Дневной архив: 15 декабря 2017

Дек 15 2017

Головні події тижня Дніпропетровської ОДА

Цьогоріч до бюджету Дніпропетровщини надійшло понад 19 млрд грн. В області створили 57-му об’єднану громаду. У Кривому Розі завершили реконструкцію сучасного дитсадка на 150 малюків. Цьогоріч на альтернативні види опалення перейшли майже 20 закладів освіти. У ДніпроОДА ожила казка для понад 7 тисяч дітей Дніпропетровщини.


Сироти з Дніпропетровщини проведуть зимові канікули в США


У Кривому Розі завершили реконструкцію сучасного дитсадка на 150 малюків


Цьогоріч до бюджету Дніпропетровщини надійшло понад 19 млрд грн


Найпроблемніші ділянки П’ятихатської траси капітально відремонтували


Цьогоріч на альтернативні види опалення перейшли майже 20 закладів освіти


На комунальних платежах заощаджують майже 520 тисяч родин Дніпропетровщини


На Дніпропетровщині створили вже майже 2,8 тисячі ОСББ


Цьогоріч майже 700 АТОвців з Дніпропетровщини пройшли безкоштовне санаторно-курортне лікування


У ДніпроОДА ожила казка для понад 7 тисяч дітей Дніпропетровщини


Синельниківський навчально-виховний комплекс реконструюють вперше за 30 років


Об’єднані громади Дніпропетровщини стали лідерами України за рівнем фінансової спроможності


Вже у наступному році юр’ївські школярі займатимуться на новому стадіоні


У Іларіоновому зводять «з нуля» сучасний дитсадок


На Дніпропетровщині створили 57-му об’єднану громаду


Дніпропетровщина знайомиться з кращими українськими практиками інклюзивної освіти

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35481

Дек 15 2017

У ДніпроОДА підприємцям області розповіли про зміни в законодавстві

У Дніпропетровській ОДА навчали бізнесменів та бухгалтерів регіону. На безкоштовному форумі розповіли про зміни в законодавстві, які розпочнуть діяти наступного року. Практичні поради отримали близько 300 учасників.

«Тренінги та семінари в ДніпроОДА для представників малого та середнього бізнесу – вже традиційні. Сьогоднішній форум про зміни в законодавстві. На зустрічі підприємці дізналися, як грамотно закінчити звітний рік, що їх чекатиме в новому, на які законодавчі нововведення звернути увагу», — зазначила начальник відділу департаменту економічного розвитку ДніпроОДА Алла Кефель.

Досвідчені спеціалісти з газети «Приватний підприємець» та видання «Баланс» — спікери зустрічі.Вони розповіли про нюанси законодавства, порадили, як вберегтися від штрафних санкцій.

«Кожного року в грудні приймають багато змін до законодавства. Ці нововведення впливають на роботу в наступному році, тому важливо вчасно проінформувати бізнесменів та бухгалтерів. Вони встигнуть заздалегідь підготуватися», — розказала шеф-редактор видання «Баланс» Ольга Целуйко.

Форум зібрав близько 300 учасників – бухгалтерів, юристів та підприємців.

«Для мене цінно було отримати вже зібрану та систематизовану інформацію. Не довелося гортати безліч журналів, витрачати час й усе вичитувати – за мене вже все зробили. Тепер знаю, як може працювати в нових умовах мій бізнес», — поділилася учасниця форуму, приватний підприємець Олена Проченко.


Форум у ДніпроОДА зібрав близько 300 учасників


Говорили про основні нововведення в законодавстві


Спікери форуму – досвідчені спеціалісти з бізнес-видань


«Кожного року в грудні приймають багато змін до законодавства. Ці нововведення впливають на роботу в наступному році, тому важливо вчасно проінформувати людей. Вони встигнуть заздалегідь підготувати свою справу до законодавчих перемін», — розказала шеф-редактор видання «Баланс» Ольга Целуйко


Бухгалтери, юристи та підприємці уважно слухали,..


занотовували,..


та знімали на відео, щоб не загубити корисну інформацію

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35478

Дек 15 2017

Шановні судді! Щиро вітаю вас з професійним святом – Днем працівників суду!

Ваша діяльність відіграє важливу роль в утвердженні принципу верховенства права та справедливості. Саме від Вашої самовідданої праці великою міроюзалежитьзбереження в суспільствіполітичноїстабільності, миру та спокою, дотриманняконституційних прав і свобод людини, надійнийзахистгромадянвідбеззаконня.

З нагоди професійного свята зичу Вам витримки і сили духу, натхнення та оптимізму, міцного здоров’я і родинного щастя, добра та злагоди, а нашій незалежній Україні – миру, спокою та процвітання! Нехай людськаповага й довірастанутьгіднимиорієнтирами у Вашійщоденнійроботі!

 

З повагою, Міський головаАндрій ФІСАК

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35476

Дек 15 2017

Дніпропетровщина знайомиться з кращими українськими практиками інклюзивної освіти

В області проходить конференція «Інклюзивна освіта Дніпропетровщини – ідеї, ініціативи, командна робота». Вона об’єднала 200 освітян області та інших регіонів України. Фахівці упевнені, такі зустрічі допомагають у практичній роботі.

«Завдяки децентралізації, яку ініціював Президент України Петро Порошенко, школи Дніпропетровщини реконструюємо відповідно до вимог особливих дітей. Сьогодні в області вже майже 150 інклюзивних навчальних закладів, які відвідують близько 480 учнів, – розказав голова ДніпроОДА Валентин Резніченко. – Цьогоріч у школах облаштували більше півсотні медіатек та 16 ресурсних кімнат. Для надання практичної допомоги педагогам області організовуємо тренінги, семінари, конференції».

Конференція об’єднала представників відділів освіти, директорів шкіл, викладачів, асистентів вчителів, психологів, дефектологів з Дніпропетровщини, Харківщини, Львівщини та Київщини. Освітяни переконані, це допомагає в роботі і тим, хто вже активно впроваджує інклюзію, і тим, хто тільки-но робить перші кроки.

«Маємо тримати руку на пульсі, обмінюватися досвідом, знайомитися з кращими практиками, – наголосила на практичній користі конференції начальник відділу департаменту освіти та науки ДніпроОДА Олена Ісаєва. – Спікери представляють різні міста України. Виступ кожного –֪ неформатний: з роликами, фільмами».

Під час конференції презентують три фільми. Один з них – «Інше дитинство». 20-хвилинна стрічка присвячена соціалізації дітей з особливими потребами.

«Таким чином формуємо інформаційну звичку, що такі люди живуть серед нас, – зазначила авторка телепрограми «Інклюзія.юа» Наталія Наумова. – Герої фільму розповідають, як вони переступили бар’єр, що вони відчувають. Стрічка пробиває глядача на емоційність, змушує перейнятися співчуттям. Це тільки перша серія, яка розрахована на вчителів, методистів, психологів. Наступна буде орієнтована на підлітків».

Нові знання учасники конференції застосують у навчальних закладах своїх областей.

Дніпропетровщина входить до п’ятірки регіонів, де системно впроваджується інклюзивна освіта. Область працює над розвитком освітнього середовища для особливих дітей у школах. Цей проект – частина соціальної програми голови Благодійного Фонду Порошенка, дружини Президента України Марини Порошенко.


На Дніпропетровині проходить конференція, присвячена інклюзивній освіті.


Вона зібрала 200 освітян області та інших регіонів України.


Інклюзивна освіта дозволяє дітям з особливими потребами відчувати себе рівними в суспільстві.


Це право таких дітей на самостійне життя.


Це їх шанс знайти друзів.


На конференції презентували короткометржний фільм «Інше дитинство».


«Герої фільму розповідають, як вони переступили бар’єр, що вони відчувають. Стрічка пробиває глядача на емоційність, змушує перейнятися співчуттям. Це тільки перша серія, яка розрахована на вчителів, методистів, психологів. Наступна буде орієнтована на підлітків, – зазначила Наталія Наумова.


Виставка робіт особливих дітей.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35473

Дек 15 2017

Визначено краща десятка спортсменів Енергодара

13 грудня відбулося засідання комісії щодо відзначення грошовими персональними виплатами видатних спортсменів міста Енергодара, серед яких 5 — вихованці Спортивно-оздоровчого комплекса Запорізької АЕС  .

У ході засідання членами комісії розглянуто клопотання спортивних установ та організацій міста щодо визначення кращих кандидатур за результатами спортивних досягнень у поточному році. Свої пропозиції надав, в тому числі, Спортивно-оздоровчий комплекс Запорізької АЕС.

Ними стали спортсмени-переможці та призери Олімпійських, Параолімпійських ігор, спортсмени-чемпіони Світу, Європи та України, спортсмени Олімпійського резерву України та члени збірних команд країни з різних видів спорту.

  1. Дмитро Кряж (1999 р.н.) – майстер спорту України з веслування на байдарках та каное, дворазовий чемпіон України серед молоді до 23 років та дорослих, срібний та бронзовий призер чемпіонату України серед юніорів, срібний та бронзовий призер чемпіонату Світу серед молоді до 24 років (ЮАР), 9 місце чемпіонат Європи з марафону серед юніорів (Португалія), член збірної команди України.
  2. Денис Давидов (1996 р.н.) – майстер спорту України з веслування на байдарках та каное, дворазовий чемпіон України серед молоді до 23 років та дорослих , два 10 місця Чемпіонату світу серед молоді до 23 років (ЮАР), 6 місце чемпіонат Європи з марафону серед юніорів (Португалія), член збірної команди України.
  3. Людмила Бабак (1997 р.н.) – майстер спорту України міжнародного класу з веслування на байдарках та каное, трьох разова чемпіонка України серед дорослих, чемпіонка Європи з марафону (Португалія), чемпіонка Світу з марафону серед дорослих (ЮАР), член збірної команди України.
  4. Аліна Кумейко (1997 р.н.) – майстер спорту України міжнародного класу з парапауерліфтингу, 4 місце Кубок Світу (Венгрія), член збірної команди України.
  5. Раїса Топоркова (1986 р.н.) – майстер спорту України міжнародного класу з парапауерліфтингу, учасниця Чемпіонату Світу (ОАЕ), член збірної команди України.

Крім спортсменів СОК Запорізької АЕС кращими названі спортсмени Енергодарської ДЮСШ з боксу ім. В.Р.Манзулі, Центра туризму, краєзнавства та спорту управління освіти міської ради та громадської організації «Бійцівський клуб «Атака»:

  1. Олександр Соколик (2002 р.н.) – кандидат у майстри спорту України з боротьби сумо, чемпіон України, срібний призер Чемпіонату Європи, член збірної команди України.
  2. Олександр Маткін (2003 р.н.) – кандидат у майстри спорту України з боксу, бронзовий призер чемпіонату України серед юніорів, чемпіон міжнародного турніру «Азовець», член збірної команди України.
  3. Арман Магурін (2003 р.н.) – кандидат у майстри спорту України з боксу, срібний призер чемпіонату України серед юніорів, бронзовий призер міжнародного турніру пам’яті ЗТРМ В.Потапопа (Молдова), член збірної команди України.
  4. Ольга Борисенко (1989 р.н.) – майстер спорту України з легкої атлетики, переможець чемпіонату України, призер командного чемпіонату України, член збірної команди України.
  5. Олексій Фурманов (1998 р.н.) – кандидат у майстри спорту України з тайського боксу «Муей-Тай», майстер спорту міжнародного класу з кікбоксингу WPKA, чемпіон України з тайського боксу, чемпіон України з кікбоксингу в розділі «Орієнтал» і К-1, чемпіон України з кхмерського боксу «Кун Кхмер», переможець відкритого міжнародного турніру з кікбоксингу К-1 «Кубок Галичини», член збірної команди України.

За результатами спортивних досягнень у поточному році Всі спортсмени в 2018 року будуть отримувати щомісячні персональні виплати.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35470

Дек 15 2017

Сироти з Дніпропетровщини проведуть зимові канікули в США

Семеро вихованців Нікопольського навчально-реабілітаційного центру «Ніка» проведуть новорічні канікули у США. Хлопчики та дівчатка віком від 9 до 15 років – із багатодітних родин та сироти – майже місяць відпочиватимуть у сім’ях американських волонтерів. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

«Піклуємося про дітей загиблих героїв, АТОвців, із малозабезпечених та багатодітних родин, а також хлопчиків та дівчаток, які волею долі залишилися без батьківського піклування. Турботу з боку держави повинні відчувати всі маленькі мешканці регіону – це постійно підкреслює Президент України Петро Порошенко. Малеча й підлітки відпочивають і оздоровляються у дитячих таборах та санаторіях України, навчаються в освітніх закладах Європи. Організуємо для таких дітей і подорожі до інших країн», – зазначив Валентин Резніченко.

Цьогорічні зимові канікули семеро дітей-сиріт – вихованців Нікопольського навчально-реабілітаційного центру «Ніка» проведуть разом із родинами американських волонтерів у США. Їх прийматимуть мешканці штатів Флорида, Теннессі, Массачусетс та Мічиган.

На дітлахів очікуватимуть походи до музеїв і Діснейленду, ознайомлення з історією США і народною творчістю корінних мешканців – індіанців та безліч інших розваг.

На ознайомлення з історією та звичаями американців маленькі мешканці Дніпропетровщини матимуть майже місяць – мандрівка триватиме з 22 грудня до 18 січня.

Ця подорож стала можливою завдяки співпраці ДніпроОДА та благодійної організації із США «Міжнародний відпочинок та оздоровлення дітей». Всі витрати – за рахунок американської сторони.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35446

Дек 15 2017

У Кривому Розі завершили реконструкцію сучасного дитсадка на 150 малюків

У Кривому Розі реконструювали старий дитячий садок. Тепер там – центр розвитку дитини, який відвідуватимуть 150 дошкільнят. Будуть три групи загального розвитку і ще п’ять – спеціалізованих, для особливих дітей. Про це розповів голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Маленькі мешканці Дніпропетровщини мають розвиватися у комфортних умовах. Таке завдання ставить перед нами Президент України Петро Порошенко. Позитивний приклад – центр розвитку дитини у Кривому Розі. Тепер це — сучасний дошкільний заклад, який відвідуватимуть і діти з особливими потребами», — зауважив Валентин Резніченко.

Дитсадок у Кривому Розі стояв порожнім з середини 90-х років. Його реконструкція стартувала восени 2016-го. У дошкільному закладі утеплили фасад, замінили вікна, повністю оновили електрообладнання, системи опалення й водопостачання. У групах на першому поверсі зробили теплу підлогу. Встановили нові меблі. Облаштували й навколишню територію.

«Тут тепло, затишно та комфортно, – розповіла завідувач центру розвитку дитини № 243 Раїса Костиркіна. – В електронну чергу до нас батьки вже записали більше ста майбутніх вихованців. До садочка ходитимуть і зовсім маленькі дітки – з одного року. В цьому особливість закладу».

Ще одна відмінність садочка – спеціалізовані групи для дітей з особливими потребами.

«У садку буде вісім груп: три загального розвитку і п’ять спеціалізованих, для особливих діток. З ними працюватимуть логопеди, дефектологи, психолог, соціальний педагог та інші спеціалісти, що допоможуть малечі соціалізуватися. Аналогів таких садочків у Кривому Розі немає», — розповів начальник відділу освіти Покровської районної у місті ради Сергій Коргут.

Загалом у 2017 році обласним коштом реконструювали більше десяти дитсадків.


У Кривому Розі реконструювали дитячий садок


Тепер це центр розвитку дитини № 243


Більше 20-ти років заклад стояв «законсервованим»


Реконструкцію розпочали минулого року


«В електронну чергу до нас батьки вже записали більше ста майбутніх вихованців. До садочка ходитимуть і зовсім маленькі дітки – з одного року», — Раїса Костиркіна


Затишні групи…


…спальні


Іграшки вже чекають дитячих долоней


«У садку буде вісім груп: три загального розвитку і п’ять спеціалізованих, для особливих діток… Аналогів таких садочків у Кривому Розі немає», — Сергій Коргут


Комфортно не тільки зсередини, але й ззовні: облаштована навколишня територія


Розваги для будь-якого віку вихованців

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35439

Дек 15 2017

35 жінок з Дніпропетровщини отримали звання «Мати-героїня»

Ще 35 жінок з Дніпропетровщини отримали почесне звання «Мати-героїня». Відповідний Указ підписав Президент України Петро Порошенко, повідомили в департаменті соціального захисту населення ДніпроОДА.

«Загалом у 2017-ому почесне звання присвоїли майже півтори тисячі багатодітних жінок України. З них 44 – з Дніпропетровщини, — зазначили в департаменті. — Найбільше багатодітних матерів у Криворізькому районі – 12, та у Дніпрі – 6. Дві матусі мають по дев’ять дітлахів».

Відзнакою нагородили жінок, які виховали до восьмирічного віку п’ять і більше дітей, створили всі умови для їхнього всебічного розвитку. Жінкам виплатили разову винагороду в 16 тисяч гривень.

В департаменті нагадали: багатодітні сім’ї мають право на першочергове отримання житла, 50% знижки на комунальні послуги, додаткову оплачувану відпустку для одного з батьків.

Загалом на Дніпропетровщині понад 2,5 тисячі матерів-героїнь.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35436

Дек 15 2017

Молодих волонтерів та скаутів Дніпропетровщини навчатимуть на тренінгах у молодіжних центрах

З чого розпочати, якщо ви – охочі безкорисливо допомагати людям? Як правильно організувати похід? Молодих волонтерів та скаутів Дніпропетровщини навчатимуть на тренінгах у молодіжних центрах області. А ще – проводитимуть семінари з національно-патріотичного виховання, правової та медіа-грамотності. Такі осередки неформальної освіти молоді нині з’являються по всій Дніпропетровщині. Про це стало відомо на форумі з кращих практик молодіжної роботи у ДніпроОДА.

«Неформальна освіта – один із основних напрямів роботи з молоддю. Сьогодні недостатньо мати диплом про вищу освіту. Тренінги допомагають хлопцям та дівчатам набути корисних навичок та знайти своє місце в суспільстві. Наразі по всій області, навіть у невеличких населених пунктах, утворюються молодіжні простори – на базі бібліотек чи сільських клубів. У деяких із них тренінги вже проводяться. Ті, хто має такий досвід, поділився ним на форумі з іншими учасниками», – зазначив заступник начальника управління молоді і спорту ДніпроОДА Владислав Яцук.

На форум з’їхалися молоді активісти, освітяни, діячі культури, представники громадськості та волонтери Дніпропетровщини, які працюють із молоддю. Кращі та досвідчені ділилися здобутками із новачками.

Так, на базі Новоолександрівської об’єднаної територіальної громади вже декілька років поспіль працює козацький табір. Його організував молодіжний простір «Козацький осередок «Старий Кодак»».

«Влітку виїжджаємо на природу – намети, заняття спортом та навчання традиційному козацькому бойовому мистецтву – спасу. Все це входить в програму табору, учасники якого – старшокласники та студенти. А ще – знайомимо їх із залишками Кодацької фортеці, – поділився активіст Ігор Шаломаєв. – До організації залучаємо молодих волонтерів».

Нині на Дніпропетровщині діють понад 40 молодіжних центрів. Їх організовують і самі студенти, і освітяни, і громадські організації та благодійні фонди – переважно на базі бібліотек та сільських будинків культури.

«Цих активних людей об’єднує ідея – згуртувати хлопців та дівчат заради того, щоб молоді люди могли розширити власні горизонти та набути нових навичок», – розповів заступник начальника управління молоді і спорту ДніпроОДА Владислав Яцук.

У молодіжних центрах хлопці та дівчата можуть почитати рідкісну книгу, разом подивитися фільм чи повболівати під час перегляду футбольного матчу. А ще – проводять різноманітні тренінги, творчі вечори, організовують квести. Їх навчають, як стати волонтером чи скаутом, як орієнтуватися у правах людини та медіа-просторі. Раніше такі зустрічі були тільки в містах, тепер – і в районах та громадах.

«Наша громадська організація «Європейська молодіжна спільнота» проводить тренінги для школярів та студентів – переважно на тему прав людини, – розповіла учасниця форуму Людмила Карпова. – Хлопцям та дівчатам до вподоби формат воркшопу – «робочої майстерні». На таких заняттях одні учасники обирають якусь статтю із Декларації прав людини і зображують її тематику на малюнку, а потім інші намагаються вгадати, про що саме йде мова».

Загалом у форумі з кращих практик молодіжної роботи взяли участь понад сотню активістів області.

Бажаєте долучитися до молодіжного руху чи створити у себе в районі або селі власний простір? Звертайтеся до управління молоді і спорту ДніпроОДА: м. Дніпро, вул. Володимира Антоновича, 70 або за телефоном (056) 770 67 17.


У ДніпроОДА пройшов форум з кращих практик молодіжної роботи


«Наразі по всій області утворюються молодіжні простори – на базі бібліотек чи сільських клубів. Цих активних людей об’єднує ідея – згуртувати хлопців та дівчат заради того, щоб молоді люди могли розширити власні горизонти та набути нових навичок», – Владислав Яцук


На форумі кращі та досвідчені активісти ділилися здобутками із новачками


Ігор Шаломаєв: «До організації козацького табору залучаємо молодих волонтерів»


Зараз на Дніпропетровщині діють понад 40 молодіжних центрів


Людмила Карпова: «Наша громадська організація проводить тренінги для школярів та студентів. Хлопцям та дівчатам до вподоби формат воркшопу – «робочої майстерні»»


У форумі взяли участь понад 100 активістів Дніпропетровщини

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35428