«

»

Дек 04 2017

Распечатать Запись

У Словаччині пройшов семінар по системі управління знаннями

На АЕС Моховце в Словаччині пройшов семінар, присвячений системі управління знаннями. Від Запорізької АЕС в ньому брав участь начальник відділу навчально-методичного забезпечення навчально-тренувального центру Андрій Маляренко.

Система управління знаннями сьогодні актуальна для більшості АЕС. Якщо знання, якими володіє працівник, не задокументовані, можлива їх втрата, що може негативно позначитися на роботі відділу, де працював фахівець, і в підсумку вплинути на безпечну експлуатацію АЕС.

На АЕС Моховце система управління знаннями ефективно функціонує вже близько восьми років, і західні партнери поділилися своїми робочими моделями. Робота над проектом почалася з технічної місії МАГАТЕ, яка провела оцінку стану справ стосовно даного питання і запропонувала ряд рекомендацій.

Впроваджуючи ці пропозиції і кращий світовий досвід, АЕС Моховце створила модель компетенцій на кожне робоче місце, починаючи з робочої спеціальності і закінчуючи керівними посадами.

Модель компетенцій включає в себе всі знання, вміння і навички, якими повинен володіти кандидат на посаду. Задокументувавши ці дані, фахівці отримали матрицю компетентностей, за якими визначили 400 критичних позицій.

Після цього почалася робота з фахівцями, що володіють цінними позиціями-знаннями і багатим виробничим досвідом, які в найближчі п’ять років планували піти на пенсію або перейти на іншу роботу.

Виявлення рідкісних знань проводиться шляхом спеціального анкетування і інтерв’ювання. До того ж до фахівця, який планує піти з посади, прикріплюють наступника. Весь процес спрямований на те, щоб кандидат на посаду встиг перейняти всі знання, а в разі необхідності отримати за допомогою навчання на спеціальних курсах відсутні компетентності.

«На Запорізькій АЕС процес наступництва знань організований подібним чином, особливо в підборі керівного складу. Але, на відміну від нас, де цими питаннями займається управління кадрів, навчально-тренувальний центр і виробничо-технічна служба, система управління знаннями на АЕС Моховце виділена в окремий процес» — розповів Андрій Маляренко.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35208