Дневной архив: 10 ноября 2017

Ноя 10 2017

Обласний центр екстреної меддопомоги отримав нові швидкі

Обласний центр екстреної меддопомоги отримав дві нові швидкі, які оснащені найсучаснішим обладнанням. Це перше поповнення парку швидких на Дніпропетровщині за останні чотири роки, повідомила директор департаменту охорони здоров’я ДніпроОДА Наталя Будяк.

«Цьогоріч центр екстреної меддопомоги зекономив обласні кошти на закупівлях у системі Prozorro. Завдяки такому грамотному менеджменту змогли придбати дві нові швидкі – вперше з 2013 року. Це лише перша ластівка. Спільними зусиллями плануємо й наступного року продовжити оновлення парку машин», – зазначила Наталя Будяк.

Два нових сітроена типу «В» оснащені найсучаснішою апаратурою – монітором-дефібрилятором, електрокардіографом, шприцевим насосом, що дозволяє дозовано вводити ліки протягом тривалого часу. А ще – сучасними шинами для транспортування важко травмованих та поранених.

Носилки у швидкій закріплені на спеціальному пересувному подіумі, що дозволяє лікарю підійти до хворого з будь-якого боку.

«Медики матимуть зручний доступ до будь-якої вени при транспортуванні – це дає пацієнту набагато більше шансів на життя, – підкреслив директор обласного центру екстреної медичної допомоги Радій Шевченко. – Дві нові швидкі значно полегшать роботу бригад. Тепер зможемо оперативніше надавати допомогу і дорослим, і дітям, наприклад, при травмах хребта».

На одній машині медики працюватимуть у лівобережній частині міста Дніпро, на іншій – у правобережній.

Загалом в області працюють 280 бригад екстреної медичної допомоги.


У Дніпрі з’явилися дві найсучасніші швидкі – ..


..нові сітроени типу «В»


Це стало можливим завдяки зекономленим коштам з обласного бюджету


«Це лише перша ластівка. Спільними зусиллями плануємо й наступного року продовжити оновлення парку машин», – Наталя Будяк


Швидкі оснащені найсучаснішою апаратурою –..


..монітором-дефібрилятором,..


..електрокардіографом та інфузоматом для дозованого введення ліків,..


..а ще – сучасними шинами для транспортування при травмах хребта


Носилки закріплені на пересувному подіумі – медики матимуть зручний доступ до будь-якої вени при транспортуванні


Радій Шевченко: «Дві нові швидкі значно полегшать роботу бригад. Тепер зможемо оперативніше надавати допомогу і дорослим, і дітям»


Важко травмованих та поранених доставлятимуть у лікарню Мечникова, обласну дитячу лікарню та інші медзаклади Дніпра

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34663

Ноя 10 2017

З яких предметів випускники складатимуть ЗНО-2018

У 2018-му зовнішнє незалежне оцінювання пройде з 11-ти предметів. Серед них – українська мова й література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мови. Кожен зареєстрований учасник має право скласти тести щонайбільше з чотирьох дисциплін, повідомили в департаменті освіти і науки ДніпроОДА.

Випускники мають обов’язково скласти українську мову та літературу, на вибір – математику чи історію України. Ще один предмет треба обрати з переліку – історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька, французька мови.

У ЗНО-2018 змінять формат складання іноземних мов. Зокрема, тести будуть двох рівнів складності – В1 та В2, також вводиться аудіювання.

Випускники, які бажають зарахувати результат ЗНО з іноземної як оцінку за випускний екзамен та вивчали цю мову на профільному рівні, мають складати предметний тест рівня В2.

Результати ЗНО з трьох основних предметів зарахують як державну підсумкову атестацію.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34655

Ноя 10 2017

Юні самбісти з Дніпропетровщини вибороли «золото» на чемпіонаті України

В місті Ірпінь Київської області пройшов чемпіонат України з бойового самбо. Дитяча підгрупа збірної Дніпропетровщини посіла перше місце на змаганнях. Про це розповіли в управлінні молоді і спорту ДніпроОДА.

«Від області на змагання їздили близько 30 спортсменів. В загальному заліку наші юніори посіли друге місце. А от діти від 11 до 14 років вибороли «золото» у своїй віковій категорії», — розповів представник збірної Дніпропетровщини, тренер з бойового самбо Максим Серебрянський.

На Київщині змагалися більше трьохсот спортсменів з 16-ти областей. Найбільше довелося «потягатися» зі столичними самбістами, які виявилися гідними суперниками. Їх боротьба була доволі технічною, зазначив тренер.

«Яскраво виступили, зокрема, Володимир Сисо з юніорів та Вадим Шабадаш із дорослої команди. Дитяча збірна просто «порвала» всіх, — додав Максим Серебрянський. — Тепер наші самбісти готуватимуться до наступних змагань: кубку України «Схід», який пройде в Дніпрі у грудні».

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34652

Ноя 10 2017

Будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива — розпочалось!

НАЕК «Енергоатом» та Holtec International офіційно дали старт будівництву одного з найсучасніших і найбезпечніших у світі сховищ для відпрацьованого ядерного палива — Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).

Урочиста церемонія символічного підняття першого кубометра землі на місці майбутнього ЦСВЯП відбулась 9 листопада 2017 року поблизу селища Буряківка Київської області.

В заході взяли участь президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський, президент американської компанії Holtec International Кріс Сінгх, голова Держатомрегулювання Григорій Плачков, віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон, посол США в Україні Марі Йованович, міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик, голова державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук, голова НКРЕКП Дмитро Вовк, генеральні директори АЕС України, представники місцевих органів влади.

ЦСВЯП — це стратегічний для України об’єкт. Він дасть змогу знизити залежність від Росії та заощадити значні кошти. Наприклад, з моменту ініціації проекту ЦСВЯП (2005 рік) і до сьогодні Україна витратила близько 2 млрд доларів на вивезення ВЯП до РФ для тимчасового зберігання.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34648

Ноя 10 2017

На Дніпропетровщині проходить тренінг Благодійного Фонду Порошенка з розвитку інклюзивної освіти

На Дніпропетровщині проходить триденний спеціалізований наставницький тренінг «Інклюзивний простір. Практичні кроки». Це частина соціальної програми голови Благодійного Фонду Порошенка, дружини Президента України Марини Порошенко. Опановувати тонкощі освіти для особливих дітей приїхали педагоги із Київської, Рівненської, Херсонської та Харківської областей. Після повернення додому учасники тренінгу зможуть бути наставниками у своїх регіонах.

«У школах Дніпропетровщини створюємо комфортні умови для дітей, які мають особливі потреби. Загалом в області вже майже 150 інклюзивних навчальних закладів, які відвідують близько 480 особливих учнів, — зазначив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко. – Недарма для проведення тренінгу обрали саме Петриківську школу. Цьогоріч завдяки децентралізації, яку ініціював Президент України Петро Порошенко, навчальний заклад реконструювали, там відкрили першу в Україні ресурсну кімнату. Це спеціально облаштований клас, де особливі діти навчаються за індивідуальною програмою та разом з корекційним педагогом опановують повсякденні навички».

Опановувати тонкощі освіти для особливих дітей до Петриківської школи приїхали майже півсотні педагогів, психологів, представників відділів освіти із Київської, Рівненської, Херсонської та Харківської областей. Ці регіони – учасники проекту соціальної програми Марини Порошенко «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». Освітяни відвідали ресурсну кімнату, медіатеку, оновлені навчальні кабінети Петриківської школи. Учасники тренінгу дізналися про зміни в законодавстві щодо інклюзивної освіти, нові можливості її розвитку, навчилися складати індивідуальні програми розвитку для особливих дітей.

За словами Марини Порошенко, мета таких тренінгів – допомогти освітянам опанувати тематику, надати практичні знання у напрямках нормативно-правової бази, шляхів пошуку і надходження фінансування, поділитися успішним досвідом пошуку шляхів ефективної взаємодії між органами влади та всіма дотичними структурами.

«У Петриківці ми бачимо дійсно сучасну школу з вільним доступом до навчання для усіх дітей. Тут є найнеобхідніші умови для всебічного розвитку особливих учнів. Учасники тренінгу фотографували буквально кожен свій крок, бо в їх регіонах такої школи немає», — розповіла начальник відділу спеціальної освіти Міністерства освіти та науки України Тетяна Симоненко.

На зустріч запросили міжнародних тренерів – практиків із Фонду Lumos, які мають досвід у створенні ІРЦ, здійсненні комплексної оцінки розвитку малечі, складанні індивідуальної програми розвитку дитини, наданні корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами.

«Цей тренінг дає розуміння, як працює інклюзивна освіта в нашій країні та за кордоном. У нас в Херсоні вже п’ять років працює такий вид навчання, але колеги мають більше досвіду», — розповіла учасниця тренінгу, асистент вчителя в інклюзивному класі Катерина Калин.

Нові знання учасники тренінгу застосують у навчальних закладах своїх областей.


Педагоги із Київської, Рівненської, Херсонської та Харківської областей ознайомилися з роботою Петриківської школи


Яскрава та ошатна опорна школа привітно зустріла гостей


Учасників тренінгу привітали учні…


вчителі школи


Першокласниця Мілєна прочитала віршик


Гостям подарували малюнки з петриківським розписом – візитівкою краю


Педагоги завітали до ресурсної кімнати,..


Відвідали навчальні класи,..


Фотографували майже кожен свій крок


Тетяна Симоненко: «У Петриківці ми бачимо дійсно сучасну школу з вільним доступом до навчання для всіх дітей»


Учасники тренінгу – асистенти вчителя, психологи,..


заступники директорів та представники відділів освіти


Педагогів «навчали» спеціалісти Фонду Lumos


Вони мають практичний досвід


Вони розповіли про можливості розвитку інклюзивної освіти


Майже 50 учасників відвідали тренінг


Отриманий досвід педагоги застосують в своїх областях

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34645

Ноя 10 2017

Річка Заплавка в Магдалинівському районі знову стане повноводною

У селі Гупалівка Магдалинівського району розчищують річку Заплавка. Наразі вже привели до ладу понад півтора кілометри водної артерії. Про це розповів голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«За завданням Президента України Петра Порошенка покращуємо екологічний стан Дніпропетровщини. Розчищуємо річки, проводимо їх зариблення, ліквідуємо підтоплення. Цьогоріч реалізуємо близько 20-ти масштабних екопроектів по всій області», — зауважив Валентин Резніченко.

Річка Заплавка в селі Гупалівка Магдалинівського району майже повністю заросла очеретом, течія зупинилася. Городи місцевих, які знаходяться біля берега, щовесни підтоплювало.

«Раніше тут була риба, карасі великі – кілограм-півтора, щуки… Ходив рибалити. А як річка замулилася –вся риба зникла», — пригадує мешканець села Гупалівка Богдан Макеїчев.

Тепер річку розчищують. Від очерету вже звільнили більше, ніж півтора кілометра річки, витягли понад 20 тисяч кубометрів мулу.

«Після розчистки в селі буде значно краще: річка стане повноводною, не буде очерету, який перетворився на бур’яни… Біля Заплавки облаштують комфортні зони відпочинку, відродиться флора і фауна», — розповіла гупалівський сільський голова Наталія Сільман.

Роботи на Заплавці планують завершити наступного року. Загалом мають привести до ладу близько семи кілометрів річки. У майбутньому планують розчистити й інші притоки Орілі та створити на цій території Національний природний парк «Орільський».


Донедавна річка Заплавка була такою


Тепер ситуація змінилася: водну артерію розчищають


Городи місцевих щовесни підтоплювало


«Раніше ходив рибалити. А як річка замулилася –вся риба зникла», — Богдан Макеїчев


Вже привели до ладу більше, ніж півтора кілометра річки


Мулу витягли більше 20 тисяч кубометрів


«Після розчистки в селі буде значно краще: річка стане повноводною, не буде очерету, який перетворився на бур’яни…», — Наталія Сільман


Згодом на узбережжі Заплавки облаштують зони відпочинку


Роботи на Заплавці планують завершити наступного року. Загалом мають розчистити близько семи кілометрів річки

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34641

Ноя 10 2017

Дніпряни дізнаються більше про німецьку культуру

У Дніпрі відбудеться фестиваль «Тижні Німеччини в Україні 2017». Мешканці міста і області зможуть ближче познайомитися з західноєвропейскою культурою, переглянути кіно сучасних авторів та класичну виставу у виконанні німецьких артистів балету. Про це розповіли в управлінні культури, національностей та релігій ДніпроОДА.

«Вперше відкриття «Тижнів Німеччини в Україні 2017» пройде не в Києві, а в Дніпрі. Акція стартує 10 листопада та триватиме 16 днів. Для гостей підготували круглі столи, кінопокази та багато іншого. Буде цікаво», — зазначили в Генеральному консульстві Федеративної Республіки Німеччина.

З 13 години 10 листопада в холі Оперного театру в Дніпрі усі бажаючі зможуть оглянути інформаційні стенди про діяльність німецьких організацій.

Того ж дня о 19:00 дніпровські поціновувачі класичного мистецтва зможуть побачити балет «Лебедине озеро», де будуть задіяні українські та німецькі солісти. Він відбудеться в оперному театрі, додали в консульстві.

«Також 10-го листопада стартує фестиваль «Нове німецьке кіно». Там мешканці Дніпра і області побачать стрічки сучасних німецьких кінематографістів мовою оригіналу з субтитрами», — зауважили в консульстві.

Протягом двох тижнів проходитимуть конференції й круглі столи, під час яких вітчизняні й німецькі бізнесмени зможуть зустрітися та обмінятися контактами. Школярі та студенти, у свою чергу, дізнаються про німецькі освітні програми.

Це вже четверті «Тижні Німеччини» в Україні. Заходи триватимуть з 10 по 26 листопада у більш ніж 10-ти містах України.

Детальна інформація на сайті

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34637

Ноя 10 2017

Добова довідка від Запорізької АЕС

Станом на 10  листопада   в мережі знаходяться 5 енергоблоків. Вироблення електроенергії за добу 106 млн. 500 тис кВт г.

Сумарне надходження інертних радіоактивних газів в атмосферу від енергоблоків ЗАЕС складає 0,12 % від допустимого рівня.

Радіаційний фон в санітарно-захисній зоні становить 8-12 мікрорентген на годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування атомної станції.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34635

Ноя 10 2017

У лікарні швидкої допомоги Дніпра провели три нові операції на стравоході

Операції без розрізів. У дніпровській лікарні швидкої допомогли полегшили життя трьом пацієнтам із звуженням стравоходу. Їх стентували. Такі втручання в лікарні провели вперше.

Як пояснила головний лікар дніпровської лікарні швидкої допомоги Вікторія Корпусенко, стентування потрібне пацієнтам із звуженням стравоходу. Це, переважно, люди з пухлинами, хімічними опіками, варикозним розширенням вен стравоходу. Через хворобу вони не можуть вживати їжу. А спеціальний протез здатний розширити стравохід та полегшити страждання. На сьогодні це найсучасніша методика в медицині.

«Щомісяця до нас поступали до семи людей із такою патологією. Ми направляли їх до дніпровської лікарні №4, бо до сьогодні такі операції проводилися лише там, – зазначив завідуючий ендоскопічним відділенням закладу Генадій Кузнєцов. – Тепер ми отримали нове обладнання від Дніпропетровської облдержадміністрації, пройшли фахову спеціалізацію і також готові допомагати пацієнтам».

Стентування, на відмінну від звичайних хірургічних операцій, швидке та безболісне. Робиться без розрізів, а тому вже на наступний день пацієнт готовий повертатися до нормального ритму життя.

«Стент вводять у стравохід у стисному стані, допомагає у цьому спеціальне обладнання. Вже всередині стент розкриваємо. Операція безкровна, триває близько години», – додав Генадій Кузнєцов.

Нині у дніпровській лікарні швидкої провели три такі операції. Один із пацієнтів – Володимир Мироненко. Чоловік приїхав з Криничанського району.

«У нас, у більшості, є звичка така – щось турбує, а сподіваємось, що саме пройде. Ось так і я. Місяць терпів, вже не міг їсти взагалі. Довіряю лікарям, кажуть, що все добре буде», – поділився 77-річний пацієнт.

На сьогодні стентування стравоходу проводиться вже у двох лікарнях області.


Нове обладнання — нові можливості


У дніпровській лікарні швидкої допомоги — нові операції


Стентування стравоходу — сучасна методика


Життя пацієнтів полегшуватимуть ось такі стенти

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34632