«

»

Окт 20 2017

Распечатать Запись

Андрій Шипко пояснив, чому не підтримав урядову медичну реформу

Прийнятий Закон про медреформу не має економічного підґрунтя, що виключає можливість виконання красномовних обіцянок МОЗ, а натомість покладає додатковий фінансовий тягар на пацієнтів та зумовлює скорочення закладів охорони здоров’я і їх працівників. Про це повідомив народний депутат Андрій Шипко, підкресливши, що він категорично проти таких недолугих, нищівних
змін у галузі.

Парламентар висловив свою позицію під час виступу від фракції, назвавши урядові медичні ініціативи піаром на реформі, та вже вкотре наголосив на тих кроках, які є необхідними і першочерговими для дієвого та якісного реформування системи охорони здоров’я.

На його переконання, медична реформа повинна розпочатися із запровадження обов’язкового медичного страхування, що забезпечить захист кожному пацієнту.

*«Згідно до Проекту Бюджету на 2018 рік, фінансування медицини залишиться незмінним. Грошей немає! І лише введення страхової медицини не дозволить лізти у кишені до людей, тим паче, що відповідний законопроект № 4981 ще рік тому був зареєстрований у Верховній Раді» — додав Шипко.

Окрім того, народний депутат зазначив, що навіть додавши всього одну статтю до цього законопроекту, ми могли дійсно зробити реформу в медицині.

Скептичним є ставлення Шипка і до створення Національної служби здоров’я,
яка фактично дублює функції міністерства.

«Виникає маса питань з приводу того, а чим же займатиметься Міністерство.
Була маса поправок від депутатів різних груп і фракцій, щоб статтю щодо створення цього органу вилучити із закону. Вони відхилені. Мабуть комусь так треба» — зауважив парламентар.

Слід зазначити, що в проекті держбюджету на 2018 рік Уряд передбачив асигнування, ще нествореної, Національної служби здоров’я у сумі 13,5 млрд. грн. , що пропонується зробити за рахунок вилучення коштів на надання первинної медичної допомоги із медичної субвенції місцевим бюджетам.

Болючим питанням у затвердженій реформи залишається і принцип «співоплати», який начебто був виключений до другого читання. Проте, за словами нардепа, ризик такої співоплати залишається.

«Якщо Кабмін затвердить невичерпний перелік – то все, що залишиться поза ним – де-факто буде платним» — підкреслив він.

Дійсно, безкоштовним буде лише те, що включать до Програми медичних гарантій, усе решта – буде платним. А, з огляду на те, що в Україні середній клас складає не більше 12 % — це ті люди, які теоретично можуть платити за медичну допомогу, а решта знаходяться за межею бідності, то про яку доступність медицини може йти мова?!

Не варто чекати на позитивні зрушення і медпрацівникам, яким наобіцяли підвищення заробітної плати до 17 тис. грн. на місяць. За простими підрахунками, отримуємо такі цифри: 2000 пацієнтів на 1 лікаря, тобто 21 тис. лікарів для обслуговування всього населення і стільки ж медсестер.
Тож, сума витрат тільки на заробітну плату в рік має скласти 8, 5 млрд.
грн. Тоді на медичну допомогу залишиться менше 5 мрд. гривень на 42 мільйона чоловік, а це по 113 гривень на пацієнта в рік.

Що це за реформа і в чому її суть?!

«З прийняттям так званої «медичної реформи», ми ще на якийсь час втрачаємо
надію на введення загальнообов’язкового медичного страхування. Це – крок
назад, і не один крок назад. Замість того, щоб зробити дійсно історичний
крок – дати старт загальнообов’язковому медичному страхуванню в Україні,
нам підсунули псевдореформу, яка тільки звузить доступ до медичної» -резюмував депутат Шипко.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/34085