«

»

Дек 05 2017

Распечатать Запись

Проведено транскордонні консультації з ОВНС Запорізької і Южно-Української АЕС в рамках виконання процедур конвенції Еспо

В Орхуському центрі Міністерства екології та природних ресурсів України Мінприроди спільно з представниками ДП «НАЕК «Енергоатом» за участі інститутів-розробників звітів з оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВНС) Запорізької і Южно-Української АЕС і незалежних українських експертів провели транскордонні консультації відповідно до процедур Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті (Конвенції Еспо) з представниками зацікавлених зарубіжних країн.

На початку 2017 року до Мінприроди, як до компетентного органу із впровадження Конвенції Еспо в Україні, були направлені нетехнічні резюме матеріалів ОВНС ЗАЕС і ЮУАЕС, розділи «Транскордонний вплив» матеріалів ОВНС, а також повідомлення про заплановану діяльність відповідно до статті 3 Конвенції Еспо.

Про проведення транскордонних консультацій результатів ОВНС були сповіщені зацікавлені сторони. Україна отримала відповіді на участь в транскордонних консультаціях з коментарями від 8 держав: Австрії, Румунії, Словаччини, Молдови, Польщі, Угорщини, Республіки Білорусь, а також Німеччини.

На всі отримані коментарі та питання українська сторона підготувала обґрунтовані відповіді, які в свою чергу були направлені задіяним сторонам в період з серпня по жовтень 2017 року.

Запрошення до участі в експертних консультаціях і громадських слуханнях відповідно до статті 5 Конвенції Еспо було направлене в кінці жовтня 2017 року всім вищевказаним задіяним сторонам. Участь у зазначених заходах взяли представники трьох країн — Румунії, Польщі та Молдови.

В ході зустрічі в рамках транскордонних консультацій фахівці ДП «НАЕК «Енергоатом», представники інститутів-розробників звітів з ОВНС та українські експерти ознайомили присутніх з основними висновками оцінки впливу на навколишнє середовище експлуатації ЗАЕС та ЮУАЕС і надали вичерпні відповіді на всі запитання з боку зацікавлених сторін, в тому числі на питання, що стосуються ядерної та радіаційної безпеки, ядерних аварій, радіаційного моніторингу, поводження з відпрацьованим ядерним паливом та радіоактивними відходами.

На ці питання дали розгорнуті професійні технічні відповіді заступник головного інженера з модернізації та управління ресурсом Запорізької АЕС Володимир Іванов, заступник головного інженера з продовження терміну експлуатації, технології та інжинірингу Южно-Української АЕС Ігор Кравченко та інші фахівці станцій, Дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом», а також запрошені експерти українських наукових закладів.

Виконання оцінки впливу на навколишнє середовище діючих енергоблоків Запорізької і Южно-Української АЕС є виключно ініціативою ДП «НАЕК «Енергоатом», що є хорошою практикою і свідчить про відкритість, відповідальність та підвищену увагу до питань безпеки з боку оператора українських АЕС.

Україна є єдиною країною в Європі, яка успішно реалізувала спільний проект «Україна-ЄС-МАГАТЕ» з комплексної оцінки безпеки всіх енергоблоків українських атомних електростанцій, в якому взяли участь 63 міжнародних експерта з 20 країн світу. Жодна європейська країна і дотепер не пройшла такої масштабної перевірки безпеки енергоблоків АЕС.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35216