«

»

Окт 30 2012

Распечатать Запись

Музей Івана Сірка відкрився у Капулівці

У Капулівській середній школі напередодні свят Покрова Пресвятої Богородиці та Дня українського козацтва в урочистій атмосфері відкрили після капітального ремонту та реставрації історико-краєзнавський музей, якому дали ім’я Івана Сірка – кошового отамана Війська Запорозького

Ті, хто бував у цьому селі, напевно, знають, що на шкільному подвір’ї встановлений бюст Сірка, відлитий у травні 1956 року на заводі ім. Леніна в Дніпропетровську. Дуже влучний образ отамана був списаний з відомого полотна Іллі Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султану».

На відкриття музею прибуло чимало шанованих гостей – керівники району, депутати облради, вчителі-ветерани…

Перед відкриттям гості та запрошені мали змогу ознайомитися із взірцями народної творчості учнів та їх батьків. Представлені поробки, вишиванки, картини справили неабияке враження на присутніх.

На оновлення музею із районного бюджету було виділено 50 тисяч гривень. Дирекція школи, вчителі та учні вклали у скарбницю історії та культури села чимало старань, пошукової роботи. Музей поєднав у собі експонати скіфської і козацької доби, періодів колективізації і війни, повоєнного часу, шляху до незалежності і нинішнього періоду.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/2997