Дневной архив: 2 ноября 2017

Ноя 02 2017

Субсидію на вугілля та скраплений газ отримали близько 13 тисяч мешканців Дніпропетровщини

Як заощадити на пічному опаленні – знають майже 13 тисяч мешканців Дніпропетровщини. Вони оформили субсидію – частково витрати на вугілля чи скраплений газ компенсувала держава. Деталі розповіли в департаменті соціального захисту населення ДніпроОДА.

«Оформити таку держдопомогу може будь-яка родина, яка опалює помешкання твердим паливом. Єдина відмінність від звичайної субсидії – люди отримують кошти «на руки». Ними й розраховуються за вугілля чи скраплений газ. Чим менший дохід родини, тим більший розмір допомоги», – зазначили в департаменті.

Оформити таку субсидію можна одним із 3 способів. Заповнити заяву та декларацію на порталі iGov.org.ua, надіслати ці документи поштою, особисто подати до управління соцзахисту за місцем реєстрації. В заяві слід підкреслити поле зі словами «на придбання твердого палива та скрапленого газу».

Держдопомога на паливо розраховується за нормою – 2 тонни вугілля на одне домогосподарство на рік. Вартість однієї тонни у розрахунку – понад 2,2 тис грн. Сплачується така субсидія раз на рік. Гроші переводяться поштовим переказом чи на банківський рахунок.

На закупівлю палива цьогоріч Уряд виділив 42,5 млн грн.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34432

Ноя 02 2017

На Дніпропетровщині завершили посів озимих

Аграрії Дніпропетровщини завершили сіяти озимі. Цими культурами зайняли майже 640 тис га полів, повідомили в управлінні агропромислового розвитку ДніпроОДА.

«Через замалу кількість опадів посівна тривала трохи довше, аніж планували. Не дивлячись на це, нам вдалося вкластися в оптимальні строки. Цьогоріч посіяли майже 640 тис га озимих. На більшості полів рослини вже почали сходити. Сподіваємося на сприятливу погоду взимку, яка дасть можливість у 2018-му зібрати хороший врожай зернових», — зазначили в управлінні.

Аграрії посіяли майже 490 тис га пшениці, понад 78 тис га ячменю, 2 тис га жита та більше 70 тис га ріпаку.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34425

Ноя 02 2017

Цьогоріч «гаряча лінія» психологічної підтримки для АТОвців допомогла майже півтисячі людей

Цьогоріч на «гарячу лінію» психологічної підтримки для АТОвців при ДніпроОДА звернулися майже 500 людей. Всі отримали безкоштовну конфіденційну допомогу, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Після повернення з АТО наші хлопці потребують не лише фізичного, а й психологічного відновлення. Не всі готові звернутися до спеціалізованих реабілітаційних центрів – хтось не визнає проблему, інші соромляться. На «гарячій лінії» психологічної підтримки при ДніпроОДА можна отримати конфіденційну кваліфіковану консультацію. Цього року такою можливістю скористалися майже півтисячі людей. Серед них – не лише бійці, а й їхні рідні», — розповів Валентин Резніченко.

На «гарячій лінії» працюють професійні психологи. Вони надають «швидку» психологічну підтримку – знаходять потрібні в конкретний момент слова та дають надію. Після консультації телефоном фахівці радять, куди можна звернутися за подальшою допомогою.

Телефон «гарячої лінії»: 0-800-505-085.

«Гарячу лінію» психологічної підтримки для АТОвців при ДніпроОДА відкрили у 2015 році. Така допомога бійцям та їхнім рідним — частина соціальних ініціатив Президента України Петра Порошенка.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34422

Ноя 02 2017

Від підтоплень у будинках врятують півтори тисячі мешканців Кривого Рогу

До кінця року у Кривому Розі розчистять балку Кандибіна. Як повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко, від підтоплень у будинках врятують півтори тисячі мешканців Центрального району.

«Поліпшення екологічного стану Дніпропетровщини – це завдання, яке ставить перед нами Президент України Петро Порошенко. Цьогоріч втілюємо у життя близько 20 екопроектів. Вони не лише відновлюють «здоров’я» природи, але й роблять комфортнішим життя понад ста тисяч людей. Зокрема, після розчистки балки Кандибіна у Кривому Розі про підтоплення у будинках забуть півтори тисячі мешканців», – сказав Валентин Резніченко.

Балка Кандибіна – це колишня шахта, яку затопило водою. Дамба поступово замулювалась, перетворюючись на смердюче болото. А згодом тут взагалі утворилося стихійне сміттєзвалище. Через це страждали мешканці навколишніх будинків. Кого не підтоплювало – потерпали від постійного смороду.

«Це просто була канава з водою та сміттям. Не пройти, не проїхати. Дуже неприємно. А зараз дивлюсь – ведуться роботи», – поділилася місцева мешканка Ганна Шевчук.

«Грязюка, сміття, неприємний запах. Нарешті ми про це забудемо», – сказала місцева мешканка Раїса Лазаренко.

«Ця балка завжди лякала всіх, та головне лихо – комарі. Вони просто «загризали» нашу малечу. Вдячні, що звернули увагу на цю проблему», – розповіла завідувач місцевого дитсадка №306 Наталія Волочан.

«Я народився – тут вже все було занедбано. Тобто 27 років на цьому місці грязюка, темінь, іншого не бачив. Небезпечне місце, яке всі намагаються обходити десятою дорогою. Сподіваюсь, що зараз все розчистять, буде гарна паркова зона», – сказав місцевий мешканець Єгор Кучма.

Розчисти півтора кілометра балки підрядники планують до кінця року.

«Працюємо на декількох ділянках одночасно. Вже ліквідували незаконне сміттєзвалище, розчистили дно, нині укладаємо труби для пропуску води, ведемо земельні роботи», – зазначив представник підрядної організації Сергій Заднепряний.

У планах – створення рекреаційної зони, поділився голова Центрально-Міської районної у місті Кривому Розі ради Сергій Нєженцев.

«Тягнути вже не можна було, а самостійно впоратися з таким проектом місцевому бюджету було б важко. Добре, що виділили обласні кошти. Тепер вирішиться не лише екологічне питання. Наші мешканці отримають нову рекреаційну зону – хочемо облаштувати сквер», – пояснив він.


У Кривому Розі занедбану балку перетворять на зону відпочинку


Спочаку балку Кандибіна очистять від сміття


Дамбу — позбавлять від мулу


Люди забудуть про сморід


… та підтоплення у будинках


Десятки років балку оминали десятою дорогою


Та вже скоро місце стане окрасою Кривого Рогу


Завершити роботи будівельники планують цьогоріч

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34419

Ноя 02 2017

На Дніпропетровщині зводять першу міні-гідроелектростанцію

У центрі Васильківської об’єднаної громади будують міні-ГЕС на річці Вовча. На це вже є 6 млн грн інвестицій. Перша в області гідроелектростанція забезпечить енергонезалежність Васильківки. Проект реалізують інвестори з Полтавщини, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Держава повинна забезпечити захист інвестицій та інвесторів, дати їм можливість вільно працювати, – таке завдання ставить Президент України Петро Порошенко. З початку війни на Сході Дніпропетровщина не втратила жодного інвестора. Все тому, що у нас створені сприятливі умови для бізнесу. Зокрема, інвестори з Пирятина вирішили вкласти кошти у будівництво гідроелектростанції у Васильківці. У їхні справи не втручаємося, а навпаки – всіляко допомагаємо», – наголосив Валентин Резніченко.

Як розумно використовувати силу річкової води, мешканці Васильківки придумали ще у 50-х роках минулого століття. Тоді ГЕС збудував колгосп, і вона забезпечувала світлом північну частину селища. Проте разом з колгоспом занапастилась і електростанція.

Ідея про відновлення ГЕС, яка стояла без вікон, дверей і даху, не давала спокою. До рішучих дій спонукали й періодичні відключення світла. Будівництво нової гідроелектростанцій – перший успішний проект Васильківської об’єднаної громади.

«Ця станція – моя ровесниця. Дивився на її розвалини – і серце щемило. Була задумка відновити її роботу. Конкретні справи почалися після об’єднання. Спочатку привели до ладу греблю, тепер дійшла черга й до ГЕС», – поділився місцевий мешканець Віктор Ксьондз.

Нова міні-ГЕС генеруватиме 120 кВт на годину. Це небагато, зазначив голова громади Сергій Павліченко. Проте це крок до енергонезалежності та розвитку альтернативних джерел енергії, упевнений він.

«Сьогодні Україна йде шляхом децентралізації. Завдяки реформі ми знайшли можливість запросити інвесторів, – зауважив Сергій Павліченко. – Нова ГЕС – це і енергонезалежність громади, і нові робочі місця. А в разі форс-мажорних ситуацій вона безперебійно постачатиме світло в лікарні, дитсадки, школи».

У проекті – жодної копійки державних коштів, виключно – вітчизняні інвестиції.

«Ми працюємо в різних регіонах України. Але там здебільшого інвестори сам-на-сам зі своїми проблемами. Із Дніпропетровщиною співпрацюємо вперше і приємно вражені. Ми знайшли підтримку в Інвестиційно-інноваційному центрі при ДніпроОДА. Тут допомагають не словом, а ділом», – наголосив представник інвестиційної компанії Іван Титаренко.

Наразі підрядники ведуть в будівлі ремонтні роботи. Уже збудували дах і встановили вікна. На черзі – закупівля гідротурбін та іншого силового обладнання. Крім того, інвестор зобов’язався прокласти до гідроелектростанції якісну дорогу та облаштувати зону відпочинку.

Ще один аспект інвестпроекту – екологічний. Міні-ГЕС не завдаватиме шкоди довкіллю, а вироблена енергія є екологічно чистою. Робота станції передбачає технічну аерацію річки – збагачена киснем вода приваблюватиме рибу.

«На території громади можна звести ще не одну таку електростанцію, яка вироблятиме електроенергію з відновлюваних джерел. Що це дає державі? Економію таких ресурсів, як вугілля, газ», – вважає місцевий мешканець Віталій Варакута.

Запуск нової ГЕС запланований на 2018 рік.


У Васильківці будують міні-ГЕС


Вона – перша у Дніпропетровській області.


Прект втілюють інвестори з Полтавщини.


«Сьогодні Україна йде шляхом децентралізації. Завдяки реформі ми знайшли можливість запросити інвесторів, – зауважив Сергій Павліченко. – Нова ГЕС – це і енергонезалежність громади, і нові робочі місця. А в разі форс-мажорних ситуацій вона безперебійно постачатиме світло в лікарні, дитсадки, школи».


На цьому місці були лише напівзруйновані стіни. Тепер будівлю відновили.


Підрядники ведуть внутрішні роботи.


«Ми працюємо в різних регіонах України. Але там здебільшого інвестори сам-на-сам зі своїми проблемами. Із Дніпропетровщиною співпрацюємо вперше і приємно вражені. Ми знайшли підтримку в Інвестиційно-інноваційному центрі при ДніпроОДА. Тут допомагають не словом, а ділом», – наголосив Іван Титаренко.


Місцеві упевнені, на території громади можна звести ще не одну таку електростанцію.


«Ця станція моя ровесниця. Дивився на її розвалини – і серце щемило. Була задумка відновити її роботу. Конкретні справи почалися після об’єднання», – поділився Віктор Ксьондз.


Міні-ГЕС не завдаватиме шкоди довкіллю.


Робота станції передбачає аерацію річки.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34408

Ноя 02 2017

Дніпровські бадмінтоністи – у трійці найкращих на міжнародному турнірі в Словенії

Дніпровські юніори привезли дві «бронзи» з міжнародного турніру, який пройшов у Словенії. За перемогу змагалися більше двохсот спортсменів з десяти країн світу. Про це повідомили в управлінні молоді і спорту ДніпроОДА.

«Україну на змаганнях представляли 15 спортсменів з Дніпра, Харкова, Миколаєва та Одеси. Учасники з нашого міста проявили майстерність і вибороли «бронзу» у протистоянні з італійцями», — розповів тренер дніпровських спортсменів Дмитро Зозуля.

Дванадцятирічні Яна Приходько й Микита Єрьоменко грали у віковій категорії до 15-ти років. Разом із нашою дівчиною в тандемі виступала представниця Болгарії Міхаела Чепішева, з хлопцем – одесит Артем Носов. Суперники-італійці були дещо старше від наших спортсменів, тому третє місце – це доволі гарний показник, впевнений тренер.

«Боротьба була запеклою, та й узагалі турнір не з простих. Він тривав три доби, іноді доводилося грати по декілька поєдинків на день. Наші бадмінтоністи були на висоті. Тепер вони готуватимуться до наступного відбіркового етапу чемпіонату Європи, який пройде у грудні в Естонії», — зауважив Дмитро Зозуля.

Переможці естонських змагань у лютому 2018 року поїдуть на першість Європи.


Дніпровські бадмінтоністи – у трійці найкращих на міжнародному турнірі в Словенії

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34405

Ноя 02 2017

У Дніпрі відкриють Центр практичної допомоги захисниками України

У Дніпрі планують відкрити Центр практичної допомоги ветеранам АТО і членам їх сімей. Про це під час прес-конференції розповів керівник Центру Axious Олег Магалецький, інформує Дніпроград.

Майбутній центр покликаний допомагати українським захисникам здобувати освіту і влаштовуватися на роботу.

«Центр практичної допомоги ветеранам захисникам України AXIOS» в Києві виступив з ініціативою розширення своєї діяльності в регіонах, і передачі свого досвіду структурам і організаціям, які також допомагають ветеранам знайти своє місце в мирному житті після поранення або демобілізації. Ми хочемо створити в Україні сприятливий клімат для реінтеграції захисників країни, знайти для них гідну роботу і створити серед роботодавців позитивний тренд, за яким працевлаштування ветерана вважатиметься престижним для організації, а не обтяжливим», — розповів Олег Магалецький.

Центр займатиметься пошуком роботи та працевлаштуванням, надаватиме можливість додатково навчатися. Також займатиметься підвищенням кваліфікації чи перекваліфікацією, допомогатиме працювати над резюме та співбесідами. Центр також надаватиме послуги психологічної підтримки та юридичні консультації.

В Дніпрі Центр відкриється за адресою вулиця Севастопольська, 16 вже до кінця 2017 року.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34402

Ноя 02 2017

Машини, що забезпечують комфортні умови роботи

Термін експлуатації пароежекторних машин, що охолоджують повітря на енергоблоках, продовжується разом з продовженням ресурсу енергоблоків.

«Наше обладнання досить надійне в експлуатації і може прослужити ще роки, але йому також потрібна модернізація — поліпшення ефективності використання з урахуванням досвіду експлуатації та сучасних вимог. Ми замінили теплообмінні трубки головного конденсатора, це значно підвищило надійність експлуатації пароежекторних машин. На всіх енергоблоках були змонтовані прилади обліку питної води, виконана заміна баків охолодженої води, монтаж регуляторів рівня випарника», — поділився ст. майстер дільниці з ремонту та обслуговування пароежекторних машин оперативно-ремонтної служби енергоремонтного підрозділу Олексій Береговий.

З метою оптимального використання хімічно знесоленої води на всіх енергоблоках встановлені роздільні гідрозатвори. Економічна вигода від такої модернізації очевидна, хімзнесолена вода має свою вартість, а пароежекторна машина використовує її досить багато, тому економна витрата — розумне рішення, якщо врахувати кількість машин, енергоблоків та роки експлуатації.

 

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34399

Ноя 02 2017

Добова довідка від Запорізької АЕС

Станом на 02 листопада   в мережі знаходяться 4 енергоблоків. Вироблення електроенергії за добу 84 млн. 600 тис кВт г.

Сумарне надходження інертних радіоактивних газів в атмосферу від енергоблоків ЗАЕС складає 0,12 % від допустимого рівня.

Радіаційний фон в санітарно-захисній зоні становить 8-12 мікрорентген на годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування атомної станції.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34397

Ноя 02 2017

У Нікополі проводять благоустрій території міста та готуються до зими

Управління житлово-комунального господарства проводить капітальні ремонти у житловому фонді міста. Наразі відремонтували 15 покрівель в будинках комунальної власності та ОСББ.  Також продовжуються капітальні роботи на водопровідних мережах і мережах зовнішнього освітлення.

За кошти з міського бюджету триває реконструкція скверу на площі Незалежності. Роботи проводитимуть в два етапи. Перший —  у 2017-му році, включатиме в себе укладення тротуарної плитки та вперше в нашому місті – встановлення системи автоматичного поливу рослин. Найближчим часом у сквері будуть висаджені кущі калини та молоді дуби.  У 2018 році реконструкцію продовжать. Планується озеленення з висадження багаторічних квітів та рослин і встановлення ліхтарів та лавок.

Нещодавно спеціалістами управління ЖКГ міської ради сумісно з представниками Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації проведена перевірка готовності спецтехніки та посипкових матеріалів для забезпечення утримання дорожнього господарства в період снігопаду та ожеледиці.

 

 

Прес-служба міської ради

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34387

Предыдущие сообщения «