«

»

Дек 07 2017

Распечатать Запись

Раціоналізаторство — успішний метод вирішення нестандартних завдань

Робота служби централізованого ремонту технічних засобів автоматизованих систем управління технологічними процесами цеху теплової автоматики і вимірювань не обходиться без раціоналізаторства.

«Раціоналізаторські рішення, які зафіксовані на папері документально — це лише частина нашої роботи. Для вирішення поставлених завдань необхідний нестандартний підхід. Тому ми постійно зайняті розробками або доробками, пошуками методів, аналізом. В результаті вибирається найбільш оптимальний шлях. А труднощі лише стимулюють» — розповів інженер-електронік служби Андрій Джура.

Рішення нестандартних завдань дозволяє раціоналізаторам відчути максимальну затребуваність на виробництві. У вік мікропроцесорних технологій промислові пристрої теж повинні йти в ногу з часом. Цим і обумовлений інтерес раціоналізаторів до новинок у своїй області, які можна застосувати в роботі.

Завдяки можливостям сучасних мікроконтролерів і їх вмілому застосуванню було вирішено чимало завдань. Одним з них є розробка і введення в експлуатацію стенду з перевірки виконавчих автоматів, які експлуатуються в обладнанні системи автоматичного регулювання та дистанційного управління.

Згідно керівництву з експлуатації, виконавчі автомати перевіряються вручну. Шляхом ручних перемикань створюються аварійні для пристрою режими і перевіряється його реакція. Робота в такому неефективному режимі забирає багато часу, тому був створений спеціальний стенд автоматичної перевірки. Тепер достатньо виконати попередні налаштування, і перевірка крок за кроком виконується в автоматичному режимі.

Ще одне нововведення стосується стенду для перевірки блоків управління виконавчими механізмами. Стенд заводу-виробника дозволяє робити лише перевірку, видаючи результат — «придатний» або «не придатний». Було потрібне обладнання, яке б більш детально контролювало роботу модулів. В результаті був створений стенд, який працює під управлінням комп’ютера. А так як програмне забезпечення розробляється самостійно, можна постійно удосконалювати алгоритми діагностики.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35305