«

»

Окт 02 2018

Распечатать Запись

Унікальний стенд на майданчику Запорізької АЕС готовий до роботи


Будівництво на майданчику Запорізької АЕС випробувального стенду для перевірки і налаштування імпульсних клапанів імпульсно-запобіжних пристроїв компенсатора тиску (ІЗП КТ) ядерних енергетичних установок з реактором ВВЕР-1000 — важлива подія для атомної енергетики країни. Цей унікальний комплекс не має аналогів в Україні. ДП «НАЕК «Енергоатом» планує використовувати його для випробування обладнання всіх вітчизняних АЕС.
Введення випробувального комплексу в автоматичний режим — завершальний етап в процесі його створення.
На цьому випробувальному стенді буде проводитися технічна діагностика, перевірка налаштування, випробування реальним підвищенням тиску до фактичного спрацювання і контроль герметичності імпульсних клапанів ІЗП КТ після виконання капітального ремонту. Це дозволить виключити додаткові навантаження на обладнання першого контуру енергоблоків і продовжити ресурс його експлуатації.
Впровадженням проекту займалася служба головного фахівця з енергетичних реакторів (СГФЕР).
«Комплекс був введений в промислову експлуатацію. Останнім етапом було введення обладнання в автоматичний режим. Для цього потрібно було виконати ряд випробувань, включаючи автоматику управління стендом. Завдання стояло таке: коли задається програма, стенд починає розігріватися з необхідною швидкістю, доводячи всі параметри до стану спрацьовування запобіжного клапана. Клапан спрацьовує — йде фіксація і видача протоколу. Завдання ми виконали», — розповів провідний інженер лабораторії випробувань тепломеханічного обладнання СГФЕР Дмитро Здоров.
Але цим робота зі вдосконалення комплексу не завершується. Найближчим часом планується впровадити так званий пневмотестер — пристрій для налаштування від заводу-виробника, фірми Sempell (Німеччина).
Пневмотестер є додатковим елементом налаштувань. При його використанні можна знизити параметри розігріву стенду. Тобто не піднімати температуру до 374 градусів (фактично реальні умови роботи компенсатора тиску на блоці), а використовувати більш низькі параметри.
Це дасть можливість значно прискорити процес випробування за рахунок скорочення часу розігріву і розхолоджування. А також допоможе зберегти ресурс обладнання, уникаючи експлуатації його в жорстких умовах високих температур.
Зараз стенд повністю готовий. І оскільки його планується використовувати для випробувань клапанів ІЗП КТ всіх АЕС України, то на рівні ДП «НАЕК «Енергоатом» контролюється питання транспортування обладнання з інших станцій на майданчик Запорізької АЕС. Це завдання доручене Аварійно-технічному центру.
В даний час складається графік капітальних ремонтів клапанів на всіх станціях, на основі якого буде розроблено графік подальших налаштувань клапанів на випробувальному стенді ВП ЗАЕС.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/42218

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.