«

»

Май 06 2015

Распечатать Запись

Мешканцям Дніпропетровщини розкажуть як зекономити на комунальних платежах

У 2015 році впроваджувати енергозберігаючі технології у повсякденному житті та при цьому економити сімейний бюджет громадянам допоможе держава. Для цього у квітні Уряд прийняв постанову, яка передбачає компенсації витрат на придбання «негазових» котлів, утеплення індивідуальних будинків, а також багатоповерхівок. Реалізація запропонованого механізму дасть можливість населенню скоротити споживання енергетичних ресурсів в оселях до 50%. Про це повідомили в департаменті житлово-комунального господарства та будівництва Дніпропетровської ОДА.
«Утеплити будинок та встановити лічильники – наразі програма мінімум для кожної родини, яка прагне зберегти взимку в оселі тепло та при цьому зекономити сімейний бюджет. В умовах подорожчання енергоносіїв ми закликаємо мешканців області скористатися перевагами програми, тому впроваджуємо широку роз’яснювальну компанію серед населення. Про те, як впровадити енергозберігаючі технології у власному домі за доступною ціною можна буде дізнатися на сайті ОДА, на обласних телеканалах та радіо», — зазначив заступник директора департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Андрій Коломоєць.
Механізмом передбачено відшкодування частини суми кредитів, залучених на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів  у багатоквартирних та одноквартирних будинках:
·        При заміні газових котлів відшкодування становитиме 20%  (але не більше 5 тисяч гривень).
·        Для фізичних осіб (населення) при впровадженні заходів з утеплення індивідуальних будинків — придбання матеріалів на покрівлю, вікон, на утеплення стін та встановлення приладів обліку теплової енергії у одноквартирних будинках (та квартирах багатоквартирних будинків) відшкодування становитиме  30% (але не більше 10 тисяч гривень).
·        Для ОСББ (ЖБК) відшкодування становитиме 40% при впроваджені зазначених заходів у багатоквартирних будинках.
В цілому в рамках реалізації ініціатив Уряду передбачено виділення                  343 мільйонів гривень, які розподілені за трьома напрямками, а саме:
·        47,6 мільйона гривень – компенсація придбання «негазових» котлів;
·        198 мільйонів гривень – компенсація коштів на утеплення індивідуальних будинків, зокрема, придбання матеріалів на покрівлю, вікон, на утеплення стін та встановлення приладів обліку теплової енергії;
·        97,9 мільйона гривень – компенсація придбання енергоефективного обладнання та матеріалів для ОСББ.

Постоянная ссылка на это сообщение: http://nostalji102fm.com.ua/archives/22269