Дневной архив: 3 ноября 2017

Ноя 03 2017

Термін експлуатації енергоблоку №3 Запорізької АЕС продовжено

Відкрив засідання Колегії Голова Держатомрегулювання Григорій Плачков: «Продовження термінів експлуатації енергоблоків АЕС здійснюється відповідно до Енергетичної стратегії України до 2035 року, нещодавно прийнятої Кабінетом Міністрів України. Хочеться зауважити, що позитивний досвід за цим напрямом Україна має. Вже продовжено терміни експлуатації енергоблоків №1 та №2 Рівненської АЕС, енергоблоків №1 та №2 Южно-Української АЕС, а також енергоблоків №1 та №2 Запорізької АЕС».

Зі слів очільника відомства, процедура, за якою здійснюється продовження термінів експлуатації ядерних установок – цілком відповідає вимогам Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) й від загальносвітової практики нічим не відрізняється. Зокрема, це підтверджено висновками, отриманими українською делегацією після презентації Національної доповіді України з ядерної безпеки у рамках Сьомої наради з огляду конвенції з ядерної безпеки.    

З докладом про готовність енергоблока №3 ЗАЕС до продовження терміну експлуатації виступив генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець. Він зазначив, що експлуатуючою організацією виконано повний комплекс робіт інжинірингового та капітального характеру з оцінки технічного складу обладнання, підвищення та переоцінки безпеки, заміни обладнання, що відпрацювало свій ресурс.

Результати Державної експертизи з ядерної та радіаційної безпеки Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблоку №3 Запорізької АЕС представив начальник відділення аналізу міцності та надійності ядерних установок Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки Олег Зелений. Після чого, заступник директора Департаменту з питань безпеки ядерних установок Держатомрегулювання Валерій Бугай підтвердив, що за результатами інспекцій, третій енергоблок ЗАЕС має усі умови для продовження терміну експлуатації.

Члени Колегії Держатомрегулювання проголосували за продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 ЗАЕС, один – утримався. Термін експлуатації енергоблоку продовжено до 5 березня 2027 року.).

 

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34481

Ноя 03 2017

ДніпроОДА запрошує сім’ї загиблих АТОвців до кардіоцентру на безкоштовні обстеження

ДніпроОДА запрошує батьків та дружин загиблих учасників АТО пройти медогляд в обласному центрі кардіології та кардіохірургії. Окрім лабораторних та апаратних досліджень, на них чекатимуть консультації висококваліфікованих фахівців та високоточне дослідження серця – коронарографія. Всі обстеження – безкоштовні. Про це стало відомо під час прес-конференції у ДніпроОДА.

«Члени родин загиблих бійців потребують особливої уваги до свого здоров’я. Важливо вчасно виявити проблему, особливо якщо йдеться про серцево-судинні захворювання. Тому організували для них комплексний медогляд в обласному кардіоцентрі – він цілком безкоштовний», – повідомила координатор Центру допомоги бійцям АТО при ДніпроОДА Наталія Шуліка.

Обстеження стартуватимуть 6 листопада й триватимуть до кінця місяця. Медогляди пройдуть мешканці міст – Дніпра, Новомосковська, Синельникового та районів – Магдалинівського, Солонянського, Дніпровського, Новомосковського, Синельниковського. Організовуватимуть та підвозитимуть всіх бажаючих –райадміністрації та міські ради.

«Медогляди мешканців інших районів області продовжимо вже у грудні. У разі сезонної епідемії грипу чи ГРВІ – у січні», – заявив заступник директора департаменту охорони здоров’я ДніпроОДА Олексій Григорук.

Для членів родин загиблих АТОвців організують лабораторні, радіологічні, кардіологічні та ультразвукові дослідження. Вони зможуть також консультуватися з висококласними фахівцями – кардіологом, ендокринологом, невропатологом, гастроентерологом, пульмонологом.

«Після повного обстеження пацієнт отримає кваліфікований висновок щодо стану здоров’я та рекомендації – які слід приймати ліки чи якої дієти притримуватися. У разі потреби його направлять на додаткові обстеження до інших медзакладів», – розповіла директор обласного центру кардіології та кардіохірургії Олена Лугова.

У кардіоцентрі можна буде пройти й коронарографічне обстеження, під час якого за допомогою спеціального апарата досліджуються серцеві судини.

«У такий спосіб ми можемо вчасно виявити ураженість судин та найголовніше – попередити ішемічну хворобу серця. Це найрозповсюдженіше захворювання у нашому регіоні після гіпертонії», – додала Олена Лугова.

Медогляди проходитимуть по буднях за графіком – з 8:00 до 18:00. Пацієнтів супроводжуватиме медпрацівник, тому в черзі стояти не доведеться, запевнила Олена Лугова.

Записатися на медогляд можна у центрі допомоги бійцям АТО при ДніпроОДА. Додаткова інформація – за телефоном: 068 6798961.


«Члени родин загиблих бійців потребують особливої уваги до свого здоров’я. Тому організували для них комплексний безкоштовний медогляд в обласному кардіоцентрі», – Наталія Шуліка


У кардіоцентрі можна буде пройти й коронарографічне обстеження серцевих судин


Олена Лугова: «У такий спосіб ми можемо вчасно попередити ішемічну хворобу серця – найрозповсюдженіше захворювання у нашому регіоні після гіпертонії»

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34477

Ноя 03 2017

Делегація Westinghouse Electric відвідала Запорізьку АЕС

На Запорізькій АЕС побували представники компанії Westinghouse Electric (Швеція).

У навчально-тренувальному центрі відбулася технічна нарада на чолі з генеральним директором Запорізької АЕС Олександром Остаповцем.

На початку зустрічі Олександр Остаповець, вітаючи гостей, висловив надію і впевненість на подальшу плідну співпрацю з компанією Westinghouse Electric.

На Запорізькій АЕС шведські фахівці вперше, вони планують провести опитування персоналу атомної станції для оцінки і визначення зауважень щодо співпраці з компанією Westinghouse Electric.

Сіберг Пер-Олоф, представник Westinghouse Electric, подякував працівникам ЗАЕС за хорошу підготовку технічної наради.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34474

Ноя 03 2017

Оприлюднено звіт Держатомрегулювання за результатами громадського обговорення

З метою залучення громадськості до обговорення питань щодо прийняття рішень, які можуть впливати на стан довкілля, надання можливості вільного доступу до інформації про діяльність органів виконавчої влади Державна інспекція ядерного регулювання України з 2 жовтня по 1 листопада 2017 року проводила публічне громадське обговорення питання про можливість продовження експлуатації ядерної установки — енергоблоку №3 Запорізької АЕС.

В рамках публічного громадського обговорення Державна інспекція ядерного регулювання Україна за участю замовника проекту рішення (ДП НАЕК «Енергоатом») 24 жовтня 2017 року провела громадські слухання щодо проекту рішення про продовження терміну експлуатації енергоблока №3 ЗАЕС у м. Енергодар.

За результатами громадського обговорення підготовлено звіт, ознайомитися з яким можна за посиланнями:

http://www.snrc.gov.ua/nuclear/doccatalog/document?id=378904http://www.npp.zp.ua/Content/docs/prolong/snri-report-3-20171103-uk.pdf

 

Також на сайті ДІЯРУ та Запорізької АЕС знаходяться:

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34471

Ноя 03 2017

На Запорізькій АЕС відбудеться загальностанційне протиаварійне тренування

16 листопада 2017 року на Запорізькій АЕС буде проводитися планове загальностанційне протиаварійне тренування за темою: «Комунальна аварія на енергоблоці №1».

Метою проведення даного тренування є відпрацювання дій за Аварійним планом ВП ЗАЕС (оповіщення персоналу про аварію, активізація внутрішнього кризового центру, організація роботи комісії з надзвичайних ситуацій (штабу КАРМ), управління діями аварійних груп і бригад ВП ЗАЕС, організація і проведення евакуації персоналу ВП ЗАЕС з проммайданчика в місто Енергодар), а також перевірка готовності персоналу до виконання своїх обов’язків в умовах аварії.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34468

Ноя 03 2017

Кікбоксери з Дніпропетровщини стали чемпіонами світу

В Італії пройшов чемпіонат світу з кікбоксингу, на якому спортсмени з Дніпропетровської області здобули перемогу. За чемпіонські титули змагалися сотні учасників з майже сімдесяти країн світу. Про це розповіли в управлінні молоді і спорту ДніпроОДА.

«На змаганнях відзначилися два наші спортсмени – вихованці Дніпровського інституту фізкультури Раміль Ахмедов та Владислав Іваниця. Хлопці виступали яскраво, тепер вони – із золотими медалями», — розповів заслужений тренер України з боксу Михайло Кореновський.

Україну на чемпіонаті представляли більше тридцяти спортсменів. Вони змагалися з італійцями, французами, ірландцями, додав тренер.

«Наразі хлопці відпочивають після чемпіонату світу, навчаються і готуються до наступних змагань», — зауважив Михайло Кореновський.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34465

Ноя 03 2017

На Днепропетровщине утвердили перечень зимовальных ям, где запрещен вылов рыбы

Заместитель начальника отдела ихтиологии и регулирования рыболовства управления Государственного рыбного хозяйства в Днепропетровской области Владимир Ильченко сообщил, что с 1 ноября в области запрещен вылов рыбы на зимовальных ямах и основных местах зимовки в рыбохозяйственных водных объектах.

Об этом стало известно на пресс-конференции в ИА «МОСТ-ДНЕПР».

«Запрет будет действовать до отмены весенне-летнего запрета лова водных биоресурсов в 2018 году. Рыбоохранный патруль обязан обеспечить соответствующую охрану мест зимовки водных биоресурсов, а также организовать работу по выявлению новых мест зимовки рыбы с целью организации их охраны», — сказал он.

Список зимовальных ям биоресурсов на территории Днепропетровской области.

59fc3b779c345.jpeg

59fc3b9326b02.jpeg

59fc3ba891678.jpeg

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34461

Ноя 03 2017

Новини тижня: що зроблено на Дніпропетровщині

Розчистка річок, будівництво садка, реконструкція спортивного стадіону, ремонт школи. Про топ-5 інфраструктурних проектів ДніпроОДА – далі.

У Широківському районі відновлюють водний режим річки Інгулець біля сіл Новолатівка та Інгулець. Русло розчищають від мулу й очерету, укріпляють береги. Завершення робіт – до кінця року.

Триває розчищення річки Заплавка у Магдалинівському районі. У планах – оновити близько 12 кілометрів русла, нині 30% робіт вже виконано. Повне завершення – влітку 2018-го.

Розпочато реконструкцію стадіону Юр’ївської опорної школи. Тут облаштують футбольне та міні-футбольне поля, баскетбольний майданчик, воркаут-зону. Окремо – місце для занять легкою атлетикою, бігову доріжку зі спеціальним покриттям. Нині будівельники рівняють поверхню стадіону.

У наступному році 115 малюків Підгородного підуть до нового дитсадка. Його зводять «з нуля». Заклад матиме форму сот, працюватиме на сонячних батареях та опалюватиметься власною котельнею. Нині будівельники вже працюють над першим поверхом.

Триває капремонт навчально-виховного комплексу № 6 «Перспектива» у Жовтих Водах. Встановлено енергозберігаючі вікна, завершуються роботи над фасадом. До кінця року будівлю оновлять ззовні, а у 2018-му – реконструюють усередині.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34458

Ноя 03 2017

Цілодобову воду отримали 12 тисяч мешканців Васильківки

У селищі Васильківка Дніпропетровської області завершили реконструкцію насосної станції. Завдяки проекту, який реалізували у два етапи, безперебійне водопостачання отримали 12 тисяч сельчан, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Позиція ДніпроОДА – покращувати якість життя людей в кожному населеному пункті області. Таке завдання Президента України Петра Порошенка. Ми реконструюємо школи й лікарні, створюємо парки, лагодимо дороги та будуємо дитсадки. У Васильківці реконструювали насосну станцію – тепер вода в оселях мешканців є цілодобово», – розказав Валентин Резніченко.

Насосній станції, яка знаходиться на Привовчанському водозаборі, більше 40 років. За цей час вона не знала жодного ремонту.

«Труби, які вели від свердловини до насосної станції, застаріли і морально, і фізично. Часто траплялися пориви, ми ставали на ремонт, а люди тим часом сиділи без води. Тому була нагальна потреба реконструювати станцію», – зазначив директор комунального підприємства «Джерело» Максим Піддубний.

За вирішення проблеми взялася ДніпроОДА.

«Два роки тому вода на Васильківку подавалася погодинно. Аби позбутися цієї ганебної практики, завдяки ДніпроОДА провели реконструкцію насосної. Роботи завершені. Тепер вода в кранах цілодобово», – зауважив голова Васильківської об’єднаної громади Сергій Павліченко.

Проект реалізували у два етапи. В будівлі станції зробили ремонт, змонтували три нових насоси, замінили 600 метрів труб. Альтернативою металевим комунікаціям стали поліетиленові, на яких півстолітня гарантія.

Сьогодні насосна станція подає воду на 12-тисячне селище цілодобово.


У Васильківці реконструювали насону станцію.


Такі труби потребували термінової заміни.


Замінили й основне насосне обладнання.


Автоматизована система управління насосами.


Такий ремонт – вперше за 40 років.


«Два роки тому вода на Васильківку подавалася погодинно. Аби позбутися цієї ганебної практики, завдяки ДніпроОДА провели реконструкцію насосної. Роботи завершені. Тепер вода в кранах 12 тисяч мешканців цілодобово», – зауважив Сергій Павліченко.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34454

Ноя 03 2017

Добова довідка від Запорізької АЕС

Станом на 03 листопада   в мережі знаходяться 4 енергоблоків. Вироблення електроенергії за добу 83 млн. 500 тис кВт г.

Сумарне надходження інертних радіоактивних газів в атмосферу від енергоблоків ЗАЕС складає 0,12 % від допустимого рівня.

Радіаційний фон в санітарно-захисній зоні становить 8-12 мікрорентген на годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування атомної станції.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34452

Предыдущие сообщения «