Дневной архив: 20 ноября 2017

Ноя 20 2017

Обласна влада та роботодавці Дніпропетровщини підписали спільну угоду

Зростання виробництва та збільшення надходжень до обласного бюджету – такі переваги матиме Дніпропетровщина від територіальної угоди між владою, роботодавцями та профспілками. Документ підписали ДніпроОДА, обласна рада, Федерація роботодавців та обласне управління профспілок. Про це повідомив на підписанні меморандуму перший заступник голови ДніпроОДА Олег Кужман.

«Спільними зусиллями ми маємо зробити Дніпропетровщину квітучою та економічно розвинутою. Соціальний діалог між владою, роботодавцями та профспілками сприятиме зростанню виробництва, збільшенню надходжень до обласного бюджету, своєчасній виплаті зарплат на приватних підприємствах», – зазначив Олег Кужман.

Сьогодні близько 60% надходжень до обласного бюджету – з податків на доходи фізичних осіб. А отже, його наповнення багато в чому залежить від своєчасної виплати заробітної плати на підприємствах.

«В області відсутні заборгованості по зарплаті в бюджетній сфері, пенсіям та іншим соціальним виплатам. Несвоєчасна оплата праці має місце лише на приватних підприємствах. Підписана сьогодні угода чітко визначає обов’язки та відповідальність сторін. Питання вчасних виплат працівникам мають вирішувати засновники підприємств та роботодавці. Завдання ж влади – створити умови для стабільної роботи компаній», – зауважив Олег Кужман.

Соціальний діалог влади і роботодавців сприятиме й нарощуванню обсягів виробництва. «Коли працює промисловість – є і нові робочі місця, і підвищення зарплати, і наповнення бюджетів всіх рівнів, – сказав голова обласного управління профспілок Віталій Дубіль. – Підписана угода – наче мала конституція, що покликана регулювати економічні, виробничі та ділові відносини у регіоні».

Досвідом налагодження соціального діалогу поділиться Німеччина. Там жодне важливе рішення влади не приймається без узгодження із роботодавцями та профспілками.

«Активно співпрацюємо з однією з найбільших німецьких компаній-роботодавців – «Норд Метал». Вона об’єднує майже чверть всього промислового потенціалу країни. Дніпропетровщина – перший регіон в Україні, який взяв участь у спільному з Німеччиною проекті. Він покликаний допомогти налагодити діалог між владою та роботодавцями», – розповів голова Федерації роботодавців області Віктор Сергєєв.

Для нарощування обсягів виробництва потрібні кадри. Отже, на часі – популяризація робочих професій.

«У Німеччині, наприклад, лише 20% молоді бажає отримати вищу освіту, решта воліє піти працювати на виробництво. Там професійною освітою займаються ледь не з дитсадка. Вже з дитячого віку людину знайомлять із виробництвом. При цьому навчають її самі підприємства. Плануємо й у нашому регіоні відродити таке наставництво», – додав Віталій Дубіль.

Щопівроку сторони контролюватимуть виконання положень угоди та у разі необхідності вноситимуть зміни.


Обласна влада, роботодавці та профспілки Дніпропетровщини підписали територіальну угоду


«Спільними зусиллями ми маємо зробити Дніпропетровщину квітучою та економічно розвинутою», – Олег Кужман


Соціальний діалог сприятиме підйому виробництва та збільшенню надходжень до обласного бюджету


Віталій Дубіль: «Підписана угода – наче мала конституція, що покликана регулювати економічні, виробничі та ділові відносини у регіоні»


У Німеччині, наприклад, жодне важливе рішення влади не приймається без узгодження із роботодавцями та профспілками


«Дніпропетровщина – перший регіон в Україні, який взяв участь у спільному з Німеччиною проекті. Він покликаний допомогти налагодити діалог між владою та роботодавцями», – Віктор Сергєєв


Щопівроку сторони контролюватимуть виконання положень угоди та у разі необхідності вноситимуть зміни

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34877

Ноя 20 2017

Всемирный день ребенка

Сегодня, 20 ноября, в Украине и других странах мира отмечается Всемирный день ребенка, или Всемирный день помощи детям.

Дети — это радость с неба,
Жизни нашей всей цветы.
Нужно все нам суметь сделать,
Чтоб счастливыми росли.

Смех их чистый пусть наградой
Будет за любовь твою.
Если ласков ты с ребенком —
Жизнь не зря прожил свою.

Пусть здоровы будут детки,
И растут в большой любви.
Станет мир добрее, чище.
От беды их, Бог, храни.

Коллектив радио Ностальжи

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34870

Ноя 20 2017

Танцювальний колектив під керівництвом працівника Запорізької АЕС став призером обласного фестивалю «Зорепад».

Колектив «Brooklyn dance school» з постановками «Добро і зло» та «Дій» в номінації «сучасна хореографія» зайняв призове третє місце. Хореограф Руслан Белянінов є працівником виробничо — технічної служби Запорізької АЕС.

Після напружених семи відбіркових регіональних турів конкурсне журі обрало 65 найкращих номерів. З них тільки 20 учасників були запрошені на гала — концерт, серед них Енергодарський «Brooklyn dance school».

Гала — концерт 26-го обласного молодіжного фестивалю естрадного мистецтва «Зорепад» пройшов у Запоріжжі, в палаці культури «Дніпроспецсталь». Це щорічний захід, участь в якому беруть творчі колективи та виконавці різних жанрів.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34867

Ноя 20 2017

Дзюдоисты Днепропетровщины выиграли 33 медали на Всеукраинских Играх ветеранов спорта

В Покровске Донецкой области состоялись VII Всеукраинские Игры ветеранов спорта по дзюдо памяти Бакы. Соревнования собрали около ста спортсменов старше 30 лет с Донецкой, Одесской, Сумской, Харьковской, Полтавской и Днепропетровской областей.

Об этом сообщает ИА «МОСТ-ДНЕПР» со ссылкой на пресс-службу федерации дзюдо в Днепропетровской области.

Ветеранская сборная Днепропетровской области была одной из наиболее многочисленных на этом старте и выступила, как всегда, впечатляюще: 12 золотых медалей, 13 серебряных и 8 бронзовых .

Отметим, что в составе сборной выступали представители Днепра, Кривого Рога, Никополя и Покрова. В том числе и титулованные дзюдоисты-мастера, призеры и победители Чемпионатов Европы и мира среди мастеров Александр Венгер, Сергей Синилов, Андрей Шевченко, Вячеслав Клешня и Сергей Гладкий.

ЗОЛОТО

Венгер Александр (Павлоград, М7, -66 кг)

Кулиш Олег (Никополь, М5, -81 кг)

Приходько Александр (Днепр, М4, -90 кг)

Шевченко Андрей (Днепр, М3, -60 кг)

Синилов Сергей (Покров, М3, -73 кг)

Клешня Вячеслав (Днепр, М3, -100 кг)

Ягупов Фёдор (Никополь, М2, -60 кг)

Халин Олег (Днепр, М2, -81 кг)

Буханистый Андрей (Кривой Рог, М2, -90 кг)

Андриан Иван (Никополь, М2, -100 кг)

Тетерюк Роман (Никополь, М2, -100 кг)

Жекалов Евгений (Кривой Рог, М1, -100 кг)

СЕРЕБРО

Шевчук Анатолий (Днепр, М5, -81 кг)

Корнеев Леонид (Днепр, М5, -90 кг)

Сорокин Александр (Днепр, М5, +100 кг)

Вицивский Игорь (Покров, М4, -81 кг)

Плахтий Геннадий (Днепр, М4, -90 кг)

Самойленко Игорь (Днепр, М4, +100 кг)

Дядюченко Андрей (Днепр, М3, -73 кг)

Соколов Евгений (Покров, М2, -81 кг)

Шевчук Анатолий (Днепр, М2, -90 кг)

Горбов Максим (Никополь, М2, +100 кг)

Иванов Кирилл (Кривой Рог, М1, -73 кг)

Раев Дмитрий (Никополь, М1, -81 кг)

Гладкий Сергей (Днепр, М1, +100 кг)

БРОНЗА

Довгопол Владимир (Днепр, М4, -81 кг)

Абакумов Сергей (Днепр, М4, -90 кг)

Безкоровайный Андрей (Днепр, М2, -81 кг)

Брага Артём (Днепр, М2, -90 кг)

Заболотный Дмитрий (Днепр, М2, -90 кг)

Кузьменко Евгений (Днепр, М1, -81 кг)

Чубарь Максим (Днепр, М1, -100 кг)

Клешня Александр (Днепр, М1, +100 кг)

Напомним, что в 2017 году ветераны сборной Днепропетровской области выиграли 64 награды на Чемпионате Украины, 9 медалей на Чемпионате Европы , 5 медалей на Чемпионате мира по дзюдо. Также 6 мастеров днепропетровщины в составе сборной Украины выиграли бронзовые медали командного Чемпионата Европы.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34864

Ноя 20 2017

25 листопада у Нікополі відбудуться жалобні заходи у зв’язку з вшануванням пам’яті жертв Голодоморів

Запрошуємо долучитися до міських заходів у суботу, 25 листопада.

О 10:00 відбудеться церемонія покладання квітів до Пам’ятного знаку жертвам політичних репресій. Того ж дня, о 16:00 відбудеться акція «Запали свічку» біля Нікопольського краєзнавчого музею.

Закликаємо всіх мешканців нашого міста разом згадати найстрашнішу сторінку в історії нашої країни та віддати шану пам’яті жертвам одного з наймасштабніших геноцидів усіх часів – Голодоморів в Україні.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34861

Ноя 20 2017

Службі аналізу безпеки Запорізької АЕС — 20 років

У структурі Запорізької АЕС САБ виконує аналітичну підтримку, необхідну при проведенні різних модернізацій і реконструкцій, а також розрахункових обґрунтувань безпеки при проектних та запроектних аваріях. Рівень кваліфікації персоналу служби дозволяє брати участь в аналізі проектів реакторних установок різних атомних електростанцій світу.

Протягом останніх п’яти років САБ супроводжує звіт з періодичної переоцінки безпеки. Це основний документ, який додається до заяви на продовження терміну експлуатації енергоблоку. Запорізька АЕС уже виконала грандіозну роботу з продовження терміну експлуатації перших трьох енергоблоків. Заняття і підготовка звітів з періодичної переоцінки безпеки в повному обсязі здійснювали фахівці САБ. Звіти успішно пройшли узгодження в Державній інспекції з ядерного регулювання в Україні.

«Сьогодні САБ веде супровід звітів з детерміністичного та імовірнісного аналізу безпеки», — розповідає начальник служби Олександр Депенчук. — «За підтримкою і допомогою департаменту енергетики США були створені перші розрахункові моделі енергоблоків, проведені перші розрахунки та отримані результати. Надалі вже без міжнародної допомоги наші навчені фахівці вдосконалювали цей напрям діяльності. В результаті на сьогоднішній день ми маємо звіт з аналізу безпеки, який повністю відповідає міжнародним вимогам, в якому розглянуті всі можливі початкові події аварій, проаналізовано безпеку енергоблоків. Надалі намір підтримувати цей напрямок роботи в актуальному стані та розвиватися».

Служба аналізу безпеки працює в тісному контакті з усіма підрозділами Запорізької АЕС, які займаються модернізацією і реконструкцією. З боку САБ — це допомога в частині методології виконання обґрунтувань безпеки. При зворотньому зв’язку від підрозділів САБ отримує інформацію, необхідну для підтримання в актуальному стані звіту з аналізу безпеки.

Співробітники служби підтримують контакти з аналогічними службами інших атомних електростанцій України. На галузевому рівні вони діляться своїми напрацюваннями, оперативно надають одна одній необхідну інформацію.

В якості перспективних напрямків діяльності служби Олександр Депенчук відзначає завершення сейсмічного імовірнісного аналізу безпеки енергоблоків, розробку проекту по ризикоорієнтованому підходу до організації ремонту.

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34858

Ноя 20 2017

Залучення інвестицій, вихід на світові ринки, ділові контакти: бізнес України поділився враженнями від Міжнародного економічного форуму-2017

ДніпроОДА об’єднала більше тисячі підприємців України та більше сотні вітчизняних і закордонних експертів на Міжнародному економічному форумі-2017. Основними тематичними маркерами стали реформи, інновації, інвестиційний потенціал Дніпропетровщини та країни. Українські бізнесмени поділилися своїми враженнями.


«Наша компанія працює в трьох областях – Дніпропетровській, Запорізькій та Херсонській. Зокрема, зводимо житлові будинки. Однак більш відкритий діалог з обласною владою – на Дніпропетровщині. Для співпраці немає дистанцій. Тобто є питання – є відповідь, є конкретна робота. Вдячні, що нас чують і намагаються допомогти», – подякував бізнесмен з Мелітополя Олексій Факарді.


«На таких зустрічах можна почути думку провідних експертів, куди рухатися Україні, аби стати міцною європейською державою. Які проводити реформи, аби, наприклад, зупинити відтік робочої сили. Вважаю, нашій області та країні в цілому треба розвивати експорт. Також потрібні інновації в економіці, бо рухатися в майбутнє на старому обладнанні безперспективно. Необхідно створювати спільні підприємства з європейцями й американцями», – порадив підприємець із Дніпра Владислав Осіпов.


«На форумі звучали актуальні теми – залучення інвестицій, вихід на міжнародні ринки, досвід закордонних інвесторів. Тут можна розширити портфель ділових знайомств, – зауважив виконавчий директор дніпровської компанії «Алан» Дмитро Махота. – На сьогодні наше підприємство – один з головних експортерів ковбасних виробів в Україні. В долі українського ринку займаємо 41 відсоток. Однак в абсолютних цифрах цього недостатньо. Хочеться, щоб Україна нарешті перестала експортувати сировину, а перейшла на готову продукцію. Це покращить конкурентність наших компаній і дозволить залучати інвестиції».


«Подібні форуми – це обмін інформацією, нові знайомства, народження цікавих спільних ідей. Вони корисні для міста, області та країни. Треба збиратися таким колом частіше», – сказала представник обласного німецького товариства в Україні «Відродження» Наталія Кулікова.


«Я працюю у сфері електромобілів, і для мене нагальним є питанням інвестицій. Як на мене, у цій галузі в держави два напрямки розвитку. Перший – як на Заході: створити належні умови, стимулювати учасників ринку, зокрема, дотаціями чи субсидіями. Другий – брати приклад з китайців: у них держава сама створює й розвиває інфраструктуру. Тобто нам треба визначитися і зрушити з мертвої точки», – вважає учасник форуму Георгій Чобонян.
.

«Було цікаво почути пропозиції підприємців щодо змін у законодавстві, яке б дозволяло бізнесу ефективно й динамічно розвиватися, – розповів генеральний директор компанії «Атлас» Ігор Зюбін з Одеси. – Найбільше вразило те, що на Дніпропетровщині бізнес і влада співпрацюють. В регіоні розуміють, малий і середній бізнес треба розвивати. Про це свідчать ось такі форуми: люди тут креативні, атмосфера ділова й відкрита».


«Вважаю, такі комунікативні майданчики треба відвідувати всім підприємцям, аби налагоджувати ділові партнерські зв’язки як в Україні, так і за її межами. Це можливість вийти на нові ринки, підняти свій бізнес до європейських стандартів. Сьогодні бізнесу треба бути рухливим. Не треба чекати, поки Європа прийде до нас – нам треба йти в Європу», – зазначив віце-президент міжнародної торгової палати Тарас Демкура з Тернополя.


«На економічному форумі вперше прозвучала ідея, як інвестувати в невеликі виробничі підприємства, аби вийти на той рівень, якого досягла, зокрема, Польща. Якщо малий і середній бізнес отримає ту підтримку, яку передбачає «План Маршала для України», ми побачимо реальне зростання ВВП і розвиток вітчизняної економіки», – упевнений голова правління об’єднання виробників Дніпропетровщини Олександр Малік.


Кожна п’ята гривня інвестицій України заходить на Дніпропетровщину. За чверть століття регіон залучив 3,5 млрд доларів іноземного капіталу. Аби зробити інвестклімат області ще привабливішим, ДніпроОДА організувала Міжнародний економічний форум. До діалогу долучилися влада, бізнес, інвестори.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34855

Ноя 20 2017

Добова довідка від Запорізької АЕС

Станом на 20 листопада   в мережі знаходяться 4 енергоблоків. Вироблення електроенергії за добу 89 млн. 700 тис кВт г.

Сумарне надходження інертних радіоактивних газів в атмосферу від енергоблоків ЗАЕС складає 0,13 % від допустимого рівня.

Радіаційний фон в санітарно-захисній зоні становить 8-12 мікрорентген на годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування атомної станції.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34853