Дневной архив: 4 декабря 2017

Дек 04 2017

У Словаччині пройшов семінар по системі управління знаннями

На АЕС Моховце в Словаччині пройшов семінар, присвячений системі управління знаннями. Від Запорізької АЕС в ньому брав участь начальник відділу навчально-методичного забезпечення навчально-тренувального центру Андрій Маляренко.

Система управління знаннями сьогодні актуальна для більшості АЕС. Якщо знання, якими володіє працівник, не задокументовані, можлива їх втрата, що може негативно позначитися на роботі відділу, де працював фахівець, і в підсумку вплинути на безпечну експлуатацію АЕС.

На АЕС Моховце система управління знаннями ефективно функціонує вже близько восьми років, і західні партнери поділилися своїми робочими моделями. Робота над проектом почалася з технічної місії МАГАТЕ, яка провела оцінку стану справ стосовно даного питання і запропонувала ряд рекомендацій.

Впроваджуючи ці пропозиції і кращий світовий досвід, АЕС Моховце створила модель компетенцій на кожне робоче місце, починаючи з робочої спеціальності і закінчуючи керівними посадами.

Модель компетенцій включає в себе всі знання, вміння і навички, якими повинен володіти кандидат на посаду. Задокументувавши ці дані, фахівці отримали матрицю компетентностей, за якими визначили 400 критичних позицій.

Після цього почалася робота з фахівцями, що володіють цінними позиціями-знаннями і багатим виробничим досвідом, які в найближчі п’ять років планували піти на пенсію або перейти на іншу роботу.

Виявлення рідкісних знань проводиться шляхом спеціального анкетування і інтерв’ювання. До того ж до фахівця, який планує піти з посади, прикріплюють наступника. Весь процес спрямований на те, щоб кандидат на посаду встиг перейняти всі знання, а в разі необхідності отримати за допомогою навчання на спеціальних курсах відсутні компетентності.

«На Запорізькій АЕС процес наступництва знань організований подібним чином, особливо в підборі керівного складу. Але, на відміну від нас, де цими питаннями займається управління кадрів, навчально-тренувальний центр і виробничо-технічна служба, система управління знаннями на АЕС Моховце виділена в окремий процес» — розповів Андрій Маляренко.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35208

Дек 04 2017

У Нікополі зареєстровано рекорд України

3 грудня у Нікополі було зареєстровано національний рекорд найбільшої кількості картин з ефектом 3D, вишитих на авторських фото. Автор колекції Яна Кулєшова.

Захід відбувся за підтримки міської влади. Також, за міські кошти зроблено організаційний внесок до Національного реєстру рекордів України.

Для нашого міста це значна подія. Нікопольські таланти прославляють наше місто на всю Україну. Директор Національного реєстру рекордів Лана Вєтрова зауважила, що роботи майстрині Яни Кулєшової вразили комісію, а Нікополь — багатий на творчо-обдарованих громадян. Тож чекаємо на нові рекорди!

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35203

Дек 04 2017

У Нікополі відзначали Міжнародний День людини з інвалідністю

Минулого тижня у Нікополі пройшла низка урочистих заходів до Міжнародного дня людини з інвалідністю, який відзначають щорічно 3 грудня. Цього дня у Нікопольському культурно-дозвіллєвому центрі відбувся урочистий концерт для людей з особливими потребами та святкова розважальна програма для дітей з інвалідністю. Діти із задоволенням розважались разом з аніматорами та брали участь в конкурсах і вікторинах, а дорослі переглядали виступи творчих колективів нашого міста.

Крім того, 2 грудня завершилася міська спартакіада «Дивись на мене як на рівного», ініціатором та організатором якої є громадська спортивно-оздоровча організація інвалідів «АКВА».  На спортивному святі були присутні представники місцевої влади, волонтери та спонсори заходу, які підготували для учасників спартакіади різноманітні подарунки.

Варто зазначити, що з нагоди святкування Міжнародного дня людини з інвалідністю, в нікопольських медичних закладах проводиться місячник з надання допомоги людям з обмеженими можливостями. Так, на базі міських лікарень та амбулаторій проведені прийоми вузькими спеціалістами, виїзд сімейних лікарів до тих людей з інвалідністю, котрі самостійно не можуть прийти до лікарні. Також, спеціалістами міськрайонного центру зайнятості, Нікопольського об’єднаного управління Пенсійного фонду України та фонду соціального страхування були проведені консультації для людей з інвалідністю.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35200

Дек 04 2017

Google допоможе подорожувати Дніпропетровщиною онлайн

Онлайн подорожі та екосайт для підприємців. Компанія Google презентувала нові проекти. Вони – результат сумісної співпраці з ДніпроОДА та міськрадою.

Прогулятися набережною Дніпра, помилуватися водоспадом «Поріг ревучий», заглянути в костел Св. Миколая в Кам’янському. Тепер це можна зробити, не виходячи з дому. Здійснити онлайн тур до мальовничих куточків області допоможе 3D-тур на сайті https://discover-dp.com.ua/. Це один з нових проектів Google.

Дізнатися про законність перевірки екоінспекції, провести електронний аудит, подбати про страхування. Зробити все це малим та середнім підприємцям області допоможе ще один новий сайт Google – www.biz.ecoukraine.org.

Ці сайти – частина проекту Google «Цифрове перетворення Дніпропетровської області», розповів директор Google Україна Дмитро Шоломко.

«Цифрове перетворення Дніпропетровської області» – це частина всеукраїнського проекту. Має кілька напрямків – від навчальних тренінгів до розробки нових сайтів», – пояснив він.

Нині близько трьох сотень освітян, держслужбовців, журналістів, громадських активістів та бізнесменів навчили користуватися цифровими інструментами. Вони пройшли безкоштовні тренінги від Google, розповів радник голови ДніпроОДА Юрій Богданов.

«Спільно з Google та Дніпровською міськрадою впроваджуємо цифрові технології у життя регіону, – зазначив він. – На часі – сайт для підвищення туристичної привабливості для регіону, а також екопортал для соціально відповідальних підприємців».

Співпраця з Google – триває.

«Дніпропетровщина – це, свого роду, острівець електронної демократії. Ми перші в усьому, що пов’язано з цифровими технологіями – від Prozorro до ЦНАПів. Новий проект Google сприйняли з піднесенням. Прагнемо до комфортного життя наших мешканців, тож продовжуватимемо співпрацю й надалі», – наголосив заступник голови ДніпроОДА Володимир Юрченко.


Подорож областю — онлайн


Google відкриває нові можливості


Новий сервіс — і для підприємців

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35197

Дек 04 2017

Розчищення річок, зариблення та екосемінари: підсумки тижня від ДніпроОДА

На Дніпропетровщині розчистили дев’ять річок, понад мільйон тонн мальків випустили до водойм області, а для студентів-екологів провели вже 10 екосемінарів. Про екологічні проекти, які втілюються цьогоріч, розповів під час щотижневого публічного звіту обласної влади директор департаменту екології та природних ресурсів ДніпроОДА Руслан Стрілець.

Цьогоріч у 8 містах та селах Дніпропетровщини звели водовідвідні мережі, завдяки яким місцеві забули про підтоплення. Розчистили 9 річок області.

«Проблеми, які не вирішувались роками, нарешті втратили актуальність. Знову стали повноводними річки Інгулець, Кам’янка, Самарчук, Шиянка, Кільчень, Мокра Сура, Томаківка, Ревун та Бакаї. Там укріпили береги, вичистили мул, а деякі річки, можна сказати, проклали наново, — зазначив Руслан Стрілець. – Нині продовжуємо розчищати річку Кільчень, яка за останні три десятки років замулилась та могла взагалі зникнути з карти області. Виконали майже 75% запланованих робіт».

Завершують реконструкцію дренажно-паводкової мережі в селищі Радушне Криворізького району.

«Стара мережа вже вийшла з ладу, була засмічена та замулена. Мешканці Радушного страждали від підтоплень. Наразі мережу оновлено на 90%. Повністю завершити роботи плануємо цьогоріч», — розповів директор департаменту.

Загалом у 2017 році ДніпроОДА реалізує близько 20 екологічних проектів у Дніпровському, Криворізькому, Новомосковському, Магдалинівському, Криничанському, Васильківському, Софіївському, Верхньодніпровському, Широківському районах. Вони покращать життя понад 100 тисяч мешканців області.

Понад 1,2 мільйони штук мальків коропа, товстолобика та білого амура випустили до Дніпровського водосховища.

«Водорості уповільнюють течію, а на деяких ділянках призводять до застою води. Ця риба харчується водоростями та фільтрує річку. Зариблення дозволяє з мінімальними витратами контролювати рівень заростання водойм», — розповів Руслан Стрілець.
Продовжується серія безкоштовних просвітницьких семінарів від департаменту екології та природних ресурсів ДніпроОДА. Вони – не тільки для підприємців, а й для студентів-екологів .

«Ми провели вже 10 екосемінарів для студентів, які відвідали понад 270 людей. Прагнемо довести, що бути екологом – це престижно», — додав Руслан Стрілець.


Цьогоріч на Дніпропетровщині розчистили 9 річок


Роботи з розчистки інших річок тривають


У водойми області випустили понад мільйон мальків


Для студентів провели 10 екосемінарів


Про це розповів Руслан Стрілеь під час щотижневого звіту


Черговий звіт — вже наступного понеділка

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35194

Дек 04 2017

Підбито підсумки боротьби юних шахістів

У шаховому клубі Запорізької АЕС підбили підсумки ігор у трьох дитячих лігах. Всього в боротьбі брали участь близько 60 юних шахістів.

У другій лізі володарем малого Кубка Енергодара став 10-річний Андрій Савченко, якому підкорився другий розряд.

Найчисельнішою була ліга юніорів (24 шахіста, 4 — розрядники). Тут 1 місце посіла Маша Синельник.

У турнірі безрозрядників грали 18 наймолодших шахістів. У фіналі переможець визначився в особистих зустрічах. Ним став Кирило Доронін.

«Ми постаралися, щоб кожна дитина відчула себе переможцем, отримала грамоту і солодкий приз» — розповіли організатори турнірів, тренери енергодарських шахових клубів Запорізької АЕС і Центру дитячої та юнацької творчості Олена Криволапова і Володимир Суханов.

За підсумками змагань дитяча ліга поповнилася шістьма шахістами-розрядниками

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35191

Дек 04 2017

Добова довідка від Запорізької АЕС

Станом на 4 грудня   в мережі знаходяться 4 енергоблоків. Вироблення електроенергії за добу 89 млн. 100 тис кВт г.

Сумарне надходження інертних радіоактивних газів в атмосферу від енергоблоків ЗАЕС складає 0,13 % від допустимого рівня.

Радіаційний фон в санітарно-захисній зоні становить 8-12 мікрорентген на годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування атомної станції.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35189

Дек 04 2017

На Дніпропетровщині унікальні підлітки показали ровесникам майбутнє

Понад 20 унікальних дітей-спікерів та 400 учасників – у залі. У Дніпрі пройшла Всеукраїнська конференція тинейджерів «Завтра_2037». Талановиті підлітки ділилися зі сцени своїм баченням майбутнього.

«ДніпроОДА працює з дітьми давно. Ми реалізуємо безліч проектів з підлітками, серед них – «Клуб молодого лідера», екскурсії «Шляхами героїв». Наразі разом з партнерами ми організували конференцію тинейджерів і допомогли потрапити на неї не тільки дітям з Дніпра, а й бажаючим з усієї області», — розповіла Ольга Горб.

Конференція «Завтра_2037» — платформа для спілкування розумних та креативних дітей. Назва – символічна: через 20 років – у 2037 році – ці підлітки стануть вченими, бізнесменами, відомими співаками, дизайнерами, юристами. Саме вони творитимуть майбутнє країни.

««Завтра_2037» — це платформа для дітей, які живуть «завтра» і мислять майбутнім. Вони розумні, відкриті, креативні. Вони винахідники проектів, корисних для навколишнього середовища і суспільства. Вони хочуть трансформувати економіку, не бояться виступати перед великою аудиторією і хочуть летіти в космос. Ми переконані, що в кожному регіоні, в кожному місті є своєї унікальні діти. В їхніх руках майбутнє, і ми хочемо їх чути», – сказала генеральний директор СЕО медіакомпанії Ekonomika+, співорганізатор конференції Ірина Рубіс.

Учасникам конференції – від 11 до 19 років. Серед них – 15-річна киянка Єлизавета Годовікова – авторка проекту поліпшення стану довкілля в містах.

«Ми, підлітки, постійно щось придумуємо, у нас гарна уява. Та дуже рідко задум реалізовується – на це просто нема грошей, діти ж ще не заробляють. Я хочу навчити ровесників, як не поховати свою ідею, а втілити її в життя з найменшими витратами», — поділилася Єлизавета.

15-річний Міша Миколишин – інженер-розробник, переможець конкурсу NASA Space Apps Challenge. Він приготував презентацію з мотивації та таймменеджменту.

«Шлях до великого починається з малого. Сьогодні ділюся своїми п’ятьма секретами, як прямувати до мети, працювати над проектами та доводити їх до кінця», — розповів Міша.

16-річний історик, FrontEnd-розробник Кирил Демченко з Дніпра разом з друзями розробив додаток на телефон. За його допомогою можна подорожувати, не встаючи з дивану.

«Ми створили українську альтернативу відомим світовим програмам. Наша екскурсія-онлайн дозволить мандрувати різними містами. Додаток можна буде завантажити за місяць», — поділився Кирил.

Юні винахідники, математики, хіміки, програмісти, автори проектів поліпшення довкілля, співаки та поети надихнули відвідувачів конференції «на повну».

«Прийшов побачити, чого досягли мої ровесники. Навіть не сподівався дізнатися стільки цікавого. Наразі пишу книгу, та видавати не збирався. Тепер впевнений у своїх силах. Ця зустріч переконала мене стати спікером наступного року і презентувати на конференції написаний роман», — поділився 16-річний Антон Роїк.

Під час конференції дітей не тільки навчали, а й розважали. Майстер-класи з робототехніки та бої дронів, інтелектуальні ігри та фотозона, подорожі віртуальною реальністю – сумувати не доводилося нікому.

Всеукраїнську конференцію унікальних тинейджерів у Дніпрі організували ДніпроОДА, «Ощадбанк», інтернет-ресурс WoMо та Mastercard та інші компанії-партнери. Планують, що після Дніпра схожі форуми проведуть у Львові та Одесі.


У Дніпрі пройшла Всеукраїнська конференція унікальних тинейджерів «Завтра_2037»


Понад 600 підлітків зібралися «зазирнути» у майбутнє


«ДніпроОДА працює з дітьми давно. Ми реалізуємо безліч проектів з підлітками, серед них – «Клуб молодого лідера», екскурсії «Шляхами героїв». Наразі ми організували конференцію тинейджерів і допомогли потрапити на неї не тільки дітям з Дніпра, а й бажаючим з усієї області», — розповіла Ольга Горб


Підлітки-винахідники, науковці та підприємці ділилися своїми напрацюваннями


«Ми створили українську альтернативу відомим світовим програмам. Наша екскурсія-онлайн дозволить мандрувати різними містами. Додаток можна буде завантажити за місяць», — поділився 16-річний історик, FrontEnd-розробник Кирил Демченко з Дніпра


Зустріч була інтерактивною – учасники не залишались осторонь


Вони задавали питання та вносили пропозиції


На конференції можна було не тільки повчитися, а й розважитися:..


помандрувати до віртуальної реальності,..


покерувати роботами…


та взяти участь в інтерактивних опитуваннях


«Прийшов побачити, чого досягли мої ровесники. Навіть не сподівався дізнатися стільки цікавого. Наразі пишу книгу, та видавати не збирався. Тепер впевнений у своїх силах. Ця зустріч переконала мене стати спікером наступного року і презентувати на конференції написаний роман», — поділився 16-річний Антон Роїк


На конференції тинейджери знайшли однодумців та друзів

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35186

Дек 04 2017

Близько 11 тисяч першотравенців врятували від підтоплень у будинках

У Південному районі міста Першотравенськ замінили каналізаційний колектор. Як повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко, від підтоплень у будинках врятували близько 11 тисяч мешканців.

«Екологічна безпека – одне із завдань Президента України Петра Порошенка. Цьогоріч реалізуємо в області близько 20 екопроектів – розчищаємо річки, замінюємо й модернізуємо очисні споруди. Цим робимо комфортнішим життя понад 100 тисяч мешканців», – сказав Валентин Резніченко.

Каналізаційний колектор у Першотравенську давно потребував ремонту. Від підтоплень страждали 25 навколишніх будинків, два садочка, школа – загалом близько 11 тисяч мешканців Південного мікрорайону.

Восени 2016-го ще й обвалилася траса та пошкодила колектор. Виникла аварійна ситуація.

«Наслідки могли бути катастрофічними, – зазначила директор Першотравенського житлово-комунального підприємства Ірина Кривенко. – Самостійно із таким ремонтом місцевий бюджет впоратися не міг, тож звернулися до ДніпроОДА. Допомога була оперативною».

Місцеві мешканці зітхнули з полегшенням.

«Раніше дорога обвалювалась, небезпечно було ходити, до того ж стояв страшний сморід – навіть вікно не відчинити. Зараз колектор замінили, доріжку – заасфальтували. Краса!», – сказав місцевий мешканець Віктор Терентьєв.

Загалом будівельники проклали близько кілометра нових труб.


Обвалена траса та аварійний колектор


Такий вигляд мав колектор у Першотравенську


Його замінили


Від старої проблеми — жодного сліду


Будинки не підтоплює


Зник сморід


Від незручностей позбавили 11 тисяч жителів

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35183

Дек 04 2017

На Дніпропетровщині завершили капітальний ремонт першої ділянки Донецької автомагістралі

На Дніпропетровщині вперше за 20 років побачила новий асфальт траса Знамянка-Луганськ-Ізварине. Закінчили капітальний ремонт 14 км дороги. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

«Завдання, поставлене Президентом України Петром Порошенком – відновлення інфраструктури Дніпропетровщини. Цьогоріч в області ремонтувалися й комунальні дороги, і траси державного значення. Автодорогу М-04 на ділянці від Павлограда до межі з Донецькою областю не ремонтували понад 20 років. У 2017-ому почали її оновлювати з найпроблемнішої ділянки – поблизу села Миколаївка Петропавлівського району», – розповів Валентин Резніченко.

Ділянку автодороги відремонтували за новітньою технологією. Товщина оновленого дорожнього покриття – 35 см. Ремонтники уклали два шари асфальту, нанесли розмітку, оновили дорожні знаки, замінили колесовідбійний брус.

«Їжджу через Миколаївку кожен день. Раніше аж страшно було – не дорога, а танкодром якийсь. Тепер моя машина не страждатиме від суцільних ям. Зробили справжню красу!», — поділився водій Анатолій Чалий.

Для деяких водіїв якість покриття цього шляху має особливе значення.

«Чотирнадцять років працюю водієм у швидкій в цьому районі. Моїй вдячності за зроблену дорогу немає меж – за викликом мчу швидше і рятую тим самим більше життів. Та в машині у пацієнтів тепер зуби не цокотять – один комфорт», — розповів водій швидкої допомоги Володимир Гордієнко.

Гарантія на відремонтовану дорогу – п’ять років. Її оновлення стало можливим завдяки ефективній співпраці ДніпроОДА, Укравтодору та Міністерства інфраструктури.

«Наступного року продовжимо ремонт траси. Наша мета – забезпечити комфортні та безпечні умови для пересування цією дорогою», – сказав виконуючий обов’язки керівника Служби автодоріг області Геннадій Немога.

Загалом планують відремонтувати 30 кілометрів дороги.


Донецька траса нарешті з якісним покриттям


Такий ремонт магістралі – вперше за роки незалежності України


Найпроблемнішу ділянку – поблизу села Миколаївка Петропавлівського району зробили європейською


Закінчили капітальний ремонт 14 км дороги


Шлях ремонтували за новітніми технологіями


Ремонтники уклали новеньке покриття товщиною 35 см,..


нанесли розмітку,..


оновили дорожні знаки,..


замінили відбійники


«Їжджу через Миколаївку кожен день. Раніше аж страшно було – не дорога, а танкодром якийсь. Тепер моя машина не страждатиме від суцільних ям. Зробили справжню красу!», — поділився водій Анатолій Чалий.


На відремонтовану дорогу підрядники дають гарантію – п’ять років


Наступного року трасу продовжать ремонтувати


Загалом планують відремонтувати 30 кілометрів дороги

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35180

Предыдущие сообщения «