Дневной архив: 9 ноября 2017

Ноя 09 2017

Життя без бар’єрів: особлива першокласниця вже два місяці відвідує звичайну школу у Петриківці

Вже два місяці особлива першокласниця відвідує звичайну школу в Петриківці на Дніпропетровщині. За цей час дівчинка адаптувалася до оточення та знайшла друзів. Для цього в навчальному закладі є всі умови – цьогоріч там відкрили першу в Україні ресурсну кімнату та медіатеку.


Два місяці тому у відреставрованій петриківській школі дружина Президента Марина Порошенко відкрила першу в Україні ресурсну кімнату. Вона створена за проектом благодійного Фонду Порошенка, який втілює програму «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації».


«Ресурсна кімната створена спеціально для особливих дітей. Саме така дівчинка цьогоріч пішла до першого класу петриківської школи. Вона вже демонструє успіхи: добре вчиться та має багато друзів. Заради гармонійного розвитку таких дітей на Дніпропетровщині впроваджуємо інклюзивну освіту», — зазначив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.


Весела й життєрадісна дівчинка нічим не відрізняється від своїх однолітків, окрім засобу пересування


Маленька Мілена від народження не може ходити


«До шести років ми «сиділи» вдома. До жодного садочка піти не могли, оскільки вони не пристосовані до потреб Мілени. Доньці необхідне спілкування з однолітками, всебічний розвиток та відповідна увага. І ми дуже раді, що з’явилася можливість навчатися у школі. Тут дитина просто «розквітла». За два місяці її не впізнати», — поділилася мама дівчинки Наталя Колінет.


Мілена веде звичайне учнівське життя: з усіма робить зарядку,..


навчається та відпочиває


Відповідати на уроці не боїться, бо відчуває себе комфортно серед 26 друзів в класі


«Мілена дуже розумна, навчається із задоволенням, тому працювати з нею легко. Але головне відкриття для мене те, наскільки яскраво вона бачить життя і вміє радіти тому, що має. Нам всім треба повчитися в дівчинки такому позитивному погляду на світ», — розповіла вчителька Яна Данильченко.


На перерві Мілену не наздогнати – вона вправно «ганяє» коридарами,..


встигаючи й поперекидати м’яч з друзями,..


й поспілкуватися в буккросингу,..


й заскочити в клас до старшокласників


Мілені дуже подобається малювати на інтерактивній дошці. Таке обладнання є у всіх шкільних кабінетах


Завдяки веселій вдачі дівчинка – улюбленець всієї школи


Та найбільше Мілена товаришує з другокласниками


У вільний час дівчата багато грають в класі…


та медіатеці


Це сучасна бібліотека з зонами для позакласних занять,..


Ігор..


та відпочинку, пристосована для особливих дітей


Подружкам подобається опікуватися меншою товаришкою


«Мілена дуже добра та весела, завжди розказує смішні історії. Ми любимо проводити з нею час», — розповіла подружка Катя


Після уроків – обов’язкове заняття з психологом у ресурсній кімнаті


Це кабінет для дітей з особливими потребами, який містить навчальну, соціально-побутову, ігрову зони і куточок відпочинку. У кімнаті є кухня для отримання дитиною повсякденних навичок,..


матеріали для проведення розвиваючих занять


Меблі в ній модульні, що дозволяє по-різному формувати робочі зони


«В нашій школі навчається п’ять особливих діток. Та Мілені найважче, бо не може рухатися на рівні з іншими. Ми займаємося з нею щодня в ресурсній кімнаті: розвиваємо комунікативні здібності, малюємо та ліпимо. У соціально-побутовій зоні дівчинка навчається обслуговувати себе. Заняття проходить ефективно та весело», — зазначила психолог Алла Хоренко


За словами спеціаліста, зміни помітні всім – з «закритої» дитини, яка не могла просидіти урок та майже ні з ким не спілкувалася, Мілена перетворилася на успішну ученицю та просто веселе дівча


«В мене ніколи не було стільки друзів. Ми вчимо букви та математику, граємо в доганяли і схованки. У школі я щаслива – тут так весело», — розповіла Мілена


Заняття скінчилися – час додому,..


щоб завтра знову повернутися до звичайного шкільного життя

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34628

Ноя 09 2017

Представники Запорізької АЕС беруть участь в XV Міжнародному форумі «ПЕК України: сьогодення і майбутнє»

У Києві проходить XV Міжнародний форум «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє», в якому ВП «Запорізька АЕС» бере участь у складі експозиції ДП «НАЕК  «Енергоатом».

Організаторами заходу виступають Міністерство енергетики та вугільної промисловості України та Міжнародний виставковий центр.

Атомну енергогенеруючу галузь представляє ДП «НАЕК «Енергоатом» і відокремлені підрозділи компанії: Запорізька, Южно-Українська, Рівненська та Хмельницька атомні станції, «Атомремонтсервіс», «Атоменергомаш», «Аварійно-технічний центр», «Атомприлад» і «Автоматика і машинобудування».

Під час роботи спільної експозиції відвідувачі мають можливість познайомитися з роботою всіх чотирьох АЕС України, в тому числі і найбільшої в Європі Запорізької атомної електростанції. На сьогоднішній день ЗАЕС виробляє 22% від загальної генерації електричної енергії в країні і понад 40% від вироблення електроенергії атомними станціями України.

В рамках XV Міжнародного форуму відбувся День атомної енергетики, основним організатором якого виступила компанія «Енергоатом». Під час заходу відбулися панельні дискусії та круглий стіл.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34625

Ноя 09 2017

Як підготувати автомобіль до холодів

Дбати про безпеку руху на авто в зимову пору року потрібно заздалегідь, наголосили в управлінні цивільного захисту ДніпроОДА. Та нагадали декілька простих правил, які допоможуть підготувати автомобіль до холодів.

«Завчасна підготовка машини до морозів та снігопадів – запорука безпечного водіння. Зима вже не за горами, тож звертаємося до автолюбителів: будьте відповідальними», — наголосили в управлінні.

Готуючись до холодів, найперше слід замінити покришки, зазначили спеціалісти. Необхідно підібрати спеціальну зимову гуму: вона має добре зчеплення з дорогою при низькій температурі. Для засніжених доріг найкраще підійдуть шиповані колеса. Шини можна експлуатувати не більше трьох років, потім треба купувати нові.

В холодну пору року слід використовувати моторне масло, призначене для низьких температур. Потрібно замінити й рідину для омивання скла на незамерзаючу. Двері та петлі авто необхідно змазати спеціально призначеним мастилом.

У багажнику обов’язково слід мати щітку і скребок для очищення машини від снігу та льоду, лопату, буксирний трос і теплі робочі рукавиці.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34622

Ноя 09 2017

Понад півсотні родин АТОвців цьогоріч стали власниками квартир

Цього року 52 сім’ї бійців АТО стали власниками житла. Як повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко, ще 6 родин обирають квартири. Кошти на це області виділила держава.

«Президент України Петро Порошенко наголошує: турбота про захисників та їхні родини – першочергова задача. Завдяки такій принциповій позиції Дніпропетровщина отримала із держбюджету 43 мільйони гривень на квартири для сімей бійців, — розповів Валентин Резніченко. – Цьогоріч понад півсотні родин вже отримали житло, ще 6 – обирають квартири».

Сім’ї АТОвців самі обирають квартиру, яку хочуть придбати, а держава компенсує цю покупку. Суму, на яку вони можуть розраховувати, визначають індивідуально за спеціальною формулою Кабміну. Участь у програмі беруть ті, хто втратив на війні близьку людину та інваліди АТО I або II групи.

За останні три роки на Дніпропетровщині ключі від власного житла отримали понад 230 родин бійців АТО.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34619

Ноя 09 2017

Екологічний стан в місті покращуватимуть за рахунок зелених насаджень, моніторингу стану атмосферного повітря та реконструкції очисних споруд

7 листопада під головуванням заступника міського голови Андрія Фісака – Світлани Загрудної, відбулося спільне засідання координаційної ради з питань екології та використання природних ресурсів і постійної комісії міської ради з питань охорони навколишнього природного середовища.

Найголовнішими питаннями, що розглядалися,  стало обговорення технічного стану каналізаційних очисних споруд КП «Нікопольводоканал» та проект міської цільової Програми «Екологія 2018-2022».

Представники міськводоканалу підготували презентацію з фотоматеріалами щодо технічного стану каналізаційної насосної станції по вул.Херсонській,300 та каналізаційних очисних споруд по вул.Херсонська,557.

Варто зазначити, що комплекс об’єктів введено в експлуатацію на початку 1970-років і на даний час значна кількість технологічних вузлів знаходиться в незадовільному і технічно зношеному стані. Це призводить  до перевищення встановлених нормативів скиду забруднюючих речовин в Каховське водосховище та виникнення токсичних запахів в західній частині міста. Вирішити цю проблему можна лише завдяки реконструкції очисних споруд та застосуванню енергоефективного обладнання.

Тож у ході засідання було прийняте рішення про розробку відповідної проектної документації та подальшу реконструкцію зазначених об’єктів. Кошти на розробку документації передбачаються з міського бюджету по фонду охорони навколишнього природного середовища.

На засіданні також підтримали проект міської цільової Програми «Екологія 2018-2022», який рекомендовано для подальшого затвердження. Наразі у проекті Програми визначені   пріоритетні напрямки природоохоронної діяльності для поліпшення екологічного стану в місті, а саме: зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря за рахунок реалізації заходів з охорони атмосферного повітря підприємствами міста за власні кошти; покриття дефіциту зелених насаджень на одного мешканця, впровадження муніципальної автоматизованої системи моніторингу за станом атмосферного повітря та зменшення антропогенного навантаження під час експлуатації каналізаційних очисних споруд за рахунок реконструкції очисних споруд та знезараження осадів.

 

 

Прес-служба міської ради

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34616

Ноя 09 2017

За тиждень до лікарів із ГРВІ звернулися близько 15 тисяч мешканців Дніпропетровщини

За тиждень у майже 15 тисяч мешканців Дніпропетровщини лікарі виявили гостру респіраторну вірусну інфекцію. Епідеміологічний поріг в області не перевищений, повідомили в департаменті охорони здоров’я ДніпроОДА.

«За останній тиждень в області на ГРВІ захворіли майже 15 тисяч людей – це менше, ніж за аналогічний період минулого року, — розповіли в департаменті. — Нині на Дніпропетровщині грип не циркулює, епідеміологічний поріг не перевищений. Очікуємо, що епідемія може розпочатися в грудні-січні».

До цього часу, кажуть спеціалісти, краще зробити щеплення від грипу. Та додають: вакцинація – найефективніший спосіб профілактики недугу. Нині необхідні препарати вже є в аптеках Дніпропетровщини.

Аби не підхопити інфекцію, слід також уникати контакту з хворими, частіше прибирати та провітрювати приміщення, вдягатися за погодою, мити руки та обличчя кожні 2-3 години, повноцінно харчуватись.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34613

Ноя 09 2017

Вітання з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва

Шановні працівники культури та майстри народного мистецтва Нікополя!

З нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва прийміть найщиріші вітання та найкращі побажання з нагоди професійного свята!

Ви даруєте людям радість, несете культуру до кожного серця, кожної душі! Ви ті, хто присвятив себе благородній справі – зберігати, розвивати і відтворювати безцінні духовні скарби нашого народу.

Бажаю вам вдячних цінителів вашої праці, невичерпного натхнення, потужної творчої енергії, з ентузіазмом шукати і втілювати в життя свої приголомшливі ідеї, перетворювати задумане в шедеври!
Нехай ніколи не згасає творчий вогник у ваших серцях!

З глибокою повагою,
Андрій Фісак міський голова

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34610

Ноя 09 2017

У Миколаївці Новомосковського району реконструюють навчально-виховний комплекс

У селі Миколаївка Новомосковського району реконструюють школу – у лівому крилі будівлі облаштовують чотири групи для дошкільнят. Після відкриття тут виховуватимуться 80 п’ятирічок. Про це повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Створюємо у Миколаївці навчально-виховний комплекс. У лівому крилі школи, яке пустувало десятки років, облаштовуємо чотири групи. В них виховуватимуться 80 п’ятирічок. Таким чином, стовідсотково покриваємо потребу села в місцях для дошкільнят, – зазначив Валентин Резніченко. – Ліквідація черг до дитячих садків – одне з завдань Президента України Петра Порошенка».

Ще на початку 90-х у Миколаївській школі навчалося понад півтисячі учнів. Та згодом демографічна ситуація змінилася – учнів поменшало, ліве крило будівлі спустіло.

«Нині село знову росте, підвищується народжуваність. У нас мешкає 3,5 тисячі людей, – розповіла голова Миколаївської сільської ради Ірина Полтавець. – Виникла потреба у додаткових місцях для дошкільнят, бо існуючий садок переповнений. Тому й вирішили створити навчально-виховний комплекс».

Навчально-виховний комплекс прийме всіх п’ятирічок села. У місцевому садочку звільняться місця для менших дітей.

Аби малим було комфортно, ліве крило школи реконструюють. Тут буде новий дах, утеплені стіни, енергозберігаючі вікна, сучасний ремонт всередині, розповіла директор закладу Надія Антоненко.

«П’ятирічки та, власне, школярі навчатимуться у різних частинах будівлі. Проте дошкільнята звикатимуть до місця, закладу, вчителів. У цьому перевага такого навчально-виховного процесу, – додала вона. – Коли малі вже підуть в перший клас, то відчуватимуть себе більш комфортно».

До вподоби такий формат і батькам.

«Сину чотири роки, ходимо в садочок. Сподіваюсь, що у наступному році він вже зможе відвідувати НВК. Це зручно буде і для нього, і для нас», – сказала мешканка Миколаївки Марина Тогобицька.

Завершити всі роботи будівельники планують у 2018-му. У закладі навчатимуться 280 учнів та 80 дошкільнят.


У селі Миколаївка створюють НВК


Місцеву школу реконструюють


В частині будівлі, що роками пустувала, ремонт


Заклад утеплять


Відремонтують дах


Вже встановлені нові вікна


Нині будівельники працюють над спортзалом


Завершити всі роботи будівельники планують у 2018-му


Тут виховуватимуться 80 дошкільнят

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34606

Ноя 09 2017

Увага! ГУ ДФС у Дніпропетровській області попереджає про активізацію шахраїв, які діють під виглядом працівників фіскальної служби

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що останнім часом збільшилась кількість випадків шахрайських дій, здійснених невідомими особами  від імені керівництва ГУ ДФС.

Зловмисники телефонують на мобільні і службові телефони посадовим особам підприємств, фізичним особам – підприємцям та вимагають неправомірну вигоду.

Наполегливо радимо громадянам бути пильними та обачними, не вірити сумнівним пропозиціям та ретельно перевіряти інформацію.

Тож, у разі отримання такої інформації та недопущення у майбутньому подібних випадків шахрайства просимо інформувати ГУ ДФС у Дніпропетровській області за номерами телефонів: (056) 374-31-64, (0562) 47-59-49, а також особисто звертатись за адресою: м. Дніпро,  вул. Сімферопольська, 17-а.

Звертаємося до всіх з проханням максимально поширити дану інформацію, щоб не потрапити на «гачок» шахраїв!

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34600

Ноя 09 2017

Студенти-екологи Таврійського державного агротехнологічного університету знайомилися з Запорізькою АЕС

По корисну інформацію про атомну енергетику і з ознайомчою екскурсією на об’єкти Запорізької АЕС приїхали студенти-екологи Таврійського державного агротехнологічного університету з м. Мелітополь.

Студенти і викладачі прослухали лекцію про Запорізьку АЕС і атомну енергетику України в інформаційному центрі ЗАЕС, після чого побували на проммайданчику станції, відвідали турбінне відділення енергоблока №4, ознайомилися з роботою пристанційного сховища відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП).

Далі гості, слухаючи докладну розповідь про принцип функціонування, об’їхали гідротехнічні споруди станції, на власні очі змогли побачити, як атомна станція взаємодіє з навколишнім середовищем і самостійно зробити для себе висновок про екологічні аспекти такої взаємодії.

Завершився насичений і пізнавальний екскурс на повномасштабному тренажері блочного щита управління навчально-тренувального центру ЗАЕС.

«Дуже добре продумана організація екскурсії, всі супроводжуючі нас працівники станції дохідливо і доступно подавали інформацію. Було цікаво, велике спасибі!» — поділилися враженнями студенти.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34597