Дневной архив: 14 декабря 2017

Дек 14 2017

Преміями й дипломами нагородили переможців обласного поетично-прозового конкурсу

Названі переможці патріотичного літературного конкурсу ім. Валер’яна Підмогильного. Письменники та автори-початківці області розмірковували про героїку українського народу – від козацької доби до сучасності. Усього майстри слова подали більше сотні робіт. Найкращі опубліковані в альманасі «Степова Еллада», повідомили в управлінні культури, національностей і релігій ДніпроОДА.

«Торік ми провели перший патріотичний конкурс. Тепер підбиваємо підсумки другого. До конкурсу долучилися як письменники-початківці, так і відомі автори. У тематиці й жанрі їх не обмежували: можна було писати про славу українців, природу рідного краю, людей, які нині творять історію України. Головний меседж творів – патріотичний», – розказала начальник управління Наталія Першина.

На конкурс подавалися авторські твори, які раніше не друкувалися. Конкурсна комісія, оцінюючи творчі доробки, звертала увагу на оригінальність, креативність та розкриття теми. Переможців визначали у трьох номінаціях – «Поезія», «Проза» та «Проба пера».

Серед прозаїків перемогу здобув дніпрянин Олег Волик. На конкурс письменник представив візантійську новелу «Серед імен, серед земель».

«Я написав її п’ять років тому. І ось вона нарешті дочекалася свого часу. У новелі йдеться і про Київську Русь, і Візантію, і половців, і православ’я. Все тісно переплетено, але загалом – про кохання. Оповідка вчить, що всупереч негараздам треба кохати. Така любов підноситиме й рятуватиме не тільки серце, а й Україну», – розказав автор.

У номінації «Поезія» перше місце – у Михайла Кудрявцева. «Представив добірку віршів, які світ побачив вперше. Вони про час, про себе, про сучасність», – поділився поет.

Фіналісти отримали дипломи й грошові винагороди. Як і торік, кращі твори увійшли до альманаху «Степова Еллада», який видали за підсумками конкурсу.

«Цьогорічний літературний конкурс носить ім’я Валер’яна Підмогильного. Це данина нашому землякові, письменнику світового масштабу. Дякую всім учасникам за сумлінну працю», – подякував голова обласної організації Національної спілки письменників України Володимир Луценко.

На 220 сторінках альманаху сусідять поезія, проза, мемуари, драматургія, гумор, публіцистика. Представлені і твори молодих авторів, які тільки-но розпочинають творчий шлях.

Книгу можна знайти в бібліотеках області.

«Патріотичний поетично-прозового конкурс творів письменників Дніпропетровщини ім. В. Підмогильного» – спільний проект ДніпроОДА та обласної організації Національної спілки письменників України.


На Дніпропетровщині підсумували патріотичний літературний конкурс.


Переможців урочисто привітали.


Кращих визначали у декількох номінаціях.


Серед прозаїків перемогу здобув твір Олега Волика.


«У новелі йдеться і про Київську Русь, і Візантію, і половців, і православ’я. Все тісно переплетено, але загалом – про кохання. Оповідка вчить, що всупереч негараздам треба кохати. Така любов підноситиме й рятуватиме не тільки серце, а й Україну», – розказав автор.


Серед поетів перше місце – у Михайла Кудрявцева.


«Представив добірку віршів, які світ побачив вперше. Вони про час, про себе, про сучасність», – поділився поет.


Кращі твори увійшли до альманаху «Степова Еллада».


Це вже друге видання. Перша книга вийшла торік.


Фіналістам – дипломи та премії.


«Підбиваємо підсумки другого літературного конкурсу. До ньогодолучилися як письменники-початківці, так і відомі автори. У тематиці й жанрі їх не обмежували: можна було писати про славу українців, природу рідного краю, людей, які нині творять історію України. Головний меседж творів – патріотичний», – розказала Наталія Першина.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35425

Дек 14 2017

У двох обласних лікарнях відкрили буккросинги

У двох обласних медзакладах – лікарні ім. Мечникова та кардіоцентрі – відкрили буккросинги. Креативні полиці з книжками – подарунок ДніпроОДА.

«За останні півтора року в держустановах регіону відкрито з десяток буккросингів. Старт такому руху дала ДніпроОДА. До читання заохочуємо сучасними збірками на будь-який смак», – сказав радник голови ДніпроОДА Юрій Голик


В обласній лікарні ім. Мечникова свято


Відкриття буккросингу


Полиць з книжками в лікарні ніколи не було


Ноу-хау – до душі


У захваті пацієнти


«Буваю в лікарні частенько, щонайменше – два рази на рік. Вдячний голові ДніпроОДА за таку турботу, що подумали про дозвілля пацієнтів. Коли читаєш – відволікаєшся, відкриваєш для себе щось нове», – зазначив пацієнт лікарні Сергій Жарко


Зацікавилися й медики


«Щороку у нас лікуються близько 40 тисяч людей, є пацієнти важкі, у комі. Їм частенько читають книжки наші медсестри та санітарки, бо контакт із цими хворими – важливий. Збірки з буккросингу обов’язково стануть у нагоді», – зазначив головний лікар медзакладу Сергій Риженко


Обрати є з чого – понад 300 книжок різних жанрів


«За власним досвідом можу сказати, що буккросинг – досить популярний. У нашому департаменті теж є такі полиці з книжками – ними із задоволенням користуються відвідувачі та, безпосередньою, працівники, – зазначила директор департаменту охорони здоров’я ДніпроОДА Наталія Будяк. – Лікарня ім. Мечникова працює цілодобово, книжки зможуть брати й медики, які знаходяться на чергуванні»


Нині буккросинги – вже у двох лікарнях Дніпра


«Нині креативні полиці з книжками стали окрасою лікарні ім. Мечникова та кардіоцентру. На цьому не зупиняємось. Вже маємо заявку від обласної дитячої лікарні. Відкриті до пропозицій і від інших закладів», – зазначила радник голови ДніпроОДА Ольга Горб


Активно користуються буккросингом і в обласному кардіоцентрі


Біля новостворених полиць – жваво


Пацієнтам подобається різноманіття книжок


«Дуже приємно було побачити такі полиці, це свідчить про те, що про комфорт пацієнтів дбають. Асортимент широкий. Книжки на будь-який смак. Радію, що багато з них – українською», – розповів пацієнт закладу Олександр Мартинюк.


Жагу до читання лікарі схвалюють


«Пацієнту для одужання потрібний психоемоційний комфорт. Буккросинг – для цього. Читання відволікає від проблем, ну і це модно», – зазначив лікар-анестезіолог закладу Микола Самілик


Буккросинг – вільна бібліотека для обміну книжками, яку облаштовують у громадських місцях


Головне правило – замість взятої книги потрібно поставити іншу

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35422

Дек 14 2017

Містам Дніпропетровщини допоможуть залучити інвестиції на розвиток територій

Громади Дніпропетровщини мають можливість залучити приватні інвестиції на розвиток інфраструктури. Такі перспективи відкриває швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO. Участь у конкурсі можуть взяти міста, населення яких не перевищує півмільйона.

Як фінансувати проекти за рахунок розміщення облігацій місцевих позик? Відповідь отримають учасники конкурсу DESPRO.

Пріоритетними у відборі є проекти у галузі енерго- та ресурсозбереження, переробки твердих відходів, розвитку транспортної інфраструктури й туризму, будівництва та капремонту житла.

Кошти від розміщення облігацій зараховуються до бюджету розвитку міст і спрямовуються на створення чи оновлення інфраструктурних об’єктів.

Кожен учасник має чітко визначити мету використання фінансових ресурсів, залучених від розміщення облігацій, розкрити конкретні напрямки їх використання. Обсяг коштів має бути не менше ніж 20 млн грн.

Для участі необхідно завантажити та заповнити форму заявки і надіслати її на електрону адресуv.kozak@despro.org.ua

Дедлайн подачі проектів – 22 грудня 2017 року.

Лідерів визначить Рада конкурсу протягом п’яти днів. Переможці отримають безкоштовну консультаційну підтримку у підготовці документів і розрахунків, пошуку інвесторів.

Облігації місцевих позик – цінні папери, які розміщуються на підставі рішення міської ради відповідно до вимог, установлених бюджетним законодавством. Вони є інструментом залучення коштів на потреби розвитку громади.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35419

Дек 14 2017

В Нікополі вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Сьогодні, об 11 годині біля пам’ятника ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС відбувся загальноміський мітинг. Захід був присвячений вшануванню учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Присутні представники влади, підприємств міста, духовенства, громадських організацій, сім’ї ліквідаторів та небайдужі нікопольці поклали квіти і вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих у боротьбі із «невидимим ворогом» — радіацією.

 

Прес-служба міської ради

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35415

Дек 14 2017

Цьогоріч до бюджету Дніпропетровщини надійшло понад 19 млрд грн

За 11 місяців 2017 року до бюджету Дніпропетровщини надійшло понад 19 млрд грн. За словами голови ДніпроОДА Валентина Резніченка, це на 10% більше, ніж планували.

«Цьогоріч Дніпропетровщина перевиконала бюджет майже на 1,8 млрд грн. Додаткові кошти спрямовуємо на ремонт доріг, будівництво садочків, реконструкцію лікарень. Це ті проекти, на втілення яких чекали мешканці і невеличких сіл, і міст. Розвиток інфраструктури області – одне із завдань Президента України Петра Порошенка», — зазначив Валентин Резніченко.

Містам Дніпропетровщини вдалося заробити 12,2 млрд грн – на 945 млн грн більше, ніж планували.

1,7 млрд грн надійшло до бюджетів районів. Це на 167,8 млн грн більше від запланованого.

На 79,8 млн грн більше отримали бюджети об’єднаних громад — понад 1,1 млрд грн.

«Дніпропетровщина вже ухвалила бюджет-2018. На розвиток області передбачили 2,2 млрд грн. Це в 1,5 рази більше, ніж цьогоріч, а значить будувати та ремонтувати будемо ще більше. Втілювати проекти розпочнемо вже у січні», — розповів голова ДніпроОДА.

У 2017 році перевиконанню бюджету сприяли підвищення рівня оплати праці, заходи з легалізації робочих місць, прозорі розрахунки за землю.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35412

Дек 14 2017

До уваги товаровиробників!!!

За інформацією Міністерства економічного розвитку і торгівлі України у період з 05 по 10 листопада 2018 року в м. Шанхай (Китайська Народна республіка) буде проходити міжнародна виставка «China International Import Expo 2018», яка є одним з найбільш пріоритетних виставково-ярмаркових заходів для КНР. Очікується, що у заході візьмуть участь компанії з понад 100 країн світу.

Враховуючи те що Мінекономрозвитку розглядає можливість участі України у міжнародній виставці «China International Import Expo 2018» з Національним павільйоном до участі у виставці запрошуються виробники товарів у наступних категоріях: промислове обладнання, побутова техніка, автомобільний транспорт, одяг та споживчі товари, харчова та аграрна продукція, медичне обладнання та продукція, а також компанії, які надають послуги у сферах: туризм, новітні технології, культура та освіта, проектування та дизайн, аутсорсинг.

В разі бажання взяти участь в цій виставці та готовності оплатити видатки за участь в ній, просимо звертатись до сектору з питань сприяння розвитку малого та середнього бізнесу управління економічної політики Нікопольської міської ради, за адресою: вул. Електрометалургів, буд. 3., у строк до 18.12.2017р.

 

Телефон для довідок: 50573

 

Сектор з питань сприяння розвитку малого

та середнього бізнесу

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35410

Дек 14 2017

У Нікополі в тестовому режимі працює система моніторингу повітря

Про це розповіла начальник відділу екології Нікопольської міської ради Анжеліка Федорова. Автоматизована система екологічного моніторингу стану атмосферного повітря на території нашого міста вже встановлена в будівлі міської ради за кошти з обласного бюджету.

Найближчим часом налаштування будуть завершені і кожен бажаючий зможе ознайомитися з показниками атмосферного повітря у Нікополі в режимі реального часу. Параметри будуть відображатися на сайті ecoinfo.pro  у мережі Інтернет.

Прес-служба міської ради

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35403

Дек 14 2017

Найпроблемніші ділянки П’ятихатської траси капітально відремонтували

Найпроблемніші ділянки траси регіонального значення «Дніпро-П’ятихатки-Олександрія» капітально відремонтували. Майже 6,5 кілометрів дороги оновили вперше за 20 років, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Одне із завдань Президента України Петра Порошенка – відновлення інфраструктури Дніпропетровщини. У 2017 році в області приводили до ладу як невеликі дороги, так і автомагістралі. До цього вони не оновлювалися десятиліттями», — розповів Валентин Резніченко.

Понад шість кілометрів нового покриття отримала П’ятихатська траса. На ділянках через Божедарівку, Олексіївку, Саївку, П’ятихатки та Осикувате – дорога єврозразка.

«Дорога була «вбита», колеса ремонтував чи не щодня. Тепер – клас. А розмітку видно навіть вночі в туман», — поділився водій Олександр Носач.

Автодорогу капітально відремонтували за новітньою технологією. Там уклали подвійний шар асфальту товщиною 35 сантиметрів та нанесли розмітку.

«Капремонт головних трас регіону – результат ефективної співпраці Кабміну, бюджетного комітету Верховної Ради, Укравтодору, Мінтрансу, Служби автодоріг області та ДніпроОДА, – сказав виконуючий обов’язки керівника Служби автодоріг області Геннадій Немога. – Наступного року ремонт П’ятихатської траси плануємо продовжити. Наше завдання – забезпечити якісний, безперебійний та безпечний рух».

Загалом у 2017-му на Дніпропетровщині відремонтували майже 67,5 км доріг державного значення. Роботи проводилися на криворізькому, донецькому, полтавському та запорізькому напрямках.


П’ятихатську трасу раніше не ремонтували понад 20 років


Цьогоріч капітально оновили дорогу через Божедарівку, Олексіївку, Саївку,..


П’ятихатки та Осикувате


Шлях відремонтували за новітньою технологією


Дорожники попрацювали на совість


Уклали асфальт товщиною 35 см,..


нанесли розмітку,..


оновили дорожні знаки


Водії – задоволені


«Дорога була «вбита», колеса ремонтував чи не щодня. Тепер – клас. А розмітку видно навіть вночі в туман», — поділився водій Олександр Носач


Наступного року ремонт траси планують продовжити

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35400

Дек 14 2017

Цьогоріч на альтернативні види опалення перейшли майже 20 закладів освіти

Майже 20 котельних шкіл і дитсадків Дніпропетровської області переведені цьогоріч на альтернативне опалення. Тепер у закладах освіти, які обігріваються за допомогою соняшникових пелет, вугілля та електрики, по-справжньому тепло. Про це повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Президент України Петро Порошенко ставить завдання перед регіонами – мінімізація газової залежності та економія бюджетних коштів. Дніпропетровщина активно переходить на альтернативне паливо. За останні два роки в області переведені на твердопаливні котли понад 30 котельних у садках, школах і лікарнях. У бюджетних закладах стало набагато тепліше», – підкреслив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

Цьогоріч на альтернативні види опалення перейшли 12 шкіл у Нікополі, Марганці, Верхньодніпровському, Солонянському, П’ятихатському, Новомосковському, Широківському районах, а також у Новолатівській і Новопокровській об’єднаних громадах.

Завдяки «альтернативці» стало тепліше в шести дитсадках Нікопольського, Солонянського, Верхньодніпровського районів та Марганця.

На сьогодні в регіоні працює більше сотні твердопаливних котельних. Здебільшого вони зведені без жодної копійки бюджетних коштів, це суто приватні інвестиції.

Практика показує, будувати такі об’єкти теплопостачання вигідно: тариф нижчий за газовий, а тепло можна регулювати залежно від погоди.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35397

Дек 14 2017

Кабмин расширил список бесплатных лекарств

В среду, 13 декабря, Кабинет министров Украины расширил перечень бесплатных медикаментов на 2018 год.

Об этом ИА «МОСТ-ДНЕПР» сообщили в пресс-службе Кабмина.

Как отмечается, речь идет об обновленной версии Национального перечня основных лекарственных средств и изменения в Постановление №1303, которым обеспечиваются лекарствами льготные группы населения.

«Национальный перечень основных лекарственных средств — это очень важная часть медицинской реформы, одна из задач которой — гарантировать бесплатное базовое лечение гражданам страны. Мы хотим, чтобы украинцы на 100% были обеспечены жизненно необходимыми, качественными и безопасными лекарствами. Принятие этого постановления поможет миллионам граждан получать своевременное, качественное и эффективное лечение. Анализируя закупки лекарственных средств в регионах, мы обнаружили, что только в 2016 году на сумму более 70 млн грн были закуплены какие-то экстракты плодов дикой моркови, хмеля, мяты перечной, хлорофиллипта и тому подобное. Нельзя сказать, что эти лекарственные средства вообще не лечат, но ввиду их симптоматического терапевтического действия, закупать за государственные средства не целесообразно. Поскольку в то время, когда кому-то дают купленные государством такие лекарства, в другой больнице умирает человек, который не имеет жизненно необходимого», — отметил заместитель министра здравоохранения Роман Илык.

В частности, Кабинет министров одобрил добавление в Национальный перечень основных лекарственных средств еще 60 действующих веществ: 18 международных непатентованных названий (МНН), которые включены в обновленное издание рекомендаций ВОЗ, 28 МНН, включенных в государственные программы и субвенции на ингаляционные средства для наркоза, и 14 препаратов для оказания экстренной помощи. То есть отныне общее количество препаратов, которые включены в Нацперечень и должны обеспечиваться на 100% в учреждениях здравоохранения, составляет 427 препаратов.

Отдельно чиновники решили продлить действие постановления № 1303. Именно оно обеспечивает льготные категории населения медицинскими препаратами и изделиями, которых сейчас нет в Нацперечне. Это постановление будет продолжать работать в течение переходного периода. Изменение, которое было принято сегодня правительством, — обязательная регистрация препаратов в Украине и наличие их в отраслевых стандартах в сфере здравоохранения.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35394

Предыдущие сообщения «