Дневной архив: 8 декабря 2017

Дек 08 2017

Новини тижня: що зроблено на Дніпропетровщині

Будівництво житла, захист від підтоплень, ремонт шкіл та дитсадків. На якій стадії виконання цих робіт – у щотижневому топ-5 від ДніпроОДА.

· У селі Вербуватівка Юр’ївського району недобудову, яка пустувала двадцять років, переробляють на житловий будинок. Роботи вже завершують: підключили воду й електрику, на фінішній прямій – облаштування внутрішніх приміщень та газифікація. У будинку оселяться 12 родин лікарів та педагогів Варварівської громади.
· Мешканці селища Радушне Криворізького району незабаром забудуть про багаторічні підтоплення садиб. Там реконструюють дренажно-паводкову систему. Цьогоріч проклали близько трьох кілометрів трубопроводу, облаштували більше тридцяти дренажних колодязів та запустили насосну станцію, де встановили нове обладнання. Повністю завершити цей проект планують наступного року.

· Завершується зовнішня реконструкція Солонянської опорної школи. Там замінили та утеплили покрівлю, поставили пластикові вікна, тривають фасадні роботи. Завершують встановлення огорожі й монтаж воріт, у розпалі – будівництво стадіону. Незабаром у школі обладнають інклюзивно-ресурсний центр, в якому надаватимуть психолого-педагогічну допомогу дітям з особливими потребами.· В Обухівці Дніпровського району триває зведення дитсадка на 115 вихованців. Там уже побудували два поверхи, монтують вікна та облаштовують покрівлю. У дитсадку поставлять сонячні батареї, зроблять теплу підлогу. Поряд – збудують власні котельні. Об’єкт планують здати у 2018-му році.

· У Павлограді продовжують реконструкцію пішохідного мосту через річку Вовча. Будівельники знизили споруду до рівня берега, забетонували дорогу, яка проходить через міст. Наразі ставлять перила, облаштовують пандуси й підходи з берега. Завершити роботи планують до кінця року.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35324

Дек 08 2017

Уперше за півстоліття Юр’ївську школу капітально відремонтували

Опорну школу у селищі Юр’ївка капітально відремонтували. На цю подію тут чекали півстоліття, розповів голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Цьогоріч осучаснюємо понад 20 шкіл області. Це не просто переклеювання шпалер чи фарбування підлоги. Бо за останні десятиліття школи звикли саме до таких «ремонтів», – зазначив Валентин Резніченко. – За завданням Президента Петра Порошенка робимо школи єврозразка – теплі, яскраві, сучасні. Одна з таких – у Юр’ївці».

Юр’ївську опорну школу відремонтували уперше за півстоліття. У будівлі оновили фасад – його утеплили та пофарбували у яскраві кольори. Замінили покрівлю, установили енергозберігаючі вікна, змонтували нові комунікації та систему опалення. Всередині привели до ладу стіни, облаштували підлогу. Приємний бонус – сучасні меблі та інтерактивні комплекси, розповіла заступник директора з виховної роботи Юр’ївської школи Людмила Довбуш.

«Після ремонту наша школа – сучасна та красива. Навіть настрій змінився. Сюди хочеться йти, розповіла восьмикласниця школи Ксенія Шаповал. Найбільше мені подобаються інтерактивні дошки. Вони урізноманітнюють уроки. На історії, наприклад, ми дивимося документальні фільми».

«Школу не впізнати – немає тих обшарпаних стін, старого лінолеуму. Все яскраве, нові дошки, меблі, двері. Подобається, що всі класи мають однаковий вигляд – це по сучасному», – зазначила восьмикласниця школи Аліна Портна.

У Юр’ївській опорній школі навчаються зо три сотні дітей.


Яскрава


… та тепла


Така — оновлена школа у Юр’ївці


Нові вікна


… та утеплені стіни


Ремонт — й всередині


Незвичайні сходи


Нові двері


… та меблі


Оновлені класи


… з інтерактивними дошками


… та новим обладнанням


Цікаво вчитися дорослим


… та малим


Відремонтована їдальня


Сніданок у гарному настрої


Для ігор — новий спортзал


Для відпочинку — буккросинги


Їх у школі два


Для активних перерв — тенісний стіл


Для розумників — шахи


Сучасний освітній простір створила ДніпроОДА

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35320

Дек 08 2017

Добова довідка від Запорізької АЕС

Станом на 8 грудня   в мережі знаходяться 5 енергоблоків. Вироблення електроенергії за добу 106 млн. 500 тис кВт г.

Сумарне надходження інертних радіоактивних газів в атмосферу від енергоблоків ЗАЕС складає 0,13 % від допустимого рівня.

Радіаційний фон в санітарно-захисній зоні становить 8-12 мікрорентген на годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування атомної станції.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35318

Дек 08 2017

Унікальну книгу про пам’ятки історії та культури Нікопольщини презентували у ДніпроОДА

У ДніпроОДА презентували видання пам’яток історії та культури Нікопольського району. Це вже третя книга багатотомника про об’єкти культурної спадщини області. Потім усі вони ввійдуть до єдиної всеукраїнської енциклопедії, повідомили в управлінні культури, національностей і релігій облдержадміністрації.

«Дніпропетровщина бере участь у масштабному національному проекті «Звід пам’яток історії та культури України». Це енциклопедичне видання про відомі об’єкти української культурної спадщини. Серію наукових публікацій про пам’ятки нашої області ми розпочали торік з Томаківського району. Друге видання присвячене Апостолівському району. Тепер побачила світ третя книга – про пам’ятки Нікопольщини», – зазначила начальник управління Наталія Першина.

На сторінках третього видання розповідається про 1025 об’єктів культурної спадщини Нікопольщини, серед яких – кургани, історичні будівлі та місця. Представлені розгорнуті нариси про минуле району.

Історичну, наукову та художню цінність пам’яток Нікопольського району розкривають більше 400 сторінок.

Як свідчать давні знахідки, кліматичні умови сприяли ранньому і щільному заселенню цього краю. Археологічні дослідження району розпочалися в XIX столітті і пов’язані з розкопками знаменитих скіфських курганів. Також унікальними природними пам’ятками Нікопольщини вважаються Дніпровські плавні та Шолохівський 14-метровий каскадний водоспад.

Усього побачать світ 35 видань про пам’ятки районів і міст Дніпропетровської області. Наразі триває робота над четвертою книгою, яка буде присвячена Солонянському району.

Це копітка праця багатьох науковців, яку координує обласний Центр з охорони історико-культурних цінностей.

«Нарощуємо потенціал, томи від випуску до випуску стають більш змістовними, – розказала директор Центру Лідія Голубчик. – Кожне видання унікальне. Науковці, які працюють над статтями, по крихтах збирають інформацію і дають сучасне тлумачення історичних процесів».

Незабаром всі книги будуть зібрані в багатотомну енциклопедію України. Заплановано підготувати 28 томів – по одному на кожну область.

На Дніпропетровщині майже 18 тисяч відомих пам’яток археології, історії, архітектури та містобудування. За цим показником регіон – на першому місці в Україні.


У ДніпроОДА презентували книгу про пам’ятки історії та культури Нікопольського району.


Про археологічний та історичний спадок розповідають понад 400 сторінок.


«Дніпропетровщина бере участь у масштабному національному проекті «Звід пам’яток історії та культури України». Це енциклопедичне видання про відомі об’єкти української культурної спадщини. Серію наукових публікацій про пам’ятки нашої області ми розпочали торік», – зазначила Наталія Першина.


Це вже третя книга багатотомника про об’єкти культурної спадщини області.


Це копітка праця багатьох науковців, яку координує обласний Центр з охорони історико-культурних цінностей.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35315

Дек 08 2017

Цьогоріч на Дніпропетровщині затримали майже дві тисячі «чорних» рибалок

З початку року в Дніпропетровській області спіймали майже дві тисячі рибалок-браконьєрів. У них вилучили 15 тон риби, повідомив під час прес-конференції в ДніпроОДА директор департаменту екології та природних ресурсів ДніпроОДА Руслан Стрілець.

«Цьогоріч на Дніпропетровщині посилили охорону водойм та річок. Вперше об’єднали зусилля облдержадміністрації, рибоохоронного патруля, правоохоронних органів і громадськості. Створили робочу групу для боротьби з браконьєрством. Завдяки цьому затримали велику кількість «чорних» рибалок, які тепер відповідатимуть перед судом», — розповів Руслан Стрілець.

За словами директора департаменту, найпоширеніші правопорушення – ловля під час нересту, перевищення дозволених норм лову, використання електровудок, драків, раколовок та сіток. За 2017 рік вилучили майже 2,5 тисячі одиниць заборонених знарядь лову.

Під час рейдів перевіряли Кам’янське, Дніпровське та Каховське водосховища і канал Дніпро-Донбас.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35312