Дневной архив: 27 ноября 2017

Ноя 27 2017

У Святовасилівці відкрили другий на Дніпропетровщині Центр безпеки громадян

На Дніпропетровщині відкрили другий Центр безпеки громадян. Він запрацював у селі Святовасилівка Солонянського району. Центр оберігатиме спокій мешканців 19 населенних пунктів, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Святовасилівський Центр безпеки громадян – вже другий в області. Раніше такий рятувальний осередок відкрили в Слобожанській громаді. Кошти на це з’явилися в місцевому бюджеті завдяки децентралізації – реформі, ініційованій Президентом України Петром Порошенком, — зазначив Валентин Резніченко. – Раніше державна служба порятунку діставалася до Святовасилівки та навколишніх сіл задовго – вони знаходяться далеко від рятувальної частини. Тепер на надзвичайну ситуацію місцева бригада зможе реагувати більш оперативно».

У Центрі нестимуть службу 14 рятувальників, для яких створені комфортні умови роботи – є роздягальня, душова, їдальня та кімната відпочинку. На озброєнні команди – пожежне авто та ковшовий трактор, який буде допомагати в ліквідації снігових заметів.

«Відкриття Центру – це інвестиція в безпеку об’єднаної територіальної громади, порятунок людських життів і майна», — розповів перший заступник голови ДніпроОДА Олег Кужман.

Центр безпеки громадян обслуговуватиме 19 сіл Святовасилівської об’єднаної громади. Радіус дії – 30 кілометрів.

«Ми дуже раді, що тепер наше село у безпеці», — поділився мешканець Святовасилівки Дмитро Костенко.

До 2020 року в громадах області планують збудувати 12 Центрів безпеки.


На Дніпропетровщині відкрили другий Центр безпеки


Він з’явився у селі Святовасилівка Солонянського району


У Центрі працюватимуть 14 рятівників


В Центрі – гараж,..


службові кабінети,..


їдальня,..


кімната відпочинку…


та роздягальня


Є власне пожежне авто…


та необхідне обладнання


«Відкриття Центру – це інвестиція в безпеку об’єднаної територіальної громади, порятунок людських життів і майна», — розповів перший заступник голови ДніпроОДА Олег Кужман


Святовасилівка та навколишні села знаходяться далеко від рятувальної частини


Тому раніше державна служба порятунку діставалася до них задовго


Нині допомога надходитиме швидко


Центр безпеки обслуговуватиме 19 сіл Святовасилівської об’єднаної громади


«Ми дуже раді, що тепер наше село у безпеці», — поділився мешканець Святовасилівки Дмитро Костенко

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35024

Ноя 27 2017

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Енергодарської міської ради попереджає

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Енергодарської міської ради попереджає, що 29 листопада  з 13.30 до 14.10 буде проводитися щорічна перевірка готовності засобів оповіщення з включенням електросирен, переключенням радіотрансляційних вузлів, програм обласного радіотелецентру з передачею мовного повідомлення Департаменту з питань цивільного захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35020

Ноя 27 2017

На ЗАЕС триває підготовка до партнерської перевірки ВАО АЕС

У квітні 2018 року на майданчику Запорізької АЕС очікується повторна партнерська перевірка Всесвітньої асоціації операторів АЕС (ВАО АЕС). Для підготовки до перевірки на ЗАЕС вже створені команди за напрямками, ведеться аналіз виконання всіх заходів у рамках областей, які потребують поліпшення.

За словами начальника відділу досвіду експлуатації-заступника керівника з підготовки та проведення повторної партнерської перевірки Альберта Рябухи, повторна партнерська перевірка ВАО АЕС планується з 22 по 28 квітня 2018 року, і підготовка до неї на станції ведеться дуже активно. «У цьому році по озвученим областям для поліпшення заплановано 224 заходи. Станом на 1 листопада вони виконані на 80 відсотків. Тобто до кінця року залишилася невелика частина. Є заходи з великим терміном реалізації, і ми покажемо експертам прогрес в їх виконанні. Ці заходи торкнулися всіх цехів і підрозділів станції».

За період між місією ВАО АЕС і майбутньою пост-місією на ЗАЕС було проведено дві місії технічної підтримки. Перша — на тему впровадження процедури використання системного підходу до аналізу потреб навчання та її ефективність для персоналу АЕС — пройшла в березні 2017 року.

Друга — з позитивної  практиці визначення мети з використанням збалансованих систем показників у виробничій діяльності АЕС — відбулася в кінці вересня цього року. «Це була дуже продуктивна місія, — констатує Альберт Рябуха. — Ми багато звідти взяли і розробили заходи з метою поліпшення цього виду діяльності».

Всі заходи націлені на те, щоб, використовуючи позитивний світовий досвід експлуатації, спільними зусиллями знаходити оптимальні шляхи вирішення значущих завдань з надійної і безпечної роботи атомної станції.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35017

Ноя 27 2017

Дніпропетровщина приєдналася до міжнародної акції проти гендерного насильства

Дніпропетровщина приєдналася до всесвітньої кампанії «16 днів активізму проти гендерного насильства». Будівлю в центрі Дніпра підсвітили помаранчевим кольором, який символізує світле майбутнє. Акцію організували ДніпроОДА та представництво Фонду народонаселення ООН в Україні.


На площі в центрі міста – людно


Тут зібралися учасники акції «16 днів активізму проти гендерного насильства» – волонтери та небайдужі громадяни


Будівлю міської ради підсвітили помаранчевим. Активісти кажуть: цей колір символізує світле майбутнє без насильства над жінками


За статистикою, кожна п’ята жінка в Україні хоча б раз зазнавала того чи іншого виду насильства


«На жаль, ми стикаємося із проблемою насильства над жінками, воно може бути фізичним, психологічним, сексуальним. Наше головне завдання – привернути увагу до цієї проблеми. Жінки та дівчата, які потрапляли у таку скрутну ситуацію, можуть звертатися за телефоном національної «гарячої лінії» 116-123», — розповіла виконуюча обов’язки директора департаменту соціального захисту населення ДніпроОДА Валентина Сливна.


Учасники флешмобу розкрили помаранчеві парасольки на знак підтримки жертв насильства


«Насильство – це проблема комплексна, тож реагувати на неї треба комплексно. Для цього потрібна міжвідомча співпраця – соціальних служб, поліції, медичних установ та закладів, які надають правову допомогу. Тільки завдяки консолідації можна побороти це явище», — зазначив один з організаторів акції, регіональний координатор представництва Фонду народонаселення ООН в Україні Костянтин Бойчук.


На допомогу жертвам завжди готова прийти поліція


«Найчастіше жертвами сімейного насильства стають жінки. Нерідко вони соромляться чи бояться звертатися по допомогу. Та головне для них – не мовчати, а дзвонити до поліції. Наш телефон — 102», — повідомила начальник відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Дніпропетровській області Ганна Карпеченкова.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35014

Ноя 27 2017

На Запорізькій АЕС пройшло виїзне засідання обласної ради трудової молоді

У культурно-діловому центрі Запорізької АЕС відбулося виїзне засідання обласної ради трудової молоді консультативно-дорадчого органу при Управлінні молоді, фізичної культури і спорту Запорізької облдержадміністрації.

Обговорити актуальні питання реалізації молодіжної політики з’їхалися представники промислових підприємств регіону, студентських організацій та обласного управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації. Головною метою зустрічі став обмін досвідом та знайомство з найбільшим енергетичним підприємством країни – Запорізькою АЕС.

Представники обласної ради трудової молоді для чергового виїзного засідання обрали майданчик Запорізької АЕС не випадково, адже саме тут соціальній політиці і молодіжному руху приділяється досить пильна увага. Про те, що молодь – майбутнє енергетики, підкреслив і генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець: «Молодь – це наше майбутнє. Молодим фахівцям приділяється особлива увага, і даний напрямок кадрової політики Запорізької АЕС є найбільш важливим. Професійно підготовлений персонал – це запорука безпеки і надійності атомної електростанції. Ми маємо в своєму розпорядженні повну навчальну базу для підвищення кваліфікації нашого персоналу».

Після продуктивної зустрічі з адміністрацією та організацією молоді Запорізької АЕС представники трудової молоді обласної ради з ознайомчою екскурсією побували на проммайданчику станції, відвідали турбінне відділення енергоблоку №5, ознайомилися з роботою пристанційного сховища відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП) і відвідали тренажерний комплекс спеціальної підготовки ремонтного персоналу.

Обласна рада трудової молоді консультативно-дорадчого органу при Управлінні молоді, фізичної культури і спорту Запорізької облдержадміністрації була створена кілька років тому. У ії рядах налічується понад 30 лідерів молодіжних організацій усього регіону.

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35011

Ноя 27 2017

Добова довідка від Запорізької АЕС

Станом на 27  листопада   в мережі знаходяться 3 енергоблоків. Вироблення електроенергії за добу 65 млн. 800 тис кВт г.

Сумарне надходження інертних радіоактивних газів в атмосферу від енергоблоків ЗАЕС складає 0,13 % від допустимого рівня.

Радіаційний фон в санітарно-захисній зоні становить 8-12 мікрорентген на годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування атомної станції.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35009

Ноя 27 2017

Відтепер пенсіонерів Слобожанської громади обслуговують у сучасному сервісному центрі

Мешканців Слобожанської об’єднаної громади обслуговують в осучасненому сервісному центрі. Ремонт приміщень для прийому пенсіонерів зробили силами громади. Відтепер тут створені всі умови для швидкого оформлення пенсії в одному місці. Приміщення зробили зручним та комфортним, у тому числі – для людей з особливими потребами. Про це повідомив перший заступник голови ДніпроОДА Олег Кужман.

«Держава робить все, аби максимально наблизити адмінпослуги до людей. Відкриття оновленого сервісного центру – чудовий приклад тісної співпраці ОТГ та пенсійного фонду. Завдяки успішній децентралізації у громадах з’являються додаткові кошти для розвитку власної інфраструктури, створення віддалених робочих місць працівників різних держустанов та оновлення центрів обслуговування громадян», – зазначив Олег Кужман.

Раніше, щоб оформити пенсію, мешканцям Слобожанської громади доводилось декілька разів ходити в різні інстанції. Тепер це питання можна вирішити просто у сервісному центрі.

Це стало можливим після осучаснення колишньої приймальні громадян та перетворення її у сервісний центр. Кошти на ремонт приміщень, де приймають громадян, виділила громада, силами району закупили меблі та комп’ютери. Пенсійний фонд допоміг оновити кабінети для персоналу.

«У громаді 3,5 тисячі пенсіонерів, деякі з них – із особливими потребами. Оновлений сервісний центр – чудовий приклад максимального наближення послуг до кожного мешканця», – зазначив голова Слобожанської селищної ради Іван Камінський.

«Приємно, що держава піклується про людей. Тепер і черг немає, і набагато зручніше стало. Тут взагалі царські хороми зробили», – задоволено посміхається пенсіонерка Валентина Артикуленко.

На сьогодні в об’єднаних громадах Дніпропетровщини створено 23 віддалених робочих місця для працівників пенсійного фонду. Вони приймають громадян у ЦНАПах.

«Ми прагнемо створити такі сервісні центри навіть у найвіддаленіших куточках України. Дніпропетровщина – лідер, на якого мають рівнятися інші регіони. Тут у громадах вже створено декілька десятків таких точок доступу. Це дуже зручно – людям не треба їхати до районного центру – всі питання пенсійного забезпечення вони можуть вирішити за місцем проживання», – підкреслив голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний.

Загалом сервісний центр обслуговує 22,5 тисячі пенсіонерів – мешканців Слобожанської громади та населених пунктів Дніпровського району.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35004

Ноя 27 2017

На Дніпропетровщині визначили кращих студентів

На Дніпропетровщині обрали переможців конкурсу «Студент року». Кращих з кращих визначили у десяти номінаціях. Хто вони – волонтери, громадські діячі, спортсмени та розумники року – далі.

«Сучасні студенти самостійні, прогресивні, мають власну думку. Це нова молодь, яка не боїться змін та впевнено будує майбутнє нашої країни, – зазначив заступник голови ДніпроОДА Каміль Примаков. – У конкурсі на кращого студента відзначаємо тих, хто має власні ініціативи та успіхи у різних галузях».

Конкурс на кращого студента проходить на Дніпропетровщині з 2012-го. У ньому два етапи. Спочатку кращих визначають на місцях. Далі хлопці та дівчата змагаються вже на обласному рівні, розповіла начальник управління департаменту освіти і науки ДніпроОДА Любов Кравченко.

Цьогоріч за першість боролися 107 студентів, з них обрали півсотні лауреатів, дипломатів та переможців у десяти номінаціях.

Кращих визначила спецкомісія. Враховувались ініціативи студентів та реалізовані ними проекти, розповіла член комісії, координатор Центру допомоги учасникам АТО при ДніпроОДА Наталія Шуліка.

«Я, як член конкурсної комісії, обирала кращого студента-волонтера. Було понад 10 заявок. Це донори, молодь, яка опікується дітками. Та переможцем став хлопець, який допомагає переселенцям та АТОвцям, проводить тренінги з долікарняної допомоги», – зазначила вона.

Лідер у номінації «Волонтер року» – студент Дніпропетровської медакадемії Іван Іванцов. «Громадський діяч року» – студент Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ Ілля Жужман. Кращий у номінації «Інноваційний прорив року» – студент Криворізького державного педагогічного університету Руслан Шпонька. «Лідер студентського самоврядування року» – студентка Криворізького економічного інституту Аліна Кузьмич.

«Обговорення змін у законодавстві та наукові квести – з однієї сторони, та ігри у мафію і вечірки – з іншої. Студентське життя у нашому інституті кипить. Перемога у конкурсі – це не лише моя заслуга, це досягнення моєї команди, вишу та всього міста», – зазначила дівчина.

Перемогу у номінації «Митець року» отримав студент Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки Олександр Штирбу. «Розумник року» – студентка Придніпровської держакадемії будівництва та архітектури Лідія Тьошина. «Спортсмен року» – студент Університету митної справи та фінансів Давид Хорава. Лідери у номінації «Студентський засіб масової інформації року» – студентське телебачення «Customs TV» Університету митної справи та фінансів. «Унікальна номінація року» – у студента Донецького національного університету економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського Дмитра Бурака. Кращою у «Художній самодіяльності року» визнали студентку Криворізького державного комерційно-економічного технікуму Марію Жук.

Переможці отримали пам’ятні дипломи та подарунки.


На Дніпропетровщині визначили кращих студентів


Переможці — у 10 номінаціях


Подарунки кращим з кращих


Нестримні емоції


Конкурс проходить щороку

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35000

Ноя 27 2017

У Нікополі пролунає сирена!

29 листопада 2017 року о 13 годині 55 хвилин у Нікополі буде проведено перевірку системи централізованого оповіщення із включенням сирен та передачею мовного повідомлення в ефірних засобах масової інформації.
Почувши сирену, зберігайте спокій – вашому життю та здоров’ю нічого не загрожує! Ввімкніть радіо або телевізор, уважно прослухайте мовне повідомлення сигналу «Увага всім» і дійте відповідно з отриманою інформацією. Сповістіть про це сусідів, особливо людей похилого віку.
Громадяни! Будьте уважні до повідомлень і сигналів цивільного захисту. Це врятує ваше життя, життя ваших близьких та рідних, збереже здоров’я та майно!

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34997

Ноя 27 2017

Цьогоріч на розвиток громад спрямовано 1,5 млрд грн

У 2017-му на розвиток територій об’єднаних громад Дніпропетровщини спрямовано 1,5 млрд грн з різних бюджетів. За цільові кошти реалізують сотні інфраструктурних проектів, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Реформа децентралізації, ініційована Президентом України Петром Порошенком, дає самостійність громадам. Зростання бюджетів та фінансова незалежність дозволяють громадам вирішувати нагальні проблеми, до яких не доходили руки десятиліттями. Вони самі обирають, у які проекти вкладати гроші, бо краще знають, як розвивати територію. Цьогоріч громади області почали реалізацію сотень проектів», – зазначив Валентин Резніченко.

Понад півсотні проектів втілюється в життя в Царичанській громаді, створеній торік. У ній – 23 населених пункти і понад 15 тисяч жителів.

«Люди бідкалися, що після об’єднання будемо розвивати лише центр громади. Однак помилилися. В першу чергу, наводимо лад там, де проблеми «з бородою». Зокрема, окремі сільські вулиці вперше отримали освітлення та нові дороги. У Царичанці реконструюємо дитсадок, а в Лисківці – зводимо «з нуля». І це тільки початок наших амбітних планів», – розказав голова Царичанської ОТГ Геннадій Сумський.

Другу сходинку за кількістю інфраструктурних проектів посідає Солонянська громада – 53. Один з них – капітальна реконструкція школи в Солоному: більше 700 учнів навчатимуться в інноваційному закладі вже наступного року.

«Першочергові плани – ремонт шкіл, садочків і лікарень, благоустрій доріг, освітлення вулиць, будівництво водоводів, переведення соцоб’єктів на альтернативні види палива. Від цього люди тільки виграють. За два останні роки зроблено чимало, і мешканці це бачать на власні очі», – зауважив голова Солонянської громади Михайло Копейко.

Відчувають переваги життя «гуртом» і жителі інших громад Дніпропетровщини. Зокрема, у Слобожанській та Святовасилівській – відкрили Центри безпеки громадян, а у Васильківській – будують міні-ГЕС на річці Вовча.

На сьогодні на Дніпропетровщині створено вже 56 об’єднаних громад.


У Васильківській громаді будують міні-ГЕС…


у Святовасилівській – відкрили Центр безпеки громадян

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34994

Предыдущие сообщения «