада в обласному центрі кардіології та кардіохірурхії пройшли медобстеження близько трьохсот родичів АТОвців.


Лікарі надали їм кваліфіковані консультації та допомогу


«На Дніпропетровщині близько півтори тисячі родичів загиблих АТОвців… Плануємо, що до весни всі члени родин наших Героїв пройдуть ці обстеження», — Наталія Шуліка


Сьогодні на обстеженні — група з Томаківського району


«Дуже приємно, що ми можемо пройти якісне обстеження в обласній лікарні», — Галина Пінчук


Ультразвукове дослідження


Невропатолог


Офтальмолог


«Для всіх, хто цього потребує, проводимо безкоштовне лікування», — Алла Гуленко


Записатися на медогляд можна у центрі допомоги бійцям АТО при ДніпроОДА

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35583

Дек 20 2017

Дніпровській школярці призначили президентську стипендію

Переможниці Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т. Шевченка – восьмикласниці дніпровської школи №22 Катерині Михайловій – призначено стипендію Президента України. Про це повідомили у департаменті освіти та науки Дніпропетровської ОДА.

Катерина Михайлова уперше познайомилася із творчістю Тараса Шевченка у школі.

«Його вірші одразу сподобалися. Вони красиві, душевні. Написані просто, але глибокі за змістом. А ще – тематика близька кожному українцю», – зазначила Катерина.

Дівчина і сама пише вірші. Каже, подобається міркувати на різні теми – від природи до людських характерів. Тож коли у школі Катерині запропонували взяти участь у мовно-літературному конкурсі ім. Т. Шевченка – не відмовилася. Із легкістю пройшла районний, міський та обласний етапи. Довелося позмагатися й на всеукраїнському рівні.

«Було завдання – розкрити певну тему у вірші. Це потрібно було зробити у режимі «реального часу», тобто імпровізувати. Слова самі складалися у текст. І я перемогла», – сказала Катерина Михайлова.

Старання восьмикласниці отримали винагороду – президентську стипендію. На цьому дівчина не зупиняється. Вже подала заявку на новий конкурс, присвячений творчості Великого Кобзаря. Уривок з її вірша:

«Щось зміниться, залишиться щось сталим,
А тепле слово, що зберіг митець,
Залишиться і на воротях стане
До потаємних комірчин сердець».

Хобі Катерина вміло поєднує з навчанням – вона відмінниця. У майбутньому бачить себе режисером або лікарем.

Міжнародний мовно-літературний конкурс ім. Т. Шевченка проходив вже всьоме. Його стипендіатами стали 39 учнів.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35580

Дек 20 2017

Єдиний реєстр допомагає АТОвцям отримати всі можливі пільги та першими дізнатися про цікаві проекти

До єдиного реєстру демобілізованих внесли інформацію про 19 тисяч АТОвців. Щодня його доповнюють, аби систематизувати дані про всіх захисників України з Дніпропетровщини. Про це повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Єдиний реєстр демобілізованих – унікальний для України проект. Це електронна база даних, у яку вносимо інформацію про АТОвців. Окрім загальних відомостей – ім’я та прізвища, дати народження – записуємо й які пільги отримує військовий, з якими питаннями він звертався до Центру допомоги учасникам АТО. Таким чином можемо запропонувати бійцю участь у програмах, про які він навіть не знав. Про кожного турбуємося індивідуально — таку задачу поставив Президент України Петро Порошенко», — розповів Валентин Резніченко.

Бійці, які вже внесені до єдиного реєстру, першими дізнаються про нові проекти від ДніпроОДА: концерти, спортивні змагання. Якщо у військового є діти, йому повідомляють про путівки на оздоровлення або цікаві розваги для малечі. Для цього роблять СМС та viber -розсилку.

Єдиний реєстр створює Центр допомоги учасникам АТО при ДніпроОДА. Його адреса: м. Дніпро, пр. Поля, 1, каб. 105. Тел. (056) 742-86-62.

З початку АТО на захист країни стали близько 25 тисяч чоловіків з Дніпропетровщини, більше 17 тисяч – вже повернулися додому.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35577

Дек 20 2017

Молодіжні центри Дніпропетровщини – у десятці кращих в Україні

Допомога особливим дітям, волонтерство та дозвілля молоді. А ще – виховання української інтелігенції у студентському середовищі та молодих політиків – на селі. Цим займаються молодіжні центри Дніпропетровщини, що увійшли в топ кращих в Україні, – розповів заступник начальника управління молоді та спорту ДніпроОДА Владислав Яцук.

«Три наші молодіжні центри були визнані кращими в Україні. Вони увійшли у національний топ за результатами конкурсу, проведеного на всеукраїнському молодіжному форумі в Харкові. Тепер досвід наших активістів вивчає вся країна», – зазначив Владислав Яцук.

Нагороду за кращі молодіжні практики отримали волонтерський клуб «Даруємо радість», дніпровський студентський хаб «Кузня української інтелігенції» та молодіжний центр розвитку громади у селі Спаське.

«Займаємося неформальною освітою молоді – проводимо різні тренінги, організовуємо гуртки. А ще – залучаємо молодих людей до політичної діяльності в районній молодіжній раді», – розповів активіст Роман Кучма.

Студенти ДНУ створили у Дніпрі «Кузню української інтелігенції» – на базі «читалки» в гуртожитку істфака. Там хлопці та дівчата можуть ознайомитися з рідкісними книгами, переглянути улюблений фільм, скористатися Інтернетом та обговорити із друзями цікаві теми за чашкою чаю. У «кузні» проводять тренінги, засідання англомовного клубу та організовують різні квести.

«Десь півроку тому з друзями загорілися ідеєю створити молодіжний центр. Почали з проекту майбутньої «кузні», який намалювали на папері, – і робота закипіла, – поділився студент історичного факультету ДНУ Гліб Стрижко. – Маємо власний невеличкий кінотеатр та бібліотеку – понад 500 книжок українською та англійською мовами. За три місяці у нас вже півсотні читачів».

Активісти з благодійної організації «Даруємо радість» допомагають дітям та молодим людям із особливими потребами, із малозабезпечених та багатодітних родин адаптуватися до повноцінного життя у суспільстві. Проводять тренінги з розвитку корисних навичок в інтернатах та на базі власного інклюзивного молодіжного центру. До роботи залучають психологів та своїх колишніх вихованців.

«Наші вихованці тепер вже дорослі самостійні люди – створили волонтерський клуб на базі нашої організації. Вони – яскравий приклад того, як попри все можна бути успішним і насолоджуватись життям», – розповіла директор благодійного фонду «Даруємо радість» Ольга Шелест.

Загалом на Дніпропетровщині – більше 40 молодіжних центрів.

Бажаєте долучитися до молодіжного руху чи створити у себе в районі або селі власний простір? Звертайтеся до управління молоді та спорту ДніпроОДА: м. Дніпро, вул. Володимира Антоновича, 70 або за телефоном (056) 770 67 17.


Молодіжні центри Дніпропетровщини – у десятці кращих в Україні

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35574

Дек 20 2017

Добова довідка від Запорізької АЕС

Станом на 20  грудня   в мережі знаходяться 5 енергоблоків. Вироблення електроенергії за добу 108 млн. 100 тис кВт г.

Сумарне надходження інертних радіоактивних газів в атмосферу від енергоблоків ЗАЕС складає 0,12 % від допустимого рівня.

Радіаційний фон в санітарно-захисній зоні становить 8-12 мікрорентген на годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування атомної станції.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35572

Дек 20 2017

Запорізька АЕС поповнилася молодими фахівцями

В цьому році цеха та підрозділи Запорізької АЕС поповнилися 34 випускниками вищих профільних навчальних закладів України. Напередодні професійного свята на Запорізькій АЕС відбулася традиційна зустріч адміністрації станції з знову прийнятими молодими фахівцями.

На зустрічі були присутні керівники станції, представники первинної профспілкової організації. Вони ознайомили молодих фахівців з першочерговими завданнями, що стоять перед Запорізькою АЕС сьогодні, з досягненнями та перспективами, традиціями колективу, побажали їм професійного зростання та активної участі у виробничому та суспільному житті станції.

«Атомна енергетика України є пріоритетною галуззю. На сьогоднішній день це перша сходинка вашої професійної діяльності, з якої починають всі. Ми очікуємо від вас високої самовіддачі, прагнення до освоєння професії. Придбані в процесі роботи нові знання сприятимуть вашому кар’єрному росту і розвитку», – зазначив головний інженер Запорізької АЕС Дмитро Сабадін.

По завершенню зустрічі кожному молодому фахівцю вручили іменні сертифікати.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35569

Дек 20 2017

Дніпровський плавець увійшов до трійки лідерів на європейських змаганнях

У Данії відбувся чемпіонат Європи з плавання. На цих змаганнях дніпровський спортсмен Андрій Говоров виборов «срібло». Про це розповіли в управлінні молоді і спорту ДніпроОДА.

«Дніпровський плавець Андрій Говоров в запливі на 50 метрів батерфляєм прийшов другим, поступившись супернику однією сотою секунди», — розповів старший тренер Дніпропетровського вищого училища фізичної культури і спорту Костянтин Карташов.

Чемпіонат Європи проходив у Копенгагені, на короткій воді – у 25-метровому басейні. На них з’їхалися сотні спортсменів з більше, ніж двадцяти європейських країн. У турнірній таблиці Україна посіла дев’яте місце. Наша збірна залишила позаду англійців, іспанців, поляків, фіннів.

«Загалом збірна привезла три медалі: «золото» взяв спортсмен з Рівного Михайло Романчук, «срібло» — киянка Дар’я Гіріна та наш дніпровський плавець Андрій Говоров», — зауважив Костянтин Карташов.

Тепер Андрій Говоров буде готуватися до чемпіонату Європи на «довгій» воді. Ці змагання пройдуть влітку 2018-го року, додав тренер.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35566