«

»

Июн 14 2018

Распечатать Запись

Грузія поділилася із Дніпропетровщиною успішним досвідом реформування охорони здоров’я

З лікарями Дніпропетровщини успішним досвідом впровадження реформи охорони здоров’я поділилася Грузія. Це єдина країна у світі, якій вдалося протягом двох років приватизувати майже всі медустанови. Там щомісячно громадяни отримують мінімальний пакет на невідкладну меддопомогу, а медичну страховку їм виплачують не грошима, а ваучерами. Про результати реформування розповів у ДніпроОДА екс-міністр охорони здоров’я Грузії Андріа Урушадзе.  

«Я побував в окремих медзакладах Дніпропетровщини і побачив, що обласна адміністрація приділяє їм особливу увагу. Закуповує нове обладнання, розбудовує корпуси, відкриває нові можливості для лікування пацієнтів. Це свідчить про те, що українська медицина змінюється, – зазначив Андріа Урушадзе. – Грузія свого часу також болісно переходила на нові рейки, оскільки існували проблеми і в стандартах лікування, і в інфраструктурі. Для їхнього вирішення потрібні були великі зусилля й капіталовкладення. На мій погляд, у кожної країни свій шлях подолання таких викликів. Ми ділимося власним досвідом. Він про те – як зробити систему охорони здоров’я людянішою».
Перші кроки реформи охорони здоров’я у Грузії почалися в 90-х роках минулого століття. Передусім у країні вирішили зробити доступ до якісної медицини. Для цього державний та приватний сектори почали співпрацювати.
«Погодьтеся, реформувати медичну інфраструктуру швидше й ефективніше у взаємодії з приватним сектором, ніж коли держава тримає монополію на управління медзакладами», – додав він.
На сьогодні в Грузії більше 80% медустанов недержавної форми власності, які фінансуються й керуються приватними компаніями. За словами екс-міністра охорони здоров’я, у результаті таких змін вартість медикаментів для лікування пацієнтів знизилася в рази, а корупційна складова зникла.
Наступним кроком стало впровадження страхової медицини. Соціально вразливі верстви населення – пенсіонери, студенти, діти, люди з інвалідністю – забезпечені медичним страхуванням за рахунок бюджетних коштів.
«Система медичного страхування передбачає придбання та наявність страхових ваучерів. Вони покривають вартість базового набору медичних послуг у приватній страховій компанії. Населення може або придбати страховий поліс, або лишитися без нього. Це власний вибір кожного, ніякого примусу немає», – пояснив екс-міністр охорони здоров’я Грузії.
За його словами, серед інших якісних змін, які відбулися в медицині Грузії після реформи, – відсутність цільових податків на охорону здоров’я, самоуправління в лікарнях, зниження вартості медичних послуг, збільшення тривалості життя.
«Грузія – дружня до України країна. Вона, як і ми, виходила із пострадянського простору. Ми знаходилися в однакових умовах: такі ж лікарні, система охорони здоров’я. Та Грузія подолала цей бар’єр і наразі демонструє непогані результати. Сподіваємося, досвід сусідів буде для нас корисним, адже українська медицина тільки-но стала на шлях кардинальних змін», – зазначила директор департаменту охорони здоров’я ДніпроОДА Наталія Будяк.
Медики Дніпропетровщини мали змогу задати грузинському фахівцю актуальні питання щодо реформування системи охорони здоров’я в Україні.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/39835

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.