«

»

Мар 30 2018

Распечатать Запись

США допомогли громадам Дніпропетровщини втілити понад 20 проектів

Відремонтовані дороги, садочки та лікарні, нові дитячі майданчики та комп’ютерні класи у школах. Розвивати інфраструктуру об’єднаним територіальним громадам області допомагає міжнародна програма «DOBRE» від Агентства США з міжнародного розвитку – USAID. За її підтримки 12 громад вже реалізували понад 20 проектів. Про це стало відомо під час зустрічі першого заступника голови ДніпроОДА Олега Кужмана із Надзвичайним і Повноважним Послом США в Україні Марі Л. Йованович. Успіхами у розвитку громад поділилися голови ОТГ.

«Дніпропетровщина – лідер із втілення реформи децентралізації. У нас найбільша кількість об’єднаних територіальних громад – 61. Три з них – найуспішніші в Україні за фінансовою спроможністю. Самостійність об’єднань дозволяє розвивати інфраструктуру на власний розсуд. Обласним коштом підтримуємо тих, хто бере на себе відповідальність. Допомагають і міжнародні організації. Так, завдяки програмі «DOBRE» 12 громад вже реалізували понад 20 проектів», – зазначив Олег Кужман.

Одна з перших ОТГ, що утворилися на Дніпропетровщині, – Зеленодольська.

«Після об’єднання значно збільшилося фінансування територій – більш ніж у три рази. За підтримки обладміністрації та міжнародних організацій відремонтували амбулаторії, створили робочі місця», – розповів голова Зеленодольської ОТГ Андрій Савченко.

В Софіївській громаді зробили вуличне освітлення та встановили яскраві дитячі майданчики.

«Дуже вдячні обладміністрації, державі та іноземним партнерам за підтримку, – сказав голова Мирівської ОТГ Володимир Біленко. – Спільними зусиллями ми відремонтували дороги, школи, будинки культури, амбулаторії. У двох селах запрацював водовод. Два навчальні заклади облаштували альтернативними котельнями. На всіх сільських вулицях зробили освітлення».

Такі зміни дають надію на велике майбутнє України, зазначила Марі Л. Йованович.

«Сенс реформи децентралізації – змінити життя людей на краще, – додала вона. – Програма «DOBRE» триває, тож попереду ще багато проектів».

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» – «DOBRE» реалізується в семи областях України. Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській.  

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/38054