«

»

Окт 04 2018

Распечатать Запись

Найбільшу й найпотужнішу сонячну електростанцію будують на Дніпропетровщині

Майже 750 тисяч панелей загальною потужністю 200 МВт. У Нікопольському районі Дніпропетровської області зводять нову сонячну електростанцію. Після завершення будівництва вона обіцяє стати найпотужнішою в Україні та ввійти до ТОП-3 найбільших у Європі. «Зелений проект» вартістю 230 млн євро втілюють власним коштом український і китайський інвестори.

«Енергонезалежність як основа національної безпеки країни – один з пріоритетів державної політики Президента України Петра Порошенка. У цю справу робить свій внесок і Дніпропетровщина, даючи «зелене світло» проектам альтернативної енергетики, – наголосив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко. – Наразі в області вже працюють дві сонячні електростанції – у Підгородному й Нікополі. Їхнє будівництво – без жодної копійки бюджетних коштів, усе – за рахунок інвесторів».
Цього разу черговий об’єкт зеленої енергетики зводять у Нікопольському районі. 400-гектарний будівельний майданчик – поблизу села Старозаводське. Роботи ведуться на місці відпрацьованого кар’єру, землі якого непридатні для сільського господарства.
Загалом буде до 750 тис сонячних панелей. Також змонтують 80 інверторних станцій із силовими трансформаторами й розподільними пристроями.
Модулі китайського виробництва зможуть забезпечити електрикою 100 тисяч домівок та підприємств.
Крім того, інвестори обіцяють створити нові робочі місця – зростуть надходження до місцевих бюджетів.
Ще одна вигода – екологічна. Електростанція не завдаватиме шкоди довкіллю, а вироблена енергія буде чистою.
«Створюємо безпечні умови, комфортний клімат і прозорі правила гри для бізнесу. З початку збройного конфлікту на Донбасі Дніпропетровщина не втратила жодного інвестора, бо кожен з них має можливість вільно працювати, – зауважив радник голови Дніпропетровської ОДА Юрій Голик. – Мріємо, щоб у нашому регіоні розвивалася альтернативна енергетика. Останнім часом у цій сфері з’являється все більше інвестпроектів. Ми раді, що у такі проекти вкладають кошти, що створюються нові робочі місця».
Будівництво нової сонячної електростанції стартувало весною 2018-го після підписання договору між інвесторами — українською компанією ДТЕК та китайською China Machinery Engineering Corporation (CMEC).
«Об’єкт зводимо швидкими темпами завдяки нашим китайським партнерам — компанії яка повірила в цей проект. Дякую обласній владі, місцевій владі, мешканцям, які підтримали будівництво, — сказав генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко. – Будівництво сонячної електростанції — це підтвердження того, що ДТЕК залишається найбільшим вітчизняним інвесторам, який за останні роки вклав мільярди гривень в енергетику України».
«Цей проект особливий. Це великі інвестиції, вкладені на українському ринку, — зазначив генеральний директор компанії China Machinery Engineering Corporation , керівник проекту будівництва сонячної електростанції Цао Цинь. — Наша компанія працює 10 років. Маємо досвід, силу та віру, аби втілити цей проект».
Завершення будівництва заплановане на початок 2019-го. Після цього станцію підключать до єдиної енергетичної системи України та введуть в експлуатацію.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/42262

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.