Дневной архив: 5 декабря 2017

Дек 05 2017

Першим в Україні сільський Центр надання адмінпослуг Дніпропетровщини долучився до Всеукраїнської асоціації ЦНАПів

Олександропільський Центр надання адмінпослуг приєднався до команди Всеукраїнської асоціації ЦНАПів. Він став першим сільським ЦНАПом в Україні, який увійшов до об’єднання. У Києві сторони підписали меморандум про співпрацю, повідомила начальник управління з питань розвитку адмінпослуг ДніпроОДА Олена Лічманенко.

«ЦНАП Олександрополя, який надає адмінпослуги в сільській місцевості, йде в ногу з часом. Нещодавно тут почали видавати біометричні паспорти. А для тих, кому через стан здоров’я важко дістатися до ЦНАПу, запровадили новий сервіс – мобільний офіс. Нині для жителів десяти сіл доступні майже 120 адмінпослуг. Партнерська угода із Всеукраїнською асоціацією ЦНАПів – ще один стимул для розвитку», – зауважила Олена Лічманенко.

Укладання меморандуму передбачає поліпшення якості сервісів, обмін досвідом, залучення кращих міжнародних практик, підвищення фаху персоналу, участь у реформуванні системи надання адмінпослуг.

Олександропільський Центр надання адмінпослуг Солонянського району – другий в області, хто поповнив Всеукраїнську асоціацію ЦНАПів. Першим став ЦНАП Кам’янського.

Сьогодні на Дніпропетровщині працює 56 Центрів надання адмінпослуг та їхніх філій: 22 – у районах, 23 – у містах, дев’ять – в об’єднаних громадах та два – в селах.

Всеукраїнська асоціація ЦНАПів – громадська організація, створена на початку 2016-го. На сьогодні до неї входять 23 Центри надання адмінпослуг Львова, Івано-Франківська, Луцька, Рівного, Києва, Вінниці, Сум, Харкова, Кременчука, Одеси, Кам’янського та інших міст і громад України.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35243

Дек 05 2017

Дніпропетровщина презентувала здобутки децентралізації на II Всеукраїнському форумі об’єднаних громад

Ріст бюджетів громад, втілення сотень інфраструктурних проектів та створення нових об’єднань – Дніпропетровщина презентувала результати реформи децентралізації на II Всеукраїнському форумі об’єднаних громад «Ініціативи, що змінюють життя». У Києві обласна делегація була найчисельнішою, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Наразі Україна наблизилася до екватору реформи децентралізації. За цей час на Дніпропетровщині створено 56 об’єднаних громад. Ця кількість конвертується у нову якість життя людей. Про це свідчать збудовані дитячі садочки, відремонтовані опорні школи та кілометри нових доріг та водоводів. Це і є головна перемога децентралізації, ініційованої Президентом України Петром Порошенком», – наголосив Валентин Резніченко.

Цьогоріч бюджети об’єднаних громад Дніпропетровщини поповнилися на понад 1 млрд грн. Порівняно з аналогічним періодом 2016-го, ріст – 30%. Бюджети громад, створених минулоріч, збільшилися в 1,5 рази.

У 2017-му на розвиток об’єднаних громад області спрямовано з різних бюджетів 1,5 млрд грн, які інвестують в сотні інфраструктурних проектів.

На національному форумі, який згуртував громади, бізнес, інвесторів, урядовців та експертів, обговорювали чимало корисних тем. Серед них – можливості розвитку підприємництва в об’єднаних громадах, залучення інвестицій та формування стратегії розвитку.

«Працювали в декількох секціях – планування громад, інструменти розвитку територій, формування інвестиційного клімату. Окремий акцент зробили на реалізації проектів, які повернуться громадам новими робочими місцями й податками до місцевих бюджетів», – розказав перший заступник голови ДніпроОДА Олег Кужман.

В Україні на сьогодні створено 665 громад. Завдяки бюджетній децентралізації їхня казна збільшилася з 4,1 млрд грн – у 2015 році до 7,5 млрд грн – у 2017-му.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35240

Дек 05 2017

Кожного дня в Україні стає на 500 людей менше»

Народний депутат України Андрій Шипко: «Кожного дня в Україні стає на 500 людей менше»

Україна переживає чергову хвилю падіння народжуваності, бо молоді сім’ї не наважуються народжувати другу, а тим більше — третю дитину! 1 січня 1993 року нас було 52 мільйони!!! А зараз – неповних 43. Кожного дня в Україні стає на 500 людей менше.

Першим кроком на шляху до подолання демографічної кризи, на моє переконання, має стати прийняття Закону про забезпечення належного рівня соціального захисту сімей з дітьми та встановлення справедливих соціальних гарантій дітям. Відповідний законопроект № 6063-д вже більше ніж півроку тому був зареєстрований у Верховній Раді, але й досі тисячі українських родин чекають на його розгляд.

Хочу додати, що цей проект Закону підтриманий профільним Комітетом ВРУ з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму та отримав схвальну оцінку від Уповноваженого Президентом України із прав дитини Миколи Кулеби. А головне – його прийняття потребує суспільство, українські родини, наші діти!

Цей законопроект передбачає збільшення виплат при народженні дитини майже удвічі!

Крім того, буде відновлено допомогу по догляду за дитиною до 3 років, повернуто право на безкоштовне харчування в школах для учнів молодших класів, дітей-сиріт, дітей з неповних та багатодітних сімей.

На запровадження таких змін необхідно близько 8 млрд. грн., та поряд з іншими видатками, ця сума не стане тягарем, тим паче, що Держава не має права економити на дітях. Гідне забезпечення родин, соціальний захист дітей – це інвестування в майбутнє!

Хочу підкреслити, що законопроект № 6063-д – це лише перший етап. У подальшому потрібно захистити багатодітні сім’ї, 75% яких живуть за межею бідності, запровадити державний соціальний контроль і моніторинг щодо кожної дитини у кожній родині. І головне – створити Державну комплексну програму розвитку Української родини!
Ми зібрали 57 тисяч підписів на підтримку цього законопроекту, і будемо наполягати на невідкладному внесенні його на голосування.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35238

Дек 05 2017

Відбулось навчання відповідальних осіб, залучених у процес реалізації бюджету участі в Нікополі у 2018 році

05 грудня в будівлі Нікопольської міської ради відбулось навчання для осіб, залучених у процес реалізації партиципаторного бюджетування в Нікополі у 2018 році, в якому будуть задіяні працівники закладів культури та посадові особи виконавчих органів міської ради.

Обговорювалась Програма «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) в м. Нікополь на 2016-2020 роки» у новій редакції» та заходи, заплановані до реалізації в рамках конкурсу бюджету участі у наступному році.

Особам, відповідальним за надання консультацій з підготовки проектів та супроводження голосування, було надано роз’яснення з метою успішної реалізації конкурсу бюджету участі у 2018 році.

 

 

Управління економічної політики

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35235

Дек 05 2017

Цьогоріч донори Дніпропетровщини врятували близько 20 тисяч людей

Цьогоріч донори Дніпропетровщини здали більше 21 тисячі літрів крові. Це допомогло врятувати життя близько 20 тисяч людей. Про це повідомила головний лікар обласної станції переливання крові Антоніна Сердюк.

«Щодня по всій області здають кров майже 200 донорів. Хтось робить це декілька разів на рік, інші – вперше. Активна громадянська позиція мешканців регіону дозволяє мати постійний запас крові. Цьогоріч заготовили більше 21 тисячі літрів. Донори Дніпропетровщини вже врятували життя майже 20 тисяч людей», – зазначила Антоніна Сердюк.

Запаси крові та її компонентів має кожна районна лікарня. Тому надати швидку допомогу потерпілим під час ДТП або від пожежі можуть лікарі по всій області.

«За необхідності пацієнтів доставляють у медичні заклади обласного центру, які мають резервні запаси донорської крові. Це лікарні Мечникова, швидкої допомоги, перинатальний центр, обласна дитяча лікарня», – розповіла Антоніна Сердюк.

Загалом в області мешкають понад 50 тисяч донорів. Серед них – 8,5 тисяч почесних, 23 заслужених і один Герой України, який здавав кров понад півтисячі разів.

Донором може стати будь-який громадянин України, який не має до цього медичних протипоказань. Для цього потрібно прийти з паспортом та ідентифікаційним кодом до Дніпропетровської обласної станції переливання крові (Дніпро, пр. Богдана Хмельницького, 17).

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35232

Дек 05 2017

Дніпровська команда з волейболу сидячи увійшла до п’ятірки найкращих на міжнародних змаганнях

Молода дніпровська команда з волейболу сидячи замкнула п’ятірку найкращих на 11-му відкритому кубку Лейпцига. Це був перший міжнародний виступ спортсменів, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Перший гральний досвід наших земляків на світовому рівні можна сміливо назвати успішним. На змаганнях в Німеччині спортсмени-любителі з обмеженими можливостями та поранені бійці АТО гідно представили не тільки Дніпропетровщину, а й всю Україну, – зазначив Валентин Резніченко – На переконання Президента України Петра Порошенка, є потреба в удосконаленні системи підтримки таких людей – вони не здаються за жодних обставин і власним прикладом надихають інших».

У дніпровській збірній – 19 гравців з обмеженими можливостями, шестеро з яких – АТОвці з травмами кінцівок чи хребта. Вік спортсменів – від 17 до 52 років. На відкритому кубку їм протистояли імениті команди Німеччини, Чехії та Фінляндії.

Українці достойно заявили про себе на світовому рівні, упевнений і тренер дніпровської команди Олексій Харламов, який спостерігав за змаганнями в Україні.

«Більшість хлопців та дівчат має за плечима лише рік тренувань, а деякі й того менше. Тож для першого разу виступили дуже гарно. Вони на власні очі побачили турнір високого рівня і трималися до останньої секунди. Задачу мінімум виконали, а для максимальної планки треба ще багато тренуватися», – зазначив тренер.

11-й відкритий кубок з волейболу сидячи проходив у Лейпцизі. У ньому взяли участь майже 200 спортсменів.

Волейбольна команда гравців з обмеженими можливостями створена на базі регіонального центру з інваспорту у Дніпрі. Вона для тих, хто з різних причин не може грати в повний зріст.

Приєднатися до збірної можуть всі бажаючі. Набір триває, запис за телефонами: (050) 636-55-35, (099) 007-48-54.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35228

Дек 05 2017

ЗАЕС отримала мобільні дизель-генераторні станції для енергоблоків №4-6

На Запорізьку АЕС надійшли три мобільні дизель-генераторні станції (МДГС) для енергоблоків №4-6. Це обладнання впроваджується на атомній станції в рамках виконання заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки.

«Це унікальне обладнання — мобільне, укомплектоване різноманітними додатковими підсистемами, окремі системи мають дублюючий елемент. Тобто все продумано так, щоб відмовостійкість була максимальною» — розповів керівник напрямку дизель-генераторного обладнання компанії «Далгакіран компресор Україна» Євген Янін.

МДГС — комплексне обладнання, що складається з декількох вузлів. Дизельна електростанція змонтована в 40-футовий шумозахищений всепогодний контейнер, на базі причепа МАЗ і тягача КРАЗ підвищеної прохідності.

Мобільні дизель-генераторні станції, що надійшли на ЗАЕС, вже пройшли вхідний контроль. Далі їх передадуть службі головного фахівця з енергетичних реакторів — власнику даного обладнання на енергоблоках. Після чого на майданчику автотранспортного цеху МДГС пройдуть випробування під навантаженням на номінальну потужність.

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35225

Дек 05 2017

Шановні нікопольці! Щиро вітаю вас з Міжнародним днем волонтера!

Волонтери – це люди з добрими і чуйними серцями, які не проходять повз чужу біду, люди, які роблять свій внесок у захист та розвиток України. Адже важко переоцінити роль волонтерської діяльності в умовах, коли на нашу землю прийшла війна.

Сьогодні волонтерська діяльність зростає, адже саме патріотизм, солідарність і згуртована взаємодопомога мільйонів українців допомагають нашим воїнам відстоювати незалежність Батьківщини.

Від усієї душі вітаю всіх учасників волонтерського руху на Нікопольщині!

Бажаю вам невичерпного оптимізму, міцного здоров’я та злагоди. Разом ми обов’язково зробимо світ довкола себе кращим та побудуємо процвітаючу та незалежну державу!

 

З повагою,

Андрій ФІСАК міський голова

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35219

Дек 05 2017

Проведено транскордонні консультації з ОВНС Запорізької і Южно-Української АЕС в рамках виконання процедур конвенції Еспо

В Орхуському центрі Міністерства екології та природних ресурсів України Мінприроди спільно з представниками ДП «НАЕК «Енергоатом» за участі інститутів-розробників звітів з оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВНС) Запорізької і Южно-Української АЕС і незалежних українських експертів провели транскордонні консультації відповідно до процедур Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті (Конвенції Еспо) з представниками зацікавлених зарубіжних країн.

На початку 2017 року до Мінприроди, як до компетентного органу із впровадження Конвенції Еспо в Україні, були направлені нетехнічні резюме матеріалів ОВНС ЗАЕС і ЮУАЕС, розділи «Транскордонний вплив» матеріалів ОВНС, а також повідомлення про заплановану діяльність відповідно до статті 3 Конвенції Еспо.

Про проведення транскордонних консультацій результатів ОВНС були сповіщені зацікавлені сторони. Україна отримала відповіді на участь в транскордонних консультаціях з коментарями від 8 держав: Австрії, Румунії, Словаччини, Молдови, Польщі, Угорщини, Республіки Білорусь, а також Німеччини.

На всі отримані коментарі та питання українська сторона підготувала обґрунтовані відповіді, які в свою чергу були направлені задіяним сторонам в період з серпня по жовтень 2017 року.

Запрошення до участі в експертних консультаціях і громадських слуханнях відповідно до статті 5 Конвенції Еспо було направлене в кінці жовтня 2017 року всім вищевказаним задіяним сторонам. Участь у зазначених заходах взяли представники трьох країн — Румунії, Польщі та Молдови.

В ході зустрічі в рамках транскордонних консультацій фахівці ДП «НАЕК «Енергоатом», представники інститутів-розробників звітів з ОВНС та українські експерти ознайомили присутніх з основними висновками оцінки впливу на навколишнє середовище експлуатації ЗАЕС та ЮУАЕС і надали вичерпні відповіді на всі запитання з боку зацікавлених сторін, в тому числі на питання, що стосуються ядерної та радіаційної безпеки, ядерних аварій, радіаційного моніторингу, поводження з відпрацьованим ядерним паливом та радіоактивними відходами.

На ці питання дали розгорнуті професійні технічні відповіді заступник головного інженера з модернізації та управління ресурсом Запорізької АЕС Володимир Іванов, заступник головного інженера з продовження терміну експлуатації, технології та інжинірингу Южно-Української АЕС Ігор Кравченко та інші фахівці станцій, Дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом», а також запрошені експерти українських наукових закладів.

Виконання оцінки впливу на навколишнє середовище діючих енергоблоків Запорізької і Южно-Української АЕС є виключно ініціативою ДП «НАЕК «Енергоатом», що є хорошою практикою і свідчить про відкритість, відповідальність та підвищену увагу до питань безпеки з боку оператора українських АЕС.

Україна є єдиною країною в Європі, яка успішно реалізувала спільний проект «Україна-ЄС-МАГАТЕ» з комплексної оцінки безпеки всіх енергоблоків українських атомних електростанцій, в якому взяли участь 63 міжнародних експерта з 20 країн світу. Жодна європейська країна і дотепер не пройшла такої масштабної перевірки безпеки енергоблоків АЕС.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35216

Дек 05 2017

Добова довідка від Запорізької АЕС

Станом на 5 грудня   в мережі знаходяться 4 енергоблоків. Вироблення електроенергії за добу 89 млн. кВт г.

Сумарне надходження інертних радіоактивних газів в атмосферу від енергоблоків ЗАЕС складає 0,13 % від допустимого рівня.

Радіаційний фон в санітарно-захисній зоні становить 8-12 мікрорентген на годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування атомної станції.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35214

Предыдущие сообщения «