Дневной архив: 14 ноября 2017

Ноя 14 2017

Шановні працівники радіо, телебачення та зв’язку!

Прийміть щирі вітання з нагоди вашого професійного свята.

 

Бурхливий розвиток засобів комунікації та інформаційних технологій, телебачення і радіо — невід’ємна складова сучасності. Сьогодні неможливо уявити життя кожної людини без електронних засобів масової інформації та зв’язку.

Вагомою є творча праця теле- та радіожурналістів, а також тих, хто працює разом з ними, залишаючись поза кадром чи радіоефіром. Ви докладаєте усіх зусиль, щоб об’єктивно  інформувати наших громадян про суспільно-політичні, економічні та культурні події у Нікополі та всій Україні.

Бажаю працівникам радіо, телебачення та зв’язку міцного здоров’я, натхнення, професійного успіху, втілення нових цікавих ідей і невтомного творчого пошуку.

Добра та злагоди вам і вашим родинам!

 

З найкращими побажаннями

Андрій ФІСАК, міський голова

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34689

Ноя 14 2017

Радіаційний стан в зоні спостереження ВП ЗАЕС за жовтень 2017 року

  1. Середньодобові значення потужності дози гамма-випромінювання за вимірювальними каналами ІВС «Кільце», мкР/год
Пости контролю Середні значення ПЕД Не нормується
Проммайданчик ЗАЕС 9,75
30-кілометрова зона спостереження ЗАЕС 7,85
Нікополь 9,66
Марганець 9,35
Контрольний пост, В. Знам’янка (21 км від ЗАЕС) 8,30
  1. Контроль надходження газо-аерозольних радіоактивних речовин в атмосферу

Середньодобові значення, ГБк/доба

Середньодобові значення надходжень в атмосферу Інертні радіоактивні гази (ІРГ) Суміш довгоживучих радіонуклідів (ДЖН) Радіойоди Co-60 Cs-134 Cs-137
Фактичне надходження 81 0,000964 0,000241 0,000023 0,000005 0,000062
Допустиме надходження 69000 2,2 6,0 0,53 1,0 0,94
% від допустимого рівня 0,117 0,044 0,004 0,0042 0,0005 0,0066
  1. Контроль вмісту радіонуклідів в атмосферному повітрі

Значення об’ємної активності радіонуклідів в атмосферному повітрі, мкБк/м3

Пости контролю, відстань, напрям Cs-137 Cs-134 Co-60
Проммайданчик ЗАЕС 1,4 < 1,0 < 7,00
П/ст «Промінь», 4.9 км, Сх <  1,4 < 1,0 < 7,00
Контрольний пост, В. Знам’янка (21 км від ЗАЕС) <  1,1 < 1,0 < 7,00
Допустима концентрація в повітрі для категорії В (населення) згідно НРБУ-97 800000 1000000 1000000

4 .Контроль вмісту радіоактивних речовин у воді поверхневих водойм

Значення об’ємної активності радіонуклідів у воді поверхневих водойм, Бк/м3

Пункт контролю Cs-137 Sr-90
Ставок-охолоджувач ЗАЕС:
— т.1 (біля продувної споруди) < 4,0 19
Каховське водосховище:
— Профілакторій ЗаТЕС (вище АЕС) < 4,7 12
— 500 метрів нижче АЕС < 4,1 13
— с. Водяне (1000 м нижче АЕС) < 4,0 12
— м. Нікополь (район водозабору) < 4,2 12
— м. Марганець (район водозабору) < 4,6 12
Допустимі рівні в питній воді для населення згідно НРБУ-97 100000 100000

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 13 листопада становить 8 — 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34687

Ноя 14 2017

Опорна школа в Солоному перетворюється на освітній заклад європейського зразка

Капітальна реконструкція Солонянської опорної школи триває. У класах уже тепло, з вікон не дме, а дах не протікає. Також тут створюють інклюзивно-ресурсний центр, де надаватимуть психолого-педагогічну підтримку дітям з особливими потребами. Усі ремонтні роботи мають фінішувати у 2018-му, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Сучасна школа й новітні технології формують нових українців. Разом з тим Президент України Петро Порошенко наголошує на важливості доступу до якісної інклюзивної освіти в школах області. Це не лише підвищує ефективність навчання, але й полегшує соціалізацію дітей з особливими потребами. З урахуванням цих пріоритетів реконструюємо на Дніпропетровщині 25 шкіл», – зауважив Валентин Резніченко.

Аби повністю відповідати новітнім вимогам, Солонянську опорну школу реконструюють обласним коштом. Роботи тривають з червня 2017-го.

Вперше за 40-літню історію навчального закладу замінили покрівлю, встановили більше 300 металопластикових вікон. Наразі підрядники завершують термомодернізацію фасаду.

«Фасад не просто красивий, а головне – енергоефективний. Завдяки утепленню стін, даху, підвалу, заміні дверей та вікон у шкільній котельній значно скоротилося споживання газу. Температура в класах підвищилася до 23 градусів», – розказав директор школи Володимир Бондар.

Шкільне подвір’ї мостять «веселою» бруківкою – усього укладуть 5 тисяч квадратів.

Сучасним вимогам школа відповідатиме і зсередини – це другий етап проекту. Класи відремонтують, облаштують новими меблями, предметні кабінети обладнають мультимедійними дошками.

Семикласниця Євгенія Строменко зізнається, навчатися в такій школи – одне задоволення.

«Раніше моя школа була із сірої цегли. Зараз вона яскрава, різнокольорова, красива. З новими вікнами у класах стало набагато тепліше, – розповіла дівчинка. – Планую закінчувати не 9 класів, а 11, бо навчатися в такій школі цікаво».

У Солонянській опорній школі здобувають знання 700 дітей, майже третину з них підвозять шкільними автобусами з 12 сіл. У зв’язку з ремонтом учні навчаються у дві зміни.

Зовнішні ремонтні роботи в школі планують завершити цьогоріч, внутрішні – у 2018-му.

Крім того, тут почали зводити сучасний стадіон з футбольним полем, волейбольним та баскетбольним майданчиками, легкоатлетичними доріжками й ворк-аут зоною.


Продовжується капітальна реконструкція опорної школи в Солоному.


Фасад яскравий та різнобарвний.


Під ногами – «весела» плитка.


Поряд із школою – ігровий майданчик.


Є місце для дозвілля.


«Планую закінчувати не 9 класів, а 11, бо навчатися в такій школі цікаво», – розповіла Євгенія Строменко.


У класах тепло…


…з вікон не дме…


..дах не протікає.


«Завдяки утепленню стін, даху, підвалу, заміні дверей та вікон у шкільній котельній значно скоротилося споживання газу. Температура в класах підвищилася до 23 градусів», – розказав Володимир Бондар.


Зараз підрядники термомодернізують фасад у внутрішньому дворі школи.


Усі роботи мають фінішувати у 2018-му.


Доступ до якісної освіти має кожен.


Європейські умови – для 700 учнів.


На навчання дітей підвозять шкільні автобуси.


Цьогоріч ДніпроОДА реконструює в регіоні 25 шкіл.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34684

Ноя 14 2017

Пробне ЗНО-2018 відбудеться у березні

Відчути атмосферу ЗНО та дізнатися про основні його етапи допоможе пробне тестування. Відбудеться воно у березні 2018-го, повідомили в департаменті освіти і науки ДніпроОДА.

Зареєструватися на пробне ЗНО можна буде з 9 до 31 січня 2018 року на сайті регіонального центру оцінювання якості освіти.

Детальний порядок реєстрації оприлюднять до 13 грудня. Усі зареєстровані матимуть доступ до тренувального онлайн-тесту.

Для учасників будуть створені інформаційні сторінки, де до 1 березня розмістять повідомлення про час і місце проходження пробного ЗНО, а згодом – і результати тестування.

Пробне незалежне оцінювання з української мови та літератури відбудеться 24 березня, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов – 31 березня.

У день проведення пробного тестування кожен може скласти тест з одного предмета.

Результати пробного ЗНО оприлюднять на інформаційних сторінках: 30 березня – з української мови й літератури, з інших предметів – 6 квітня.

Пробне ЗНО – це добровільне тестування, яке дає можливість ознайомитися з процедурою проведення незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита. Послуга платна.

Пробні тести складаються державною мовою. За бажанням випускника завдання надаються однією з мов нацменшин (крім завдань з української мови і літератури та іноземних мов).

Результати пробного ЗНО не використовуються під час конкурсного відбору до вишів.

Додаткова інформація – тут.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34681

Ноя 14 2017

Вперше в Україні сільський ЦНАП Дніпропетровщини видає біометричні паспорти

У ЦНАПі Олександрополя Солонянського району запрацювало нове обладнання з видачі біометричних паспортів. Тепер, аби отримати ID-картку чи закордонний паспорт, не треба їхати до райцентру – усе в одному місці і без черг. Загалом у сільському ЦНАПі доступні майже 120 адмінпослуг, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Наближати до людей якісні адмінпослуги – одне із завдань децентралізації, яку ініціював Президент України Петро Порошенко. На Дніпропетровщині працює 56 ЦНАПів, де можна отримати майже 200 послуг, – зауважив Валентин Резніченко. – Сьогодні стала доступною видача біометричних паспортів у сільському ЦНАПі. Це унікальний випадок для України», – зазначив Валентин Резніченко.

Майже 2,5 тисячі мешканців Олександрополя та прилеглих сіл мають змогу отримати паспортгромадянина України у формі ID-картки та біометричний закордонний паспорт. Для цього більше не доведеться долати 50 км до райцентру. Достатньо завітати до місцевого ЦНАПу, який знаходиться у будівлі Олександропільської сільської ради.

У складі нової робочої станції є все необхідне – від принтеру та фотокамери до сканеру відбитків пальців і планшету для електронного підпису.

«Аби придбати й запустити це обладнання, довелося докласти чимало зусиль. Шлях був тернистий, але ми його подолали за підтримки ДніпроОДА. Кінцевий результат – надання мешканцям якісних адмінпослуг», – наголосила Олександропільський сільський голова Людмила Муркович.

Паспорт у вигляді картки видається громадянам України з 14 років. Оновлення – у 18-ть. Після цього строк дії документу – 10 років.

«Вперше отримую такий паспорт. У ньому – біометричні дані людини: від відбитків пальців до цифрового фото. Такий документ більш захищений від підробок. Це практикується в Європі – тепер буде і в нас», – поділився 14-річний Віталій Маковський.

Жителька Олександрополя Оксана Гармаш прийшла до ЦНАПу з документами на біометричний закордонний паспорт. Каже, планує наступного року махнути в Туреччину.

«Давно мріяла про закордонний паспорт. Та щоб його оформити, треба було неодноразово з’їздити до Солоного і витратити чимало часу. Зараз зручно, все на місці», – розказала жінка.

У ЦНАПі наголошують: послугою з отримання закордонного паспорту може скористатися будь-хто незалежно від місця прописки. Вартість – 557 грн. Перший ID-паспорт оформлюється безкоштовно і лише за місцем проживання.

Олександропільський ЦНАП став другим в області, де запрацювало обладнання з видачі «біометрії». Такі паспорти вже видають в ЦНАПі Кривого Рогу. Незабаром аналогічну адмінпослугу можна буде отримати у Дніпрі, Кам’янському, Слобожанській і Апостолівській об’єднаних громадах.

Наразі на Дніпропетровщині Центри надання адмінпослуг та їхні філії працюють: 22 – у районах, 23 – в містах, 9 – в об’єднаних громадах, 2 – в селах. Це найбільше в Україні.


У сільському ЦНАПі запрацювало нове обладнання з видачі біометричних паспортів.


В Олександрополі Солонянського району.


Можна отримати паспорт громадянина України у формі ID-картки


…та біометричний закордонний паспорт.


П’ятирічному Сашкові потрібен закордонний паспорт, аби поїхати в Діснейленд.


У складі нової робочої станції є все необхідне.


… сканер..


…принтер…


…фотокамера…


… сканеру відбитків пальців…


…планшет для цифрового підпису…


«Аби придбати й запустити це обладнання, довелося докласти чимало зусиль. Шлях був тернистий, але ми його подолали за підтримки ДніпроОДА. Кінцевий результат – надання мешканцям якісних адмінпослуг», – наголосила Людмила Муркович.


ЦНАП – у приміщення сільради.


Все в одному місці і без черг.


«Давно мріяла про закордонний паспорт. Та щоб його оформити, треба було неодноразово з’їздити до Солоного і витратити чимало часу. Зараз зручно, все на місці», – розказала Оксана Гармаш.


У ЦНАПі доступні майже 120 адмінпослуг.


Послугами можуть скористатися майже 2,5 тис мешканців.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34676

Ноя 14 2017

До армії призвали вже більше 860 мешканців Дніпропетровщини

З жовтня на строкову військову службу вже пішли більше 860 хлопців з Дніпропетровської області. До кінця листопада планують призвати ще 112 чоловіків. Про це повідомили в управлінні взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи ДніпроОДА.

«Держава виділяє призовникам одноразову грошову допомогу. Кожному, хто відправляється служити до армії, виплачуть більше трьох тисяч гривень», — зазначили в управлінні.

Призовники служитимуть у Збройних Силах України, Національній гвардії, Державній спеціальній транспортній службі. У зону АТО строковиків не відправлятимуть. Ті, хто має вищу освіту, нестимуть службу 12 місяців, у кого її немає – 18.

До армії призивають чоловіків від 20 до 27 років, які не мають проблем зі здоров’ям.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34673

Ноя 14 2017

Добова довідка від Запорізької АЕС

Станом на 14  листопада   в мережі знаходяться 4 енергоблоків. Вироблення електроенергії за добу 89 млн. 300 тис кВт г.

Сумарне надходження інертних радіоактивних газів в атмосферу від енергоблоків ЗАЕС складає 0,11 % від допустимого рівня.

Радіаційний фон в санітарно-захисній зоні становить 8-12 мікрорентген на годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування атомної станції.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34671

Ноя 14 2017

На Дніпропетровщині планують відкрити Почесне консульство Латвії

У Дніпрі планують відкрити Почесне консульство Латвійської Республіки. Це дозволить поглибити торгово-економічні, освітні та культурні зв’язки між областю та балтійською країною. Про це стало відомо під час зустрічі першого заступника голови ДніпроОДА Олега Кужмана та латвійського посла Юріса Пойканса.

«На Дніпропетровщині втілюємо реформи, ініційовані Президентом України Петром Порошенком. Ми одними з перших перейшли на систему електронних держзакупівель Prozorro. Завдяки децентралізації втілили сотні важливих інфраструктурних проектів. Наша задача – розвиток економіки та покращення інвестиційного клімату. Зокрема, прагнемо розширити співпрацю з Латвією, адже вважаємо, що цей напрямок має величезний потенціал», — наголосив Олег Кужман.

Поглибити співпрацю між Дніпропетровщиною та Латвією має допомогти Почесне Консульство, яке планують відкрити вже найближчим часом.

«Ми дуже добре розуміємо ту біду, з якою стикнулася Україна — практично щодня гинуть бійці. Зараз відбувається дуже важкий процес становлення української державності. Ми зі свого боку готові підтримати вас у всіх починаннях. Зокрема, корисним може бути наш досвід реформ, — зазначив Юріс Пойканс. — Діалог між Україною та Латвією дуже добре розвивається. Сподіваюся, що після відкриття консульства ми зможемо ці зв’язки поглибити».

Нині в Україні три Почесні консульства: у Львові, Одесі та Чернігові. За словами Юріса Пойканса, всі вони мають хороші напрацювання в торгово-економічній та освітній сферах.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34667