«

»

Ноя 10 2017

Распечатать Запись

Будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива — розпочалось!

НАЕК «Енергоатом» та Holtec International офіційно дали старт будівництву одного з найсучасніших і найбезпечніших у світі сховищ для відпрацьованого ядерного палива — Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).

Урочиста церемонія символічного підняття першого кубометра землі на місці майбутнього ЦСВЯП відбулась 9 листопада 2017 року поблизу селища Буряківка Київської області.

В заході взяли участь президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський, президент американської компанії Holtec International Кріс Сінгх, голова Держатомрегулювання Григорій Плачков, віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон, посол США в Україні Марі Йованович, міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик, голова державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук, голова НКРЕКП Дмитро Вовк, генеральні директори АЕС України, представники місцевих органів влади.

ЦСВЯП — це стратегічний для України об’єкт. Він дасть змогу знизити залежність від Росії та заощадити значні кошти. Наприклад, з моменту ініціації проекту ЦСВЯП (2005 рік) і до сьогодні Україна витратила близько 2 млрд доларів на вивезення ВЯП до РФ для тимчасового зберігання.

 

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34648