«

»

Дек 04 2017

Распечатать Запись

Розчищення річок, зариблення та екосемінари: підсумки тижня від ДніпроОДА

На Дніпропетровщині розчистили дев’ять річок, понад мільйон тонн мальків випустили до водойм області, а для студентів-екологів провели вже 10 екосемінарів. Про екологічні проекти, які втілюються цьогоріч, розповів під час щотижневого публічного звіту обласної влади директор департаменту екології та природних ресурсів ДніпроОДА Руслан Стрілець.

Цьогоріч у 8 містах та селах Дніпропетровщини звели водовідвідні мережі, завдяки яким місцеві забули про підтоплення. Розчистили 9 річок області.

«Проблеми, які не вирішувались роками, нарешті втратили актуальність. Знову стали повноводними річки Інгулець, Кам’янка, Самарчук, Шиянка, Кільчень, Мокра Сура, Томаківка, Ревун та Бакаї. Там укріпили береги, вичистили мул, а деякі річки, можна сказати, проклали наново, — зазначив Руслан Стрілець. – Нині продовжуємо розчищати річку Кільчень, яка за останні три десятки років замулилась та могла взагалі зникнути з карти області. Виконали майже 75% запланованих робіт».

Завершують реконструкцію дренажно-паводкової мережі в селищі Радушне Криворізького району.

«Стара мережа вже вийшла з ладу, була засмічена та замулена. Мешканці Радушного страждали від підтоплень. Наразі мережу оновлено на 90%. Повністю завершити роботи плануємо цьогоріч», — розповів директор департаменту.

Загалом у 2017 році ДніпроОДА реалізує близько 20 екологічних проектів у Дніпровському, Криворізькому, Новомосковському, Магдалинівському, Криничанському, Васильківському, Софіївському, Верхньодніпровському, Широківському районах. Вони покращать життя понад 100 тисяч мешканців області.

Понад 1,2 мільйони штук мальків коропа, товстолобика та білого амура випустили до Дніпровського водосховища.

«Водорості уповільнюють течію, а на деяких ділянках призводять до застою води. Ця риба харчується водоростями та фільтрує річку. Зариблення дозволяє з мінімальними витратами контролювати рівень заростання водойм», — розповів Руслан Стрілець.
Продовжується серія безкоштовних просвітницьких семінарів від департаменту екології та природних ресурсів ДніпроОДА. Вони – не тільки для підприємців, а й для студентів-екологів .

«Ми провели вже 10 екосемінарів для студентів, які відвідали понад 270 людей. Прагнемо довести, що бути екологом – це престижно», — додав Руслан Стрілець.


Цьогоріч на Дніпропетровщині розчистили 9 річок


Роботи з розчистки інших річок тривають


У водойми області випустили понад мільйон мальків


Для студентів провели 10 екосемінарів


Про це розповів Руслан Стрілеь під час щотижневого звіту


Черговий звіт — вже наступного понеділка

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/35194