«

»

Ноя 07 2017

Распечатать Запись

На системах безпеки першого енергоблока ЗАЕС замінені насосні установки

На енергоблоці №1 Запорізької АЕС виконана пілотна модифікація системи технічного водопостачання відповідальних споживачів. Ці заходи проводилися на Запорізькій АЕС вперше.

«Ми замінили морально застарілі насосні агрегати на нові — з такими ж габаритними розмірами, але більш надійної конструкції, зі сталевим корпусом, що відповідають вимогам нормативно-технічної документації. В першу чергу, дана модифікація виключить відмови через низьку ремонтопридатність старих насосних агрегатів і занижені вимоги загальнопромислових норм і правил» — розповів керівник служби головного фахівця з енергетичних реакторів Сергій Шигін.

Нові насосні агрегати ставилися в існуючу систему. Відповідно технічні характеристики у них — як у старих. При цьому нові агрегати мають третій клас безпеки, що є однією з переваг у порівнянні зі старими установками.

Також їх конструкція передбачає теплотехнічний контроль таких параметрів як температура підшипників насоса і двигуна, температура обмоток статора електродвигуна. Насосний агрегат витримує сейсмічні впливи рівня максимального проектного землетрусу.

На сьогодні всі роботи і операції, включаючи випробування, завершені. При виході блока №1 з планово-попереджувального ремонту насосні агрегати будуть введені в дослідну експлуатацію.

Така ж заміна насосних установок планується на енергоблоках №2-№5, так як на них встановлені насоси з чавунними корпусами. На енергоблоці №6, наймолодшому на ЗАЕС, насоси — зі сталевими корпусами, тому в такій заміні немає необхідності.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34523