«

»

Янв 10 2018

Распечатать Запись

ЗАЕС — 2017: виробництво в цифрах

Запорізька АЕС — найпотужніше енергогенеруюче підприємство України. В останні роки станція генерує майже чверть загальнорічного виробництва електроенергії в країні. Споживаючи цю електроенергію, діють промислові підприємства, живуть і працюють близько 10 мільйонів українців.

У 2017 році Запорізька АЕС виробила 34 501 млн кВтг електроенергії — це 40,3% від вироблення атомних станцій і 22,2% від загального виробітку електроенергії по Україні.

18 грудня 2017 року Запорозька атомна електростанція виконала планове завдання з виробництва електроенергії за 2017 рік — 33 млрд 020 млн кВт.

29 листопада 2017 року з підключенням до мережі енергоблоку №1 після закінчення планового середнього ремонту завершилася ремонтна кампанія ЗАЕС 2017 року. На блоках №1, №4 та №5 були виконані середні ремонти, на блоці №6 — триває капітальний.

Тривалість ремонтного періоду склала 565 діб, що на 10 діб менше запланованого. В ході ремонтної кампанії 2017 року виконано всі заплановані регламентні ремонтні роботи, а також великий обсяг робіт з реконструкції та модернізації, спрямований на підвищення безпеки станції.

Важливою датою минулого року стало 1 вересня — на базі навчально-тренувального центру Запорізької АЕС був урочисто відкритий тренажерний комплекс спеціальної підготовки ремонтного персоналу для атомної енергетики, який може пишатися першим у своєму роді повномасштабним тренажером реакторної установки енергоблоку ВВЕР-1000.

Завдяки застосуванню цілого ряду повномасштабних моделей обладнання, тренажер буде сприяти підготовці та підвищенню кваліфікації ремонтного персоналу. Це дозволить виконувати операції по ремонту на діючому обладнанні відповідно до найвищих стандартів, як з точки зору забезпечення безпеки ремонтного персоналу, так і з точки зору забезпечення працездатності устаткування, яке обслуговується. На даний момент тренажерний комплекс знаходиться в дослідній експлуатації.

Дуже важливою і очікуваною подією 2017 роки для колективу Запорізької АЕС стало продовження терміну експлуатації енергоблока №3. Проведені на енергоблоці роботи повністю відповідають міжнародним стандартам МАГАТЕ, законодавству України в сфері ядерного регулювання, а також загальносвітовому досвіду експлуатації ядерних установок у понадпроектний термін. Тепер, з продовженням третього, вже половина енергоблоків Запорізької АЕС має почесний статус блоків з продовженим терміном експлуатації.

Також минулий рік ознаменувався завершенням будівельних робіт на розширюваної частини відкритого розподільного пристрою 750 кВ (ВРП-750). 27 грудня 2017 року об’єкт зданий в дослідно-промислову експлуатацію. Зараз Запорізька АЕС повністю готова до підключення четвертої лінії електропередачі 750 кВ «Каховська».

Однією з основних завдань на станції є забезпечення безпечного поводження з радіоактивними відходами (РАВ). І 2017 рік увійшов в історію успішним і за даним напрямком. 27 грудня 2017 року на Запорізькій АЕС було введено в дослідну експлуатацію комплекс з переробки радіоактивних відходів (КП РАВ).

Таким чином ДП «НАЕК «Енергоатом» і Запорізька АЕС виконали взяті на себе зобов’язання щодо комплексу з переробки РАВ. У підсумку модернізація існуючої системи завершиться створенням повного циклу поводження з радіоактивними відходами.

Забезпечення безпечної експлуатації на всіх етапах життєвого циклу є головним завданням Запорізької АЕС, тому станція широко використовує інформаційні матеріали та безпосередню допомогу міжнародних організацій, таких як ВАО АЕС і МАГАТЕ. Величезне значення має досвід різних країн світу у вирішенні виробничих завдань. Так, у 2017 році ВП ЗАЕС відвідали 72 делегації з  країн: Німеччини, США, Великобританії, Чехії, Данії, Італії, Польщі, Швеції, Норвегії, РФ, Латвії, Південної Кореї, Китаю, Туреччини, Республіки Білорусь.

Щорічно надійність і досвід експлуатації Запорізької АЕС піддаються суворої оцінці відповідно до світових критеріїв не тільки вітчизняними фахівцями, а й міжнародними експертами. Вони підтверджують: на Запорізькій АЕС високий рівень культури безпеки і прекрасні перспективи розвитку і зростання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35965