Дневной архив: 11 декабря 2017

Дек 11 2017

Бюджет-2018, створення нових громад та закордонне стажування для вже існуючих об’єднань – підсумки тижня від ДніпроОДА

Дніпропетровщина ухвалила бюджет-2018, в області створили 57-му громаду, а представники вже існуючих об’єднань поїхали на стажування до Польщі. Про це під час щотижневого публічного звіту обласної влади розповів перший заступник голови ДніпроОДА Олег Кужман.

Дніпропетровщина однією з перших в Україні прийняла бюджет-2018. Наступний рік стане для області роком росту.

«Акцент зробимо на будівництві та реконструкції соціальних об’єктів – шкіл, дитячих садків, лікарень. На розвиток області витратимо у 1,5 рази більше, ніж цьогоріч. Це 2,2 мільярди гривень. Загалом у 2018-му плануємо втілити більше 200 інфраструктурних проектів», — зауважив Олег Кужман.

Приймають бюджети на 2018 рік й громади області. Першою головний кошторис ухвалила Слобожанська ОТГ, додав Олег Кужман.

У Магдалинівському районі створили 57-му громаду, в яку об’єдналися 5,5 тисяч людей. До Личківської громади увійшли 3 сільські ради – Личківська, Приорільська та Бузівська.

«Наразі громади Дніпропетровщини об’єднують близько 500 тисяч жителів регіону — це майже 85% сільського населення області. Три громади об’єдналися навколо міст районного значення – це Апостолівська, Зеленодольська і Верхньодніпровська», — зазначив Олег Кужман.

Представники 15-ти громад області проходять стажування у Польщі. Їх навчають залучати інвестиції та ознайомлюють з прикладами екологічної промисловості.

Дніпропетровщина здобула найбільше нагород на всеукраїнському конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування»-2017. Фіналістами в різних номінаціях стали Кам’янське, Петриківка, Олександропіль та Слобожанська об’єднана громада.

«Слобожанська громада посіла одразу два перших місця. Конкурсна комісія відзначила новий дитсадок «Дивосвіт», зведений «з нуля» коштом місцевого та обласного бюджетів. А ще — зручний сайт селищної ради», — підкреслив Олег Кужман.

Спеціальну відзнаку на конкурсі отримала одна з найкращих в Україні опорних шкіл – Петриківська. Вона кардинально змінилася після реконструкції. Серед освітніх ноу-хау – ресурсна кімната для інклюзивного навчання, медіатека та буккросинг. У таких умовах уже четвертий місяць навчаються майже 700 школярів.

Відео звіту доступне за посиланням

Щотижневий звіт 11.12.2017.pptx


Дніпропетровщина однією з перших прийняла бюджет-2018


В області створили 57-му громаду. Це Личківська, у Магдалинівському районі


Представники 15-ти громад області проходять стажування у Польщі


На конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування»-2017 спеціальну відзнаку отримала Петриківська опорна школа


Про це розповів під час щотижневого звіту перший заступник голови ДніпроОДА Олег Кужман


Наступний звіт — за тиждень

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35343

Дек 11 2017

Майже 40 АТОвців та їхніх рідних стали менеджерами з енергоефективності

Цьогоріч майже 40 АТОвців та їхніх рідних з Дніпра безкоштовно здобули сучасну спеціальність – менеджер з енергоефективності. Вони пройшли тримісячні курси в Національній металургійній академії та отримали дипломи. Організувати таке навчання допомогла Норвегія, повідомила радник голови ДніпроОДА Ольга Горб.

«Під час тримісячних курсів АТОвці та члени їхніх сімей навчалися менеджменту енергоефективності. Вони отримали нові знання, які допоможуть реалізувати себе, наприклад, у підприємницькій діяльності», — розповіла Ольга Горб.

Курси вели викладачі кафедри промислової теплоенергетики. Також зі студентами займався психолог. Тепер новоспечені спеціалісти знають, чому будівля може втрачати забагато тепла, як заощадити енергію, модернізувати систему опалення та утеплити приміщення.

«Навчатися було цікаво, ще й напрямок актуальний. Розвиток енергоефективності саме набирає обертів. З хлопцями матимемо, чим зайнятися», — поділився старший солдат Збройних сил України, студент Олег Пархомчук.

Навчання організували за програмою Міжнародного фонду соціальної адаптації та норвезького університету NORD. Проект спрямований на професійну перепідготовку військовослужбовців в запасі та членів їхніх родин.

«Уже 13 років програма реалізується в містах України. Перекваліфікувалися близько дев’яти тисяч українських військових та членів їхніх сімей. Проте для АТОвців Дніпра – це перші курси. Ми робимо все, щоб після завершення навчання учасники змогли працевлаштуватися, почати свою справу», — розповів президент Міжнародного фонду соціальної адаптації Володимир Рубцов.

Вдова загиблого бійця АТО, студентка Олена Ткач працює консультантом з продажів. Тепер хоче змінити роботу.

«Планую відкрити власну справу. Та й для свого будинку стануть в нагоді отримані знання – в моїй оселі завжди буде тепло», — поділилася Олена Ткач.

Набір на курси йде постійно. Обрати спеціальність та зареєструватися можна на сайтіhttp://ifsa.kiev.ua.

У Дніпрі проект реалізують благодійна організація «Спадщина України», Міністерство соціальної політики України та Металургійна академія.


У Національній металургійній академії вручили дипломи бійцям АТО та членам їхніх сімей


Вони закінчили курси перепідготовки за проектом «Україна-Норвегія» Міжнародного фонду соціальної адаптації


Лави менеджерів з енергоефективності поповнилися майже 40 спеціалістами


«Під час тримісячних курсів АТОвці та члени їхніх сімей навчалися менеджменту енергоефективності. Вони отримали нові знання, які допоможуть реалізувати себе, наприклад, у підприємницькій діяльності», — розповіла Ольга Горб


Тепер новоспечені спеціалісти можуть змінити роботу або відкрити власний бізнес


«Планую відкрити власну справу. Та й для свого будинку стануть в нагоді отримані знання – в моїй оселі завжди буде тепло», — поділилася вдова загиблого бійця АТО, студентка Олена Ткач


Участь в проекті абсолютно безкоштовна

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35340

Дек 11 2017

Вже у наступному році юр’ївські школярі займатимуться на новому стадіоні

Поруч із Юр’ївською опорною школою зводять сучасний стадіон. Як повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко, це буде перший у селищі спортивний майданчик.

«Цьогоріч розпочали в області реконструкцію 12 стадіонів, ще два – зводимо «з нуля». Один із них – біля Юр’ївської опорної школи, – зазначив Валентин Резніченко. – Вже за рік на місці пожовклої трави будуть майданчики для футболу, баскетболу, волейболу, легкої атлетики. Умови для розвитку дітей мають бути однаковими – і в селі, і в місті – таке завдання Президента України Петра Порошенка».

Роками учні Юр’ївської опорної школи займалися фізкультурою на старому полі.

«Хотілось грати з хлопцями, та умов не було. Висока трава, а замість воріт –
іржаві турніки, сіток геть не було», – розповів учень Юр’ївської опорної школи Едуард Крисанов.

«Ми набагато відставали від міських шкіл, – додав вчитель фізкультури Юр’ївської опорної школи Володимир Онищук. – Приїжджали на змагання і бачили, які бувають умови для занять спортом. Різні поля, бігові доріжки, воркаут-зони. Тепер і у нас все це буде. Думаю, на стадіон приходитимуть цілими родинами».

Майбутній 100-метровий стадіон матиме сучасне футбольне поле зі штучною травою. Поруч – поле для міні-футболу, майданчик для баскетболу і волейболу, бігові доріжки з сучасним неслизьким покриттям, зона для стрибків у довжину, місце для занять воркаутом. Навколо стадіону зведуть глядацькі трибуни, зверху – навіс. Проведуть енергозберігаюче освітлення.

Нині будівельники вже розрівняли поверхню, працюють над першим шаром стадіону.


Учні Юр’ївської школи займаються у відремонтованому залі


Поруч — зводять стадіон


Перший у селищі


Тут займатимуться школярі


… та просто мешканці селища


Будівельники завершать роботи у 2018-му


Такий вигляд матиме новий стадіон


Спорт — доступний для всіх

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35337

Дек 11 2017

У Іларіоновому зводять «з нуля» сучасний дитсадок

У Іларіоновому Синельниківського району зводять «з нуля» дитячий садок – за сучасним європейським проектом. Архітектори передбачили все – від унікальної форми будівлі до котельні на біопаливі та сонячних батарей. А головне – відкриття нового дитсадка нарешті вирішить проблему із чергами дошкільнят у селищі. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

«За програмою Президента України Петра Порошенка створюємо комфортні умови для малечі у дитсадках по всій області. Приводимо до ладу існуючі дошкільні заклади й зводимо нові. Сучасний дитсадок за унікальним проектом будуємо і в Іларіоновому. Нарешті там із чергами для дошкільнят буде покінчено», – зазначив Валентин Резніченко.

У Іларіоновому – три дитсадка, проте місць для малечі не вистачає. Наразі там – понад півтори сотні черговиків.

«Це найболючіша тема для нашого селища – черги у дошкільні заклади. Тому звернувся до губернатора під час його виїзного прийому, й він погодився допомогти, – зазначив голова Іларіоновської об’єднаної територіальної громади Дмитро Єкзархов. – Добре, що нас почуло обласне керівництво – очікуємо садка із нетерпінням».

Будувати новий садок почали півроку тому. Зараз у розпалі – зведення залізобетонного каркасу другого поверху.

Вже заведені труби для подачі води. Звели і твердопаливну котельню – нині проводять теплотрасу.

Проектувальники передбачили часткову енергонезалежність майбутнього садка. На даху будівлі установлять сонячні панелі – вони генеруватимуть електроенергію.

Взагалі це буде «садок майбутнього» із архітектурою у формі стільників. Дизайнери заклали у проект цікаву «родзинку» – у приміщення весь день потраплятиме сонячне проміння.

Завершити всі роботи планують у 2018-му.

«Моїй донечці наступного року виповниться три. Хотілося б вийти на роботу – на мене вже очікують у селищній амбулаторії. Але ми в черзі 38-мі. Сподіваюся потрапити у новий садок – нам він дуже потрібен», – поділилася жителька Іларіонового Олександра Швецова.

Загалом у 2017 році обласним коштом реконструюють 12 дитсадків та ще чотири будують «з нуля».


У Іларіоновому за сучасним проектом будують дитсадок


Наразі у черзі в дитсадки — понад півтори сотні маленьких мешканців селища


Будувати новий садок почали півроку тому


Зараз підрядники роблять перегородки та готують зводити зовнішні стіни на першому поверсі,..


..а також працюють на другому -..


..будують залізобетонний каркас


Майбутній садок матиме форму стільників


Цікава «родзинка» проекту – у приміщення весь день потраплятиме сонячне проміння


На новий садок чекають і дітлахи, і їхні матусі


«Хотілося б вийти на роботу – на мене вже очікують у селищній амбулаторії. Сподіваюся потрапити у новий садок – нам він дуже потрібен», – Олександра Швецова.


Завершити всі роботи будівельники планують у 2018 році

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35333

Дек 11 2017

На міжнародному форумі у ДніпроОДА шукали шляхи подолання гендерного насильства

Кожні дві хвилини у світі стається домашнє насильство, свідчить статистика. В Європі такі факти не приховують, Україна ж тільки починає відверто говорити на цю тему. Про це йшлося під час міжнародного форуму в ДніпроОДА, де зустрілися представники влади та міжнародних організацій, науковці, громадські активісти. Разом вони формували план дій з впровадження міжнародних стандартів в протистоянні гендерному насильству.

«Дніпропетровщина приєдналася до всесвітньої акції «16 днів проти насильства». Одна із зустрічей, присвячених цій темі, сьогоднішній форум. Знаково, що до нього приєдналися міжнародні організації, які опікуються питаннями гендерної нерівності та домашнього насильства. Разом ми з’ясовуватимемо, як в Україні долати цю проблему ефективніше», — розповіла радник голови ДніпроОДА Ірина Грицай.

Нині в Україні вже змінюється підхід до вирішення проблеми насильства в сім’ї, наголосила лейтенант поліції Ганна Карпаченкова.

«Застосовуємо комплексний підхід. Інформацію про випадки насильства передаємо й соціальним службам, психологам, представникам громадських організацій, які надають юридичні консультації, — зазначила вона. – Це дає результат – люди стали більше нам довіряти та звертатися частіше. За весь 2016 рік до поліції надійшло близько 10 тисяч повідомлень про насильство в сім’ї , за 11 місяців 2017-го — на тисячу більше».

Відверто говорити про насильство в сім’ї українці тільки починають, наголосив президент Національної академії правових наук України Олександр Петрішин. За його словами, раніше ця проблема вважалася дуже приватною, такою, в яку держава втручатися не має.

«Днями Верховна Рада прийняла окремий Закон про запобігання насильству в сім’ї. Крім того, внесені зміни до кримінального кодексу, які передбачають суворе покарання за такі злочини, — розповів він. – Насильство в сім’ї — одна із найважливіших проблем для суспільства. Воно аж ніяк не сприяє вихованню гідних людей, соціалізації особистості, формуванню правової культури. Ми маємо розуміти це і боротися з проявами насильства».

Долати проблему насильства в сім’ї Україні допомагає Рада Європи.

«Ми допомагаємо експертними порадами при розробці законодавства, організовуємо тренінги для правоохоронців. Продовжимо працювати в цьому напрямку», — підкреслив голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг.


У ДніпроОДА обговорили проблеми гендерної нерівності та насилля в сім’ї


Зібралися представники влади та міжнародних організацій…


науковці, громадські активісти


Зустріч присвятили всесвітній акції «16 днів проти насильства»

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35330

Дек 11 2017

На Дніпропетровщині створили 57-му об’єднану громаду

На Дніпропетровщині об’єднаних громад побільшало. 57-ю стала Личківська громада в Магдалинівському районі. Після виборів очільника й депутатів вона матиме прямі зв’язки з Держбюджетом та самостійність у розпорядженні коштами, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Одне з першочергових завдань Президента України Петра Порошенка – передавати повноваження та ресурси на місця. Це прояв децентралізації. На Дніпропетровщині у 2015 році створено 16 громад, у 2016-му – 18, цьогоріч – 22. Нині об’єдналася ще одна громада – Личківська. Тепер вона матиме більше можливостей – від фінансової незалежності до самостійності в прийнятті рішень», – підкреслив Валентин Резніченко.

Навколо нової громади з центром в селі Личкове згуртувалися три сільські ради – Личківська, Приорільська та Бузівська. До її складу увійшли вісім населених пунктів, у яких мешкають майже 5,4 тис жителів.

«Коли стартувала реформа децентралізації, ми не могли визначитися, чи приєднуватися до когось, чи самим гуртуватися. Чисельні опитування показали: люди все-таки прагнуть об’єднатися у громаду з центром у Личковому. Сподіваємося, що від цього мешканці тільки виграють. Матимемо ефективніше управління, прямі зв’язки з Держбюджетом, 60% податку від доходів громадян залишатиметься на місці. Усі кошти спрямуємо на розвиток територій», – розказав Личківський сільський голова Анатолій Чуприна.

Новостворена об’єднана громада вже передала до ЦВК документи на призначення дати виборів. Люди обиратимуть голову й депутатів.

На сьогодні у Дніпропетровській області 57 об’єднаних громад.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35327