«

»

Окт 11 2017

Распечатать Запись

На Дніпропетровщині вперше розчистять річку Самарчук

У селі Піщанка Новомосковського району вперше розчищують річку Самарчук, яку місцеві звикли називати Підпільною. Там уже «оздоровили» близько трьох кілометрів водойми. Екопроект відновить гідрологічний режим річки та дозволить уникнути підтоплень домівок майже чотирьох тисяч місцевих мешканців. Про це розповів голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Поліпшення екологічного стану Дніпропетровщини – це завдання, яке ставить перед нами Президент України Петро Порошенко. В області втілюємо в життя більше двадцяти масштабних екопроектів. Розчищення малих річок, таких як Піщанка, Мокра Сура, Кільчень, дозволить уберегти їх від подальшого замулення, а домівки людей – від підтоплень», — зауважив Валентин Резніченко.

Останніми роками річка Самарчук майже повністю заросла очеретом, протік води зупинився. З червня 2017-го русло почали розчищати. Мешканці узбережжя річки вже оцінили масштаби робіт.

«Я живу тут більше двадцяти років. Не річка була, а болото з комарами. Бачу, гарне діло розпочали. Коли завершать проект, можна буде подумати і про відпочинок, і про рибалку», — поділився місцевий мешканець Володимир Радільчук.

Гідрологічний режим вже відновили майже на трьох кілометрах водної артерії.

«Розчистка річки врятує селян від можливих підтоплень та повеней. Після завершення робіт у нас знову буде повноцінна річка із чистою водою, де водитиметься риба. Щиро дякую облдержадміністрації за те, що звернули увагу на нашу проблему», — зазначив сільський голова Піщанки Микола Мазниця.

Загалом планують розчистити близько п’яти кілометрів річки. Роботи з відновлення її гідрологічного режиму мають завершити наприкінці року.


На Дніпропетровщині розчищують невеликі річки.


Раніше річка була порослою очеретом, замуленою, протік води майже припинився


«Не річка була, а болото з комарами… Коли почистять, можна буде подумати і про відпочинок, і про рибалку»


З річки витягли більше 80-ти тисяч кубометрів мулу


«Після завершення робіт у нас знову буде повноцінна річка із чистою водою, де водитиметься риба», — Микола Мазниця


Вже розчистили близько трьох кілометрів водної артерії


Розчистка стартувала влітку


Ліквідують зарості очерету, прочищують русло річки


Загалом мають оновити п’ять кілометрів річки


Всі роботи планують завершити до кінця року

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/33891